» »

Telefon za starejše

Telefon za starejše

mmcmmc ::

Nakup katerega telefona mi priporočate za starejšo osebo. Po pravici povedano se ne spoznam se na ta segment ponudbe mobitelov.

Glavno je da je pregleden, se pravi velike ikone, številke... pač za človeka s slabšim vidom.

Po možnosti da ima "lučko za svetit".

Spxy ::

https://www.doroslovenija.si/

Dedek ima enega od teh, preklopnega. Super zadeva. Velike tipke, prijazen vmesnik. Tudi lučko ima.

Edit: Doro 6050 tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spxy ()

forplan ::

ODSVETUJEM Alcatel 2000x, ki je namenjen starejšim.

Zaslon je karseda velik in tipke tudi, ampak grozno zakopliciran za uporabo, veliko težje za naučin kot pa recimo stare nokie in podobno. Nevem kateri butel je to sestavljal namesto da bi bil bolj enostaven ga naredijo težavnega

Če imaš možnost preveri to predno nabaviš
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

Ghost007 ::

android z big screen. Je najboljsa izbira. Potem pa nek old people skin.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Tilen ::

Babici sem pred leti kupil myPhone.

 myPhone 1070

myPhone 1070



Zelo je zadovoljna. :)

Ima gumb za lučko, velike ikone, velike tipke, SOS stikalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Še en glas za Doro 6050...

Sem ga kako leto nazaj kupil moji materi (bo čez slabe 3 tedne stara 80 let) in je zadovoljna. Njej je najbolj pomembno to, da ima velike tipke in velike številke na zaslonu.

Lp

Jože

Cruz ::

Doro 1360 prav tako ni slaba izbira.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

rozman ::

myPhone 1070 in Alcatel 2000x in ostali telefoni takega kova. Babi ga je imela, jaz ga nisem znal uporabljati, ona še manj.
Ti Doro telefoni pa zgledajo obetavno, hvala še iz moje strani

Ghost007 ::

Iz enega enostavnega razloga. Vsi telefoni ki imajo mali display moras z tipkami brkat po telefonu da kaj najdes.
Zato ni nic lazjega kot telefon z 6" displayem in UIjem za starejse kjer so ikone velike da jih ni mozno spregledati in vse kaj je potrebno 2x tapniti pa ze klice.

BCSman ::

Je Maxcom ok? Zgleda best buy, drugi so drazji.
Maxcom mm462bb 35EUR

starfotr ::

Zanič je. Crkuje, zajebava. Ne popravijo ga.

Sem ravno ga menjal za doro 1360.

Wolfie ::

A je kdo imel že izkušnje z Doro 7060 ali pa z Nokio 2720 Flip? Oba sta mi zanimiva, samo ne vem kakšen je ta KaiOS sistem.

Iščem nek preklopni telefon z velikimi tipkami in zaslonom, kamero ter dobro baterijo za mamo. Trenutno ima myPhone 1070 in je katastrofa, še jaz imam težave z njegovim vmesnikom.

Kvinta ::

Jaz sem obema kupo to https://geizhals.at/nokia-216-dual-sim-...
Baterija drži 1 tedn če se ne menita dosti tud 14 dni ,drag ni ma vse + baterije so poceni še jaz mam enega za treking če pade mi ga ni žal.
A.C.A.B

tiktoktak ::

Kvinta je izjavil:

Jaz sem obema kupo to https://geizhals.at/nokia-216-dual-sim-...
Baterija drži 1 tedn če se ne menita dosti tud 14 dni ,drag ni ma vse + baterije so poceni še jaz mam enega za treking če pade mi ga ni žal.


Jaz bi tudi tega kupil, pa me zanima naslednje:
Ali se poveže z bluetooth zvočnikom (domnevam da se, ker ima A2DP)?
Ali ima airplane mode? Glede na navodila, baje nima ... če ima ga koj kupim!

Wolfie ::

Kvinta je izjavil:

Jaz sem obema kupo to https://geizhals.at/nokia-216-dual-sim-...
Baterija drži 1 tedn če se ne menita dosti tud 14 dni ,drag ni ma vse + baterije so poceni še jaz mam enega za treking če pade mi ga ni žal.


Podobnega, ce ne celo istega ima moj oce in dela super, predvsem pa baterija zdrži ful dolgo. Mama pa hoče preklopnega, ker do sedaj je imela navadnega in če ga je dala recimo v torbico, so se tipke nehote pritiskale.

tiktoktak ::

Wolfie je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz sem obema kupo to https://geizhals.at/nokia-216-dual-sim-...
Baterija drži 1 tedn če se ne menita dosti tud 14 dni ,drag ni ma vse + baterije so poceni še jaz mam enega za treking če pade mi ga ni žal.


Podobnega, ce ne celo istega ima moj oce in dela super, predvsem pa baterija zdrži ful dolgo. Mama pa hoče preklopnega, ker do sedaj je imela navadnega in če ga je dala recimo v torbico, so se tipke nehote pritiskale.


Pri takšnih telefonih je bilo vedno potrebno zaklepati tipke. Ali pa nastaviti da se zaklenejo same po določenem času...

BCSman ::

Po par letih bo treba spet nabavit nov telefon za starejse ker je star Evolveo razpadel. Je kdo kaj kupoval zadnje case in ima kaksno priporocilo? Drugace uzamem spet Evolveo easyphone za 50eur.

dreja ::

Tudi jaz bi potreboval telefon za starejše.
Kakšno mnenje o Doro 5860 ?

donvito ::

dreja je izjavil:

Tudi jaz bi potreboval telefon za starejše.
Kakšno mnenje o Doro 5860 ?

Mobilni telefon nima slovenskega menija in ne podpira slovenskega jezika.

dreja ::

donvito je izjavil:

dreja je izjavil:

Tudi jaz bi potreboval telefon za starejše.
Kakšno mnenje o Doro 5860 ?

Mobilni telefon nima slovenskega menija in ne podpira slovenskega jezika.


Si siguren ? Tudi tisti, ki se prodajajo v slo trgovinah ?

donvito ::

To pa ne bi vedel, preveri.

IL_DIAVOLO ::

Sem kupil dorota 1380 in bi si mislil da je enostaven za uporabo, v resnici pa je tako poenostavljen, da postane ze precej zapleten.

Po domace povedano okoli riti v zep, da si spremeniš kaksno nastavitev, ki je na pametnih telefonih poenostavljena z enim klikom.

Dumb af lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

donvito ::

dreja je izjavil:

donvito je izjavil:

dreja je izjavil:

Tudi jaz bi potreboval telefon za starejše.
Kakšno mnenje o Doro 5860 ?

Mobilni telefon nima slovenskega menija in ne podpira slovenskega jezika.


Si siguren ? Tudi tisti, ki se prodajajo v slo trgovinah ?

https://www.telekom.si/e-trgovina/telef...
https://www.mimovrste.com/klasicni-tele...
ne povsod.

dreja ::

Danes sem malo testiral Doro 5860 pri T2-ju.
Kaj je pozitivno:
Telefon je res širok in ima tipke dovolj narazen. Napisi na tipkah so kontrastni in dovolj dobro vidni.
Ekran je velik in pregleden.
Meniji so v slovenskem jeziku. Ima tudi Slo črke (čšž).

Kaj me moti:
Za takšen telefon sem pričakoval (glede na to, da je za starejše), da ima velike črke in številke ter enostaven sistem pisanja sms-ov.
Telefonu se sicer da nastavit velike črke. Ampak to velja za menije, ne pa za ostalo. Če npr. odtipkaš telefonsko številko za klic, so številke na ekranu še vedno majhne :(

Pisanje SMS-ov je zelo nerodno:
Če želiš napisat nov sms, te možnosti v glavnem meniju za sporočila preprosto ni. So pa vse druge možnsti, od prejetih (ok), poslanih (naj bo), in ostale nepotrebne "šare". Napis za nov sms pa je majhen in skrit v spodnjem levem kotu ekrana. Potrebno ga je izbrati z drugo tipko, ne pa s sredinsko (kot npr za prejeta sporočila).
Za prejemnika lahko vpišeš njegovo tel. številko. Za izbiro prejemnika iz imenika pa imaš zopet celo kolobocijo izbir in potrditev. Če ti ne uspe, ponavljaš vajo tako, da zopet začneš iz osnovnega ekrana.

Pisanje črk je tudi svojevrstna umetnost. Do sedaj so telefoni imeli izbiranje črk z eno ali večkratnim pritiskom posamezne tipke. Npr črko "O" si zapisal, da si 3x pritisnil gumb "MNO". Tukaj pa moraš npr. za črko O najprej (samo enkrat!) pritisnit tipko "MNO", nato se s puščico pomaknit na "O" in potrdit izbiro z levo tipko pod ekranom.

Je Doro 1380 kaj bolj enostaven ?

Zodiac ::

1380 je za malenkost bolj enostaven. 5860 ima 4 smerno navigacijsko tipko, pri 1380 je samo gor/dol, zato so v Meniju manjše razlike. Še zmeraj sta oba modela dokaj zoprna, slabše pregleden GUI kot kakšna Nokia 3510. Sam bi izbral 1380 pred 5860.

Predstavitev 1380:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni telefon za starejše

Oddelek: Mobilne tehnologije
159125 (3537) franckranc
»

Telefon za babico

Oddelek: Mobilne tehnologije
91663 (1430) konspirator
»

Internet ne dela

Oddelek: Loža
182731 (2309) mirancar
»

Mobilnik za babico

Oddelek: Kaj kupiti
91771 (1609) RejZoR
»

Preklopni mobilnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
131657 (1379) RejZoR

Več podobnih tem