» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
44 / 95
»»

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kolega sprasuje, ce gre UPN poloznico placat prek Revoluta? Iskanje ne obrodi sadov.

Pozabte, se je naslo... Payments zavihek nikoli ni uporabljaj :D
@ Pusti soncu v srce... @

Gregex ::

Je že kdo nakazoval iz revoluta na n26? Nikakor ne rata. Grem na plačila->dodaj bančni račun, vrsta nakazila je sebi, država in valuta dam nemčija in evro in ko vpišem IBAN in BIC mi javi BIC invalid format, pa sem 10x pregledal, da je prav vpisano. Delam kaj narobe ali?

WaterBoy ::

Jaz sem pred meseci in ni bilo problema. Vseel te zadeve kot ti in je šlo

Killermode ::

Gregex je izjavil:

Je že kdo nakazoval iz revoluta na n26? Nikakor ne rata. Grem na plačila->dodaj bančni račun, vrsta nakazila je sebi, država in valuta dam nemčija in evro in ko vpišem IBAN in BIC mi javi BIC invalid format, pa sem 10x pregledal, da je prav vpisano. Delam kaj narobe ali?

BIS NTSBDEB1XXX?
IBAN vpisan brez presledkov?
Ime brez šumnikov?

Gregex ::

Killermode je izjavil:

Gregex je izjavil:

Je že kdo nakazoval iz revoluta na n26? Nikakor ne rata. Grem na plačila->dodaj bančni račun, vrsta nakazila je sebi, država in valuta dam nemčija in evro in ko vpišem IBAN in BIC mi javi BIC invalid format, pa sem 10x pregledal, da je prav vpisano. Delam kaj narobe ali?

BIS NTSBDEB1XXX?
IBAN vpisan brez presledkov?
Ime brez šumnikov?


Vse prav vpisano, tako ja in ko dam dodaj upravičenca javi invalid BIC format. Probam danes še enkrat, če bo šlo.

Nope ne gre, BIC is in invalid format.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

Daniel ::

Si poskusil brez tistih treh X na koncu?

Gregex ::

Tudi ja, vedno ista napaka. Mah nič, ne gori voda, bom nekako drugače porabil sredstva na revolutu in najbrž zaprl račun, ker ga nič ne uporabljam.

zk_eu ::

Še v petek je šlo brez težav, tako da načeloma mora delati.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Dark000 ::

Jaz imam: NTSBDEB1XXX
Sem ravnokar poslal bp.

Kripto mesi ::

Meni aplikacija prikaže enak problem. Čakam odgovor s supporta.

vvvvvvvvvvvv ::

"Please make your payment via bank transfer"

A plačilo iz Revoluta se šteje kot bank transfer? Za zihr vprašam, ker Revolut baje ni prava banka, karkoli že je.

MrStein ::

Če daš tisto, ko vpiše IBAN sprejemnika, je bank transfer. (saj drugo ne more biti)

In ja, je "banka".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marjan_h ::

Sem googlal glede obrestnih mer v Revolutu ali N26, vendar sem našel le N26 varčevalni račun (savings plan) kjer je do 1.57 % obresti. Kakšna je običajna obrestna mera v obeh omenjenih bankah? Verjetno je različno od tipa računa.

BuDi79 ::

marjan_h je izjavil:

Kakšna je običajna obrestna mera v obeh omenjenih bankah?
0%

miko22 ::

Danes sem tudi jaz poskusil plačati s telefonom pa nimam več gor gpay. Me čudi to. Naj nekdo poskusi, ki ni nikoli povezal z gpay. Mislite da aplikacija revolut to omogoča?

šernk ::

gpay imaš gor ampak deaktiviran. Je pa izgleda luknja v androidu da je NFC močnejši od tega in izsili uporabo kljub temu.

plačevanje še vedno vsaj pri meni gre prek gpay.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JimmyO ::

Vprašanje, na starem telefonu mi Google pay dela brez težav, ko hočem dodat kartico na novega - mi izpiše da ni podprta ? ima kdo kakšen workaround, je za temp. kartice potreben premium račun ?

kokica2000 ::

Kartice so vezane na račun Google (natančneje, na Google Pay profil znotraj računa Google). Če zamenjaš telefon in se prijaviš z istim računom Google, kot na starem, bi moral imeti takoj na voljo iste kartice, brez kakršnega koli dodajanja.

JimmyO ::

Pri prijavi na novem telefonu je potrebno se enkrat vpisat CCV kjer pa nato zajamra "This card cant be set up to set up to pay in stores".

gtu ::

Po nekaj letih uporabe sem v zadnjem obdobju naletel na dve neprijetnosti pri uporabi Revoluta.

Prva je ta, da ko sem nakazoval denar za letalsko karto za Iran na moj drugi račun, sem (idiot) to napisal v message nakazila. Seveda je bila transakcija takoj blokirana in se mi je v support chatu oglasila agentka, ki je od mene zahtevala angleški pomen namena nakazila in po tem še nekaj vprašanj kam-zakaj-kako.... Po tem je transakcijo spustila skozi.
Skratka v namen NE vpisujte nič preveč povednega.

Druga težava se mi je pa pojavila danes. Ta me je sicer kar lepo udarila po žepu. Danes sem želel prodati neke delnice, ampak me je aplikacija po parih sekundah obvestila, da je šlo nekaj narobe in naj poskusim znova pozneje. To poizkušanje je trajalo kar nekaj časa (in zaradi današnjih razmer je žal terjalo tudi kar nekaj denarja). Delnic mi ni uspelo prodati. Na support se ne javljajo že približno eno uro, čeprav piše, da bo se bo live agent javil v največ 3 minutah.
Previdno!

BuDi79 ::

gtu je izjavil:

Danes sem želel prodati neke delnice, ampak me je aplikacija po parih sekundah obvestila, da je šlo nekaj narobe in naj poskusim znova pozneje. To poizkušanje je trajalo kar nekaj časa (in zaradi današnjih razmer je žal terjalo tudi kar nekaj denarja).
Ti očitno nimaš izkušenj z trading platformami v času razmer kot so današnje, a?

gtu ::

BuDi79 je izjavil:

Ti očitno nimaš izkušenj z trading platformami v času razmer kot so današnje, a?

Getting there 🙂

vvvvvvvvvvvv ::

BuDi79 je izjavil:

gtu je izjavil:

Danes sem želel prodati neke delnice, ampak me je aplikacija po parih sekundah obvestila, da je šlo nekaj narobe in naj poskusim znova pozneje. To poizkušanje je trajalo kar nekaj časa (in zaradi današnjih razmer je žal terjalo tudi kar nekaj denarja).
Ti očitno nimaš izkušenj z trading platformami v času razmer kot so današnje, a?


Kaj majo izkušnje s trejdanjem veze z delovanjem aplikacije?

BuDi79 ::

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Kaj majo izkušnje s trejdanjem veze z delovanjem aplikacije?
Vedno v času velikih padcev poskušajo vsi prodati, ne poznam platforme, ki ob takih padcih ne bi imela vsaj malo težav, večina pa pošteno klecne. Število aktivnih uporabnikov oz. procesov se namreč poveča lahko za več tisočkrat - na kar sistemi niso pripravljeni, saj ni ekonomično delati sistema za hkratno delo milijona uporabnikov, če jih je navadno v istem trenutku aktivnih recimo 1500. Izkušnje bi dale vedeti da je kvečjemu izjema če se komu to ne zgodi. Praviloma v splošnih pogojih to vsi omenjajo in seznanjajo stranke z možnostjo težav. (take težave se lahko zgodijo tudi ob velikih rasteh - ko vsi kupujejo, ampak praviloma je najhujše pri ekstremnih padcih)

Tudi takim resnim firmam kot je NLB se to dogaja že na takih osnovnih platformah kot je Klik, če pride npr. do praznikov na dan po plači in potem vsi plačujejo isti dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Dober dan ::

A kdo kupuje zlato v aplikaciji Revolut?

~Panter~ ::

Pozdravljeni.
Samo eno stvar bi želel vprašat. Pri banki sem dobil novo kartico, pa mi sedaj vedno ko želim dodat denar iz banke, zahteva CVV kodo. Prej tega ni bilo, pri prejšnji kartici. Ali so sedaj kaj spremenili pri Revolutu, al moram to uredit na banki? Najverjetneje bo to na banki, samo nisem siguren.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

bastadu ::

Po mojih izkušnjah, ko dodaš novo kartico moraš kar nekajkrat (ca. 10x) vpisati CVV oz. geslo, ki ga prejmeš preko SMS, potem pa kar naenkrat tega ne zahteva več ...

Dober dan ::

A ima kdo večjo zalogo denarja v kriptovalitah v Revolutu, oz. kdo trejda z revolutom?

vvvvvvvvvvvv ::

Jst sm bral slabe recenzije od trejdanja kripta na Revolutu, tko da ne. Baje so nek hidden fees, pa bigger spreads.

xseki ::

Ima še kdo težave linkat Revolut Virtual card z PayPal?

"Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions."

Probal 3 virtual karte, nobena ne deluje.

xseki ::

Našel težavo. PayPal zahteva, da imam na Revoltu $1 za verifikacijo. Ampak nažalost jaz nimam nobene opcije (karta Visa ali Mastercard), da sploh nakažem denar na Revolut.

Slayer69 ::

xseki je izjavil:

Našel težavo. PayPal zahteva, da imam na Revoltu $1 za verifikacijo. Ampak nažalost jaz nimam nobene opcije (karta Visa ali Mastercard), da sploh nakažem denar na Revolut.


Saj si lahko nakažeš s SEPA nakazilom, samo pač ne bo instant kot če bi imel MC/Visa.

bastadu ::

Ali pa naprosiš frenda, da ti nakaže 1€ ...

gtu ::

BuDi79 je izjavil:

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Kaj majo izkušnje s trejdanjem veze z delovanjem aplikacije?
Vedno v času velikih padcev poskušajo vsi prodati, ne poznam platforme, ki ob takih padcih ne bi imela vsaj malo težav, večina pa pošteno klecne. Število aktivnih uporabnikov oz. procesov se namreč poveča lahko za več tisočkrat - na kar sistemi niso pripravljeni, saj ni ekonomično delati sistema za hkratno delo milijona uporabnikov, če jih je navadno v istem trenutku aktivnih recimo 1500. Izkušnje bi dale vedeti da je kvečjemu izjema če se komu to ne zgodi. Praviloma v splošnih pogojih to vsi omenjajo in seznanjajo stranke z možnostjo težav. (take težave se lahko zgodijo tudi ob velikih rasteh - ko vsi kupujejo, ampak praviloma je najhujše pri ekstremnih padcih)

Tudi takim resnim firmam kot je NLB se to dogaja že na takih osnovnih platformah kot je Klik, če pride npr. do praznikov na dan po plači in potem vsi plačujejo isti dan.

Samo pri vseh možnih tehnologijah load balancinga in horizontal scalinga bi pričakoval, da to ne bo več neka težava. Mogoče pa ozko grlo ni pri njih.

blackbfm ::

Samo pri vseh možnih tehnologijah load balancinga in horizontal scalinga bi pričakoval, da to ne bo več neka težava.


Load balancing se gre lah arso pa 24ur, za app ki more 100% zanesljivo kupckat miljone, hm v takem primeru je*es scaling

v bistvu niti nočeš instante hitrosti za miljon uporbnikov, ker nočeš da paničarji instantno sesujejo market. Ali pa hekerji. Bi celo upal trdit da so taksne zadeve mogoce kdaj zanalasc throttlane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Slayer69 ::

A mi zna kdo razložit, zakaj Revolut Trading že kaže spet cca 10% padce tečajev, čeprav se ameriška borza sploh še ni odprla?
Npr: GOOGL mi kaže tečaj 1103,99$ (9% padec), čeprav če gledam na trading view pa je 1214,27%

Groot ::

Slayer69 je izjavil:

A mi zna kdo razložit, zakaj Revolut Trading že kaže spet cca 10% padce tečajev, čeprav se ameriška borza sploh še ni odprla?
Npr: GOOGL mi kaže tečaj 1103,99$ (9% padec), čeprav če gledam na trading view pa je 1214,27%


Ker kaže tudi pre-market trgovanje. Trenutni pre-market tečaj je cca. 1.103 USD

Slayer69 ::

Aha, hvala za razlago. No sej tudi dejanski je trenutno tam nekje (1123) ;)

bastadu ::

Kaj tele SEPA transakcije pri Revolutu na roke sproščajo naprej ali kaj? 2 dni nazaj sem nakazal € slovenskemu trgovcu in sem včeraj šele okoli 15. ure dobil obvestilo "Transfer has been executed", kar očitno pomeni, da je nekdo to zadevo šele takrat poklikal naprej in se bo seveda plačilo zamaknilo za cel dan ...

buttcrack ::

Ja, revolut žal ni najboljši za položnice.

Ales ::

bastadu je izjavil:

Kaj tele SEPA transakcije pri Revolutu na roke sproščajo naprej ali kaj? 2 dni nazaj sem nakazal € slovenskemu trgovcu in sem včeraj šele okoli 15. ure dobil obvestilo "Transfer has been executed", kar očitno pomeni, da je nekdo to zadevo šele takrat poklikal naprej in se bo seveda plačilo zamaknilo za cel dan ...
Dva dni nazaj je bila nedelja. Tvoje nakazilo je šlo naprej v ponedeljek ob 15h zgleda. Zakaj ne v ponedeljek zjutraj ne vem, a v nedeljo sigurno nisi pričakoval da bo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bastadu ()

bastadu ::

Seveda nisem računal, da bo v nedeljo, saj plačilni promet čez vikend ne deluje, ampak včeraj bi pa vseeno lahko bilo executed takoj zjutraj, ne pa šele konec dneva ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

OrkAA ::

Placilni promet se posilja v batchih, ker banko (poenostavljeno) ena sama transakcija stane enako kot ce jih poslje 50.000 naenkrat.

Enako je pri vseh bankah.

buttcrack ::

A na plačevanje v drugi valuti za vikend je tudi kakšna provizija?

OrkAA ::

Da, med 0.5-2.0%, odvisno od valute.

buttcrack ::

Ko dam menjavo iz € v $, mi ponudi ugoden tečaj... A je to potem obračunano naknadno?

bastadu ::

Ne.

MrStein ::

FYI: kripto valute so zdaj na voljo tudi free userjem (nekje od prejšnjega tedna)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Kak free, če sem glih danes dobil mail da je 2,5% provizija.

NoFear85 ::

sej ni nikjer napisal da je free, namenjena je free userjem, koliksen je fee pa ni napisal
««
44 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132034 (6068) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130551 (5315) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225161 (3932) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108479 (36400) Andro457

Več podobnih tem