» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
20 / 95
»»

OK.d ::

Ne kompliciraj in napiši datum od prejšnjega tedna.;)
LPOK.d

Mare2 ::

aperol je izjavil:


Če prav zastopim je Revolut od kar je dobil licenco za bančništvo vsem uporabnikom dodelil IBAN račun? Kako potem prijaviti kartico? Revolut sem si naredil leta 2016 (ko še ni bilo potrebno prijaviti računa oz. si imel možnost izbere med IBAN in brez) pri fursu pa ti dajo časa 8 dni po odprtju. Torej kateri datum vnesti na obrazec?


Moraš prijaviti račun. Če ne veš točnega datuma, vprašaj na podporo Revolut ali pa napišeš približen datum. :) Na spodnjem linku imaš tudi navodilo za prijavo računa na FURS, ki je enako kot pri N26. Glej stran 1 Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)
Vprašanje 3: Ali lahko račun, ki sem ga odprl v tujini pred več kot osmimi dnevi, še vedno prijavim na FURS? Ali se lahko s tem izognem kazni? (5. 10. 2016)
Vsem zavezancem, ki doslej še niso sporočili odprtega plačilnega računa v tujini, Finančna uprava RS svetuje, da to storijo čim prej. Zakaj uporabljamo izraz »čim prej«? Če bodo zavezanci račune prijavili sami, še preden bo do podatka o njihovem plačilnem računu v tujini prišel davčni organ, se bodo lahko izognili kazni.

tt2 ::

A obstaja kaj podobnega temu kjer nimaš bančnega računa in ga ni potrebno prijaviti na FURS? Vem, da obstjajo predplačilne kartice (NLB Mastercard...), ampak imajo potem nenehne stroške, ko nalagaš denar, mesečnino itd. Najbližje mi je še mBills, ampak ima kar precejšnje omejitve. Kakšen drug predlog?

Ales ::

TransferWise.

luky ::

tt2 je izjavil:

A obstaja kaj podobnega temu kjer nimaš bančnega računa in ga ni potrebno prijaviti na FURS? Vem, da obstjajo predplačilne kartice (NLB Mastercard...), ampak imajo potem nenehne stroške, ko nalagaš denar, mesečnino itd. Najbližje mi je še mBills, ampak ima kar precejšnje omejitve. Kakšen drug predlog?


Katere omejitve te motijo pri MBill-su?
luky!

buttcrack ::

Skrill, neteller mejbi.
Plačuješ s kartico ali dvigaš z bankomata.

perci ::

luky je izjavil:

tt2 je izjavil:

A obstaja kaj podobnega temu kjer nimaš bančnega računa in ga ni potrebno prijaviti na FURS? Vem, da obstjajo predplačilne kartice (NLB Mastercard...), ampak imajo potem nenehne stroške, ko nalagaš denar, mesečnino itd. Najbližje mi je še mBills, ampak ima kar precejšnje omejitve. Kakšen drug predlog?


Katere omejitve te motijo pri MBill-su?

Verjetno KYC :).

popoza0 ::

ravno sem gledal čez en mesec mi poteče kartica revolut, uporabljam jo sedaj malo manj kot sem jo prej na začetku pa me zanima ali se avtomatsko posodobi ali je treba novo naročit in potem novo plačat?

To sem dobil zastojn pred parimi leti in mislim da bom moral sedaj plačati?

hvala

kokica2000 ::

Račun je brezplačen, virtualne kartice so brezplačne, za fizično kartico se plača poštnina (6 EUR), razen za nove uporabnike, ki še niso naročili fizične kartice (ti lahko dobijo tudi fizično kartico brezplačno, če pri registraciji uporabijo referal kodo).

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

A se je še komu zgodilo, da mu je neko transakcijo zavedlo kot čisto neko drugo storitev/prodajalca? Jaz sem recimo zadnjič šel v McD Domžale in mi je to transakcijo zavedlo kot plačilo Loteriji Slovenije, wtf?

buttcrack ::

včasih imajo z naslovi pomešano, enkrat mi je mercator na bavarcu zabeležilo kot en gift šop :)

BTK, važno da je znesek taprav :)

polpo ::

kokica2000 je izjavil:

Račun je brezplačen, virtualne kartice so brezplačne, za fizično kartico se plača poštnina (6 EUR), razen za nove uporabnike, ki še niso naročili fizične kartice (ti lahko dobijo tudi fizično kartico brezplačno, če pri registraciji uporabijo referal kodo).


Si prepričan? Sem enako spraševal stran nazaj in našel, da je brezplačna poštnina - https://slo-tech.com/forum/t713835/p632...
You'll find your card expiry date on your physical card and in the app. You can order up to 28 days before your card expires a replacement on free standard delivery to the EEA, Switzerland, and Australia, or pay extra to have it delivered express to almost anywhere in the world.

Še video:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Mare2 ::

polpo, to imam jaz še več kot dve leti za počakat. :)

Upam, da bo kartica zdržala...

kokica2000 ::

polpo, to velja za kartice plačljivih naročnin, Premium in Metal.

OvCa77 ::

kokica2000 je izjavil:

polpo, to velja za kartice plačljivih naročnin, Premium in Metal.

Poglej še enkrat video
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kokica2000 ::

OvCa77 ::

kokica2000 je izjavil:

polpo, to velja za kartice plačljivih naročnin, Premium in Metal.

V videu je naročil Standard Card, in izbral standard delivery. Zgleda, da je zastonj za obstoječe uporabnike.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

6151 ::

A se da google pay aktivirati tudi če odprem račun zdaj? (ali je kakšna omejitev z naslovom kot pri N26?)

Mare2 ::

6151 je izjavil:

A se da google pay aktivirati tudi če odprem račun zdaj? (ali je kakšna omejitev z naslovom kot pri N26?)


Uradno ne deluje. Deluje pa, če narediš Google Pay install preko APK mirror. :)

Nesta ::

Grem na Hrvaško. Kaj se mi bolj splača:
1. Na Revolutu zamenjati nekaj € v kune
2. Pustiti vse v € in plačevati in dvigovati denar v € z konverzijo

stara mama ::

Najbolj se ti splača ostat doma in šparat, če misliš si delat komplikacije za tiste par centov.
(Predvidevam da ne greš sklepat 100k+ poslov na HR preko revoluta)

Nesta ::

stara mama je izjavil:

Najbolj se ti splača ostat doma in šparat, če misliš si delat komplikacije za tiste par centov.
(Predvidevam da ne greš sklepat 100k+ poslov na HR preko revoluta)


Ok... hvala za odgovor

6151 ::

Mare2 je izjavil:

6151 je izjavil:

A se da google pay aktivirati tudi če odprem račun zdaj? (ali je kakšna omejitev z naslovom kot pri N26?)


Uradno ne deluje. Deluje pa, če narediš Google Pay install preko APK mirror. :)


Super, bom poiskusil. N26 namreč tudi z tem trikom ne.

So drugače kaki ref linki?

kokica2000 ::

@6151 Preberi zadnjih nekaj strani te teme. Google Pay s "slovenskimi" karticami ne deluje!

6151 ::

Sem prebral, torej se lahko temu izognem, če imam samo virtualno kartico/ če kartico naročim na nemški naslov? Uporabljal bi jo izključno za google pay dokler nebo uradno podprt v Slo.

Vbistvu niti ne rabim fizične kartice sploh.

kokica2000 ::

Tako je.

BlaY0 ::

stara mama je izjavil:

Najbolj se ti splača ostat doma in šparat, če misliš si delat komplikacije za tiste par centov.
(Predvidevam da ne greš sklepat 100k+ poslov na HR preko revoluta)

Se ne strinjam... recimo da greš tja za en teden, prideš v soboto/nedelj, greš v soboto/nedeljo. Plačaš aparatma (če ga jasno nisi že prej v celoti v EUR) torej za vikend ko ni Forex trgovanja in ti Revolut pribije 1% provizije. Poleg tega ti v ponedeljek naredijo exchange rate korekcijo in takrat je tečaj dostikrat najnižji. Ni zdaj za umret, se pa pri 500 EUR lahko pozna tudi za 10 EUR.

Torej če veš da boš moral tam plačati recimo 3000+ Kun v soboto ali nedeljo, potem je bolje da en teden prej malo gledaš tečaj in zamenjaš v Kune takrat ko se ti zdi najbolj ugodno glede na zgodovino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

6151 ::

Mare, Kokica. Ali moram že domači naslov dati v Nemčiji ali se da to spremeniti kasneje?

Mare2 ::

6151 je izjavil:

Sem prebral, torej se lahko temu izognem, če imam samo virtualno kartico/ če kartico naročim na nemški naslov? Uporabljal bi jo izključno za google pay dokler nebo uradno podprt v Slo.

Vbistvu niti ne rabim fizične kartice sploh.


Sem ti na privat poslal link za brezplačno poštnino za kartico. :)

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

@6151 Preberi zadnjih nekaj strani te teme. Google Pay s "slovenskimi" karticami ne deluje!

Kokica, meni začuda deluje, torej Revolut in Google pay install preko APK mirror. Kaj sem naredil narobe? :)
Po mojem nisem edini.

6151 ::

Kokr jaz razumem je tako kot pri N26, da če imaš kartico na slovenski naslov vezano, ne deluje. Morda imaš že tako dolgo račun, da imaš še staro kartico ki se obnaša kot UK kartica.

Ravno zato me zanima, ali naj dam svoj mailboxde naslov za main adress, ali kaj težijo ob morebitni verifikaciji.

kokica2000 ::

Torej, problem je BIN (bank identification number), ki se razlikuje od države do države. Če imaš v Revolutu slovenski naslov, bo tvoja kartica imela drugačen BIN, kot če imaš nemški naslov. Kartic s "slovenskim" BIN-om ne moreš registrirati v Google Pay za brezkontaktno plačevanje.

Po mojem je pravilen postopek naslednji:
1. verifikacijo narediš na slovenski naslov, saj imaš verjetno na dokumentu napisan slovenski naslov
2. naslov v nastavitvah računa v Revolutu spremeniš v nemškega (ali angleškega ali katerega drugega iz tega seznama držav na tej strani: https://www.revolut.com/help/exploring-...
3. ustvariš virtualno kartico
4. naslov spremeniš nazaj na slovenskega

6151 ::

Hvala, deluje :) Že aktivirano z google payem

Ales ::

Na začetku je Revolut vsem pošiljal kartice z BIN iz Velike Britanije, ne glede na naslov. Kasneje so začeli pošiljati kartice glede na državo, v kateri je prejemnik.

BIN s kartice lahko preverite preko spleta in vidite, kateri državi pripada kartica.

6151 ::

Evo, metoda kokice2000 DELUJE, danes že izvedeni 2 plačili ;)

Naabo ::

Sedaj lahko dodamo tudi viso v google pay. Spreminjanje naslova in naročevanje virtualne mastercard ni več potrebno.
(BIN vise je očitno angleški - registriral sem se januarja s slovenskim naslovom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

weasel ::

Super, dela!

kokica2000 ::

Yeeej :D, od včeraj so v Google Pay podprte tudi katrice Revolut Visa. BIN je res angleški, ja. Upajmo, da bo tako tudi v prihodnje, ali pa, še bolje, da Google končno prizna, da tudi Slovenija obstaja na zemljevidu.

stara mama ::

To bo moral prej al slej zaradi enotnega EU trga, bo pa še trajalo.

greatdrakon ::

revolut (mastercard) + fitbit pay (ura) dela ko šus tud v SLO.

tehteh ::

Revolut Viso (fizično kartico) želim povezati s Paypalom. Ustavi se na Paypalu, kjer mi javlja billing address doesnt match. Naslov v Paypalu je enak mojemu naslovu v Revolut profilu (slovenski naslov).

Kaj delam narobe?

s1ck ::

Prisel update za Revolut app na iOS, changelog:

 https://i.imgur.com/iqvvpMp.jpg

https://i.imgur.com/iqvvpMp.jpg

Apple ::

Spremenil sem region na Germany, pa v Apple Walletu ni Revoluta na izbiro... ročno dodajanje kartice ne deluje.
Spremenil sem region na UK, tu mi sploh ne ponudi nobene banke na izbiro... ročno dodajanje kartice ne deluje.
Imam pa kartico z nemško in UK številko...

Kakšna je to Apple Pay podpora? :)
LP, Apple

clarity99 ::

Meni dela ApplePay z Revolut kartico, ko sem nastavil UK regijo (je bilo pa treba app poupdejtati danes).

Apple ::

Aha... OK... sem probal dodati nemško pod UK regijo... Grem probat UK - UK :)

Nop...
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

bastadu ::

clarity99 je izjavil:

Meni dela ApplePay z Revolut kartico, ko sem nastavil UK regijo (je bilo pa treba app poupdejtati danes).

Regijo česa si moral spremeniti, iPhone-a?

Greg91 ::

Meni je sprememba regije iPhone na UK, omogočila dodajanje Revolut kartice v wallet aplikaciji.

Apple ::

Meni v vseh kombinacijah: regija UK, nemska kartica, angleska kartica in regija DE, nemska kartica, angleska kartica ne deluje.

Javlja mi 2 napaki:
- your issuer does not yet offer support for this card
- card could not be added
LP, Apple

bastadu ::

Sem par dni nazaj dodal Revolut kartico v ApplePay tako da sem spremenil regijo v UK in potem po dodajanju kartice spremembe regijo nazaj na Slo, kartica je ostala. Danes pa dobim push notification, da je kartica bila odstranjena iz ApplePay, ko kliknem na kartico pa This card cannot be used ... Še kdo?

PALOMINO ::

Da, enako. Verjetno je preverjanje naslovov. Bojda pomaga če spremeniš naslov na nek UK naslov.
Ali pa pač počakaš še tistih par tednov ko bo Apple Pay uradno pri nas.
««
20 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132035 (6069) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130580 (5344) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225162 (3933) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108480 (36401) Andro457

Več podobnih tem