» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
35 / 95
»»

WaterBoy ::

Saj pravim dva sta si naredila in jo redno uporabljata, ampak to mi nikjer ne kaže

al1976 ::

Poglej pod dashboard/invite friends

Tam pri meni kaze enega povnega revolut "prijatelja" in pa se dva ki se nista naredila placila. Dobil pa sem ze unlock crypto dela. Pozor, to ni wallet naslov. Lahko kupujes/prodajas npr btc in ga posiljas revolut userjem. Drugih funkcij za enkat ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

miko22 ::

Če si jaz v aplikaciji zamenjam € v kune in grem na Hrvaško lahko tam na bankomato dvignem kune z računa brez provizije kot bi pri nas dvignil €?

bastadu ::

Načeloma ja, razen če slučajno naletiš na bankomat, ki zaračuna provizijo ...

kokica2000 ::

@miko22 Pa dovolj kun moraš imeti na računu. Če imaš na računu 490 kun, pa dvigneš na bankomatu 500 kun, ti bo odštele evre v celotnem znesku.

luky ::

Imel sem dost kun na računu in sem dvignil na treh različnih bankomatih v HR in vedno je vzel samo kune iz računa in ni bilo nikjer nobene konverzije ali kaj podobnega na nobenem banomatu.
luky!

Krenforum ::

ja, do zneska 200 EUR lahko dvigujes, nato pa imaš 2 % provizijo na dvig, neodvisno od bankomata...

miko22 ::

Ok, super. Pol ne rabim pri nas se vozit do banke, pa lahko rešim vse na bankomatu.

MrStein ::

Kje najdem ali določim PIN za virtualno kartico?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OvCa77 ::

MrStein je izjavil:

Kje najdem ali določim PIN za virtualno kartico?

Ga ne določiš, PIN bi rabil pri bankomatu ali plačilu v trgovini, kar pa z virtualno ne moreš. Razen preko GPay oz. Apple Pay, za kar pa PIN-a ne rabiš.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

jype ::

MrStein je izjavil:

Kje najdem ali določim PIN za virtualno kartico?
Ne moreš ga, ker nima pina.

MrStein ::

Kaj pa vpišem v POS ko ga zahteva?
Vseeno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ras003 ::

Če misliš za plačevanje z Google pay ali Apple pay ne rabis pin kode neglede na višino plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ras003 ()

miko22 ::

Danes bil na hrvaškem. Lepo si v aplikaciji zamenjal € v kune, pol pa na bankomatu dvignil kune.
Super to. SPloh ne rabim na banko več it.

MrStein ::

OK, bom na support vprašal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buneech ::

MrStein je izjavil:

Kaj pa vpišem v POS ko ga zahteva?
Vseeno?

Kako pa z virtualno kartico plačaš na POS, da zahteva PIN?

Ras003 ::

Pa kje bi ti uporabljal virtualno kartico oz na kakšen način?

Virtualna kartica je namenjena za spletno plačevanje za kar rabiš CVV kodo ki jo vidiš v aplikaciji na kartici in lahko jo dodaš v Google pay ali Apple pay kjer pa ob plačevanju ne rabiš pin kode kot smo ti že zgoraj napisali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ras003 ()

kokica2000 ::

@miko22 Upam, da si zamenjal včeraj. Tečaj je med vikendom precej slabši kot med tednom.

Lonsarg ::

Ni lih precej, zgolj 0.5% pribitka, meni se pol ni dalo več komplicirat s tem ker če imaš več valut je ločena zgodovina transakcij.

miko22 ::

kokica2000 je izjavil:

@miko22 Upam, da si zamenjal včeraj. Tečaj je med vikendom precej slabši kot med tednom.


Ja, sem menjal v petek. Kljub temu je par centov bilo več v EUR kot če bi šel v NKBM. Ampak nisem kompliciral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

kokica2000 ::

To, da bi bil tečaj v NKBM boljši kot na Revolutu, se pa še ni zgodilo:

NKBM (v petek): 732 hrk za 100 EUR
Revolut (v petek): 742 hrk za 100 EUR
Revolut (pravkar - v nedeljo): 735 hrk za 100 EUR

Steinkauz ::

Za vikend se lahko zgodi, ker ima revolt 2% conversion fee ob vikendih.

kokica2000 ::

Vsa čast, če mi najdeš tak primer. Revolutov tečaj je kljub "vikend" dodatku vedno boljši kot tečaj v naših bankah.

Lonsarg ::

Od kdaj 2%, ko sem bil v Ameriki je bil 0.5% pribitek na konverzijo in se sploh nisem sekiral da bi vnaprej menjal.

jype ::

MrStein je izjavil:

Kaj pa vpišem v POS ko ga zahteva?
PIN zahteva kartica, ne POS. Če kartica PINa nima, potem ga ne zahteva.

bastadu ::

kokica2000 je izjavil:

Vsa čast, če mi najdeš tak primer. Revolutov tečaj je kljub "vikend" dodatku vedno boljši kot tečaj v naših bankah.

Jaz sem pred časom plačeval nekaj za ca. 2kEUR v GBP, pa še nisem vedel, da ima Revolut med vikendom slabše menjalne težaje in bi na Revolutu za isti znesek plačal kakšnih 100EUR več kot sem potem plačal preko naše banke (NLB) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

MrStein ::

buneech je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaj pa vpišem v POS ko ga zahteva?
Vseeno?

Kako pa z virtualno kartico plačaš na POS, da zahteva PIN?

Tak kot vedno. Prislonim telefon na senzor.

Support sicer pravi, da ta scenarij ni podprt.

Če kdo živi pod kamnom: PIN zahtevajo nekateri POS-i in bankomati v določenih okoliščinah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

bastadu je izjavil:

kokica2000 je izjavil:

Vsa čast, če mi najdeš tak primer. Revolutov tečaj je kljub "vikend" dodatku vedno boljši kot tečaj v naših bankah.

Jaz sem pred časom plačeval nekaj za ca. 2kEUR v GBP, pa še nisem vedel, da ima Revolut med vikendom slabše menjalne težaje in bi na Revolutu za isti znesek plačal kakšnih 100EUR več kot sem potem plačal preko naše banke (NLB) ...

0.5% na 2000EUR je 10EUR vikend pribitka pri Revolutu, tako da če je bil 100EUR dražji vikend tečaj pri Revolutu pomeni da je bil 90EUR slabši tudi med tednom, kar pa seveda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jype ::

MrStein je izjavil:

Če kdo živi pod kamnom: PIN zahtevajo nekateri POS-i in bankomati v določenih okoliščinah.
Ne. PIN zahteva kartica, ne terminal.

kokica2000 ::

bastadu je izjavil:

Jaz sem pred časom plačeval nekaj za ca. 2kEUR v GBP, pa še nisem vedel, da ima Revolut med vikendom slabše menjalne težaje in bi na Revolutu za isti znesek plačal kakšnih 100EUR več kot sem potem plačal preko naše banke (NLB) ...

5% razlike v korist NLB? Težko verjamem.

bastadu ::

Sem šel pobrskat mejle in je šlo za malo višji znesek, v rangu GBP2,500 in dobri 2 leti nazaj, tudi meni takrat ni bilo jasno kako je mogoče, da je Revolut toliko dražji, ampak je dejansko bil ...

Steinkauz ::

Lonsarg je izjavil:

Od kdaj 2%, ko sem bil v Ameriki je bil 0.5% pribitek na konverzijo in se sploh nisem sekiral da bi vnaprej menjal.


Od vedno. Če ti nisi mel, ne pomeni, da ne obstaja.
https://www.revolut.com/legal/fees
No očitno ne na USD. Na tajskem pa je bil 2%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

PreviousUser ::

Je kdo že kaj delnice nabavljal preko njihove platforme?

WaterBoy ::

Bom v kratkem :)

- omogočeno trgovanje z delnicami iz ZDA
- kmalu bo omogočeno trgovanje tudi z delnicami iz EU
- brez provizije je možno opraviti 3 nakupe/mesec
- nato je za vsak nakup provizija 1 GBP
- 0,01 % je letna pristojbina za upravljanje trgovalnega računa
- minimalni nakup je 1 $
- največji možen enkratni nakup je 1000 $

PreviousUser ::

WaterBoy je izjavil:

Bom v kratkem :)

- omogočeno trgovanje z delnicami iz ZDA
- kmalu bo omogočeno trgovanje tudi z delnicami iz EU
- brez provizije je možno opraviti 3 nakupe/mesec
- nato je za vsak nakup provizija 1 GBP
- 0,01 % je letna pristojbina za upravljanje trgovalnega računa
- minimalni nakup je 1 $
- največji možen enkratni nakup je 1000 $


Hvala za info! Za ETF-je se še ne ve, kdaj pridejo?

Edit: našel na reddit. ETFji in evropske delnice v Q2 2020.

Zgodovina sprememb…

anketar ::

WaterBoy je izjavil:

Bom v kratkem :)
- 0,01 % je letna pristojbina za upravljanje trgovalnega računa


% je od katerga zneska?

buttcrack ::

Vrednosti portfolia?

PreviousUser ::

Berem, da največji portfelj na Revolutu trenutno znaša 180.000 USD.

cortez ::

A še komu ne dela revolut danes ?

Niti verifikacija in geslo ne greta skozi.

krucymucy ::

cortez je izjavil:

A še komu ne dela revolut danes ?

Niti verifikacija in geslo ne greta skozi.

Meni dela. Poizkusil pred nekaj minutami, oz. menjal nekaj evrov v lokalno valuto.

kokica2000 ::

Če koga zanima, zakaj je prišlo do težav: https://blog.revolut.com/revolut-app-is... .

Odličen opis in vse pohvale Revolutu za transparentnost!

MrStein ::

Unfortunately, due to a human error, changes were made [in the database] without backward compatibility, meaning that there was a change in the database behind the authentication service that authenticates every mobile app request.


Next time use Oracle EBR...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OrkAA ::

Pa saj pise, da uporabljajo proceduro, ki ti zagotovi, da je baza vedno kompatibilna s staro in novo razlicico kode. Problem je pa bil, da nek inzenir ni uporabil te metode.

Pri Oracle EBR mors prav tako sam poskrbet, da se vse edicije ustvarijo pravilno, tako da ti to ne resi napak cloveskega faktorja.

Revolutu pa pohvala za transparentnost. Gre za eno od najbolj standardnih napak v deployment chainu, ki jo je zagotovo izkusila skoraj vsaka modernejsa IT firma. Se vedno velja, da so baze en izmed najkompleksnejsih kosckov infrastrukture.

zee ::

Ravnokar nabavil nekaj USD znotraj aplikacije. Vedno bolj navdušen nad Revolutom. Slednji je v Singapurju uradno na voljo šele dobra dva tedna, čeprav ga eni testiramo že skoraj dva meseca.

Zdaj čakam samo še podporo za Apple Pay.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

OrkAA je izjavil:

Pa saj pise, da uporabljajo proceduro, ki ti zagotovi, da je baza vedno kompatibilna s staro in novo razlicico kode. Problem je pa bil, da nek inzenir ni uporabil te metode.

Pri Oracle EBR mors prav tako sam poskrbet, da se vse edicije ustvarijo pravilno, tako da ti to ne resi napak cloveskega faktorja.

Ja, ampak z EBR je en nivo zaščite več.

"For the engineers out there, an unused empty column was removed, however, it remained referenced in some queries to this table, in the previous version of the authentication service running at the time of production. This resulted in authentication errors and automatic logouts in the app."

Z EBR bi se to težje zgodilo. Kreiral bi namreč novo edicijo brez tega stolpca, v stari pa bi še obstajala.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

Enkrat sem v Revolutu opazil nastavitev "Zaupaj napravi". sEdaj pa iščem to nastavitev pa je ne najdem.

Lahko kdo pomaga, ali so jo morda ukinili?

Hvala.
luky!

kokica2000 ::

Niso ukinili, najdeš jo, če odpreš "Nadzorno ploščo", nato pa Nastavitve (ikona s koleščkom).

luky ::

kokica2000 je izjavil:

Niso ukinili, najdeš jo, če odpreš "Nadzorno ploščo", nato pa Nastavitve (ikona s koleščkom).

kokica2000 vse se pregledal in te opcije več ne najdem, pa ne vem kje se skriva.
Mi lahko napišeš točno kje je ta opcija.

Hvala.
luky!

weasel ::

Jaz nimam te opcije (android).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

kokica2000 ::

 Zaupaj napravi

Zaupaj napravi

««
35 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132015 (6049) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130540 (5304) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225159 (3930) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem