» »

Telekom novi modem, problem hitrosti po Lanu

Telekom novi modem, problem hitrosti po Lanu

mat11 ::

Ker sem imel probleme so mi na Telekomu zamenjali modem. Prej sem imel V50 sedaj pa V45. Modem in računalnik je v zgornjem nadstropju, Siol box in Shield spodaj. Spodaj je signal razdeljen preko gigabaytnega switcha iz katerega grejo kabli v TV, Box, Shield in ruter za wifi. Problem je ko hočem prenašati filme iz PCja na Shield kjer dobivam max hitrost 10mbs, prej sem imel okoli 22mbs. Kolikor gledam v modemu je lepo izpisano da je na wan portu gigabaytna povezava, hitrosti pa za 100mb. Komu kaj jasno?
mat

kloko ::

Lokalni LAN porti so zgolj 100Mbitni na tem Innboxu.

L.p., Kloko

Mikrohard ::

Popolnoma enako kot na V50... LAN1-4 so 100Mbit, LAN5 je 1Gbit.

mat11 ::

Wan port naj bi bil 1GB, tako mi tudi pokaže če grem v nastavitve modema. Samo hitrost je pa 100mb.
mat

kloko ::

WAN port je res 1Gbit, samo to ti nič ne rabi, ker so vsi ostali 100Mbit. Kam imaš vtaknjen PC in kam tvoje stikalo?

L.p., Kloko

mat11 ::

Faak, to pa nisem pomislil. Čeprav zakaj je prej delalo ko sem imel V50 modem in je imel isto samo en GB izhod?
mat

Mikrohard ::

Pri tebi se LAN5 uporablja za WAN? Imaš GPON optiko z dodatnim ONT-jem? V tem primeru si obsojen na 100Mbit/s. Če imaš VDSL, potem je LAN5 prost za interno uporabo.

mat11 ::

Sem našel rešitev, kloko je pomagal. Očitno je imel prejšni modem vseeno več GB portov. Sedaj če dam PC in kabel ki gre dol na GB switch, ki ga vklopim na Wan port dobim polno hitrost. Hvala, rešeno. ;)
mat

Mikrohard ::

Innbox V50 je imel natanko en Gbit port. Tako kot V45. Če si imel pa slučajno V60... tisti je imel pa vse porte Gbit.

mat11 ::

Očitno da sem imel V60. Hvala
mat

gendale2018 ::

vzemi internet s hitrostjo nad 100 mbps in ti bojo dali v60, pol pa zamenji nazaj na nižjo in boš pomojem obdržal v60
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DamijanD ::

A Telekom sploh ima nad 100Mbps za fizične osebe?

gendale2018 ::

Ja, download, upload ne. 200,300 in 1000 afaik.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mat11 ::

Nisem kompliciral, sem kupil še en GB-ajten switch. Sedaj dela tako kot mora. .)
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287760 (4576) Vaseer
»

Hitrost prenosa po mreži ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221643 (1289) mat11
»

Hitrost optike

Oddelek: Pomoč in nasveti
4214605 (13203) Dr_M
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278488 (6620) war-dog
»

Vprašanje glede hitrosti povezave v LAN-u

Oddelek: Omrežja in internet
141933 (1756) s6c-gEL

Več podobnih tem