» »

Telefoni ubijejo WiFi

Telefoni ubijejo WiFi

TheBlueOne ::

Sprva sem bil mnenja, da se dogaja samo pri meni, potem pa smo geekali pri priajtelju in ko je prisel se eden, je padel internet in nas gostitelj je zacel bentiti, naj se odjavi iz Wlana.

Skratka, ko se priklopi telefon, omrezje vcasih postane neuporabno, strani se ne nalagajo, popolnoma neodzivne, dokler se ne izklopi telefon. Je kaksna nastavitev, ki zna to ozdravit? Reset routerja pomaga tako dolgo, da se telefon ne znova poveze. Vse je updatano, izbran je kanal, ki je pri meni prakticno brez konkurence ...

b3D_950 ::

Slučajno kakšn iphone? Sem že imel ta problem, ko se je priklopil nekdo z iphonom, je ping šel čez 1sekundo (na PCju preko LAN ali wifi), internet neuporaben. Takoj ko si izklopil iphona iz wifija je pa delalo normalno.

https://www.networkworld.com/article/22...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

TheBlueOne ::

Se zgodi na Iphonih in Androidih. :) Moj Iphone recimo nima niti kaj, kar bi lahko ne vem kako sinhroniziral ipd., pa vseeno totalno potolce wlan.

[D]emon ::

Najbrz ze v osnovi zasvinjan spekter, pol pa telefon se dodatno zjebe vse skupi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

TheBlueOne ::

Kanal, ki ga uporabljam je naceloma prost. Ce priklopim pet PCjev ni nekih tezav, takoj ko pa se pojavi kaksen smartphone pa zadeva zajoka.

[D]emon ::

Na telefonih pac po defaultu ne mores enforcat specificnega kanala. Jasno, da ti potem zasvinja cel spekter.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mavrik ::

[D]emon je izjavil:

Na telefonih pac po defaultu ne mores enforcat specificnega kanala. Jasno, da ti potem zasvinja cel spekter.


Ta stavek je nesmiseln. Telefon se mora pogovarjati po kanalu na katerem je dostopna točka. Ne more nič "svinjati" drugače kot "svinja" katerikoli drug odjemalec.
The truth is rarely pure and never simple.

TheBlueOne ::

Ja ampak router dela samo na enem kanalu in tja se telefon prijavi? No ne vem, ce vsak dela na enem kanalu, ampaj jaz ga prisilim na tisti kanal, kjer pri meni ni motenj. Pri PCjih ne stimam nic, pa ni problemov. Sem se malo igral z nastavitvami v Routerju, ampak nisem nasel kaj, kar bi lahko kakorkoli omejilo katerega odjemalca.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

A je možno da je kaj bolj glupega - recimo da imajo telefoni vklopljen iCloud Sync / Google Photo Sync in začnejo veselo uploadati velike slike? In ti ubijejo upload? Si pogledal promet na routerju?
The truth is rarely pure and never simple.

TheBlueOne ::

Takrat ko sem gledal, promet ni bil maxed, ampak tezko recem za obiske ipd. Kako pa je z omejevanjem odjemalcev? Obstaja kaksna nepredraga resitev?

b3D_950 ::

Računalnik poveži s kablom na router - brez wifi, pingaj nek IP npr.
ping 8.8.8.8 -t
in potem priklopi telefon na wifi. Glej kaj se dogaja s pingom na računalniku.

Lahko pa na telefonu probaš nastavit statičen IP naslov.

Kater router, modem, ISP imaš?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TheBlueOne ::

Zal ne gre. Imam Cube od Drei.at . Zadeva ima simko in samo Wlan. Jaz sem razmisljal, da bi morda nasel se sekundarnega, ki bi net dobil od prvega in nekako omejil promet do prvega, drugega pa uporabljal za telefone ipd. Prvi bi moral imeti prioriteto... Ampak se zavedam, da bo tezka, ker bi moral imeti dve Wlan kartici.

Zgodovina sprememb…

windigo ::

Router začne downgradad hitrost prenosa in način prenosa, če dobi iz katere od povezanih naprav prešibek signal (RSSI, RCPI).
In če zadeva pade na najnižjo možno hitrost v 802.11g (ali celo na 1Mbps še od pradavnega 802.11b), potem bodo tudi ne prav veliki prenosi na to napravo povzročali zastoje pri ostalih.

windigo ::

Ampak pri vas to najbrž ni vzrok, ker bi v tem primeru vse samo delalo počasneje. So pa včasih recimo celo iPhoni znali narediti cel ARP flood in čisto mogoče ima kakšen Kitajc, Japonc ali Korejc tudi danes kakšen podoben problem, če se prijavi v omrežje, ki se mu zdi znano in v katerem začne iskat neobstoječo napravo. Probaj s kakšnim analyzerjem.

b3D_950 ::

TheBlueOne je izjavil:

Zal ne gre. Imam Cube od Drei.at . Zadeva ima simko in samo Wlan. Jaz sem razmisljal, da bi morda nasel se sekundarnega, ki bi net dobil od prvega in nekako omejil promet do prvega, drugega pa uporabljal za telefone ipd. Prvi bi moral imeti prioriteto... Ampak se zavedam, da bo tezka, ker bi moral imeti dve Wlan kartici.


Lahko bi dodal še en wifi router in ga nastavil kot WDS. Vprašanje je, če bi bilo kaj bolje oz. če bi delovalo s tem Cube routerjem.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TheBlueOne ::

Mah ne bom kompliciral. Sem naredil post, ce kdo slucajno pozna kaksen quick fix. Bo pac ban za telefone ko geekamo. :)

Bakunin ::

najprej ugotovi ali je problem v wifi (signalu) (layer2) ali v IP prometu (arp flooding, download, ...) - layer 3.
Pri enem testnem LTE wifi routerju sem moral omejiti wifi kanal na 20Mhz, ker sicer je vse "štekalo".

Mavrik ::

b3D_950 je izjavil:


Lahko bi dodal še en wifi router in ga nastavil kot WDS. Vprašanje je, če bi bilo kaj bolje oz. če bi delovalo s tem Cube routerjem.


WDS je krasen način kako polomiš svoj Wifi in ga narediš počasnega. Ne tega uporabljat :/
The truth is rarely pure and never simple.

imagodei ::

Kateri router pa imaš ti oziroma tvoj prijatelj? Starejši routerji so nekako zelo slabo hendlali večje število naprav (beri: več kot 3, 4). WiFi je v osnovi shared medij, tako kot so bili stari HUB-i (tiste reči pred Switchi). Če so telefoni zelo glasni (beri: če veliko aplikacij stalno nekaj sinhronizira), lahko performance drastično pade.

Z novejšimi MU-MIMO routerji je situacija nekoliko boljša.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika WiFi med 2,6 GHz in 5 GHz

Oddelek: Strojna oprema
265757 (406) Daniel
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232807 (1922) darkolord
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366254 (4567) maremare
»

Ojačanje signala in povezava dveh hiš wifi

Oddelek: Omrežja in internet
193302 (2757) N4m31355
»

Pomoč pri povezavi brezžičnega usmerjevalnika s Siol modemom

Oddelek: Omrežja in internet
183167 (3035) Daniel

Več podobnih tem