» »

Zaposlitev s prvo bolonjsko stopnjo

Zaposlitev s prvo bolonjsko stopnjo

CleanPower ::

Torej sem v situaciji ko mi država ne omogoča več brezplačnega študija(izkoriščene vse možnosti vpisa), imam pa končano prvo stopnjo študija elektrotehnike. Ker sedaj še "študiram"(na popolnoma drugi smeri-bolonjska preusmeritev), nekih resnih prošenj za zaposlitev še nisem pisal. Me pa zanima kako ljudje po firmah gledajo na zaposlitev diplomiranega inženirja(UNI smer), in ali imam kaj šans za zaposlitev in napredovanje?
Trenutni magisterski študij me namreč zaradi preusmeritve spravlja v nesigurnost, ker se počutim da nimam dovolj predhodnega znanja(študij je zelo "advanced"). Izbiram torej med tem da se še naprej borim na tej novi smeri, ali pa se zaposlim kot dipl. inž. elektrotehnike.
Zaradi starosti in finančne situacije me nekoliko bolj vleče k drugi opciji. Ali ta diploma torej kaj pomeni? Ker če ta diploma ne pomeni nič, potem imam tudi o magisteriju pomisleke.
Če ima kdo kak pameten nasvet, hvala.

vostok_1 ::

Daj daj, prosim.
Kar pomeni je to, koliko delovnih izkušenj imaš in če znaš tisto kar podjetje rabi.
Šesta stopnja je povsem dovolj za 90% delovnih mest.

Če te podjetje potrebuje kot paradnega konja...morda ni dovolj. Ali če pač želiš v javni sektor.

Začni nabirat izkušnje iz dela in začni spoznavat ljudi v tvoji branži. That is what counts.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Seveda lahko. Kaj sploh razmišljaš? Menda ne boš preč vrgel 3 leta študija. Dosti pomeni že to, da si širše izobražen o stroki. To potrjuje diploma. Bodo pa možnosti za napredovanje slabše kot pri tistih ki imajo še drugo stopnjo. Poglej večje firme kaj pogojujejo. 6.2 stopnja tehnične smeri zaželeno (štrom strojna...) itd.

Saj po faksu si zgolj oborožen z osnovami s pomočjo katerih boš lahko kompetenten na svojem področju. Vsega bistvenega se boš priučil z delom vendar brez predznanja ne gre. Saj se boš maričesa iz faksa spomnil ko bo treba rešit problem, ne skrbi. To je tvoja prednost, da si led že prebil in ti so ti stvari znane.

Meizu ::

Bolonjska diploma je vredna bolj nic kot kaj... No, nekaj je pa ze.

S to bolonjsko so ga malo (fejst) zasrali.

Magic1 ::

V kaj si se "prekvalificiral"? Mora bit nekaj zelo dobrega, da bo nedokončano pomenilo kaj več, kot UNI FE. Druga stopnja FE ni nič težja od prve. Če si bol zabušaval na prvi stopnji, bo primerljivo težka. Če pa si kaj odnesel, bo pa lažja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Redkvica ::

S prvo bolonjsko se da v javni upravi kar lepo zaposlit.

Unknown_001 ::

Meizu je izjavil:

Bolonjska diploma je vredna bolj nic kot kaj... No, nekaj je pa ze.

S to bolonjsko so ga malo (fejst) zasrali.


Ponavljate se že 10 let odkar se govori o tem. Pa jih vseeno dosti dobi šiht. Če si dober te vzamejo. Period.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Problem so morda prve zaposlite, kjer izobrazbo malo več gledajo.

Ko imaš enkrat leto/dve izkušenj postane izobrazbe drugotnega pomena. Sicer kljub temu vsaj 6. stopnjo (1. bolonska) nekako treba met za večino malo bolših delovnih mest. Jih je pa tudi nekaj, kjer eksplicitno hočejo 7 (2. bolonska), ampak bolj v manjšini, ter ponavadi niso nič bolje plačana.

Javni sektor je morda malce zgodba zase, tu je mal več zadev, ki potrebuje 7. stopnjo, ampak še vedno bi rekel da za glavnino je pogoj 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Unknown_001 ::

Lonsarg je izjavil:

Problem so morda prve zaposlite, kjer izobrazbo malo več gledajo.

Ko imaš enkrat leto/dve izkušenj postane izobrazbe drugotnega pomena. Sicer kljub temu vsaj 6. stopnjo (1. bolonska) nekako treba met za večino malo bolših delovnih mest. Jih je pa tudi nekaj, kjer eksplicitno hočejo 7 (2. bolonska), ampak bolj v manjšini, ter ponavadi niso nič bolje plačana.

Javni sektor je morda malce zgodba zase, tu je mal več zadev, ki potrebuje 7. stopnjo, ampak še vedno bi rekel da za glavnino je pogoj 6.


Največ se išče 6.2

Lonsarg ::

Imaš prav ja, išče se 6.2 in če pogovorno rečeš "6. stopnja" se ponavadi misli to. Namreč 6.1 je zelo redka, zgolj stari višješolski programi imajo to.

Stari visokošolski in 1. bolonjska je vse 6.2 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Meizu ::

Unknown_001 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Bolonjska diploma je vredna bolj nic kot kaj... No, nekaj je pa ze.

S to bolonjsko so ga malo (fejst) zasrali.


Ponavljate se že 10 let odkar se govori o tem. Pa jih vseeno dosti dobi šiht. Če si dober te vzamejo. Period.


Izobrazba je eno, dejansko znanje pa druga stvar. Ce ne naredis vsaj se magisterija si bolj kot ne le nacitan in to je to.

Ne mores strnit bivsega 4letnega programa v bolonjski triletni in pricakovat cudezev.

rml1 ::

Na FE je prejšnji 4-letni univerzitetni program razvlečen čez 1. in 2. stopnjo.
Nekateri predmeti sploh niso več obvezni. Npr. Elektromagnetika je Ljubljani sedaj samo še izbirni predmet na 2. stopnji. Pa ravno snov elektromagnetike razstre nepojasnjene zadeve iz osnov elektrotehnike, dejansko prikaže bistvo celotne elektrotehnike . Elektromagnetiko si sedaj izbere do 10 študentov.

Magic1 ::

Ni bil stari 4 letni program, temveč devet semestrov in dodaten semester za diplomo. Torej kar polnih pet let je trajal študij za pridne.
Magic

aerie ::

Jap. Ektromagnetika je bila kar challenging zadeva. Sicer pa pred bolonjcem je UNI program trajal 4,5 let.

next3steps ::

Jaz menjavam delodajalce kot po tekočem traku brez neke bistvene formalne izobrazbe.
Problem torej ni izobrazba, temveč mreženje. Začni spoznavati ljudi, če je za to potrebno delo pod ceno - jebatga. Ko boš poznal dovolj ljudi ( in boš imel dovolj izkušenj) boš sam postavljal ceno.

Magic1 ::

To da rabiš menjat delodajalce, kot po tekočem traku, pomeni da je problem tudi v tebi. Verjetno je tudi pomanjkanje formalne izobrazbe delni problem.
Magic

next3steps ::

O tem smo predebatorali že ogromno. Ne gre se za problem mene. Gre se za to, da kot delavec lahko izbiram med delodajalci, ki mi ponujajo več. Ko z enim nisem zadovoljen oziroma mi ne nudi tega, kar bi mi lahko, grem drugam.
Kot je že Jure pred nekaj časa omenil, so sedaj pogodbe za določen čas in saj tako nisi neskončno vezan na slabega delodajalca.

CleanPower ::

Podal sem se v študij kvantitativnih financ na ekonomski fakulteti. Mogoce bo sedaj kdo rekel, ah, ekonomska je đabe, ampak ni, daleč od tega, tisti ki pozna smer, ve da je kar precej zahtevna..
Zame osebno, ki prihajam iz fe, brez posebnega znanja financ, se zdi celo mission imposible..
Zato razmisljam o opustitvi.

Magic1 ::

CleanPower je izjavil:

Podal sem se v študij kvantitativnih financ na ekonomski fakulteti. Mogoce bo sedaj kdo rekel, ah, ekonomska je đabe, ampak ni, daleč od tega, tisti ki pozna smer, ve da je kar precej zahtevna..
Zame osebno, ki prihajam iz fe, brez posebnega znanja financ, se zdi celo mission imposible..
Zato razmisljam o opustitvi.

Ahh, pojma nimaš o ekonomiji in greš na magisterij iz tega?!? Kaj se vse folk spomni, potem pa se čudi da ne opravi z levo roko. Verjetno ti ogromen kup osnov manjka. Matematika je pa tudi čist druga v primerjavi z FE. Če je pa kakšen zaguljen prfoks (katerih je kar nekaj na vseh faksih), ja pa sploh žur.
Samo kaj ti bodo pa kvatitativne finance pomagale pri štromu, mi pa ni najbolj jasno. Ali pač FE ni zate?
Magic

Isotropic ::

CleanPower je izjavil:

Podal sem se v študij kvantitativnih financ na ekonomski fakulteti. Mogoce bo sedaj kdo rekel, ah, ekonomska je đabe, ampak ni, daleč od tega, tisti ki pozna smer, ve da je kar precej zahtevna..
Zame osebno, ki prihajam iz fe, brez posebnega znanja financ, se zdi celo mission imposible..
Zato razmisljam o opustitvi.

problem je, da ti manjkata mata in statistika, ne pa, da je tako zelo težak študij.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Isotropic je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Podal sem se v študij kvantitativnih financ na ekonomski fakulteti. Mogoce bo sedaj kdo rekel, ah, ekonomska je đabe, ampak ni, daleč od tega, tisti ki pozna smer, ve da je kar precej zahtevna..
Zame osebno, ki prihajam iz fe, brez posebnega znanja financ, se zdi celo mission imposible..
Zato razmisljam o opustitvi.

problem je, da ti manjkata mata in statistika, ne pa, da je tako zelo težak študij.


UNI diplomant FE v treh letih predelajo matematiko do analize 4 + še malo drobtinic pri ostalih predmetih.

Kater del matematike specifično poleg statistike mu fali? Kombinatorika ipd. ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Isotropic ::

markovske verige ipd. bi rekel, najbrz kaksna optimizacija, numerika...
ekonomisti imajo na 1. stopnji 3 semestre statistike recimo. se pa na uno smer večinoma vpisujejo matematiki.

jernejl ::

Ahh, pojma nimaš o ekonomiji in greš na magisterij iz tega?!? Kaj se vse folk spomni, potem pa se čudi da ne opravi z levo roko.

Multidisciplinarnost je danes v svetu pravzaprav precej iskana in cenjena.
Recimo elektrotehnika/IT + medicina je ena izmed najbolj perspektivnih kombinacij.
MBA po kakšnem naravoslovnem študiju je tudi kar razširjen.
Je pa res malo težje zamenjati študijsko smer, kot nadaljevati na istem faksu.

TheBlueOne ::

Treba je posiljat prosnje in biti fleksibilen. To je edino kar poveca moznosti. Tisti, kateri govorijo samo o izobrazbi bodisi kaj manjka ali pa kaj se potrebujejo imajo radikalno manj moznosti, kot tisti, ki brska po realnosti.

Zaposlitvenih moznosti in smeri je zal toliko, da je verjetnost, da najdes nekaj, kjer je neko tvoje specificno znanje kaj vredno zelo majhna.

Jaz bi ti predlagal, da najdes sluzbo, ce je treba v tujini, in se nadgrajujes na nacin, ki se bo takoj kapitaliziral.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

jernejl je izjavil:

Ahh, pojma nimaš o ekonomiji in greš na magisterij iz tega?!? Kaj se vse folk spomni, potem pa se čudi da ne opravi z levo roko.

Multidisciplinarnost je danes v svetu pravzaprav precej iskana in cenjena.
Recimo elektrotehnika/IT + medicina je ena izmed najbolj perspektivnih kombinacij.
MBA po kakšnem naravoslovnem študiju je tudi kar razširjen.
Je pa res malo težje zamenjati študijsko smer, kot nadaljevati na istem faksu.

Se strinjam. Samo ene stvari res pašejo skupaj kot ata na mamo, nekatere pa pač ne. IT in medicino imaš smeri že na elektro faksu ravno zaradi ujemanja.
Magic

CleanPower ::

Ubistvu me res vleče da bi šel nazaj na fe na biomedicinsko tehniko.. zdaj pa najdt šiht prek študenta..

CleanPower ::

Pomeni pa to 5keur/letnik. nevem kaj bom.. nevem če se to splača

TheBlueOne ::

Ce se ne motim imas ta studij tudi v Grazu. Preveri, ce je morda zastonj. Siguren nisem, ker je od dezele do dezele lahko razlika.

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

markovske verige ipd. bi rekel, najbrz kaksna optimizacija, numerika...
ekonomisti imajo na 1. stopnji 3 semestre statistike recimo. se pa na uno smer večinoma vpisujejo matematiki.

Hmm... vsaj vcasih je bilo vse to del FE predmetnika (pred bolonjsko stopnjo).

@OP meni se bolj zdi, da se sam ne mores odlociti kaj zelis poceti. Pri vseh 3 opcijah lahko dobis zaposlitev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5011995 (9232) neverlucky
»

Prepis na podiplomca na drug faks

Oddelek: Šola
235290 (4136) CMpunk
»

Prevod naziva izobrazbe v ANG

Oddelek: Loža
2412727 (9622) Yohan del Sud

magistri bolonske stopnje bodo imeli prednost zaposlitve

Oddelek: Loža
201957 (1593) Gandalfar
»

Kaj študirate/ste študirali/boste študirali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
696752 (5136) snow

Več podobnih tem