» »

Cene rabljenih komponent

Cene rabljenih komponent

damirez ::

Sj vemo, da so na bolhi cene pretirane. Skoraj vedno je bolje dati par evrov zraven in kupit novo približno isto zmogljivo zadevo, s tem da pridobiš garancijo manjšo porabo in nasplošno novejšo platformo za morebiten bodoči upgrade.

Ampak vseeno, zakaj do tega prihaja pri nas? A vi kupujete te pretirane cene? Nekdo jih očitno mora.
Evo na slo techu nekdo prodaja procesor matično in ram za 800€, a že pri nas v trgovini dobiš zadevo novo za za manj kot 700€, kaj šele če se malo znajdeš in greš v tujino ali brez DDVja.
Kaj je fora?
A zna kdo razložiti ta fenomen?

Ste že prodali kaj dražje, kot ste kupili?

Saul Goodman ::

ne gledat grafičnih potem, ker te bo kap.

Scorpia ::

Se hujsi je let go kjer se crt televizorji prodajajo po 50-80 eur in se marsikaj drugega po nenormalni ceni.
Recimo maicne 1155 so zelo iskane, tako, da bp prodas drazje, kot si jo kupil.
////

blackbfm ::

Na fbju veckrat opazam rabljene telefone, za 6-12 mescev rabljen telefon hočejo vec kot je nov iz npr amazona

damirez ::

blackbfm je izjavil:

Na fbju veckrat opazam rabljene telefone, za 6-12 mescev rabljen telefon hočejo vec kot je nov iz npr amazona


in to v času, ko gospodinje naročujejo z amazona...

Isotropic ::

blackbfm je izjavil:

Na fbju veckrat opazam rabljene telefone, za 6-12 mescev rabljen telefon hočejo vec kot je nov iz npr amazona

upajo, da bo kdo padel na foro.
kot prodajalcu ti je vedno bolje, da malo naviješ ceno, kot pa da prodajaš za realno.
ker za slednjo ti bo vsak še dodatno nižal, ker misli, da prodajaš pod ceno.

Blinder ::

Vprasanje. Jaz ne nizam cen. In tudi ne klicem za stvari z navitimi cenami. Pa ko kdo mene sprasuje za nizjo ceno tudi recem da je med najcenejsimi v oglasih (kar je res) in zato da je zadnja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tikitoki ::

Kolk bi bil danes vreden GTX 1060 3 Gb? 2 fana.

techuser ::

To je mentaliteta prodajalcev, ki mislijo, da bodo kaj prodali na tak način. Sem velikokrat prodajal preko bolhe za normalno ceno, ki je res cena, ki ji lahko rečeš dobra za rabljeno robo. Goljufov je kolikor hočeš, največ na bolhi, ki imajo cene tudi višje od novih, ker nekateri ne spremljajo ponudbe. Ko sem sam kdaj hotel kupiti kakšno rabljeno stvar, sem vedno vzel potem novo, verjetno pa prodajajo tudi takšni, ki jim je vseeno ali kaj prodajo ali jim stvari ležijo doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

tikitoki ::

Tudi sam sem pred leti hotel kupiti rabljen racunalnik. Po mesecu spremljanja sem prisel do ugotovitve, da je boljse narociti iz Nemcije. Ne, da bi bilo ceneje. Obcasno vidis racunalnike po cisto sprejemljivi ceni. Potem pa prides do tega, da ti marsikaj ne odgovarja, da bi moral menjati komponente, da bo primerno za tvoje potrebe. Ali pa racunalnik vsebuje npr. veliko premocan napajalnik, ki je nepotreben in visa ceno. In na koncu je boljse dati malenkost vec, dobiti nove komponente, po lastni izbiri.

-valvoline- ::

Se dobi tudi poceni. Bratranceku sem nedavno preko bolhe nabavil komplet pc i5 2500,8gb rama, 120ssd+1tb hdd, hd7850 2gb ter 23col monitor philips za 150e vse skupaj. Prakticno zastojn, vsaj se men tako zdi.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

zelo dobro cena za en pc, ki niti ni slab.

hojnikb ::

Slab mogoče ne, je pa to tempirana bomba. Velik sreče z iskanjem ugodne 1155 plate, če ta crkne.
#brezpodpisa

jero_no1 ::

Saj ne crkujejo kar dnevno te plate, tako da hojnik ne zganjaj take paranoje :)

vres.ales ::

Srečo moraš imeti, da sploh kakšno najdeš :)

hojnikb ::

tak hudo res ni, ko kake asrock 775, ampak potencialno lahko crkne...
#brezpodpisa

vres.ales ::

Pri nas jih več ne moreš kupit. Novih ni nikjer. Ebay - tam pa so 80+ rabljene. Moja je nova bila 64€ sedaj pa je 80€


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha nakup rabljenega telefona

Oddelek: Loža
255310 (1048) kloko
»

Cene rabljenih pri nas

Oddelek: Mobilne tehnologije
286254 (5619) Hayabusa
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527131 (5368) burek1

Več podobnih tem