» »

Nateg: SMS od InfoSMS s povezavo na "sliko"

Nateg: SMS od InfoSMS s povezavo na "sliko"

modelno1 ::

Danes sem dobil SMS s povezavo na "sliko" od pošiljatelja InfoSMS, tekst se glasi:
Ste prejeli (1) novo fotografijo: http://yourgoogl.com/...

Takoj sem vedel, da nekaj ni ok, kot prvo yourgoogl.com?! Sem šel malo raziskovat: yourgoogl.com nima objavljenega lastnika domene, je pa iz Massachusetts, ZDA. Ok, bootam linux z USBja, odprem link: jupi, nagradna igra za iPhone 8. Spodaj celo piše, da sem se strinjal z obdelavo mojih podatkov, kar seveda ni res, in da se lahko odjavim. Link za odjavo je seveda na drugi domeni: expert-shoppers.com (oz nekaj podobnega).
Svoje telefonske nimam objavljene v imeniku, ne včlanjujem se v klube, pazim komu zaupam svoje podatke, tako da mi ni jasno, kako so prišli do moje telefonske.

Komu prijavim, AKOS ali IP?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

pero50 ::

kot da je težko zadet "ravno tvojo" telefonsko. Začni pri 031 000 000 in nadaljuj :D

gusto ::

Jaz sem tudi tole dobil cca 2x v zadnje pol leta. Sem ignoriral.

starfotr ::

Pride na vsake toliko, četudi številko varuješ, kolikor je mogoče. Aplikacije, ki imajo dostop do imenika tudi veliko podatkov pokradejo.

Tudi na M2M tudi veliko prejme enega sranja. Se povežem na PLC on gor ogromno sranja.

Dimnik ::

Sem dobil tudi jaz pred oar dnevi....odprl in takoj izbrisal sms

Vuli ::

jaz sem dobil pa prav svoje ime v smsju... kakor me ima en shranjenega v telefonu in link spodaj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15630192 (20270) darkolord

SMS nagrada 2mio. ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191693 (1143) bobby
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318511 (7032) gusto
»

SMS "Apple" scam?

Oddelek: Informacijska varnost
143197 (1093) paket

Več podobnih tem