» »

Top Gun: Maverick (2019)

Top Gun: Maverick (2019)

Temo vidijo: vsi
««
3 / 10
»»

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

Top Gun ima tisti nor 80's vibe, ki ga dandanes ne morejo ponoviti.
Morda pa res letim v IMAX v Zagreb to gledat :D


80-a so Hipster šit.

Time to move on.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Budget $140 million

Nikonja ::

Ne vem če bo ta film potegnil mularijo gledat, to bo bolj za obujanje spominov starejših generacij. Ampak najbrž ga bom res šel pogledat v kino :)

vostok_1 ::

Pomojem je 140M$ dovolj. Nenazanje gre za malo CGIja, pa snemat iz reaktivca spet ni tako drago.
And besides...najbrž je tudi kar nekaj scen snemanih v kakih civilnih turbopropih, ki so dirt cheap to rent.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

Prvi del je bil en povprecen pofl, kar se letalstva tice pa kr katastrofa. Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka. Sam to, da bomo star film se enkrat gledal? :D

V glavnem, ko poletite iz letalonosilke glejte, da potisnete gas do konca. :))

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka.


Kakšnega napredka ?

Raptor F16 ::

BigWhale je izjavil:

Prvi del je bil en povprecen pofl, kar se letalstva tice pa kr katastrofa. Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka. Sam to, da bomo star film se enkrat gledal? :D

V glavnem, ko poletite iz letalonosilke glejte, da potisnete gas do konca. :))


Če smo iskreni... zelo malo popularnih filmov iz 80ih bi lahko oklicali za "decent". Gor jih drži le nostalgija.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

pegasus ::

Še ene zadeve sem se spomnil, ki jo je Top Gun inspiriral, pa je sama daleč boljša od inspiracije: Macross Zero. Opening sekvenca je amazing, liki so boljši kot v Top Gunu, zgradba serije je tipičen Macross(c)(r) "letenje, muzika, love triangle", zgodba pa pričakovana za prequel Macross sveta. Ogled nujen za vse tomcat fane.

karafeka ::

oo7 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka.


Kakšnega napredka ?


Če bi sodil po trailerju je zgodba identična kot pa v originalu (na plaži se šopirijo, na klavir špilajo in pojejo (verjetno isti komad), Cruise z motorjem dirka, pa še izgleda isto :) ).

2dark ::

Bo treba it zadevo gledat v 3D :)

BigWhale ::

Raptor F16 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Prvi del je bil en povprecen pofl, kar se letalstva tice pa kr katastrofa. Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka. Sam to, da bomo star film se enkrat gledal? :D

V glavnem, ko poletite iz letalonosilke glejte, da potisnete gas do konca. :))


Če smo iskreni... zelo malo popularnih filmov iz 80ih bi lahko oklicali za "decent". Gor jih drži le nostalgija.


Ne samo filmi, vecino starih stvari drzi gor nostalgija. Jaz sem kot mulc ene 523x gledal Iron Eagle. Film je totalno sranje. :))

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka.


Kakšnega napredka ?


Da bo kej drucga kot trapast pofl, pri katerem se bomo nekateri zgrazali nad letalskimi vlozki, bruhali ob stereotipih, in se drzali za glavo ob sami premisi zgodbe. :)

gddr85 ::

slabše kot mission impossible najbrž ne more bit

Vazelin ::

uf če bo na ravni MI naj kar deliverajo Top Gun, čim prej.8-)

Me pa zanima, če si danes upajo posnet sceno kot je npr. "fantje igrajo odbojko na mivki" iz enke, ker bi se sigurno našlo veliko shitstorma glede scene, da kao promovira LGBT.

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Trailer za novi film pa ne pokaze nic napredka.


Kakšnega napredka ?


Da bo kej drucga kot trapast pofl, pri katerem se bomo nekateri zgrazali nad letalskimi vlozki, bruhali ob stereotipih, in se drzali za glavo ob sami premisi zgodbe. :)


V trailerju kar se tiče letenja nisem opazil nič pri čemer bi se bilo treba zgrožati.

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

V trailerju kar se tiče letenja nisem opazil nič pri čemer bi se bilo treba zgrožati.


Torej, ko ga izstrelijo iz letalonosilke, potisne throttle do konca. Potem, ko zapusti flight deck ga pa naprej nabije. To se ne zgodi tko. Throttle je ze prej do konca odprt, da je motor na maximalnih obratih in ima max potisk. Tisto letenje v puscavi cisto pri tleh je brez veze. Tam med tistimi gorami pa sploh, tako nizko nad tlemi se noben ne preganja in na koncu tisti inverted dive za goro?

To je skor na nivoju fotkanja ruskih pilotov med inverted letenjem, ko je med kabinama 20cm prostora. :)

oo7 ::

BigWhale je izjavil:



Torej, ko ga izstrelijo iz letalonosilke, potisne throttle do konca. Potem, ko zapusti flight deck ga pa naprej nabije. To se ne zgodi tko. Throttle je ze prej do konca odprt, da je motor na maximalnih obratih in ima max potisk.



Enako kot v trailerju :)

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Tisto letenje v puscavi cisto pri tleh je brez veze. Tam med tistimi gorami pa sploh, tako nizko nad tlemi se noben ne preganja in na koncu tisti inverted dive za goro?



Možen plot

Top Gun: Maverick takes place 34 years after the events of the original film and pits legendary now-Captain Pete "Maverick" Mitchell as the new flight instructor at Top Gun, in which he guides Bradley, Goose's son, who seeks to become an aviator as his father was.


Low flying military training

Low flying military training involves military aircraft flying at low altitude to prepare their aircrew, and other military personnel (e.g. air defence troops), for nap-of-the-earth flying in wartime.

Torej če je plot pravi in je Maverick inštruktor torej Low flying military training ?

karafeka ::

Uh BigWhale, crushed and burned, man.

:D

Raptor F16 ::

BigWhale je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Če smo iskreni... zelo malo popularnih filmov iz 80ih bi lahko oklicali za "decent". Gor jih drži le nostalgija.


Ne samo filmi, vecino starih stvari drzi gor nostalgija. Jaz sem kot mulc ene 523x gledal Iron Eagle. Film je totalno sranje. :))


Sicer off... ampak čist tko novi McGyver mi je bolj všeč kot stari. Očitno v US and A ne za*ebejo vsega, kar se spravijo reciklirat. Upajmo da bo tudi film kaj ... več kot cheesy lesena akcijska drama.

Sicer pa če delamo povprečno analizo akcijskih filmov iz 80ih.

Part 1.
Awesome start kjer je vse v najlepšem redu. Sunny day, happy faces...

Part 2.
Pride do prve akcije. Zabrenči kitara v slogu metallice... spoznamo glavnga frajerja, ki se zrine v ospredje akcije.

Part 3.
Glavni frajer bi delal neki po svoje. In začne se fight za svoj princip.

Part 4.
Pojavi se neka baba, ki po naključju glumi ledeno kocko. Glavni frajer se itak (kao na skrivaj) zaljubi na smrt.

Part 5.
Od prejšnjega spora pride do še večje pizdarije kjer sledijo heavy metal vložki, kup eksplozij in vse pomre. Glavni frajer je last man standing.

Part 6.
Frajer in bejba končata v objemu, nadaljevanje filma pa za nepolnoletno publiko ni več primeren...

Happy end :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

BigWhale ::

Emm, kje si videl, da je pomahal v pozdrav in potem potisnil throttle do konca ob izstrelitvi? :)) Throttle grem na max takrat, ko je 'pripet' na katapult in se dobi take-off clearance. Potem se pocaka, da obrati motorja narastejo na max in sele potem ga operater izstreli. Throttla se ne premika med vzletom ozirom tik pred vzletom, ce ni throttle na max, potem letala sploh ne izstrelijo

Low flying military training in nap-of-the-earth treningi se pa izvajajo malenkost visje kot so letali v trailerju. Do 500ft, pod 150ft gredo pa samo helikopterji, ne pa reaktivci, ki letijo z mach 0.8 par metrov od tal.

bluefish ::

Fantje, to je film. Fantastika. Ne dokumentarec.

gddr85 ::

fantastika? Ni se Tom zastonj učil letet, upam, da ga vsaj vidmo, kako pristane na ladji, ajde mu tud oprostim, če bo zgrešu idealno zajlo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

BigWhale ::

Lahk je prva al pa tretja! Naumo zamerl!

chacha ::

Naslov tega pogovora je prva uporabna zadeva, ki sem jo prebrala na tem forumu. 8-)

oo7 ::

bluefish je izjavil:

Fantje, to je film. Fantastika. Ne dokumentarec.


Res je to je film.
Ampak ti si začel z realizmom :)

bluefish ::

Kje točno? Vključno s tem je to moj drugi post v temi.

oo7 ::

bluefish je izjavil:

Kje točno? Vključno s tem je to moj drugi post v temi.


BigWhale je izjavil:



Torej, ko ga izstrelijo iz letalonosilke, potisne throttle do konca. Potem, ko zapusti flight deck ga pa naprej nabije. To se ne zgodi tko. Throttle je ze prej do konca odprt, da je motor na maximalnih obratih in ima max potisk. Tisto letenje v puscavi cisto pri tleh je brez veze. Tam med tistimi gorami pa sploh, tako nizko nad tlemi se noben ne preganja in na koncu tisti inverted dive za goro?

To je skor na nivoju fotkanja ruskih pilotov med inverted letenjem, ko je med kabinama 20cm prostora. :)

bluefish ::

bluefish NOT BigWhale

oo7 ::

bluefish je izjavil:

bluefish NOT BigWhale


Ja to bo pa pomota :)
Sem samo na hitro pogledal in videl moder avatar in avtomatsko pomislil, da je pisal BigWhale, ki je bil včeraj ravno tisti čas aktiven :)

ahac ::

oo7 je izjavil:

bluefish je izjavil:

bluefish NOT BigWhale


Ja to bo pa pomota :)
Sem samo na hitro pogledal in videl moder avatar in avtomatsko pomislil, da je pisal BigWhale, ki je bil včeraj ravno tisti čas aktiven :)

Kiti niso ribe! :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

bluefish je izjavil:

bluefish NOT BigWhale


Ja to bo pa pomota :)
Sem samo na hitro pogledal in videl moder avatar in avtomatsko pomislil, da je pisal BigWhale, ki je bil včeraj ravno tisti čas aktiven :)

Kiti niso ribe! :))

Lej, rasizem bomo brisal, ok? ;>

D3m ::

pegasus je izjavil:

Še ene zadeve sem se spomnil, ki jo je Top Gun inspiriral, pa je sama daleč boljša od inspiracije: Macross Zero. Opening sekvenca je amazing, liki so boljši kot v Top Gunu, zgradba serije je tipičen Macross(c)(r) "letenje, muzika, love triangle", zgodba pa pričakovana za prequel Macross sveta. Ogled nujen za vse tomcat fane.


Da boste vedeli o čem se gre.



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Invictus ::

Eh, iskanje realizma pori holivudskih filmih je isto kot iskanje deviške kožice pri prostitutki ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Raptor F16 ::

BigWhale je izjavil:

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

bluefish je izjavil:

bluefish NOT BigWhale


Ja to bo pa pomota :)
Sem samo na hitro pogledal in videl moder avatar in avtomatsko pomislil, da je pisal BigWhale, ki je bil včeraj ravno tisti čas aktiven :)

Kiti niso ribe! :))

Lej, rasizem bomo brisal, ok? ;>


Si pač sesalec. Deal with it.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vazelin ::

Haha če pogledate trailer na 1:27 vidite, da se bodo v drugem delu fantje športno udejstvovali v ameriškem nogometu. V prvem delu je bila v igri odbojka :P.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

oo7 ::

hammock ::

oo7 je izjavil:


Kaj, a z P-51 bo tudi letel? To bo aviation geek pr0n se mi zdi...

Izi ::

hammock je izjavil:

Kaj, a z P-51 bo tudi letel? To bo aviation geek pr0n se mi zdi...

Ja, to je tako kot pri navadnih smrtnikih s cestnimi motorji. Mularija naokrog divja z Japonskimi raketami, če pa po kakšnem čudežu taki dočakajo starost pa si vedno kupijo Harleya.
Piloti pa kot mulci vsi na Jet motorjih, če slučajno dočakajo starost pa potem preidejo na dobri stari propeler, kjer ni več tako hudih G-jev, ki bi ti hitro ustavili staro srce. Najboljša je seveda stara klasika kot tale Mustang na sliki :D

oo7 ::

Saj mislim, da je bilo to letalo prikazano tudi v trailerju.

vostok_1 ::

Je.
In dejansko ga tudi on pilotira.

Tip ima licenco in počne to redno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Top Gun: Maverick (2020) - New Trailer - Paramount Pictures

2dark ::

Film, ki bo zrušil Avengerse.

mgermo ::

Ne bo zrušil Avengerje, ker ti so kulminacija več let hypanja. Bo pa zaslužil ohoho, to pa.

oo7 ::

Katero letalo je bilo na koncu trailerja ?

gddr85 ::

kakšna stealth roba, mogoče kak blackbird al pa kak spešl nov prototip

bluefish ::

BB ni. Verjetno nekaj izmišljenega.

pegasus ::

Aurora, jasno :D Callsign dark star ;)

D3m ::

oo7 je izjavil:

Katero letalo je bilo na koncu trailerja ?


Rusko.

Zaradi nostalgije pač. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nikec3 ::

Tudi drugi trailer je zelo dober.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mission: Impossible - Rogue Nation (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16530745 (1871) Nikec3
»

Tom Cruise gre v vesolje - film (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7013215 (3097) gddr85
»

Najavljena prva zasebna poleta s Crew Dragonom

Oddelek: Novice / Ostale najave
126407 (5495) endelin
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713123 (6296) oo7

Več podobnih tem