» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 69
»»

gusto ::

Mislim, da bi lahko imeli eno temo, kjer bi malo pokomentirali dogajanje na največjih dirkah. Po moje ne rabimo za vsako dirko in za vsako leto svoje teme, itak ne potekajo sočasno. Lahko vključimo tudi ostale dirke UCI World Tour-a pa še dirko po Sloveniji.:)

Tour je pred vrati, za malo vročine so včeraj poskrbeli organizatorji, ki so Froomu prepovedali start, dokler se ne razčisti njegov dopinški primer. Vse skupaj se zdi kot slaba šala, ker so ravno dan za tem (danes) Frooma oprostili vseh obtožb in bo lahko nastopil.

Na štartu praktično vsi, ki so pobirali zmage na zadnjih velikih dirkah: Chris Froome, Vincenzo Nibali, Tom Dumoulin, Nairo Quintana in še nekaj asov, kot so Richie Porte, Jakob Fuglsang, Rafal Majka, Alejandro Valverde, Adam Yates... Od naših najdem na listi Rogliča in Korena. Roglič naj nebi vozil na skupno, bomo videli. V vsakem primeru upam na kakšno etapno zmago.:D

Sama trasa Toura se mi zdi dokaj standardna, novost so sicer krajše etape, posebej izstopa 17. gorska etapa, ki je dolga zgolj 65km. Čakata nas dva kronometra, ekipni in posamezni, oba nekaj nad 30km, kar se mi glede na zadnja leta zdi kar dosti. Poslastica bo tudi zadnja etapa 1. tedna - 9. etapa s kockami Arras – Roubaix. Ta že lahko zagode kakšnemu favoritu.

Je na Slo-Techu kaj kolesarskih navdušencev?
Se vam zdi prav, da Froome starta?
Kaj pričakujete od Rogliča?
Katere etape se najbolj veselite?
Boste igrali navidezno dirko na rtvslo?

Invictus ::

Prvih 100 (predvidevanja na podlagi naključnih testov) na Franji je pod dopingom, ko so 1x testirali nekaj let nazaj...

Poleg tega imajo 2x dražja kolesa od vsakega profesionalca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Je na Slo-Techu kaj kolesarskih navdušencev?
DA. Noro dobro komentiranje Toura.
Se vam zdi prav, da Froome starta?
Ne.
Kaj pričakujete od Rogliča?
Eno odlično etapno uvrstitev.
Katere etape se najbolj veselite?
Moram pogledat spored :D

Invictus ::

Sicer pa tole...

https://siol.net/sportal/kolesarstvo/ch...

Froom lahko štarta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Lepo včeraj organizatorji TDF povejo, da ne marajo, da Froome štarta. Danes oproščen obtožb:))

Čez 10 let jokanje pri Oprah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gusto ::

Poskusimo ne zaiti v neskončne debate glede dopinga. Malo lanskih highlights, da se spomnimo, kaj se je dogajalo. Ti posnetki pokrajine, kolesarjev, navijačev me vsakič prevzamejo. Res lepo za pogledat. Tudi motivacija (ne da jo rabim), da se sam vsedeš na kolo.:D

Invictus ::

A bo kak prenos Toura na Slo 2?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gusto ::

Invictus je izjavil:

A bo kak prenos Toura na Slo 2?

Seveda, začnemo v soboto 7.7. ob 13:30.:)



Vazelin je izjavil:

Je na Slo-Techu kaj kolesarskih navdušencev?
DA. Noro dobro komentiranje Toura.

Predvidevam da imaš v mislih SLO2 s Tomažem Kovšca in Martinom Hvastijo. Definitivno se strinjam! Ampak... komentiranje na Eurosportu je pa tudi tako zelo kvalitetno, da enostavno moram včasih pogledati tam. Imajo več izjemnih komentatorjev, jih niti ne poznam točno po imenih in jih malo zamenjujem.:)) Poleg tega so na prizorišču, imajo še svoje prispevke, v studiju Greg LeMond-a, trikratnega zmagovalca TDF, potem je tu Juan Antonio Flecha (ex pro cyclist, dobil etapo na TDF), ki daje informacije s proge in sam prevozi ter predstavlja klance. Skratka izbira glede komentatorjev je res dobra.

Venček komentiranja Carlton Kirby-ja:

jbj__ ::

A majo že kakšne baterijske dirke kolesarjev,
ko kolesar žene kolo "do daske" na ravnini, (in polni baterijo)
ob strmih klancih pa pride do izraza dobra baterija in dober motor?

Al to ne spada v "športni duh" tekmovanja, da k rezultatu pomaga tudi tehnologija?
ker konec koncev, se tut navadna "štoparca" lahko smatra za nekakšno tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

broken/link ::

ni baterij in motorčkov - to je prepovedano. če te dobijo par let prepovedi tekmovanja.
tudi tehnologija je omejena. Kot je bilo že prej omenjeno - marsikatero "amatersko" je boljše od profesionalnega, ki se lahko uporablja na dirkah.
štoparica in podobni pripomočki so dovoljeni. tudi kolesarski števec je postal že pravi mali računalnik in je dovoljen.

cresh ::

Sagana ne bo, ne?

broken/link ::

Invictus ::

jbj__ je izjavil:

A majo že kakšne baterijske dirke kolesarjev,
ko kolesar žene kolo "do daske" na ravnini, (in polni baterijo)
ob strmih klancih pa pride do izraza dobra baterija in dober motor?

Al to ne spada v "športni duh" tekmovanja, da k rezultatu pomaga tudi tehnologija?
ker konec koncev, se tut navadna "štoparca" lahko smatra za nekakšno tehnologijo.

Na alpskem maratonu bo letos prvič kategorija eBike. Za slabše udeležence...

Ampak nima to veze s temi touri...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

forest_guy ::

Letošnjega Toura se seveda zelo veselim. Zelo me veseli tudi, da so se na RTV odločili, da tudi letos v celoti ostaja na rtvslo2, predvsem zato, ker sta Kovšca in Hvastija res noro dober komentatorski par in naredita prenos res zanimiv in gledajoč :)

Predvsem bo zanimivo videti, kako bodo navijači pričakali Froome-a in pa kaj lahko naredi Rogla (upam vsaj na eno etapno zmago, na skupno pa je tako ali tako že rekel, da ne štarta... ampak zgodi se lahko marsikaj :) )

gusto ::

Evo RTV je postavil stran, sicer igra še ne obratuje. Bo kdo igral tole? Jaz sem lani prvič in je bilo zabavno.:P

Navidezna dirka: Sestavite ekipo in tekmujte na Touru!

Navidezna dirka se bo začela v petek (predvidoma dopoldne) po objavi uradne štartne liste. Od tega trenutka naprej lahko uporabniki začnete sestavljati svoje ekipe.

mikhaair ::

Kako bo zgledala 17. etapa z ločenimi starti? Kakšni bodo razmaki? Ne bo podpore mošta torej?

gusto ::

Mislim da ni nobenih razmikov, gre se za postavitev v pelotonu, kakor jaz razumem.

gusto ::

Bom še enkrat spomnil sedaj, ko so igre dejansko odprte, da lahko igrate navidezno dirko na RTVSlo, ali Fantasy Tour na uradni TDF strani. Jaz sem nekaj sestavil, bomo videli, kako bom uspešen.:D Podrobnosti si sami preberite, čisto na kratko pa:

RTVSlo: Navidezna dirka - izberete 10 kolesarjev, pred vsako etapo lahko menjate po dva, glede na končno razvrstitev v etapi, dobite točke za izbranega kolesarja.

Fantasy Tour de France - Izberete 8 kolesarjev v ekipo, menjate lahko po enega na prost dan. Imate omejen budget, boljši kolesarji stanejo več, zato ne morate v ekipo dati recimo 8 glavnih zvezdnikov. Točkuje se glede na rezultate v etapi, ter tudi za vmesne sprinte, gorske cilje, nosilce majic, po vsaki etapi.

Jutri gre zares! :P

dope1337 ::

Bom jz tud letos sprobal sreco xD

Mi pa eurosportov sistem predstavlja vecji izziv.

Za1x postava 8ih kolesarjev:
- Kittel (Kasneje ga nameravam menjati z Rogličem)
- Sagan
- Landa
- Cavendish (Kasneje bo menjan, sam se nevem s kom)
- Dumoulin
- Kung
- Izaguirre
- Ledanois
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

gusto ::

Dokaj zanimiv začetek Toura z nekaj drame ob koncu obeh etap. Froome je lepo letel na travnik, še dobro da je zgrešil tisti steber. Quintana je imel precejšno smolo, ne vem če imaš lahko kaj vpliva na to, da ti ravno 3,5 km pred ciljem poči guma. Nič sicer še ni izgubljeno za nikogar, se mi pa zdi, da bo Quintana težje nadoknadil zaostanek, kot Froome, ki bi to lahko naredil že danes na ekipnem kronometru. Danes nas čaka verjetno malo manj drame in živčnosti.

Glede napovedi, sem trenutno zadovoljen, mi gre kar dobro. Na Fantasy Touru so v ekipi Sagan, Yates, Dumoulin, Jungles, Demare, Gaviria, Majka, Bodnar. Po prvem tednu verjetno pride menjava Demare - Roglič. Včeraj sem dobro izbral kapetana (Sagan) in dobil dvojne točke za njegovo zmago. Med Slovenci sem na 13. mestu, generalno 659. Na SLO Nostradamusu imam trenutno notri nametane šprinterje in sem v 50-erici.

juroz ::

Super od RTVja da prenašajo ter da imamo tako kvalitetna komentatorja.
Rogliča pričakujem med top10, drugo leto pa zmaga ;)
Frooma pa ne maram, tudi če ne bi bilo obtožb o dopingu mi deluje tak pizdek že samo ko ga pogledam. Antipatičn tip brez karizme.

gusto ::

@juroz, če privzamemo, da pri Froomu ni prisoten doping, kar po vseh uradnih preiskavah ni in je čist, potem ga kot osebo ne morem sovražiti. Od vseh GS-jev v zadnjih letih je pokazal največ poguma in raznolikosti. Mislim da dve leti nazaj je na Touru napadel na ravninski etapi, enkrat na vrhu in potem v spustu, letos na Giru na prvem klancu. To ga dela večjega od konkurence, več poguma, več raznolikosti. Quintana že zadnja leta z povsem enako taktiko, čaka in čaka na zadnji klanec, potem pa še tam ne more narediti razlike. Vsi ga imajo prebranega do konca. Torej ne vem kako lahko očitaš Froomu, da nima karizme. Če pogledamo njegov sti kolesarjenja, se pa strinjam, da je smešen, komolčki ven, vrti kot da se mu je snela veriga in pozibavanje sem in tja.:D Ampak če nekaj deluje, naj se tega drži. Prav tako pa je bil Froome vedno gentleman v intervjujih in izjavah, vedno so bile korektne in spoštljive. Ta prevlada Sky-a sicer mogoče res ne dela vsega skupaj najbolj zanimivega, vendar to ni razlog, da bi sovražil Frooma. Bi si želel, da letos zmaga kdo drug, vendar če bo Froome spet povlekel kakšnega novega asa in zmagal, mu bom samo čestital in rekel zasluženo.

Invictus ::

Vsi kolesarji so na dopingu.

Vprašanje je samo, na koga se fokusirajo inšpektorji in kako nove substance uporabljajo...

Nobeden ne vozi na makarone in krompir... Preprosto v eni etapi pokurijo več kalorij, kot jih je telo sposobnih absorbirati s hrano v enem dnevu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Kaj kej spremjate Tour the France ? :D
Jaz kar redno spremljam. Roglič je odličen :)

sesobebo ::

Invictus ::

oo7 je izjavil:

Kaj kej spremjate Tour the France ? :D
Jaz kar redno spremljam. Roglič je odličen :)

Danes bo zadnja etapa, kjer lahko še zmaga... Bo zanimivo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikhaair ::

:)Zmaga etapo?
Ali dirko?

Invictus ::

Dirko seveda. Etapo je že zmagal...

Sam kako bo nadomestil 3 minute zaostanka, mi pa ni jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gusto ::

Ne vem ali je letošnji Tour zanimiv na splošno ali zaradi Rogliča. Roglič je itak fenomenalen, do sedaj sploh ni pokazal kakšne slabosti. Upam da mu uspe priti na stopničke skupno, je toliko blizu, da mora ciljati na to. Tudi pa če mu ne uspe, je za njim še vedno neverjeten Tour. Pokazal je, da ga lahko v prihodnjih letih uvrščamo med resne kandidate za stopničke ali celo zmago na velikih dirkah.
Danes je na papirju zanimiva etapa. Lahko se zgodi veliko, ali pa tudi nič. Za dirko bi bilo dobro, da nekdo napade že na Tourmalet. Sicer ne vem, če bo kdo od prvih 4ih to razkiral, mogoče kdo, ki je za njimi. Dumoulin bo verjetno na zadnjem klancu poskusil z napadom, da bi zmanjšal razliko pred kronometrom in imel neke šanse za zmago generalno.
Primož, ne vem, skoraj bolje, da vozi defenzivno, pazi na Frooma in ostale, ki so za njim v skupnem. Razliko do 3. mesta lahko nadoknaditi na kronometru. V kolikor se bo dobro počutil lahko napade na zadnjem klancu, vendar mora biti previden.

mikhaair ::

Pozabljate na Frooma, ce useka kot na Giru...

B8S88 ::

Spremljam z zanimanjem TdF in navijam za Rogliča. Komentatorji na rtvslo so res za pohvalit. Le nepoznavanje dvojine slovenskega jezika od Hvastje me moti v tolikšni meri, da kar čakam kdaj mu bo spet ušlo..Še ni bilo oddaje, da se ne bi zmotil..

Invictus ::

mikhaair je izjavil:

Pozabljate na Frooma, ce useka kot na Giru...

Baje letos ni tako dober, mu malo zmanjka...

Tudi glede na ekipo Sky ni več glavni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikhaair ::

Drzi, ampak obstaja možnost podviga kot na Giru, kar bi bilo noro. Še bolje pa bi bilo če bi šla skupaj s Primožem.:D

Invictus ::

Nope, Primož naj kar sam spizdi :D.

Froome je out, preveč sumljivih zadev okoli njega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Nora etapa 8-) bravo Primož :)

slodreamer ::

Super res!

Invictus ::

Jutri pa napad na skupno 2. mesto :D.

Prvo je najbrž malo predaleč, pa Thomas je RES dober.

Primožu manjka malo boljša ekipa. Nizozemec je nekaj poskušal pobegniti danes, potem je pa čisto crknil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

To danes pa je bilo:D

Upam, da bo še kdaj v igri za rumeno majico. Letos je bil res blizu. Če bi bil v Skyu kapetan bi bil letos prvi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gusto ::

Invictus je izjavil:

Primožu manjka malo boljša ekipa. Nizozemec je nekaj poskušal pobegniti danes, potem je pa čisto crknil...

Vse to drži, vendar pa je hec pri vsem tem, da je Primož "predober". On se je šel letos učit, ekipo mu šele gradijo in je skoraj po nesreči zmagal.:)) Neverjetno kako gre krivulja uspehov navzgor pri njemu.

Za danes pa enostavno perfektno. Praktično sam je lomil in zlomil vse ostale, vključno s Skyem. Če ni šlo v klanec, je šlo navzdol. Ima pogum, željo, zmagovalno mentaliteto, enostavno je perfekten.

Vazelin ::

Zgleda se je Primož včeraj preveč iztrošil. Čestitke za izreden TDF kakorkoli:) Drugo leto pa ciljat na stopničke.

BivšiUser2 ::

Evo razvrstitev je znana. BRAVO ROGLA ZA 4. MESTO.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Vazelin ::

včasih sem bil navijač Ulricha. Sedaj spet imam nekoga, za katerega navijam:D

ferdov ::

Samo ekipni kronometer, pa bi bilo drugače.

Invictus ::

Očitno Rogljič ni "papcal" pravih stvari tako kot ostali.

Meni se zdi neverjetno, da ga je Froom nascal za 1 minuto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gusto ::

Da malo oživim temo. Giro se je včeraj začel. Spremljate kaj? Roglič je zanesljivo zmagal uvodni kronometer in postal prvi Slovenec v rožnati majici. Za njim je odličen uvod v sezono, dobil je 3/3 enotedenskih dirk, na Eurosportu ima vzdevek Mr. 100%. Je prvi favorit za končno zmago na stavnicah. Od kunkurence je včeraj Yates pokazal, da je močan v klanec, Tudi Nibali me je pozitivno presenetil, mogoče sem kaj več pričakoval od Dumoulina, ampak ok. Danes bolj ravninska etapa, verjetno šprint, čeprav je na koncu nekaj klančkov, kjer bi z napadi lahko pobegnili šprinterjem.

martincek1 ::

Jaz bom počakal vsaj do naslednjega kronota ali pa do 13 dneva, zdej je tolk enih brezzveznih etap ki jih ne mislim gledat. Sicer pa upam na lepo vreme, ker v tem primeru je izbira jasna :D

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Spremljate kaj?

Žal ne bo prenosa na RTV. Drugače pa kolikor bo dopuščal čas Eurosport in pa net. Rogla je odlično začel, tele začetno etape bodo bolj še tipanje in sem nekako prepričan, da kontroliranje Rogliča ne bi smelo predstavljati nekih velikih težav.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Anney ::

Včeraj je bila zanimiva etapa (dež, sneg), bomo videli kaj bo danes. Primož je odlično na poti upam da mu ne zmanjka.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

gusto ::

Danes je bil Primož na tleh, si je strgal hlače in mu je pol riti ven gledalo.:D Kot kaže pa ni večjih posledic in je že ujel glavnino.

https://twitter.com/saddleblaze/status/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Anney ::

Malo prej se je lepo smehljal,, je pa vedno zanimivih zadnjih 20km. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.
««
«
1 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433192 (884) nokken
»

Dediči Samsungovega šefa bodo plačali 60-odstotni davek na zapuščino

Oddelek: Novice / Rezultati
3511767 (9335) bbbbbb2015
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410255 (7957) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333296 (2587) IČA

Več podobnih tem