» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
24 / 71
»»

Samael ::

He, he... spet Movistar. A niso to naredili že lani na Vuelti? :)
Carapaz izgubil ogromno energije brez pravega učinka.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Invictus ::

Carapaz je dobil medijsko pozornost. Bil je na TV... Tudi to nekaj šteje...

Škoda za Rogliča. Očitno je bil tisti bodiček v 3. etapi prehud... Jebeš pomagače, ki se drkajo za drobtinice in ekipo, ki ne zna poskrbeti za favorita...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

A da zmagovalcu Gira in edinemu iz Ineosa še v igri za GC nekaj pomeni, da se na račun izčrpanosti malce po TV pokaže? Ne se hecat :))

Carapaz je bil naravnost fantastičen in če ne bi bilo starega rivalstva ter zamer do Ineosa (in nekdanjega prebežnika Carapaza osebno) s strani nepredvidljivega Movistara, bi se tole tudi za Pogačarja končalo malenkot grše, kot je pa izpadlo na koncu.
Ali pa misliš, da so tole na koncu vlekli in lovili Carapaza zaradi petnajsega mesta Masa?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

snezak21 ::

Matej_K je izjavil:

Spremljate današnjo etapo? Taktika od Jumbo zanimiva...

Taktika TJV ne igra cisto nobene vloge, ce ni nog, da drzis grupo vec kot 30 kolesarjev. Pri taksnih nogah ti ne pomaga nobena taktika, razen sticky bottle, ki bi ga sodniki ignorirali 10 minut ;)

Invictus je izjavil:

Carapaz je dobil medijsko pozornost. Bil je na TV... Tudi to nekaj šteje...

Ja GC contenderji dirkajo zato da za brez veze trosijo moci za medijsko pozornost... sploh ce so iz Ineosa :)):))

@Samael Moviestar ima dokaj redno taksne nenormalne poteze. Konec koncev je ravno Moviestar lani Roglicu resil Vuelto, ker brez Moviestarja ne bi bilo skupne zmage. Tudi par dni nazaj je vecinoma Moviestar vlekel Roglica po tistem padcu. Ampak po drugi strani je pa tudi ravno Moviestar dve leti nazaj navil ko je bil Roglic (in vecina Jumbota) na tleh. Tako da njihove poteze vsaj meni niso vedno prav pretirano jasne. To s Carapazom je kristalno jasno, kaksne druge njihove poteze nimajo pa nobene logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snezak21 ()

Samael ::

snezak21 je izjavil:

@Samael Moviestar ima dokaj redno taksne nenormalne poteze. Konec koncev je ravno Moviestar lani Roglicu resil Vuelto, ker brez Moviestarja ne bi bilo skupne zmage. Tudi par dni nazaj je vecinoma Moviestar vlekel Roglica po tistem padcu. Ampak po drugi strani je pa tudi ravno Moviestar dve leti nazaj navil ko je bil Roglic (in vecina Jumbota) na tleh. Tako da njihove poteze vsaj meni niso vedno prav pretirano jasne. To s Carapazom je kristalno jasno, kaksne druge njihove poteze nimajo pa nobene logike.

Ja, saj, isto pravim :) Tole danes ni imelo prav nobenega smisla, razen če so želeli ponagajati Carapazu - kar jim je tudi uspelo.
Kot lani na Vuelti (a je bila to 17 etapa?), ko je Carapaz povsem na koncu potegnil nam pa s podoživljanjem Toura zaledelena kri v žilah, pa se je tam pred Primožem znašel Mas (pa zdi se mi, da še Soler?) ...in potegnil.
Samael != Samuel

Aston_11 ::

snezak21 je izjavil:

Bi te pa ljudje precej manj pljuvali ce bi lepo zivel doma in
Pajade, na to, kaj primitiven folk misli, se bodo ozirali...

Zimonem ::

Moviestar ni imel nikoli taktike skybdanes nima voznika , ki bi jih vodil, dirka je kvečjemu bolj zanimiva.

spegli ::

Neverjetno kako furajo slovenski kolesarji. Pa prenosi in komentiranje na rtvslo so vrhunski.

juroz ::

Samael je izjavil:

snezak21 je izjavil:

@Samael Moviestar ima dokaj redno taksne nenormalne poteze. Konec koncev je ravno Moviestar lani Roglicu resil Vuelto, ker brez Moviestarja ne bi bilo skupne zmage. Tudi par dni nazaj je vecinoma Moviestar vlekel Roglica po tistem padcu. Ampak po drugi strani je pa tudi ravno Moviestar dve leti nazaj navil ko je bil Roglic (in vecina Jumbota) na tleh. Tako da njihove poteze vsaj meni niso vedno prav pretirano jasne. To s Carapazom je kristalno jasno, kaksne druge njihove poteze nimajo pa nobene logike.

Ja, saj, isto pravim :) Tole danes ni imelo prav nobenega smisla, razen če so želeli ponagajati Carapazu - kar jim je tudi uspelo.
Kot lani na Vuelti (a je bila to 17 etapa?), ko je Carapaz povsem na koncu potegnil nam pa s podoživljanjem Toura zaledelena kri v žilah, pa se je tam pred Primožem znašel Mas (pa zdi se mi, da še Soler?) ...in potegnil.

sicer se je treba strinjat da je movistar čudna ekipa ampak daj preden pametuješ poglej kje imajo oni svojega GCja.

pa ker vidim da nisi ravno poznavalec ti bom jaz napisal:
20sec za carapazom.

boš znal ostalo sam sestavit ali ti še pri tem pomagam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

Samael ::

juroz je izjavil:

Samael je izjavil:

snezak21 je izjavil:

@Samael Moviestar ima dokaj redno taksne nenormalne poteze. Konec koncev je ravno Moviestar lani Roglicu resil Vuelto, ker brez Moviestarja ne bi bilo skupne zmage. Tudi par dni nazaj je vecinoma Moviestar vlekel Roglica po tistem padcu. Ampak po drugi strani je pa tudi ravno Moviestar dve leti nazaj navil ko je bil Roglic (in vecina Jumbota) na tleh. Tako da njihove poteze vsaj meni niso vedno prav pretirano jasne. To s Carapazom je kristalno jasno, kaksne druge njihove poteze nimajo pa nobene logike.

Ja, saj, isto pravim :) Tole danes ni imelo prav nobenega smisla, razen če so želeli ponagajati Carapazu - kar jim je tudi uspelo.
Kot lani na Vuelti (a je bila to 17 etapa?), ko je Carapaz povsem na koncu potegnil nam pa s podoživljanjem Toura zaledelena kri v žilah, pa se je tam pred Primožem znašel Mas (pa zdi se mi, da še Soler?) ...in potegnil.

sicer se je treba strinjat da je movistar čudna ekipa ampak daj preden pametuješ poglej kje imajo oni svojega GCja.

pa ker vidim da nisi ravno poznavalec ti bom jaz napisal:
20sec za carapazom.

boš znal ostalo sam sestavit ali ti še pri tem pomagam?

Prvo kot prvo, daj pomiri se in požri ta ego, ki si ga iz nekega razloga čutil navržti - saj samo debatiramo. Debatiramo človek.
Pa vidim, da si šel tudi za nazaj popravljati post, ko si ugotovil, da nisem bil jaz tisti, ki je zapisal ime ekipe napačno.

Zdaj pa da, ker nisem ravno poznavalec temveč zgolj ljubitelj kolesarstva, medtem, ko se očitno ti rad kitiš z nazivom poznavalca, kar razloži nam amaterskim ljubiteljem, kaj točno si želel povedati s tem, da je Mas v generalni razvrstitvi ostal na 15 mestu in cirka dve minuti za recimo Pogačarjem - ki mu je Movistar tu pomagal in omogočil, da je veliko prednost pred Carapazom obdržal.
A mogoče želiš povedati, da je Mas, podobno kot sta Pogačar in Carapaz, eden najožjih kandidatov za GC in je Movistar s Tadejem v skupini pognal izključno zato, da Mas na 15 mestu napreduje na ... 15 mesto?
Edini, ki je od tega Movistar manevra, kjer je šel Carapaz predvsem v izničevanje Tadejevih sekund, v GC res profitiral je bil naš Tadej. Kar je super.

Za kaj več o tem Movistar manevru pa začni brati tule od 28 strani dalje recimo naslednjih 10 strani, kjer se recimo "vzorec" širše kolesarske skupnosti nekako strinja, da ga je Movistar tu biksal Tour de France 2021, Stage 7: Vierzon – Le Creusot, 249.1 km (ja, kar pogumno klikni)

Edit: popravil url
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Aja, pa še nekaj. Sploh ni treba biti enakega mnenja. Nimam s tem nobenih težav. Le te ego izpade si nekam zatlači ko debatiraš z ljudmi. Tole je ena boljših tema na forumu, kjer se da res lepo debatirati - in naj takšna ostane, a se strinjaš?
Samael != Samuel

juroz ::

Brez skrbi imam tudi tisto prebrano in je mnenje se vedno isto.
En dober razlog daj zakaj bi mu pustili da nabere se vecjo prednost pred njihovim gcjem.

Glede omenjanja 15 mesta pa daj vsaj malo pomisli kdo je dejansko gc in kdo bo odpadel samo da se vecji hribi pojavijo pa bos spet videl da kr neki pises.

Movistar je ekipa z luzersko mentaliteto ki je ze zdavnaj v boju za top5 in ne za skupno kot ineos/tjv in v tem pogledu je njihova poteza cisto upravicena.

Samael ::

Če koga zanima, zakaj Movistar ne mara Carapaza in Ineos (če pustimo vse ostalo teamsko rivalstvo ob strani) kratek backstory tule.

Carapaza so našli nekje v Južni Ameriki, prepoznali potencial, ga vzeli pod svoje okrilje in delali z njim preko amaterskih ekip skorajda z nule (kar Movistar ponavadi ne počne), mu dali na razpolago in podredili njemu vse ... ta je pa na neki stopnji v ozadju, brez da bi Movistaru sploh dal možnost za pogajanje, podpisal pogodbo z Ineosom.
To sicer ne pišem, da bi ga kakorkoli obsojal, meni je kot kolesar, pravi borec, všeč. Zgolj razložim, zakaj se Movistar tu čuti izgiranega in da so zamere resnične.

Movistar's director: "I am not interested in Carapaz's future, he has not been loyal to the team"

Vir: https://www.marca.com/radio/2019/08/21/...

They signed him across from South America and nurtured him through their amateur team, promoted him to stagiare deals (which they almost never do) and gave him his pro deal.
They were loyal and rode for him even though it was announced before that Giro that he had already signed with Ineos - before Acquadro had even given them a chance to open renewal negotiations with him - and then when they wanted him to co-lead the Vuelta for them, he rode an unsanctioned crit race they'd asked him not to, got hurt and couldn't do the race.
I might have thought that plunking Ineos with the bean ball at La Covatilla might have been enough, but you know, you can see why they'd be pissed. Sure, he won them a Giro, but they had Mikel Landa take a back seat and play loyal domestique for him, and given the issues with the triumvirate you can bet that having had to sit in line and play helper for Carapaz in the one race he was going to as sole leader might have played a role in their issues with Landa's contract negotiation too.

So yes, Carapaz won them a Giro, but you can see why they'd see Acquadro as a scumbag a-hole who screwed them over, and Richie as an ungrateful turncoat.

Vir: https://forum.cyclingnews.com/threads/t...
Samael != Samuel

Samael ::

juroz je izjavil:

Movistar je ekipa z luzersko mentaliteto ki je ze zdavnaj v boju za top5 in ne za skupno kot ineos/tjv in v tem pogledu je njihova poteza cisto upravicena.

S tem kontriraš vsemu, kar si napisal pred tem in potrjuješ tistemu, kar domnevam (vem sicer kaj točno v njihovih bučah dogaja ne) sam.
Tadej jim je gotovo hvaležen, Carapaz, ki je v pobegu pred Tadejem zamanj garal tistih 15km ne najbolj, Masu, ki je čez cilj pripeljal skupaj s Tadejem, ki ima veliko prednost pred obema, je pa najbrž vseeno.
Ampak glej, kot sem rekel, s tvojim izraženim mnenjem, ki je lahko povsem pravilno, kot tudi povsem napačno (kristalne krogle pač nimamo, izražamo zgolj mnenje, kako stvari vidimo sami) ni nič narobe, le prepucavati se ti ni treba "češ kaj vi kavč strokovnjaki veste ... poslušajte mene, kavč strokovnjaka...".

Mimogrede, danes je preklenski Col de la Colombière. Se mi zdi, kot da se bo Tour šele dobro začel, pa se je vmes zgodilo že toliko. Sprašujem se tudi, če bo Primož ta Tour sploh zaključil. Velik borec kot je, bi znal tole gnati do konca, ampak glede na vse poškodbe itd... je mogoče vseeno bolje če odstopi in se skoncentrira na Olimpijske. Mogoče pa še v tretje poskusi dobiti Vuelto?
Samael != Samuel

aerof ::

Tu verjetno ni enoznačnega odgovora, veliko zavisi od njegovega stanja. Nekaj se bo pokazalo tudi danes in jutri, če bo še naprej izgubljal, bi res utegnil v zadnjem tednu odstopiti in se malo spočiti pred OI. Sicer bo verjetno pomagal obema preostalima GC kandidatoma JV, kar je dobro za v naprej. Ni za odmet pa tudi situacija z UCI točkovanjem, ima namreč manj kot 700 točk prednosti pred Pogačarjem. Uvrstitev med prvih deset in kakšna etapna zmaga, ga pogojno še vedno lahko ohrani na vrhu. Seveda samo do Vuelte, na kateri bi moral nastopiti in zmagati, če hoče ostati Nr.1. Za reševanje mu ostanejo še OI in Lombardija, ampak dejstvo je, da bo moral precej dirkati.Ta dva meseca pavze, mu sedaj ne gresta na roko.

juroz ::

Tako ti to gledas ampak za kavc selektorja imas precej omejen pogled. Kot gc razvrstitev jim je carapaz pac konkurenca (za top5 seveda).
Pravis da ni imelo smisla razen "nagajanje" carapazu. Ja, imas prav in jaz narobe v primeru da nagajanje pomeni tekmovanje.
Ne ves kaj bo naprej zato kljub temu da je carapaz dost boljsi od njihovih mu ne mores kar pustit zarad lepsega.

Dobrega razloga zakaj naj bi mu pustil pa nismo nasli...

Glede prepucavanja pa sem res narobe videl da nisi ti pisal moviestar ker tak ki to pise pa sem 99posto da nima nobenih osnov razciscenih in ce se pise namesto kaj pogleda (poleg toura ker ostalega ne pozna) naj bo pa se pripravljen na "topel" sprejem.

Mislim da se sami trenutno ne vedo kaj naredit ker je res tezka odlocitev.

Goody ::

@ aerof Koliko pa je pomembno prvo mesto UCI? Kje se pozna? Tudi v denarnici?

Samael ::

Goody je izjavil:

@ aerof Koliko pa je pomembno prvo mesto UCI? Kje se pozna? Tudi v denarnici?

Za kolesarja je to bolj stvar prestiža, medtem ko je za World Tour ekipe točkovanje do neke mere pomembno za ohranitev (ali pridobitev) licence.

Tule je precej informativen članek na temo s zaključkom:

The value: You may not care too much for the rankings, you may question the relative importance attributed to different races but the UCI ranks teams and it matters.
Last year Total Direct Energie won the right to start all the World Tour races they want by finishing as the top second tier team and Circus-Wanty Gobert have made this a goal for the year. It's also an issue for the World Tour teams as if they don't score enough points they can see their licence under review.

The rankings maybe near meaningless to fans - perhaps they're meant to be, you need to root around on the UCI website, find the right PDF, scroll to the right chapter - but they matter to the riders, team managers and agents. For fans, the media and others there's an implicit ranking of races based on prestige, history and other more subtle factors and arguably these count for a lot more... but all the tables are listed above so if you want to look them up for reference during the season here they are.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

juroz je izjavil:

Ne ves kaj bo naprej zato kljub temu da je carapaz dost boljsi od njihovih mu ne mores kar pustit zarad lepsega.

Seveda ne zaradi "lepšega", to je jasno, ampak spet zgodba ni nujno tako enoznačna. A se spomneš Gira 2019, ko sta se dajala Nibali in Roglic, Carapaz pa kar nekako pod radarjem vseh pripeljal do zmagovalca Gira.
Mar ne bi bilo po tej logiki, zgolj po tej, za nekega outsiderja, pa hkrati sposobnega hribolazca, kot je Mas boljše, če bi Carapaz prišel Pogačarju tik za rep, se nato večji del Toura nadzorovala, čakala priložnosti, imela oči eden na drugemu, Mas (& Movistar) pa ves čas nekje blizu s svojo računico...

Ne govorim, da je to scenarij, da me ne boš razumel napačno, le da zadeve pri samem taktiziranju niso črno-bele in da četudi nekaj tebi zgleda ta moment, kot najboljša opcija, ni nujno, da team razmišlja tako in svoje priložnosti išče preko drugih taktičnih scenarijev.

Mimogrede, zgoraj, ko sem pisal o odnosu Carapaz-Movistar, sem še pozabil omeniti, da ko je Carapaz za hrbtom že podpisal pogodbo z Ineosom, so imeli pri Movistaru še v načrtu, da bodo tisto sezono, ko je Carapaz še njihov, z njim napadali Vuelto.
Stvari so se dodatno zakomplicirale, ker se je tik pred Vuelto Carapaz brez dovoljenja Movistara udeležil kriteriuma (Etten-Leur), se poškodoval in so posledično splavale po vodi tudi ambicije Movistara na Vuelti.
Samael != Samuel

aerof ::

Goody je izjavil:

@ aerof Koliko pa je pomembno prvo mesto UCI? Kje se pozna? Tudi v denarnici?

Za kolesarja neposredno je res bolj prestiž, za ekipo je pomembno število točk, kot je Samael napisal. Ima pa svojo težo pri podpisovanju pogodb, ekipe si pač želijo imeti kolesarja, ki prinaša veliko število točk, najboljšega kolesarja, svetovnega prvaka .... Merilo UCI točk se mi zdi tudi najbolj realen kriterij, kdo naj bi bil najboljši kolesar sezone, bistveno bolj, kot izbori kolesarskih revij.
V tem kontekstu bi rekel, da so tudi Froomove štiri zmage na TDF zgolj prestižne, definitivno ni od tega direktno dobil več, kot ostali člani ekipe. Nekaj drugega pa so individualni sponzorji in še sedaj ima podpisano pogodbo za enega najvišjih zneskov v pelotonu.

juroz ::

TdF je THE race sezone. Poglej froomovo placo ko je prestopil k isn.

Samael ::

Roglič izpadel iz pelotona, 40 sekund zaostanka, vozi sam.
Samael != Samuel

Konlov ::

Banda politikantska.TV SLO šele ob 15h.

Samael ::

Na Tiz-Cycling je live stream, tule pa live report v besedi https://www.cyclingnews.com/races/tour-...


Damn. Na finalnem vzponu se je zagozdil tovornjak in povsem zaprl prehod.



A truck got stuck and no one is able to pass.

https://twitter.com/TeamIsraelSUN/statu...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Zimonem ::

Kar koli že Pogačarju dajejo, pomaga.

xseki ::

:(

;-) ::

Zimonem je izjavil:

Kar koli že Pogačarju dajejo, pomaga.

Dobra roba :)

Zimonem ::

Sej moje verjetje je da vsi jemljejo , kar se le da. Ampak njegova koncentracija je neverjetna. Mogoče stron in froome sta bila tolk brihtna team leadera.

njyngs ::

Svaka čast Pogiju, ampak tole pa že malo preveč očitno izgleda in me ne bi čudilo, če bo veliko ljudi čez par let bilo zelo razočaranih, ko se bodo jemali dosežki.

dunda ::

Res nore predstave. Mene preseneča, koliko manj je utrujen od konkurence (ob tem, da vozi hitreje).
Držim pesti, da se izogiba pizdarijam.
https://www.kacnje.eu

Zimonem ::

njyngs je izjavil:

Svaka čast Pogiju, ampak tole pa že malo preveč očitno izgleda in me ne bi čudilo, če bo veliko ljudi čez par let bilo zelo razočaranih, ko se bodo jemali dosežki.

Nič ni preveč očitno. Sky je zmagoval z astmatikom , ki je pozno začel kolesarit. Dopestrongu so vzeli naslove ampak kaj ko so testi na konkurenci pokazali iste metode dopinga. Induraina so tudi dobili, wiginsa, pantanija, uliricha... Nekaj je tudi talenta. Kaj je dovoljeno in kaj ne je pa včasih tudi vprašljivo.
Tale etapa je bila pač epska.

xseki ::

njyngs ::

xseki je izjavil:

https://www.reddit.com/r/peloton/commen... :D

To je že drug tak post v zadnjih dneh na pelotonu :)) Je kar intertaining. Dost butthurt ljudi, dost trollov

xseki ::

njyngs je izjavil:

xseki je izjavil:

https://www.reddit.com/r/peloton/commen... :D

To je že drug tak post v zadnjih dneh na pelotonu :)) Je kar intertaining. Dost butthurt ljudi, dost trollov

Se strinjam, prav zabavno je gledat to:))

Hansb ::

Zimonem je izjavil:

njyngs je izjavil:

Svaka čast Pogiju, ampak tole pa že malo preveč očitno izgleda in me ne bi čudilo, če bo veliko ljudi čez par let bilo zelo razočaranih, ko se bodo jemali dosežki.

Nič ni preveč očitno. Sky je zmagoval z astmatikom , ki je pozno začel kolesarit. Dopestrongu so vzeli naslove ampak kaj ko so testi na konkurenci pokazali iste metode dopinga. Induraina so tudi dobili, wiginsa, pantanija, uliricha... Nekaj je tudi talenta. Kaj je dovoljeno in kaj ne je pa včasih tudi vprašljivo.
Tale etapa je bila pač epska.

Tole pa mi je novo!
Kdaj so dobili Induraina
Obtoževali so ga, toda kolikor vem ga niso nikoli dobili.
On je bil mutant >:D
Hans je banano

njyngs ::

xseki je izjavil:

njyngs je izjavil:

xseki je izjavil:

https://www.reddit.com/r/peloton/commen... :D

To je že drug tak post v zadnjih dneh na pelotonu :)) Je kar intertaining. Dost butthurt ljudi, dost trollov

Se strinjam, prav zabavno je gledat to:))

Nič ne bo boljšega, kot da Poggers jutri doda še par minut prednosti pred najbližjim zasledovalcem. r/peloton bo v plamenih.

endelin ::

Skoraj vse supermane s podobnimi vožnjami so dobili: Armstrong, Pantani, Contador...

Zimonem ::

Hansb je izjavil:

Zimonem je izjavil:

njyngs je izjavil:

Svaka čast Pogiju, ampak tole pa že malo preveč očitno izgleda in me ne bi čudilo, če bo veliko ljudi čez par let bilo zelo razočaranih, ko se bodo jemali dosežki.

Nič ni preveč očitno. Sky je zmagoval z astmatikom , ki je pozno začel kolesarit. Dopestrongu so vzeli naslove ampak kaj ko so testi na konkurenci pokazali iste metode dopinga. Induraina so tudi dobili, wiginsa, pantanija, uliricha... Nekaj je tudi talenta. Kaj je dovoljeno in kaj ne je pa včasih tudi vprašljivo.
Tale etapa je bila pač epska.

Tole pa mi je novo!
Kdaj so dobili Induraina
Obtoževali so ga, toda kolikor vem ga niso nikoli dobili.
On je bil mutant >:D

https://www.markosj.net/doping.htm

Pri maksimiziranju zmogljivosti telesa hodijo po tenki liniji. Dejstvo je pa da mora biti kolesar vseeno sposoben. In tole je bila predstava za kapo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

snezak21 ::

juroz je izjavil:

Glede prepucavanja pa sem res narobe videl da nisi ti pisal moviestar ker tak ki to pise pa sem 99posto da nima nobenih osnov razciscenih in ce se pise namesto kaj pogleda (poleg toura ker ostalega ne pozna) naj bo pa se pripravljen na "topel" sprejem.

Hollyfuck... en error, ki ima razlog v autocorrectu pa ti razsodis da clovek nima razsciscenih osnov. No ja whatever, vazno da ti ves vse o kolesarstvu, ceprav verjetno na kolesu se nisi bil, kolesarstvo pa spremljas, tako kot vecina "strokovnjakov" po forumih, zadnjih dve leti odkar smo kao dobri.

jshadlsa232 ::

https://www.24ur.com/sport/ostalo/rogli...

Hvala francoska narcisoidna prasica

Goody ::

Drugi padec, ko se je zapel z Italijanom je bil usoden, ne pa dedi, babi posterka...

Samael ::

Škoda, da se je tako odvilo ampak glede na okoliščine mislim da nobeno presenečenje in odločitev pravilna.
Zdaj pa okrevanje in priprave na OI, pa potem mogoče še en naskok na Vuelto. Mislim, da bi bilo res nekaj posebnega, če bi dobil dirko po Španiji še v tretje.

Za nas pa še naprej navijanje za Tadeja, proti večeru pa še Luko & co. na najpomembnejši tekmi kvalifikacij za OI v košarki.
Samael != Samuel

FoxKnox ::

Škoda, ker bomo letos na TdF prikrajšani za epske dvoboje z Pogijem.

FoxKnox ::

Hansb je izjavil:

Zimonem je izjavil:

njyngs je izjavil:

Svaka čast Pogiju, ampak tole pa že malo preveč očitno izgleda in me ne bi čudilo, če bo veliko ljudi čez par let bilo zelo razočaranih, ko se bodo jemali dosežki.

Nič ni preveč očitno. Sky je zmagoval z astmatikom , ki je pozno začel kolesarit. Dopestrongu so vzeli naslove ampak kaj ko so testi na konkurenci pokazali iste metode dopinga. Induraina so tudi dobili, wiginsa, pantanija, uliricha... Nekaj je tudi talenta. Kaj je dovoljeno in kaj ne je pa včasih tudi vprašljivo.
Tale etapa je bila pač epska.

Tole pa mi je novo!
Kdaj so dobili Induraina
Obtoževali so ga, toda kolikor vem ga niso nikoli dobili.
On je bil mutant >:D

Spomnim se Induraina, gledal sem ga na njegovem 5.TdF, ki ga je osvojil, praktično brez konkurence.Tudi na 6. sem ga gledal, ko se je sredi gorske etape vsedel v avto in odpeljal domov ter na hitro končal kariero.Prav na tem turu so začeli malo bolj resno preizkovati poživila.

Zimonem ::

Hypathia ::

Danes sem prvič opazila, da na podelitvi majic nimajo več dveh hostes, ampak hosteso in hostesa in to celo normalno oblečena, prisiljeno poljubljanje pa so odnesla covid pravila, in kolikor berem so to uvedli povsem načrtno kot odgovor na očitke o seksizmu, pohvalno.

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Zimonem ::

avša to je bilo že na vuelti od 2017.

Hypathia ::

Funkcionalno nepismeni bumbar, govora je o Touru in ja, prvič so to uvedli 2020 ampak takrat pač nisem opazila.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Samael ::

Mathieu van der Poel zapustil Tour. Menda brez kakšnega posebnega razloga oz. zgolj zaradi priprav na OI. Svašta.
Samael != Samuel

Groot ::

Samael je izjavil:

Mathieu van der Poel zapustil Tour. Menda brez kakšnega posebnega razloga oz. zgolj zaradi priprav na OI. Svašta.


Napovedano že precej pred začetkom Toura. Njegov glavni cilj sezone je medalja v ciklokrosu na OI.
««
24 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433308 (1000) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410346 (8048) harvey

Jani Brajkovič

Oddelek: Loža
363950 (735) ZLOky
»

tour de france

Oddelek: Loža
333315 (2606) IČA

Več podobnih tem