» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
25 / 69
»»

Samael ::

Ja, berem zdaj Mathieu van der Poel abandons Tour de France to focus on Tokyo Olympic Games da je njegov fokus mountain bike OI dirka. Nisem vedel tega in me je malce presenetil tale nenaden odstop, potem ko je tako uspešno spravil skozi prvi teden Toura.
Samael != Samuel

buttcrack ::

Tista gospodična je tudi v bolj elegantni obleki paša za oči, ni vse v goli koži.

Badwolff ::

Samael je izjavil:

Ja, berem zdaj Mathieu van der Poel abandons Tour de France to focus on Tokyo Olympic Games da je njegov fokus mountain bike OI dirka. Nisem vedel tega in me je malce presenetil tale nenaden odstop, potem ko je tako uspešno spravil skozi prvi teden Toura.


Ciklokros

Edit zgleda oboje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

snezak21 ::

Glede na to da ciklokrosa ni na OI, bo dirkal kar lepo mtb. In to je jasno da je glavni cilj sezone mtb dirka v Tokiu ze skoraj dve leti (glede na to, da bi OI morale biti lani). Zares Tour sploh ni bil v planu, ker lani tako ali tako Alpecin ne bi prisel na Tour, letos je pa, ker je pac prva zvezda Canyona moral na Tour, ceprav se ga je kar fino otepal.

otago ::

Hypathia je izjavil:

Danes sem prvič opazila, da na podelitvi majic nimajo več dveh hostes, ampak hosteso in hostesa in to celo normalno oblečena, prisiljeno poljubljanje pa so odnesla covid pravila, in kolikor berem so to uvedli povsem načrtno kot odgovor na očitke o seksizmu, pohvalno.



Imas tudi uspešne zgodbe, glej G. Hincapie

;-) ::

Dokaj brezveze je postalo vse skupaj gledat, ko pa ima Pogačar neke nadmoči.

Dober video, zanimivo:

endelin ::

Razlika takšna kot v času Armstronga.

Meni je to preveč sumljivo da je en razred boljši od ostalih.

juroz ::

snezak21 je izjavil:

juroz je izjavil:

Glede prepucavanja pa sem res narobe videl da nisi ti pisal moviestar ker tak ki to pise pa sem 99posto da nima nobenih osnov razciscenih in ce se pise namesto kaj pogleda (poleg toura ker ostalega ne pozna) naj bo pa se pripravljen na "topel" sprejem.

Hollyfuck... en error, ki ima razlog v autocorrectu pa ti razsodis da clovek nima razsciscenih osnov. No ja whatever, vazno da ti ves vse o kolesarstvu, ceprav verjetno na kolesu se nisi bil, kolesarstvo pa spremljas, tako kot vecina "strokovnjakov" po forumih, zadnjih dve leti odkar smo kao dobri.

vidim da ti angleščina ne gre.

kaj je kolo?

btw prvič sem se v tej temi oglasil 3 leta nazaj ko je bila narejena tako da imaš dokaz da je več kot 2 leti - pa ti?

pa mogoče se še spominjam ko sem nosil livestrong zapestnico ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

;-) ::

endelin je izjavil:

Razlika takšna kot v času Armstronga.

Meni je to preveč sumljivo da je en razred boljši od ostalih.

Res je. Zanimivo da takole naredi take razlike kot da bi odrezal.

mikhaair ::

V znanih časih dopinga, bi bila razlika manjša, v cilju bi bilo dokaj skupaj 40 tekmovalcev.
Dandanes zmaga sposobnost regeneracije in naravno visok hematokrit. Prej se je pač na tem goljufalo.
Lahko pa je v ozadju še kaj drugega, zaenkrat namigovanja, vendar dvomim, da pa UAE ima nekaj, kar drugi nimajo. Očitno je Tadej res marsovec.

Goody ::

Tadej jih je podobno šolal tudi v mlajših kategorijah, pa dvomim, da je takrat kaj jemal. Je marsovec. Bi bilo fajn da vsaj slovenci nehate na nekaj namigovati za kar ni niti najmanjšega dokaza.

Že tako so vsi angleži penasti ker tako šola njihov Sky/Ineos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Samael ::

Meni se tudi to ugibanje, ki hitro preide v kao poznavalske obtožbe, namigovanja, itd ... nepotrebno. Uživaj in navijaj.
Samael != Samuel

;-) ::

Najbolj smešno je da vsi kričijo "navijaj" :)

Jaz odkrito povem da za Pogačarja ne navijam in s tem ni nič narobe. Navijam praktično za nobenega več, samo spremljam.

Je pa ponavadi tako da če nekaj smrdi po dreku, vrjetno je drek.

Zimonem ::

;-) je izjavil:

Najbolj smešno je da vsi kričijo "navijaj" :)

Jaz odkrito povem da za Pogačarja ne navijam in s tem ni nič narobe. Navijam praktično za nobenega več, samo spremljam.

Je pa ponavadi tako da če nekaj smrdi po dreku, vrjetno je drek.

Lahko imaš pa drek v hlačah in vse smrdi po dreku.

snezak21 ::

mikhaair je izjavil:

V znanih časih dopinga, bi bila razlika manjša, v cilju bi bilo dokaj skupaj 40 tekmovalcev.

Tole ravno ne drzi ;) V zlatih casih dopinga so bile razlike vecje kot so trenutno. V casih Induraina, Ullricha, Pantanija in Armstronga, je bil drugi povrecno okoli 6-7min zadaj, 5. pa okoli 15min. Lani je bil drugi zadaj 0:59, 5. pa 6:07, kar pomeni da so trenutno razlike manjse in ne vecje. Glede zmogljivosti pa govorije vec kot dovolj dobro same stevilke, ki so dobesedno za razred ali dva boljse, kot so bile pri najbolj dopingiranih kolesarjih. Zakljucke iz tega si pa dela vsak sam.

Samael ::

snezak21 je izjavil:

mikhaair je izjavil:

V znanih časih dopinga, bi bila razlika manjša, v cilju bi bilo dokaj skupaj 40 tekmovalcev.

Tole ravno ne drzi ;) V zlatih casih dopinga so bile razlike vecje kot so trenutno. V casih Induraina, Ullricha, Pantanija in Armstronga, je bil drugi povrecno okoli 6-7min zadaj, 5. pa okoli 15min. Lani je bil drugi zadaj 0:59, 5. pa 6:07, kar pomeni da so trenutno razlike manjse in ne vecje. Glede zmogljivosti pa govorije vec kot dovolj dobro same stevilke, ki so dobesedno za razred ali dva boljse, kot so bile pri najbolj dopingiranih kolesarjih. Zakljucke iz tega si pa dela vsak sam.

Saj smo že večkrat rekli kakšno na to temo. Spremenile so se tehnike treninga, spremenila se je prehrana, spremenili so se materiali ... pa posledično tudi rezultati - pojav, ki ga videvamo praktično v vseh športih. Zdaj, a je vmes kakšna kemija, ki je ilegalna, ali pa kemija, ki nekoč šele bo ilegalna ... kdo bi vedel. Kot si rekel, zaključke si lahko naredi sam. Podobno je tudi z obremenjevanjem.
Jaz osebno menim, da nimam kristalne krogle, vidim le to tu in zdaj, uspeh naših športnikov in se ob tem veselim. Vse ostalo (sklepanje, obtožbe, namigovanja ... v glavnem laične javnosti) mi je povsem odveč in nepotrebno. To govorim zase, za moj odnos to športov, ki jih spremljam.
Samael != Samuel

buttcrack ::

sklepam, da nas je nekatere samo strah, da se ne bi ponovil Lance...

Ne verjamem, da kdo stiska pesti, da mu odkrijejo kaj nedovoljenega.

snezak21 ::

Samael je izjavil:

Saj smo že večkrat rekli kakšno na to temo. Spremenile so se tehnike treninga, spremenila se je prehrana, spremenili so se materiali ... pa posledično tudi rezultati - pojav, ki ga videvamo praktično v vseh športih. Zdaj, a je vmes kakšna kemija, ki je ilegalna, ali pa kemija, ki nekoč šele bo ilegalna ... kdo bi vedel. Kot si rekel, zaključke si lahko naredi sam. Podobno je tudi z obremenjevanjem.

Zares predvsem tisto odebeljeno ni res. V vecini sportov svetovni rekordi izpred 10 let ne gredo nikamor, ce pa se slucajno ze kaj premakne se pa premakne za par promilov. Drugace pa ja, materiali so se malo spremenili (spet ne ravno za toliko, da bi omogocali taksne preskoke), trening, prehrana itd. se je pa spremenilo za tako malenkostno (ne govorim sedaj o treningu in prehrani izpred 50 let, ampak recimo iz leta 2010 ali 2015), da ne pomenijo niti procenta razlike.
No ja, zares mi je realno povsem vseeno. Ne navijam za nikogar, pac pa zgolj spremljam sport, tako da mi je povsem vseeno kdo zmaga in ali koga dobijo. Sem bil pa dovolj dolgo v vrhunskem sportu, da so mi jasne stvari glede napredka in glede tega, kje, kako in pa tudi kdaj se zacnejo uporabljati dolocene snovi, ki izboljsajo dosezke. Zato nekih utvar nimam, ampak kot sem napisal, mi je vseeno. Zame osebno je doping del sporta, tako da zaradi tega zame ni dosezek nic slabsi.... in ja zame je Armstrong se vedno zmagal 7 Tourov.

mikhaair ::

Menim da pri športnikih dandanes lahko odkrijejo le nekaj v prihodnosti prepovedanega. Če pa se odkrije danes doping nekomu, je ta revež in reskira ali nesposoben. Ne dvomim, da po svetu potekajo programi dopinga - Rusija na državnem nivoju, kolesarji pa so pod drobnogledom dnevno. Preskoki v številkah so mi nedoumljivi, ampak so pri vseh.

Zvezdica27 ::

lej, tudi pri fuzbalu, Mbappe prešprinta vse na pol igrišča - pa vsi trenirajo (približno) isto in vsi imajo različne vloge, kot pri bajkanju. In seveda pri basketu bo Dončić vedno prešprintal Marjanovića...

Pač na strme klance je dober, isto kot Rogla na ekstremno strme ni tolk dominanten. Alaphilippe in v d Poel in V Aert pa enosnevne ... tko je, pri njemu se pač to poklopi + na mrzlo ni tolk obremenjen (saj ste videli, da je Alaphilippa odrezal mraz, Pogi pa se je slačil). Je pa sam rekel, da na vročini ni najjači - njegova napaka to govoriti, zdaj ga bodo vsi napadli v vročinskem valu. No, saj to smo nekako vedeli, da pa sam prizna...

po moje ni dopingiran, sam pač lih za tritedenske in lih za klance je boljš izdelan, kot denimo, na primer, Victor Campernaets.

Kar se pa dopinga tiče... V Nemčija. Pač, nimaš kaj.

Lance se je sam "zajebal", doma bi ostal na tistem zadnjem touru pa bi bilo. Za nazaj bi ga težko.

zz

Zgodovina sprememb…

snezak21 ::

@Zvezdica27 fuzbal je tezko merljiv ker stevilo golov ni ravno faktor, sprintov cez igrisce se pa tudi ne meri oz. niso primerljivi.
Glede kolesarstvar pa ni stvar ene etape, pac pa dobesedno vsake etape in vsakega klanca, ki nekaj pomeni in razlike med leti dopinga in danes so nenormalno velike. Kristalno mi je jasno, da bo Pogacar v klanec lazje in bolje peljal kot Campenaerts, malo manj kristalno jasno pa je, da ta isti Pogacar, v kronometru sesuje ravno tega Campenaertsa in se par drugih top TT kolesarjev, ki so sli peljat TT na polno (pustimo tiste, ki so top v TT, pa ga zaradi taksne in drugacne taktike niso peljali na polno).
Glede Lanca se pa strinjam. Ce bi dal mir po prvi upokojitvi, zelo verjetno ne bi bilo nic. Tako da ja se je zajebal sam oz. njegov ego.
@Mikhaair ja preskoki v stevilkah so se lani zgodili pri vseh in pri vecini sportov. Ne ravno na nivoju svetovnih rekordov, definitivno pa na nivoju drzavnih rekordov in PB. In razlaga je zares precej bolj preprosta, kot pa "vec casa za trening in manj tekmovanj" ;)

;-) ::

mikhaair je izjavil:

Menim da pri športnikih dandanes lahko odkrijejo le nekaj v prihodnosti prepovedanega. Če pa se odkrije danes doping nekomu, je ta revež in reskira ali nesposoben. Ne dvomim, da po svetu potekajo programi dopinga - Rusija na državnem nivoju, kolesarji pa so pod drobnogledom dnevno. Preskoki v številkah so mi nedoumljivi, ampak so pri vseh.

Pod kakim drobnogledom so kolesarji dnevno?
Kri urin pred in po voznji?

Testa na EPO se danes nimamo, komot uporabljas pri vecini sportov, ce le lahko med koncem tekmovanja in odvzemom krvi kri dovolj razredcis.

mit3k ::

Hypathia je izjavil:

Danes sem prvič opazila, da na podelitvi majic nimajo več dveh hostes, ampak hosteso in hostesa in to celo normalno oblečena, prisiljeno poljubljanje pa so odnesla covid pravila, in kolikor berem so to uvedli povsem načrtno kot odgovor na očitke o seksizmu, pohvalno.



Neumnost brez primere. Hostesa mora nosit dolge hlače, medtem ko fantje dirkajo v kratkih hlačah.

Zvezdica27 ::

naj jim dajo dva kosmata v kikli, pa naj ga zaližeta, hoho

I vote yes!

zz

Zimonem ::

;-) je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Menim da pri športnikih dandanes lahko odkrijejo le nekaj v prihodnosti prepovedanega. Če pa se odkrije danes doping nekomu, je ta revež in reskira ali nesposoben. Ne dvomim, da po svetu potekajo programi dopinga - Rusija na državnem nivoju, kolesarji pa so pod drobnogledom dnevno. Preskoki v številkah so mi nedoumljivi, ampak so pri vseh.

Pod kakim drobnogledom so kolesarji dnevno?
Kri urin pred in po voznji?

Testa na EPO se danes nimamo, komot uporabljas pri vecini sportov, ce le lahko med koncem tekmovanja in odvzemom krvi kri dovolj razredcis.

Pogačar dnevno. Ob tem da mi lahko vzamejo vzorce tudi vi hotelu.

As per tradition, riders underwent a pre-race blood test on Thursday morning. Many probably faced pre-race tests as part of the UCI Athlete Biological Passport programme. During the next three weeks, riders can be tested at the finish line and in the hotels before and after stages. The race leader and stage winner are automatically tested each day, with the other six athletes selected on a daily basis by the CADF and the AFLD. Tests can be either urine, blood or a matrix of both.

Samples will be stored for 10 years and can be re-analysed at any time to detect possible new substances identified, new methods of detection or after intelligence-gathering.

Some of the testing will be targeted based on intelligence information, with the French authority OCLAESP (Central Office for Combatting Damage to the Environment and Public) also providing information and support.

Konlov ::

Zanimivo, da RTV poroča o sumničenju francoskih provokatorjev, ne pa da bi se osredotočili na današnjo težko etapo.
A, to se bolje bere pri nas. OK. Sorry...

mit3k ::

Razumem francoze, oni bodo vedno skeptični do tujcev, ki dominirajo. Na naši strani pa velika sramota za nacionalni medij, slabo mi postane ko to berem.

kow ::

Stvar je jasna. Imamo institucije, ki so zadolzene, da odkrivajo/kaznujejo doping. Ni mi jasno zakaj bi Pogacar sploh odgovorjal na taka vprasanja.

snezak21 ::

kow je izjavil:

Stvar je jasna. Imamo institucije, ki so zadolzene, da odkrivajo/kaznujejo doping. Ni mi jasno zakaj bi Pogacar sploh odgovorjal na taka vprasanja.

Zato, ker je 90% (raje pa vec) odkritih velikih doping primerov stvar preiskovalnega novinarstva ne pa WADA. Armstronga so na koncu zares odkrili novinarji, enako rusko sranje. UCI, IAAF, IOC, WADA niso odkrili nic, oz se je na koncu izkazalo da so celo pomagali pri prikrivanju pozitivnih primerov.
Zato pac novinarji delajo njihovo delo in posledicno postavljajo cisto legitimna vprasanja.

kow ::

No, pol naj se vec ukvarjajo s pravimi problemi.

Superboyy ::

Uničevanje zdravja je del vsakega ekstremnega športa. Z raznimi (ne)dovoljenimi substancami ali brez.

Če vas skrbi zdravje tekmovalcev jim priporočajte rekreativno kolesarjenje in službo s 4 urnim delovnikom v udobni pisarni, ne pa tekmovanja na Touru.

snezak21 ::

kow je izjavil:

No, pol naj se vec ukvarjajo s pravimi problemi.

Saj se, samo tebi se trenutno to ne zdi pravi problem, ker si pac navijac doticnega kolesarja. Tudi Armstrongovi navijaci so cel cas pizdili, zakaj povsem neosnovano napadajo njhovega ljubljenca. ;)

kow ::

Pogacar ne more dokazati, da ne jemlje prepovedanih pozivil. Kaj tocno je smisel taksnih vprasanj? Saj tudi Armstrong ni nic priznal, dokler ga niso dobili.
Pravi problem so skorumpirane organizacije oz. konflikt interesov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Aston_11 ::

Saj je lepo povedal po radiu ne vem kateri komentator. V drugem tednu pridejo namigovanja na doping, v tretjem tednu hvaljenje....

Zimonem ::

Dokler ni nesojena zvezda, ki naj bi ga nasledila, sčvekala vse skupaj. Ob tem da je uporabljal enake metode. Ker je bila vprašljiva praktično celotna karavana, tudi niso razglasili za tisto obdobje nobenega zmagovalca dirke.
Še enkrat froome in indurain sta astmatika... pol norveške reprezentance v smučarskih tekih ravno tako v navezi z njimi so pa potunkali Avstrijce, kjer je nekdo povabil novinarje na dope party.
Hudo dvomim, da so praktično vsak, ki je v vzdržljivostnih športih ne pomaga z dopingom. Celo med rekreativci jih je polno.

Ben Dover ::

A so vsi pijani danes na MMC-JU? Prej Kovšca izjavi, da so posekali vsa drevesa na gori, večinoma hraste in to na 2000m ?????
Že 2x prekinili sami sebi poročanje in intervju z reklamami? Like wtf? Kaj to plačujemo...
3je v studiu sedijo in bulijo v tisti ekran, seveda rabimo 3, ker mora eden kalkulirat "statistiko", ki jo najdeš v 5min na Googlu, katastrofa...

Zgodovina sprememb…

no comment ::

Janša si to ti v Pri Klonu?

Zvezdica27 ::

najboljši šiht ma pa un kekec, ki kolesari traso in se javlja iz terena. Mamicu mu jebem, ker car, kako si je zrihtal dopust v Franciji...

zz

Samael ::

Pogačarjev nastop na Vuelti uradno potrjen
Mogoče se bosta pa vendarle tudi to sezono na enem Grand Tourov udarila s Primožem kot se spodobi. Če bo potrdil tudi Primož.
Samael != Samuel

martincek1 ::

Zvezdica27 je izjavil:

najboljši šiht ma pa un kekec, ki kolesari traso in se javlja iz terena. Mamicu mu jebem, ker car, kako si je zrihtal dopust v Franciji...


Dvomim da bi zamenjal, če bi videl njegovo plačo...

Ben Dover ::

lahko bi imel malo višjo, pa si jo mora delit z unim "statističnim genijem" v studiu. :))

;-) ::

Ne gledam sporta na RTV ker ne placujem RTV prispevka in se mi zdi posteno da jih ignoriram, smo pa zadnjic slucajno imeli v pisarni kolesarjenje na RTV in sem skoraj bruhal. Reklame, nekdo ki se ma za kolesarja bluzi nekaj...nekdo sprasuje kaj pomeni ce kolesar dvigne eno ali drugo roko...kar nekaj.

val46 ::

Ma takih kot si ti v tej temi res ne potrebujemo. Če nimaš pojma o kolesarjenju in prenosih na tv le tega, se raje vzdrži. Ne bomo nič prikrajšani, če ne boš podal svojega mnenja o tej stvari. Drugače pa, da boš vedel, je bila ekipa, ki vodi prenos toura na rtvslo, že 3x zaporedoma izbrana za najboljšo in najbolj zanimivo ekipo športnih novinarjev v Sloveniji. Me prav zanima, kaj bi imel ti za povedat, če bi en slab mesec moral vsak dan cca 3h komentirat prenos, na katerem se povečini ne dogaja ravno dosti. Sej se, ampak ni to košarka ali rokomet, kjer koši, goli ali fauli padajo na vsako minuto.

Konlov ::

Zanimivo, da je na prvi strani RTV članek, koliko košev so dali v neki indijanski ligi na drugi strani sveta, ne pa hvalospev in analiza etape našega asa.

;-) ::

val46 je izjavil:

Ma takih kot si ti v tej temi res ne potrebujemo. Če nimaš pojma o kolesarjenju in prenosih na tv le tega, se raje vzdrži. Ne bomo nič prikrajšani, če ne boš podal svojega mnenja o tej stvari. Drugače pa, da boš vedel, je bila ekipa, ki vodi prenos toura na rtvslo, že 3x zaporedoma izbrana za najboljšo in najbolj zanimivo ekipo športnih novinarjev v Sloveniji. Me prav zanima, kaj bi imel ti za povedat, če bi en slab mesec moral vsak dan cca 3h komentirat prenos, na katerem se povečini ne dogaja ravno dosti. Sej se, ampak ni to košarka ali rokomet, kjer koši, goli ali fauli padajo na vsako minuto.


Kakšen mesec, že na peti, šesti niso imeli o čem govorit. Če boš gledal na RTV boš vedel še manj o kolesarjenju kot že sedaj, prenos je polovičarski...tudi časovno.

Ben Dover ::

Tako je in nekateri to še zagovarjajo, imamo 2 top kolesarja na svetu, prenos pa za kozlat, pa vsako leto jamrajo kako ni denarja, reklame pa na vsakih 15min..

barakus ::

A pa se da spremljat kje drugje, na internetu morda?

Goody ::

Eurosport 1 ima odličen prenos. Malo je samo irska anglešćina Sean Kellyja včasih slabo razumljiva.

dmi ::

Mislim, da smo lahko kritično do reklam in tukaj ne omenjam, da plačujemo prispevek itd. Že sama frekvenca reklam je neznosna ali morda samo za mene, kjer si je reklame odklopil ali pa kupil drugje.

Največji problem je, da se pojavijo naključno in tako se predvajajo tudi ob najbolj dramatičnih trenutkih tekme. Komentatorji bi morali imeti nek override gumb, ker jaz gledam predvsem zaradi teh delov, ki pa mi jih reklame pokvarijo.

xseki ::

Se strinjam, reklame letos so zelo nadležne.
««
25 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433191 (883) nokken
»

Dediči Samsungovega šefa bodo plačali 60-odstotni davek na zapuščino

Oddelek: Novice / Rezultati
3511762 (9330) bbbbbb2015
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410254 (7956) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333295 (2586) IČA

Več podobnih tem