» »

Italjanske bencinske črpalke

Italjanske bencinske črpalke

zobnik ::

Ob nedeljah so nekatere "zaprte", ampak kot sem videl se da vseeno točt, ni pa tam nobenga prodajalca....mi lahko kdo razloži kako se sploh lahko toči. Točim avtoplin

harvey ::

zobnik je izjavil:

Ob nedeljah so nekatere "zaprte", ampak kot sem videl se da vseeno točt, ni pa tam nobenga prodajalca....mi lahko kdo razloži kako se sploh lahko toči. Točim avtoplin

Tako kot povsod drugje - ali je plačilo samo s karticami ali pa imajo avtomat, kjer daš v avtomat dobroimetje in potem natočiš. Kot neke vrste avtomati, ki se uporabljajo za plačilo parkirnine.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

zobnik ::

sem videl ja, a to moraš met posebno kartico al je lahko katerokoli od naših bank, ker vedno točim v Slo.

3p ::

zobnik je izjavil:

sem videl ja, a to moraš met posebno kartico al je lahko katerokoli od naših bank, ker vedno točim v Slo.


Lahko je od naših bank.

Res pa postopek ni povsod enak. Na enih imaš za celo črpalko le en plačilni avtomat, kjer vstaviš kartico, izbereš številko točilnega mesta...

nejcek74 ::

na kar nekaj njihovih črpalkah ne delujejo ne-italijasnke kartice, moraš imeti keš.

MIHAc27 ::

Jaz sem tistih parkrat ko sem letos rabil z Maestro od NLB brez težav plačal povsod.
Pač na avtomatu najprej pofočkaš kartico, preden sploh tankaš. Izbereš številko pumpe, natankaš, na koncu ti pa sprinta račun.
Običajno je na Self-service bencin malce cenejši.

borisk ::

drgač pa je italija kar se bencina tiče kr neki, balkan. v toskani pridem na pumpo, mi natoči, hočem plačati, "computer not working" "cash only" rečem ok, vzamem še vitrex naračuna še nekaj, denar pa kr v žep, računa nikjer, niti paragona. se peljem čez dva dni mimo, računalnik še kr ne dela :D ne pri turistih ne pri domačih

jozagulikoza ::

res je .. italijanske pumpe so "teksas" ;)

drugače pa ... izbereš pumpo (če je sam en terminal), daš kartico not, sistem naredi rezervacijo sredstev (cca. 100eur), tankaš, računa se dejansko porabljeni znesek, ostalo se sprosti. Vendar pazi ... letos mi na Siciliji na ene 4-5ih različnih self-service pumpah kartice niso prijele (probal z maestro, mc, visa, n26 ...), tako, da je dobro imeti pripravljeno gotovino (bankovci za 10,20) za vsak slučaj. Na severu Italije (od Rima gor) teh težav ni bilo.

In tudi ja ... zna biti ogromno razlika (par 10 centov!) če pustiš, da ti majstr tanka (servito vs. self opcija) ... spet drgje je pa ni in npr. okol skače tip v japankah s pos terminalom in ti on tanka :S pač italija ... hehe

ps: nikakor pa ne tankat na AC (cca. 4 tedne nazaj so bile cene bencina npr. okol 1.8-1.9 !)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin na Hoferjevih črpalkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5017487 (12803) nsa_ag3nt
»

Avtoplin poskočil na 73 centov

Oddelek: Na cesti
454958 (1842) RED_line
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326709 (4509) OvCa77

Nokian goljufal na testih gum

Oddelek: Na cesti
436532 (4628) dzinks63
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024727 (18217) fosil

Več podobnih tem