» »

Odpoved leta

Odpoved leta

lolek123 ::

Danes mi je ryanair preklical jutrišnji let, brez navedenega razloga. Ali se da od njih zahtevati kompenzacijo oz. odškodnino. Hvala za odgovor.

St235 ::

lolek123 ::

https://www.airhelp.com/en/know-your-ri... nerazumem če so mi oni dolžni vrniti le ceno kart, ali mi morajo dati kompenzacijo v višini 250 eur kot piše na strani (kratek let)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolek123 ()

St235 ::

A let ustreza definiciji EC 261 glede destinacije/izvajalca stroritve? Kristalna krogla ne dela tako, da bolj težko namesto tebe to ugotovimo.

Če da, potem si načeloma upravičen tudi do kompenzacije (če ni šlo za višjo silo).

jernejl ::

Potrebnih je več informacij.
Danes menda v italiji stavka osebje kontrole letenja. Če je to razlog za odpoved leta, tem primeru do odškodnine nisi upravičen, ker gre za izredne razmere.

lolek123 ::

Šlo se je za let iz EU v EU. Zanima me, če so mi dolžni plačat stroške v zvezi z nastanitvijo in prevoznimi stroški do letališča, ki so bili že predhodno plačani.

BuDi79 ::

Lucifer007 ::

V skladu z Uredbo EU 261, v primeru odpovedi leta, če niste bili obveščeni pred 7 dnevi pred načrtovanim odhodom, ste upravičeni do nadomestila. Na splošno potniki, katerih leti so odpovedani, bi morali imeti možnost, da dobijo povračilo svojih vozovnic ali da dobijo preusmeritev pod zadovoljivimi pogoji in jih je treba ustrezno skrbeti, medtem ko čakajo na poznejši let.

Če izpolnjujete pogoje, potem ko ste upravičeni do nadomestila, morate samo letalski družbi zahtevati odškodnino za odškodnino (lahko uporabite to nadomestilo za nadomestilo za letenje: https://www.claimflights.com/flight-del... / vzorčno pismo), ali pa lahko vložite zahtevek s katerim koli portalom, ki so na voljo na spletu, če ne želite narediti težav.

Opomba: če je razlog za prekinitev leta izredna okoliščina, ste upravičeni do nadomestila.

Vice ::

Po naslovu sem mislil, da bom prebral kako se danes kreativno, da odpoved v službi. ;)

St235 ::

Lucifer007 je izjavil:

V skladu z Uredbo EU 261, v primeru odpovedi leta, če niste bili obveščeni pred 7 dnevi pred načrtovanim odhodom, ste upravičeni do nadomestila. Na splošno potniki, katerih leti so odpovedani, bi morali imeti možnost, da dobijo povračilo svojih vozovnic ali da dobijo preusmeritev pod zadovoljivimi pogoji in jih je treba ustrezno skrbeti, medtem ko čakajo na poznejši let.

Če izpolnjujete pogoje, potem ko ste upravičeni do nadomestila, morate samo letalski družbi zahtevati odškodnino za odškodnino (lahko uporabite to nadomestilo za nadomestilo za letenje: https://www.claimflights.com/flight-del... / vzorčno pismo), ali pa lahko vložite zahtevek s katerim koli portalom, ki so na voljo na spletu, če ne želite narediti težav.

Opomba: če je razlog za prekinitev leta izredna okoliščina, ste upravičeni do nadomestila.


ne vem, kaj razumeš pod izredne okoliščine ampak višja sila, ki je izven vpliva izvajalca stroitve je lahko razlog, da se odškodnina ne izplača.

BuDi79 ::

Lucifer007 je izjavil:

Opomba: Äe je razlog za prekinitev leta izredna okoliĹĄÄina, ste upraviÄeni do nadomestila.
Khm... v resnici je: Če je razlog za prekinitev leta izredna okoliščina NISTE upravičeni do nadomestila. (nevihte, vojna, vulkan, potres, terorizem...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213473 (5313) joze67
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532862 (7454) St235
»

Odpovedi in zamude letov - kakšne so moje pravice?

Oddelek: Loža
183914 (2987) TehDucky
»

Zavod za zaposlovanje

Oddelek: Loža
112305 (1779) MadMicka
»

Odškodnina (AO+,dodatno zavarovanje)

Oddelek: Loža
367155 (5637) Ziga Dolhar

Več podobnih tem