» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
46 / 71
»»

xseki ::

KAJ? Thomas zaostaja 35 sekund!

PacificBlue ::

Imamo to!!

kixs ::

Shit!!!

Samael ::

HELL YEAH!!!!
Samael != Samuel

PacificBlue ::

Za v knjige! Fak!

drvo ::

Kapo dol!!!!

wcpapir ::

Pa imamo ČUDEŽ :D

kixs ::

Bravo!!

GupeM ::

wcpapir je izjavil:

Pa imamo ČUDEŽ :D

Glede na to da mu je ketna dol padla, je res čudež.

globoko grlo ::

Res sam faaaaak!!!! Sm s stola padu hitrej kt roglova ketna s pecikla :)

Fantastično, pav za film (kratk) posnet :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mailer ::

Tako kot je Primož vozil na olimpijskih igrah je ponovil še danes v klanec. Noro Primož!!!
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mikhaair ::

Marija se je prikazala. Noro.

Samael ::

Po vseh nečloveških naporih in trpljenju, ki ga je dal skozi Primož na Giru 2019, so se stvari končno postavile na pravo mesto.
Samael != Samuel

Webmojster ::

Noroooooooo!!!!!!!!!!!!

Ganon ::



Iz srca mu privoščim!

lynxslo5 ::

Iskrene čestitke Rogliču. Ta človek je imel v svoji karieri mnogo nesrečnih dogodkov. Danes pa je prepričjivo zmagal kljub defektu na kolesu.

Je pa bilo res čudovito videti na tisoče slovenskih državnih zastav in to v drugi državi. Nisem pa videl nobene zastave z rdečo zvezdo. Očitno je večina Slovencev še vedno normalnih.

gusto ::

Huda slika, kot da smo v SLO. Epski razplet, ne vem kdaj sem bil tako živčen na koncu. Ko mu je veriga dol padla, se mi ni zdelo več mogoče, potem pa takšen zaključek. Noro, predstava za zgodovino, kapo dol!
Have you tried turning it off and on again?

Samael ::

A sem prav razumel zdajle Contadorja, da je rekel, da če želi Roglič dobiti Tour, da mora zamenjati team? :D
Samael != Samuel

floyd1 ::

Bravo Primož. Opravil je tudi s starimi "strahovi" velikokratnega osmoljenca.

Je pa bilo res čudovito videti na tisoče slovenskih državnih zastav in to v drugi državi. Nisem pa videl nobene zastave z rdečo zvezdo.

Nekateri pa s strahovi iz preteklosti žal ne morejo opravit :|. Politiko vlečt v to temo je idiotizem in debilizem, skratka zelo maloumno početje.

mirator ::

floyd1 je izjavil:

Bravo Primož. Opravil je tudi s starimi "strahovi" velikokratnega osmoljenca.

Je pa bilo res čudovito videti na tisoče slovenskih državnih zastav in to v drugi državi. Nisem pa videl nobene zastave z rdečo zvezdo.

Nekateri pa s strahovi iz preteklosti žal ne morejo opravit :|. Politiko vlečt v to temo je idiotizem in debilizem, skratka zelo maloumno početje.

Pa saj jim ne moreš zameriti. Ljudlje z majhnim IQ se sploh ne zavedajo, kakšne trosijo imajo pa ob tem neverjetni občutek, kako so pametni. Pa pustimo to.
Danes je zmagal Primož. Pa ne samo, da je zmagal, kako je zmagal. Res Športnik in Človek.

tonttu ::

Samael je izjavil:

A sem prav razumel zdajle Contadorja, da je rekel, da če želi Roglič dobiti Tour, da mora zamenjati team? :D

Si ja... saj tudi Hannah ni bila cisto ziher ce je prav slisala :)) Ampak zares ima kar prav. S taksno ekipo, predvsem tisto zadaj (mehaniki, sportni direktorji itd.) moras res biti 7x boljsi in 12x bolj srecen kot vsi ostali skupaj, ce hoces da si vsaj za silo konkurencen. Konec koncev, da ti na 1x kolesu leta 2023 pade dol ketna? Pa ljubi bog na mtb se mi to v zivljenju se ni naredilo odkar vozim 1x pa precej bolj trese. Ampak s Sramom in predvsem nesposobnimi nizozemskimi mehaniki je kot kaze mozno tudi to.
Tako da ja, se kar strinjam s Contadorjem glede tega, ker tale TJV je tako salabajzarska ekipa da realno res nimas sans. Za povrhu je pa se malo tezko, ce gres na Tour zmagat skupno, pol ekipe bo pa delalo za zeleno majico. V resni konkurenci to pomoje ni najmanjse opcije, razen ce se zares zgodi wcpapirjev cudez.

PacificBlue ::

Thomas Geraint je pa se enkrat pokazal kaksn class gentleman in športnik je.

https://twitter.com/faustocoppi60/statu...

Konec koncev, da ti na 1x kolesu leta 2023 pade dol ketna?


Brez holderja za ketno..5gramov je 5gramov;)

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Samael je izjavil:

A sem prav razumel zdajle Contadorja, da je rekel, da če želi Roglič dobiti Tour, da mora zamenjati team? :D


Nisi slišal, ko je povedal zakaj tako misli (vingegaard)? Kar precej italijanščine ima njegova angleščina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IL_DIAVOLO ::

Bravo RoglJic, ta tip je res žilav in trmast za popizdit.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Wolfie ::

Bravo, kapo dol. Me je pa skoraj infarkt pri pripetljaju s ketno. Sedaj pa na Vuelto po letošnji dvojček.

tonttu ::

PacificBlue je izjavil:

Konec koncev, da ti na 1x kolesu leta 2023 pade dol ketna?


Brez holderja za ketno..5gramov je 5gramov;)

Poglej si kaksni si chain guidi na xc kolesih (moj ima po moje skupaj z vijakom ravno gram ali dva... pac das par gramov manj svinca pod bottom bracket da si na UCI limitu za cestne), pa kot sem rekel, v letu 2023 je narrow wide precej standard zobnik in stvar dela presenetljivo dobro tudi brez chain guida... celo za po klancih dol kot veriga ni na 100% obrmenjena in je precej vecja verjetnost da dol pade.

acookook ::

Samael je izjavil:

A sem prav razumel zdajle Contadorja, da je rekel, da če želi Roglič dobiti Tour, da mora zamenjati team? :D

To bi že moral po tistem điru, ko so vmes šli scat, on pa je meu probleme.
.

Samael ::

@tonttu se mi zdi, da je TJV naredila en velik velik korak naprej napram TJV iz leta 2019.

Mislim, tole za Giro je bilo daleč od idealnega oz. kako je Bouwman al kdo že pred dnevi rekel, zaradi okužbi itd praktično do zadnjega dne niso vedeli, kdo bo sploh vozil Giro in je odpadlo en velik del ekipe, ki se je pol leta pripravljala za ta Giro, na splošno pa, spomni se kolikorat je bil razbit, boln Primož povsem sam, izoliran na Giru pred štirimi leti, pa kaj so mu takrat delali konkurenti z Nibalijem na čelu. Danes tega ne vidimo.
Da niti ne omenjamo ostalega biksanja (kot tisto, kar omenja @šanji zgoraj), ki je postalo že prav legendarno.
TJV je naredila gromozanski napredek napram TJV izpred samo par let nazaj, seveda pa še vedno ni idealna, ampak saj tudi konkurenčne ekipe niso, razen mogoče Ineosa. Samo spomni se kako disfunkcionalno je deloval UAE samo par tednov nazaj na Adriaticu, kot da brez Pogačarja sploh vedo ne kaj početi, ko niso vedeli niti koga forsirati, počasnega ljubljenca Yatesa, ali fantastičnega Almeido, ki je posledično spet vozil sam. Katastrofa od ekipe.

TJV je, kljub temu, da gre za naslednika nekdanjega Rabobanka, sorazmeroma mlada ekipa, ima pa marsikaj, kar marsikatera druga v GT žal nima. Ima budget, ki je vsako leto večji, ima vrhunsko opremo, ima svojo šolo mladih talentov, itd ... seveda pa ga bodo na vsake toliko časa še vedno kje pobiksali.

Nekdo je zadnjič rekel (mislim, da je bil spet Bouwman), kako je ravno Primož tisti, ki spreminja obliko te ekipe, kako zahteva (in dobi) najboljše materiale, to, ono ..., kako dviguje standarde cele TJV in da je to praktično njegova ekipa - čeprav se nam je v preteklosti kdaj zdelo (najbrž povsem upravičeno), da ga ne cenijo dovolj, ampak mislim, da se je tudi to spremenilo.
Seveda, če dobi boljše pogoje za delo, zamenjati, zakaj pa ne. Ampak jaz z izjemo Ineosa v GT ta moment žal ne vidim ekipe, ki bi bila tako ali drugače močnejša od TJV.
Glede mladega Vingegaarda pa tudi razumem. Primož, tako kot mi vsi, ne bo vsako leto mlajši.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mancini ::

Samael je izjavil:

Nimajo jih vedno :)

V svetovni seriji je dovoljeno da imajo radijsko zvezo na vseh dirkah

tonttu ::

@Samael se strinjam da so svetlobna leta pred tistim kar so bili se par let nazaj, ampak sorry se vedno so salabajzarji na kvadrat. Pa ne mislim na tekmovalce. Kar se tekmovalcev tice imajo zares vrhunske in so po moje trenutno zares dalec najboljsa ekipa. Ampak vse ostalo so pa taki salabajzarji, da bi jih v vsaki normalni sluzbi odpustili po prvem dnevu ali dveh poizkusne dobe.
Je pa zares vprasanje kaj realno Roglic lahko se dobi. Pri TJV je car, pa Vingegaard gor ali dol. Zares je on tisti, ki je TJV naredil to kar je. Ali mu to pokazejo z zneskom na pogodbi ne vem. Ampak realno pri njegovih letih mocno dvomim, da se bodo ostale ekipe prav hudo teple za njega. Vecinoma gredo v "vecje investicije" za tekmovalce, ki imajo pred seboj se (vsaj) 5, 6 let, Roglic jih verjetno nima, vsaj ne na taksnem nivoju. Drugace pa ja, ne glede na to koliko mi gre Ineos na k, bi si zelel videti Roglica pri njih. Ker za kolesarski svet so pri Ineosu bogovi, kar se tice organizacije. Je pa res, da so v kolesarstvu standardi glede tega hudicevo nizki.
Sicer pa, ja Tour je Tour, ampak ce smo posteni... Rogla je dobil 3 Vuelte, skoraj 100% en Giro, je Olimpijski prvak pa se boga in pol uspehov ima, tako da tudi ce zakljuci jutri je eden najboljsih kolesarjev v zgodovini (pa ne slovenski ampak svetovni)... tudi ce nikoli ne zmaga Toura.

Ganon ::

Večja slika, za v arhiv. :D

Samael ::

tonttu je izjavil:


Sicer pa, ja Tour je Tour, ampak ce smo posteni... Rogla je dobil 3 Vuelte, skoraj 100% en Giro, je Olimpijski prvak pa se boga in pol uspehov ima, tako da tudi ce zakljuci jutri je eden najboljsih kolesarjev v zgodovini (pa ne slovenski ampak svetovni)... tudi ce nikoli ne zmaga Toura.

Jaz tudi tako mislim.
Delček mene si celo želi, da ne gre na ta Tour (in se potem daje s Pogačarjem itd..) ampak da gre ponovno na Vuelto, po GC zmagah prehiti Rominger-ja, s katerim ga nekateri primerjajo (in s katerim imata, roko na srce, kar nekaj skupnega - tako v stilu vožnje, kot tudi poznejšim prihodom v ta šport) in se izenači s Herasom, kot edinim, ki je Vuelto dobil štirikrat.
Tudi če ne... ampak to bi bilo pa res nekaj večnega. No, pa saj je že tam, samo razmišljam pač :)
Samael != Samuel

Samael ::

Mimogrede, neverjetno, kaj se dogaja s Slovenskim kolesarstvom zadnja leta. Ja, saj vem, da smo o tem že kakšno rekli, pa da so tudi prej že padale velike etape, ampak tole, pade Vuelta, pade Tour, pade Giro, padejo Olimpijske ... neverjetno.

Nekdo mi je zadnjič rekel nekaj v smislu "ja itak, slovenci smo dobri v obskurnih športih, ki jih nihče ne gleda" misleč tudi kolesarstvo, pa si mislim ja luba duša, a se ti sploh zavedaš, da je TDF en treh največjih športnih dogodkov na svetu - pred zimskimi olimpijskimi igrami.

Evo, če bo kdo kdaj kje pametoval, kar postrežite:

According to a national French website, the race is broadcast in 130 countries by 100 television channels over 6,300 hours and is followed by 3.5 billion viewers. Over figures are put a little more conservatively at an average TV viewership of 2.6-billion. It also has a massive audience every year with millions turning up to watch the various stages, the Tour de France best-attended annual sporting event on the planet.

Vir: https://www.pledgesports.org/2019/07/th...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Curve Ball ::

lynxslo5 je izjavil:

Nisem pa videl nobene zastave z rdečo zvezdo. Očitno je večina Slovencev še vedno normalnih.


Ti pa nisi, ker še sem vlečeš tole...

tonttu ::

@Samael realno kolesarstvo je obskuren sport, ceprav ima Tour vecjo gledanost kot bolj kot ne vsi ostali sporti skupaj. Mislim da so samo Olimpijada in svetovno v fuzbalu pred njim. Ampak realno je kolesarstvo obskuren sport. Samo kar se mene tice to ne zmanjsa nicesar. Sem bil dovolj dolgo v pro sportu, tako da vem koliko moras vloziti v to, da si zares precej povprecen (no se vedno pravim da top 300 na svetu ni tako jebeno slabo, sploh ko potem slisis od ljudi, ki niso top 500 v svojem poklicu niti v svoji firmi, kako za en kurc si bil :))) in to v ravno tako, ali pa celo bolj obskurnem sportu kot je kolesarstvo. Zato me taksne stvari ne ganejo. Vsakemu takemu recem ja prav, je pa obskuren sport. Pojdi in poskusi biti magari top 100 v cemerkoli, pa naj bo najbolj obskuren sport kar jih je, potem pa naj pljuva po ostalih.
Pri slovenskem kolesarstvu pa me zares precej bolj skrbi kaj bo, kot teh par trenutnih zakljuci... ker nekaj prav hudo strasnega trenutno ni na obzorju. Je pa tudi res... pri 2 miljonih ljudi, boga in pol sportov, kjer smo uspesni, je realno tezko pricakovati nekaj stalnega, bolj kaksno zvezdico sem ter tja. Ceprav trenutno jih imamo hudo veliko naenkrat :)

Groot ::

Kakšne streljajo eni, kolesarstvo obskuren šport?? Res bi rad videl kaj potem za vas edino šteje. Najbrž samo nogomet in košarka ali kaj?

Primož pa samo neverjetno. Kakšen vrtiljak čustev je bil pa tole. Noro noro noro :D že zdavnaj eden največjih kolesarjev ever, sedaj pa to samo še potrjuje. Najbrž malce prehitevam, ampak če bi se slučajno letos spravil skupaj še za Vuelto, bi bila res češnja na vrhu tortice.

tonttu ::

Groot je izjavil:

Kakšne streljajo eni, kolesarstvo obskuren šport??

Denar je zares najboljse merilo kaj je obskuren sport in kaj ne. In koliko denarja se vrti v Protouru je vsaj na zunaj precej dobro znano... zares toliko kot ga zapravi en povprecen klub iz tretjerazredne fuzbal lige za vecerjo. Pa kot sem napisal prej... obskuren ali ne, biti zmagovalec v se tako obskurnem sportu je nekaj, kar mora vsak ceniti in spostovati. Ni tako lahko, se manj samoumevno in to kot sem napisal prej, vem iz lastnih izkusenj. Oz. boljse povedano, vem kako jebeno tezko je biti 1000x slabsi, ne vem pa kako je biti tako dober.

Groot ::

Zakaj bi bil denar najboljše merilo? Potem je po tvoji logiki Formula 1 praktično šport številka 2 na svetu, glede na vložke posameznih ekip. Ali pa še bolje, profesionalno regatno jadranje je očitno res popularno, glede na to da ena jadrnica stane precej precej denarja.

Denar je lahko neko merilo, ampak niti približno ni vse. Zame osebno sta z vidika priljubljenosti (torej koliko ljudi šteje šport za relevanten) edini pomembni merili gledanost in število ljudi, ki se s športom dejansko ukvarja. V obeh metrikah je kolesarstvo prav pri vrhu.

Egidij88 ::

Ima kdo podatek, koliko je Roglic rabil za teh zadnjih cca 7,5km?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Samael ::

@tonttu razumem, kaj si zelel povedati v smislu komercialne privlacnosti, ki pritegne za seboj nekatere druge reči, ampak ko ljudje govorijo o "obskurnih" sportih v kontekstu Slovenije, obicajno želijo povedati, da smo dobri zgolj v nekih obrobnih športih z nizko selekcijo, kjer tekmuje pet držav in podobno ter nevede to famo pripisujejo tudi kolesarstvu, kar še zdaleč ni res - ne s stališča tradicije skozi katero se kali selekcija (Tour in Giro imata preko stoletno tradicijo) ne s stališča tekmovalnosti (kjer tekmuje najboljše od najboljšega tako s celotne stare celine, pa vse tja do Južne Amerike).
Predvsem sem želel povedati, da ne razumejo, kako velika je ta reč v resnici in kaj pomeni oz. kako vrednotiti končno zmago na nečem takšnem kot je Grand Tour.
Mi pa seveda to vemo in zato danes ob veliki zmagi takšni občutki, kot so :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

zuz3k ::

mene zanima

a je roglič že zmagovalec gira, al mora ju3 premagat onega če želi bit
al ne sme past neglede na čas, kako je s tem?
Life is a psychological game.

lynxslo5 ::

Profesionalno kolesarstvo sigurno ni obskuren sport. Obskuren sport je balinanje in podobno. Zmaga na Tour de France ali Giru se lahko primerja z zmago v Wimbledonu ali Parizu v tenisu. Še sami se ne zavedamo dovolj kakšna dragulja imamo z Rogličem in Pogačarjem.

Si pa jaz tudi želim, da bi Slovenija nekoč imela kakšnega top 10 tenisača. Nekoč smo imeli Mimo Jauševec, potem pa v tenisu dolgo nič. Še peosebej pri moških. Očitno pri nas ne znamo delati v tenisu.

zuz3k je izjavil:

mene zanima

a je roglič že zmagovalec gira, al mora ju3 premagat onega če želi bit
al ne sme past neglede na čas, kako je s tem?


Roglič še ni formalno zmagovalec Gira. Mora odvoziti še zadnjo etapo. Vendar v zadnji etapi je vedno nek gentlemanski sporazum med kolesarji, da v zadnji etapi ne gredo na polno in v zadnji etapi se nikoli ne odloča o skupnem zmagovalcu. Tako, da Roglič je danes 99,9% že zmagovalec Gira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

PacificBlue ::

Navijač v rdeči majici, ki je včeraj pomagal potisniti Rogliča po težavi z verigo je pa bil njegov bivsi reprezentacni sotekmovalec Mitja Mežnar.

https://sportklub.n1info.si/zimski-spor...


YES @rogla, YOU DID IT!

https://twitter.com/giroditalia/status/...

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Tako je. Roglič teoretično še ni zmagovalec gira, praktično pa ja. Zmago mu lahko odvzame le še en tak hud padec ali bolezen, da enostavno ne bi bil sposoben prekolesariti še teh "nekaj" kilometrov da cilja v Rimu. Tudi če bi se zgodil neki padec ali kaj podobnega in bi Rogla lahko normalno nadaljeval, sem prepričan, da bi ga Thomas in ostali počakali.

Sploh pa, v prvi vrsti kapo dol Primožu, kaj mu je včeraj uspelo. Še posebno po tistem defektu z verigo. Si predstavljam da po vsej smoli, ki jo je že imel na teh tri tedenskih dirkah, bi se marsikomu v takem primeru stemnilo pred očmi in bi do konca kolesaril sam tolk da bi gor sploh prišel. On pa...kot da se je strgal s ketne...dobesedno in v prenesenem pomenu ;) Moram pa pohvalit in čestitat Geraintu Thomasu za izjave po dirki. Takih "gentlmenov" in človekov kot je on, ki javno priznajo poraz od nekoga ki je pač boljši, je vse manj. Sploh v takih športih kot je kolesarstvo. Si kar predstavljam kakšne izjave bi dajal Remco po taki dirki, če bi bil on tam na njegovem mestu, kot je bil včeraj Geraint. Najbrž bi bli vsi drugi krivi da je/bi izgubil. Predvidevam, da bi se v prvi vrsti obregnil ob slovenske navijače, ki so/smo bili ob trasi :D Zato tudi moj zapozneli odgovor...sem bil tam! In vam povem, bilo je noro! Je Primož lepo povedal, Planica v malem :)

Danes pa, samo uživat...

wcpapir ::

zuz3k je izjavil:

mene zanima

a je roglič že zmagovalec gira, al mora ju3 premagat onega če želi bit
al ne sme past neglede na čas, kako je s tem?

Zadnja etapa tri tedenskih dirk je formalnost, majico spravijo čez cilj in to je to, ženejo se šprinterji. Parada majice bi lahko rekli :) lep obicaj, ki dokazuje koliko so ti kolesarji gantlemani.

Sicer se lahko zgodi čudež ampak ga ne potrebujemo več, eden je bil dovolj.

Ima kdo idejo kako bi dobil ral kodo barve maglie rosse ?

errhec ::

V letu 2022 naj bi bila PANTONE 190 C drugače pa PANTONE 1905 c ?
dd

FoxKnox ::

PacificBlue je izjavil:

Navijač v rdeči majici, ki je včeraj pomagal potisniti Rogliča po težavi z verigo je pa bil njegov bivsi reprezentacni sotekmovalec Mitja Mežnar.

https://sportklub.n1info.si/zimski-spor...


YES @rogla, YOU DID IT!

https://twitter.com/giroditalia/status/...


Primož je imel včeraj nadnaravno pomoč.
Slovenske navijače po celi trasi, Marijo na vrhu in Mežnarja točno tam kot je bilo treba.
B R A V O !

wcpapir ::

errhec je izjavil:

V letu 2022 naj bi bila PANTONE 190 C drugače pa PANTONE 1905 c ?

Hvala tole bo ok ;)

mikhaair ::

Koliko od nas bi v tistem trenutku zabrisala kolo po grapi dol...koliko nezgod je usoda vrgla Primožu pod kolo je res neverjetno. In da vse izbruhne na skoraj doma na Višarjah...nepozabno.

Samael ::

Že dolgo nisem poslušal Hornerja, ampak tole je pa kar zabaven povzetek včerajšnjega kronometra.

Samael != Samuel
««
46 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433459 (1151) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410491 (8193) harvey

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
363980 (765) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333349 (2640) IČA

Več podobnih tem