» »

Koliko moči rabijo grafične?

Koliko moči rabijo grafične?

Crimson_Shadow ::

Zanima me ali obstaja kakšna tabela koliko moči (štroma) porabijo grafične? Zanima me predvsem za Gf 2 in GF 4 ti 4200.

BoLhCa ::

gf4 ti baje okoli 75W! za gf2 se mi pa ne sanja
lp

Odpadnik ::

bolj zanimivo, bi recimo bilo vprašanje, kako vedeti, da tvoj proc zadovolji grafično. Če pogledamo recimo 2 najnovejša dirkača Radeon 9800 PRO (bodisi 128 ali 256) ter GF 5900 Ultra (takisto 128 ali 256). Osebno recimo dvomim, da je grafična v polnme zaletu z recimo AMDjem 2,5 ali Intelom 2,5. Kakšen Intel 3,2 bi znal že kar dobro gnati kartico, dočim špekuliram, da taka grafična najlepše poleti z procem recimo ranga Intel 3,5-4,0 GHz. Sicer sem pristaš AMDja, vendar ima le ta na zalogi malo surove moči vendar je le ta dobro optimizirana.
Profi glede teh stvari nisem. Recimo tako si jaz to predstavljam. Vem pa, da so tle na tabli dobesedni HW "freaki", ki me bodo popravili in/ali dopolnili. Že z veseljem pričakujem odgovore.

kuglvinkl ::

Niti baje ne 75W. 256 so kurle okrog 25W, 2 okrog 15-20W.
Your focus determines your reallity

frenk ::

kuglvinkl: kolk bi pa kurla ti4200 64MB z gpu na 2.1V in 330MHz, ter z ramom na 4V in 660MHz:\ :D

Fury ::

NF30/35 in R300/350 pozreta 100% cez 75W

Crimson_Shadow ::

Gre se za to, ker mi Inno vision GF 4 ti 4200 dela probleme. Vsakih nekaj dni mi mrkne slika nato moram kišto resetirati (hard reset). Sem probal z Radeonon 9000 in je delovalo 2 tedna neprekinjeno brez teh "blackoutov". Trenutno imam v kišti Abitov Siluro: že en teden (GF 4 ti 4200) tako da za to ne more biti kriv prešvoh napajalnik. Moj INNO mi v roku 2, 3 dnevih ali v 1 tednu vsaj enkrat prikaže črn ekran.

Vse kaže na to, da se moja plata (Abit BH6- AGP 1.0) in INNO GF 4 Ti 4200 sploh ne razumeta najbolje. Čeprav mi ne gre v glavo, kako da frendu, ki ima popolnoma isto grafično in isto plato dela brez problema. Je pa res, da ima močnejši napajalnik. Druga možnost je, da je regulator napetosti za 3.3V na grafični slab in včasih preprosto izgubi signal, ker kolegu, ki sem jo dal za testirat dela brez problema na 1.5 V (AGP 2.0).

Pa prosim, ne mi svetovati, probaj druge gonilnike, ker sem probal najmanj 3, 4 mogoče celo 5 različnih gonilnikov in dela v vakem primeru isto in to že od novembra lani (tudi z detonatorji 44.03). Najbolj zoprno pa je to, ker se to dogaja kadarkoli in to celo ko samo "gledam" namizje ;((.

TESKAn ::

Procesorji požrejo okrog 70 - 80W, pa poglejte, kake hledilnike mamo gor in še se kurijo na 40 - 50°C. NOBEN me ne bo prepričal da moj R9500, modan na 9700 (R300 jedro) požre prek 75W, ker bi se potem moral takrat, ko je na njem še bil tisti mali original hladilniček, stalit od vse te toplote. Ker tisto rebrce nikakor ne more odvest 75W toplote in pri tem ohranjat jedro pod kritično temperaturo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OZZY ::

Sam gpu ne rabi tok. Bolj je tukaj RAM in kak dodatek.

Sej ko kbi porebil gpu bi lahko približno zračunal preko tega http://www.benchtest.com/calc.html . Vzameš pač izdelavo jedra v mikronih. Če poznaš še kako voltažo uporabi in za referenco uzameš kak podoben procesor AMD in ga underklokaš. In recmo da dobiš približno... kok porab GPU. Za ostalo pa bo kdo drug približno povedu.
Go with the flow.

asPeteR ::

GF2 - okoli 15W
GF4 4200 - okoli 30W
R3xx - okoli 50W

NV30 - okoli ... prevec>:D

PS: Ti podatki veljajo za celotne kartice.(ne samo cipe!)
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

asPeteR ::

Sele zdele sem opazil OZZYjev post.

Same neumnosti! Nikakor, niti pod razno, niti od dalec ne mores primerjati CPUjev in GPUjev. Popolnoma drugacna arhitektura jedra, popolnoma drugacni poudarki pri racunanju, drugacne optimizacije, drugace je s cevovodi ...

Skratka zasnova GPUja je zelo pozresna, mnogo bolj kot CPU. Npr 500MHz GPU se komot primerja z gigahecnimi danasnimi procesorji po oddaji toplote!
http://blog.stegnar.com

nodes ::

Se zato pa imaš tam v izborniku tipe CPu-jev, ki vsebujejo parametre.

OZZY ::

in kok bi to blo W. No povej neko cifro.

pol pa poglej r9600 pro z gpu 400MHz in njegov hladilnik. pa še mal jo navi (delajo skor 100% na 450). Kok W bi blo to. In kok W odda ta tvoj 1GHz cpu in kateri. Sej vprašanje je tud kok ja napetost GPUja in število ranzistorjev in še kaj bi se najdlo. Jaz sem rekel približno. Bi blo pa verjetno kje v rangu 5-7W razlike.

Če bi mel voltažo gpuja bi nekako lahko pogledal.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129208 (6951) OwcA
»

Koliko toplote oddajo grafične kartice in rami na njih??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11898 (699) Jackass
»

dva peltiera

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131120 (904) TESKAn
»

Koliko porabijo procesorji?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241214 (903) DjTonic
»

kok W oddaja procesor?

Oddelek: Strojna oprema
7668 (626) morphling1

Več podobnih tem