» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
16 / 95
»»

OK.d ::

Sam si si odgovoril.
LPOK.d

gr2707 ::

Visa Revolut ni podrta in tudi še nekaj časa ne bo.
Support ti ne da MC, če imaš opcijo visa. Sem težil velikokrat... žal.

Ravnokar plačal z GPay v Hoferju in delalo BP !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gr2707 ()

#000000 ::

Kako ne, jest imam OBE tako Visa kot MC, vse na free računu, je pa res da sem prvo pred leti dobil MC malo kasneje pa še viso, delata pa OBE.

Mare2 ::

In obe si dobil zastoj? Na SLO naslov?

#000000 ::

Mare2 je izjavil:

In obe si dobil zastoj? Na SLO naslov?


Mislim da ja, da za nobeno nisem plačal, oz. prvo sem dobil MC potem pa se je po letu cca, prikazala v kaselcu še visa, če sem jo plačal pa ne vem, sem pa imel stanje, in včlanil ene dva prijatelja med tem, mogoče je bila kaka akcija, ker mi ne manjka cent z računa vsaj da bi vedell ne.

edit. Aja fak res je, MC sem dobil na Belgijski naslov, Viso pa na Slo naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

pierch ::

Jst sem dobil MC na SLO naslov, sploh se niti ne spomnim da je bila izbira ko sem Revolut prvič aktiviral.
Pierch

Shegevara ::

pierch je izjavil:

Jst sem dobil MC na SLO naslov, sploh se niti ne spomnim da je bila izbira ko sem Revolut prvič aktiviral.


Si mogoče naročil MC že nekaj časa nazaj?

Moja teorija je, da so do nekega trenutka podeljevali MC potem pa so prešaltali na visa.

#000000 ::

Shegevara je izjavil:

pierch je izjavil:

Jst sem dobil MC na SLO naslov, sploh se niti ne spomnim da je bila izbira ko sem Revolut prvič aktiviral.


Si mogoče naročil MC že nekaj časa nazaj?

Moja teorija je, da so do nekega trenutka podeljevali MC potem pa so prešaltali na visa.



Mam občutek da imaš res, ko berem te sporoćila od njih je dejansko tako da od začetka so delili Master card, nakar so v nekem momentu začeli deliti za east EU samo še Viso, verjetno bo nekaj na na brexitu ali podobno ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

polpo ::

Shegevara je izjavil:

pierch je izjavil:

Jst sem dobil MC na SLO naslov, sploh se niti ne spomnim da je bila izbira ko sem Revolut prvič aktiviral.


Si mogoče naročil MC že nekaj časa nazaj?

Moja teorija je, da so do nekega trenutka podeljevali MC potem pa so prešaltali na visa.


Vise so začeli pošiljati lansko leto v nekatere države oz. tudi že leta 2017 (po prispevkih na njihovem forumu) in so direktno izdane od Revoluta. Stare Mastercardso pa bile izdane od Paysafe, sedaj pa Wirecard.
Za free račun "naj bi" sedaj se dobil samo Viso, za ne-free pa Mastercard.

https://www.revolut.com/help/getting-st...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

neooo ::

Wow, sem malo prebral to temo in ker imam gamrin uro in dodan mbills mastercard v garmin pay, sem probal mojo premium revolut mastercard dodat. In wow! deluje ;) super, hvala!

BuDi79 ::

polpo je izjavil:

Stare Mastercardso pa bile izdane od Paysafe, sedaj pa Wirecard.
Za free račun "naj bi" sedaj se dobil samo Viso, za ne-free pa Mastercard.
In ko se kartica podaljša oz. dobiš novo... kako dobiš recimo refund nečesa kar je bilo plačano z MasterCardom na Viso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

kokica2000 ::

Ni problem. Revolut ve, katere kartice pripadajo kateremu uporabniku, tudi če je kartica že potekla (in tudi če si jo mogoče vmes zbrisal, recimo virtualno kartico). Tudi sam sem dobil refund na kartico, ki je že zdavnaj nisem več imel.

pierch ::

Shegevara je izjavil:

pierch je izjavil:

Jst sem dobil MC na SLO naslov, sploh se niti ne spomnim da je bila izbira ko sem Revolut prvič aktiviral.


Si mogoče naročil MC že nekaj časa nazaj?

Moja teorija je, da so do nekega trenutka podeljevali MC potem pa so prešaltali na visa.

Ja, po mailih sodeč sem se na Revolut registriral 11/2017, kartico pa sem kasneje naročil, ko je bla free akcija - 3/2018.
Pierch

neooo ::

Refund res deluje tudi na virtualne kartice, ki se uničijo po uporabi. Revolut je res super :)

kokica2000 ::

Revolut je najboljša stvar po belem kruhu. :D

perci ::

Kaj pa je treba narediti ob plačilu. Samo prisloniš telefon, ali ga moraš odklenit, vklopit Gpay? Prejle sem probal in ni delovalo, nisem pa prav dolgo poskušal, ker je bila gužva za mano in sem potem kar prislonil kartico.

modelno1 ::

Odkleneš in prisloniš. To je to. Če je GPay nastavljen kot privzeta plačilna aplikacija.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

gr2707 ::

GPay nastavis kot privzeto aplikacijo za NFC.
Ob plačilu moraš imeti odklenjen telefon in vklopljen NFC, potem samo prisloniš.

Preverjeno dela, sem danes plačal 4x in včeraj 1x.

perci ::

najbrz ni bil odklenjen foun, bom se enkrat probal

OK.d ::

Predvsem moraš veliko dlje(cca.2-3 sec) imeti prislonjen telefon na POS, kot recimo pri plačilu z NFC karticami.
Seveda bodo sedaj mnogi skočili v zrak in rekli da to ne drži, vendar so nekateri POS terminali zelo počasni in se potem pojavijo težave z raznoraznimi errorji, ko ljudje prehitro odmaknejo telefon.
Najhitrejše POS terminale pa kot sem sedaj videl ima Petrol, pri katerih zelo hitro zagrabi plačilo.
LPOK.d

buneech ::

OK.d je izjavil:

Predvsem moraš veliko dlje(cca.2-3 sec) imeti prislonjen telefon na POS, kot recimo pri plačilu z NFC karticami.
Seveda bodo sedaj mnogi skočili v zrak in rekli da to ne drži, vendar so nekateri POS terminali zelo počasni in se potem pojavijo težave z raznoraznimi errorji, ko ljudje prehitro odmaknejo telefon.
Najhitrejše POS terminale pa kot sem sedaj videl ima Petrol, pri katerih zelo hitro zagrabi plačilo.

Tole je zelo odvisno od terminala in telefona. Pri meni je na dnu telefona NFC antena, in je pri NLB terminalih res potrebno naciljati nad display, da prime. Tisti v Hofer imajo veliko anteno ob strani, prime takoj.

noob96 ::

Za iphone pa verjetno ne obstaja tako preprosta rešitev, ne?

Mare2 ::

perci je izjavil:

Kaj pa je treba narediti ob plačilu. Samo prisloniš telefon, ali ga moraš odklenit, vklopit Gpay? Prejle sem probal in ni delovalo, nisem pa prav dolgo poskušal, ker je bila gužva za mano in sem potem kar prislonil kartico.


Seveda telefon mora biti odklenjen in NFC vklopljen. Prisloniš zadnjo stran na pravo, označeno mesto.
Meni je 1x pri plačilu večjega zneska zahtevalo, da narišem vzorec in sem potem še 1x prislonil telefon. Šele potem je bilo izvršeno plačilo. Tako imam nastavljeno. :)

perci ::

Glede na to, da imamo telefon v ovitku, je morda boljše pritisniti na POS sam display telefona in ne spodnjo stran. Verjetno res odvisno od samega telefona (kje je lokacija NFC), terminala in seveda vrste ovitka.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Glede na to, da imamo telefon v ovitku, je morda boljše pritisniti na POS sam display telefona in ne spodnjo stran. Verjetno res odvisno od samega telefona (kje je lokacija NFC), terminala in seveda vrste ovitka.


A ti si prislonil prednjo stran?

kokica2000 ::

Lokacija NFC antene za telefone Samsung: https://www.samsung.com/hk_en/nfc-suppo...

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

Lokacija NFC antene za telefone Samsung: https://www.samsung.com/hk_en/nfc-suppo...

Hvala kokica2000 za info. Vidim, da na moji S9 je ravno na tistem mestu, kot sem predpostavljal. Zato je tudi vedno reagiral. :)

perci ::

No, zdele mi je ratalo v sparu bp - je pa zanimivo, da je bil znesek 15,30 eur in ni bilo treba vtipkat pina.

buneech ::

Za GPay ne rabiš pin, ker si z odklepom telefona že potrdil, da si to ti. Verjetno je tako, če maš nastavljen pattern, pin, password, fingerprint.

perci ::

kul

kokica2000 ::

No unlock needed for smaller payments.

https://support.google.com/pay/answer/7...

~Panter~ ::

Danes plačal z uro v merkatorju. Enako hitro kot s kreditno. Top 8-) je bil pa znesek manjši kot 15€ tako da ne vem ali bi zahteval tudi vnos PINa na posu. Bomo tudi to potestirali.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

janez89 ::

Naabo je izjavil:

tenchu je izjavil:

Meni tudi ne dela Revolut z Google Pay, ne Visa ne Mastercard. Sem naročil metal kartico ravno iz tega razloga in mi jo enako zavrne, češ da banka ne podpira. Potem sem seveda metal kartico preklical še preden so jo poslali.

Ima kdo še kakšen workaround z N26 ali Revolutom, da usposobim plačevanje s telefonom?

Menda gre (revolut), če spremeniš naslov v nemškega in z naročilom dobiš mastercard (MasterCard ali Maestro ter Mastercard virtualne kartice) z nemškim BIN.


Hvala Naabo, zelo uporabno in deluje :)

Če še kdo nima Revolut kartice, sem v spodnjem dokumentu napisal, kako do brezplačne kartice in poštnine. Za Revolut in druge fintech banke glejte stran 8 in naprej:

https://docs.google.com/document/d/1zP5...

barakus ::

~Panter~ je izjavil:

Danes plačal z uro v merkatorju. Enako hitro kot s kreditno. Top 8-) je bil pa znesek manjši kot 15€ tako da ne vem ali bi zahteval tudi vnos PINa na posu. Bomo tudi to potestirali.



Katero uro to?

gr2707 ::

Danes plačal z GPay večji znesek (56€).
Vse lepo šlo čez brez PIN-a.

GPay deluje kao tako, da 2FA (2 factor authorization) predstavlja to, da je telefon odklenjen.
Zato bo šlo vedno plačilo brez pina.

buneech ::

Js sm lih dons plačal 300€ z GPay, brez PIN. Je prodajalka še vprašala, če mam za podpisat, k ni blo PIN.

perci ::

v hoferju danes ni slo...

perci ::

nlb bankomat pravi "napacno vstavljena kartica"

google pay pokaze zeleno kljukico kot da zadeva deluje

Mare2 ::

perci je izjavil:

v hoferju danes ni slo...

Perci, v Hoferju moraš zadnjo stran mobilca prisloniti ne levi bok naprave - POS-a. Meni je danes delalo. :)

perci ::

sem...ni delovalo, s kartico je pa takoj

bomo se kdaj probal, v hoferju je zmer tako hitenje na blagajni, da si ze bad guy, ce se prevec zajebavas s karticami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

OK.d ::

Jaz sem tudi v Hoferju nehal plačevati s telefonom, ker se skoraj vedno nekaj zataknilo in ni gšlo plačilo skozi.
Tako kot je predhodnik povedal, da te že čudno gledajo ostali kaj se preseravaš s telefonskim plačilom, če "kao" ne znaš :P
LPOK.d

perci ::

Kako je pa z apple pay? Bi še ženi rad naštimal pa ma jabuk.

#000000 ::

perci je izjavil:

Kako je pa z apple pay? Bi še ženi rad naštimal pa ma jabuk.



Apple pay, mislim da podpira neka Italijanska zadeva, ki pa ni free, mislm da 9 eur mesečno pride, kako se ji reče pa sem pozabil, in baje dela OK. Kaj več bo pa kdo drug povedal.

perci ::

ok, lepo ji bom kartico poturil pod ovitek pa bo :)

Mikrohard ::

Apple Pay lahko usposobiš z N26 (če jo naročiš na nemški naslov).

perci ::

ni tok nujno, sploh ne ve še, da to rabi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kokica2000 ::

Apple Pay deluje, če imaš "nemško" Revolut kartico in nemški Apple ID.

perci ::

A ni bilo napovedano, da bo apple pay v kratkem tudi v slo?

~Panter~ ::

barakus je izjavil:

~Panter~ je izjavil:

Danes plačal z uro v merkatorju. Enako hitro kot s kreditno. Top 8-) je bil pa znesek manjši kot 15€ tako da ne vem ali bi zahteval tudi vnos PINa na posu. Bomo tudi to potestirali.



Katero uro to?


Garmin forrerunner 645m
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

barakus ::

Uff, dražje od telefona. Če bi kakšna za 30 eur podpirala, bi pa takoj zagrabil hehe.
««
16 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132032 (6066) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130548 (5312) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225161 (3932) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108479 (36400) Andro457

Več podobnih tem