» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
143 / 293
»»

Invictus ::

Prihaja mlaj, kar je še huje od polne lune, če je temu verjeti.

Ampak z nekaterimi je tako, da imajo tako kot ženske za menzes, probleme 14 dni prej in 14 dni kasneje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Vrocina, guzva, turisti, zena.. ;))

shadeX ::

Danes mi je en nestrpen idiotek trobil, ko sem nehal tankat in se spravljal v avto, on pa je čakal za menoj.


Seveda nisi povedal, a si res samo tankal ali pa si tudi istočasno skočil še na en pir medtem ko si avto pustil na točilnem mestu.

solatko ::

val46 - Saj pravim, tam dirkate lokalci, ki poznate vsak kamen, verjetno se tam da peljat tako hitro, če so ga ujeli. To se dogaja v vseh lokalnih skupnostih, kar vidim sam, ko se skozi kakšno tako vas peljem po predpisih.
Niso neumnosti, to so dejstva današnjega časa in voznikov. Taki občasni lovi k izboljšanju situacije ne pripomorejo kaj dosti. Celjani so bili zaradi slabe slike varnosti na območju, ki ga pokriva PP Celje, nekaj let, skoraj vsak dan nekajkrat na najhitrejših delih cest v občini, tudi na AC, kjer so namerili veliko voznikov preko 200, jih dobro cepili in glas o tem je izgleda bil toliko vreden, da sedaj (tedensko dva, do trikrat na relaciji MB-LJ in nazaj) promet poteka zelo v redu, kljub neštenim kamionom vsak dan. Redki so posamezniki, ki si upajo preko 160.
Delo krepa človeka

MrStein ::

kuall je izjavil:

Danes mi je en nestrpen idiotek trobil, ko sem nehal tankat in se spravljal v avto, on pa je čakal za menoj. Sem bil kar zadovoljen sam s seboj, da me ni pograbil road rage, kot bi marsikoga. Niti potrobil mu nisem nazaj. Samo še malo počasneje sem se premikal, ko sem videl, da se pizdi.
Opažam, da so ljudje nekam nataknjeni te dni. Najbrž je tudi unega, ki je uno zažgal matral isti val nataknjenosti. Sej včeraj sem pa tudi videl enega idiota, ki je nekaj trobil in bi kmalu zbil peško in še povzročil karambol z avtom, ker je bil ves razburjen.

Vedno je nek del prebivalstva "nataknjen", Če jih izzivaš, pa jih bo še več. Glavno, da si ti "zadovoljen sam s seboj"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

val46 ::

solatko je izjavil:

val46 - Saj pravim, tam dirkate lokalci, ki poznate vsak kamen, verjetno se tam da peljat tako hitro, če so ga ujeli. To se dogaja v vseh lokalnih skupnostih, kar vidim sam, ko se skozi kakšno tako vas peljem po predpisih.
Niso neumnosti, to so dejstva današnjega časa in voznikov. Taki občasni lovi k izboljšanju situacije ne pripomorejo kaj dosti. Celjani so bili zaradi slabe slike varnosti na območju, ki ga pokriva PP Celje, nekaj let, skoraj vsak dan nekajkrat na najhitrejših delih cest v občini, tudi na AC, kjer so namerili veliko voznikov preko 200, jih dobro cepili in glas o tem je izgleda bil toliko vreden, da sedaj (tedensko dva, do trikrat na relaciji MB-LJ in nazaj) promet poteka zelo v redu, kljub neštenim kamionom vsak dan. Redki so posamezniki, ki si upajo preko 160.


Ne zdaj obračat besed solatko. Ti si trdil, da je Šempas ena vas s par hišami, odaljenimi 50m od ceste in ni noben problem, če se voziš 108km/h skozi Šempas. Jaz sem ti povedal, da temu ni tako. Zdej pa si začel z nekimi lokalnimi divjaki in ne vem še čim. Ja, se da, tudi krepko več kot 108km/h se da...ampak se to ne počne, sploh pa ne v takih naseljih, kot šempas je. Obračaj ti svoje besede kot želiš, dejstva so pač taka.

shadeX ::

solatko je izjavil:

val46 - Saj pravim, tam dirkate lokalci, ki poznate vsak kamen, verjetno se tam da peljat tako hitro, če so ga ujeli.


Šempas niti približno ni vas za dirkat. Cesta je super za "pritisnit", vsekakor je pa za to preveč tvegano in niti lokalci tega ne delajo. To da "poznaš vsak kamen", ne spremeni dejstva, da se situacija v trenutku spremeni. Ljudje dost prečkajo cesto na vsaj dveh prehodih (pri avtobusni in nasproti Fame) in tam pritiskat na gas je prevsem idiotsko, ker nikoli ne veš kdo bo skočil na cesto.

val46 ::

sej mu pravim shadex, sam on itak trdi svoje ker on ve kako vozimo lokalci, ker se vsak dan pelje skozi šempas verjetno :)

kuall ::

shadeX je izjavil:

Danes mi je en nestrpen idiotek trobil, ko sem nehal tankat in se spravljal v avto, on pa je čakal za menoj.


Seveda nisi povedal, a si res samo tankal ali pa si tudi istočasno skočil še na en pir medtem ko si avto pustil na točilnem mestu.

res sem vmes kupil še en mars, ampak je itak pred menoj na pultu klepetala ena s prodajalko, tako da nisem bil jaz kriv za zamudo.

solatko ::

val46 - Nalepil sem link in na tem linku se vidi kar nekaj ravnih odsekov, brez na gosto posejanih hiš in napisal sem, da mi ni znano, kje so merili. Lahko bi se potrudil, odprl zemljevid in označil kje je to bilo.

shadeX - Govorim o mojih izkušnjah iz voženj po manjših naseljih, po omejitvi in skoraj povsod padajo lokalci mimo, kot muhe.

Pa berita počasi, omenil sem, da je ta, ki so ga ujeli tam, domačin, da pa se podobno dogaja v vseh manjših krajih v SLO, ne samo v Šempasu. Verjetno bi vama moral še narisat.
Redki so občasni vozniki skorzi te kraje, ki bi se upali pritisnit za 100%+ čez omejitev, če cest ne poznajo, se vama ne zdi?

Tudi sam imam nekaj odsekov na slovenskih cestah, kjer bi z lahkoto vozil kot domačini, ker sem jih velikokrat prevozil, ampak ......
Delo krepa človeka

val46 ::

Sem ti lepo povedal. V šempasu sem do sedaj jih videl ustavljati in meriti hitrost le pri pokopališču. In če merijo merijo vedno iz smeri Ajdovščine proti Novi Gorici. Se pravi, prideš skozi cca 60 stopinjski ovinek v desno in cez cca 80m je pokopališče, pred njim pa parkirni plac, kamor se policija postavi. Na tisti sliki ki si jo ti dal, ne znam označiti, lahko si pa pogledaš kako drugače. Že če boš dal na satelitski pogled zemljevida boš videl kje je to pokopališče in ti bo hitro jasno, da v smeri NG greš mimo strjene gruče hiš, kjer te merijo.

UganiKdo ::

Še en primer, da bo lahko naš senilnež zagovarjal prilagojeno hitrost: https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Še mikrolokacija

Razdalja do prehoda za pešce: 60m
Pot ustavljanja: 120m
Hitrost v primeru trčenja 100km/h+

Tolk, da si bomo na jasnem kaj poskuša opravičevat naš Solatar, ko razlaga o lokacih, ki poznajo ceste in kako je omejitev hitrosti administrativna bedarija.


Redki so občasni vozniki skorzi te kraje, ki bi se upali pritisnit za 100%+ čez omejitev, če cest ne poznajo, se vama ne zdi?

Tiščat 100 km/h plus skozi nasleje ni vprašanje tega kaj si kdo upa. To si upa vsaka opica. Ampak je vprašanje tega ali si duševno moten in tako ravnanje zagovarjaš in očitno tako tudi voziš, ali pa pač nisi in pelješ po omejitvah, ne glede na to kaj si kdo upa.

solatko ::

UganiKdo - Saj ti vse piše, začetnik, pred mestom merjenja je ravna cesta in evo, bo fant še enkrat delal izpit pa se bo naučil. V avtošoli mu verjetno niso dobro razložili, kako je treba vozit v naseljih.

Dejstvo je, da lokalci vozijo tako pa, če se še tako sprenevedamo, sploh, če je malo močnejši avto, imaš takoj 120-130.

Nikakor ne opravičujem, pravim, da se to neredko dogaja, samo policajev ni tam vsak dan.

Na primorski AC jih od 50 vozil, vsaj 15 vozi nad 150 in s prekratko varnostno razdaljo pa se noben kaj dosti ne sikira, zakaj bi se potem mi na forumu.
Delo krepa človeka

facepalm ::

solatko je izjavil:


Dejstvo je, da lokalci vozijo tako pa, če se še tako sprenevedamo, sploh, če je malo močnejši avto, imaš takoj 120-130.

Kateri lokalci? Velja ta posebnost samo za doloceno regijo? V moji okolici zelo redko prekoracim omejitve. Kjer jih, je prekoracitev minimalna. Ne spomnim se kdaj me je na zadnje nekdo prehitel (AC aside).

solatko je izjavil:


Na primorski AC jih od 50 vozil, vsaj 15 vozi nad 150 in s prekratko varnostno razdaljo pa se noben kaj dosti ne sikira, zakaj bi se potem mi na forumu.

Na stajerski jih pa 78,4% vozi pod 110 pa se ravno tako nihce ne "sikira".
Vir podatkov pa je isti kot tvoj.

solatko ::

facepalm - Tisti s 110 so čisto v redu, če se pravi čas umaknejo s prehitevalnega pasu in večinoma se. Pet, šest let nazaj, je bila na štajerski AC podobna situacija, zadnje dve, tri leti pa je dejansko promet bolj umirjen na tem delu, kot na primorki.
Delo krepa človeka

GupeM ::

Daj ne pretiravaj. Včeraj sem peljal s Primorske proti Ljubljani, 138 km/h po števcu (130 km/h po GPS), pa me na celi poti ni prehitelo več kot 10 vozil, medtem ko sem jih jaz precej. Še tisti, ki so me prehiteli, so me večinoma s par km/h več, ne pa z 20 km/h več.

Vecja težava so tisti, ki vozijo 130 in lepo vozimo v koloni po voznem pasu, nato pa se odločijo prehiteti kamion, pa zmanjšajo na 110 ali še manj. Ko pridejo mimo kamiona, pa nazaj na 130.

MrStein ::

Hello there!
Poznam take, ja.
Ne moreš jim razložiti, kako neumno in nevarno je to početje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

predi ::

Jaz sem bil na štajerki (Arja vas - MB) za vikend in me je prehitelo precej več vozil, kot GupeMja. Predvsem pri omejitvah na 100 čez tunele, viadukt, pentlje. Vsaj tri vozila so me prehitela krepko čez 20 nad omejitvijo 130. Zaradi enega sem moral zmanjšati hitrost na 110, ker bi ga drugače oviral pri prehitevanju vozila pred seboj, čeprav je bil kakšnih 200m zadaj. Vozim 134 po tempomatu, 140 med prehitevanjem, 104 čez tunele ipd. Torej pri zgornji meji sprejemljivega.

Najbolj tečni so hinavci, ki prehitijo, zapeljejo pred mene in zavirajo pred radarjem.

Je pa bilo med njimi dosti tujcev, čeprav so bili najbolj objestni ravno Slovenci. Zakaj se pri nas vozi kot na divjem zahodu vemo vsi.

st12 ::

solatko je izjavil:

Dejstvo je, da lokalci vozijo tako pa, če se še tako sprenevedamo, sploh, če je malo močnejši avto, imaš takoj 120-130.

Lokalci vozijo izven naselij tolk počas kot se sploh da z avtom, edino če pridejo da avtobusa, se nabere kolona.
Naselja pa kaj pa vem, zjutraj so precej hitri, verjetno se jim mudi na šiht, popoldne pa cincajo, v vsakem primeru so pa hitrosti 45-65, izven tega gre malokdo.
Lokalci nimajo "mal močnejšega avta". Je kakšen močnejši stroj na 100 normalnih avtov, ampak to so razni privatniki.
Kolk ti poznaš kakšno cesto pa nima dosti vpliva na to kako hitro lahko greš, saj ni to rally.

mancini ::

GupeM je izjavil:

Vecja težava so tisti, ki vozijo 130 in lepo vozimo v koloni po voznem pasu, nato pa se odločijo prehiteti kamion, pa zmanjšajo na 110 ali še manj. Ko pridejo mimo kamiona, pa nazaj na 130.


To se mi zdi da postaja kar trend pri nas

Raptor F16 ::

Današnja opažanja, Ljubljana...

Tacen... mojster z večjim novim SUV-jem šel obračat sredi ceste in praktično zaprl promet.

Izvoz Lj. Jug, vozniki ki pripeljejo iz razcepa Malence na prednostno letijo kot torpedo, skoraj fasal enega v bok. A tam nihče ne gleda na prednostno ? 8-O
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Hehehe, new car but still frustrated af, because someone has something that is better and bigger :))

sunshine403 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Hehehe, new car but still frustrated af, because someone has something that is better and bigger :))

To je tako ali tako najvecji problem pri 90% pritozevanj v tej temi :))

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Hehehe, new car but still frustrated af, because someone has something that is better and bigger :))


Ne vem, če sem ravno jaz tisti, ki je drugim fouš... kaj meniš ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, videti je tako. Malo čudno, da bi te ravno večji in novi suv zmotil. Kaj misliš? :D

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem, videti je tako. Malo čudno, da bi te ravno večji in novi suv zmotil. Kaj misliš? :D


Saj nisem povedal kakšen... lahko je bil Hyundai :O
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

UganiKdo ::

očitno je bil dovolj velik, da si imel revež težave zaradi take malenkosti.

sunshine403 ::

Predvsem je kot kaze problem NOV... tudi ce je Hyundai ;) Jebiga... nekateri si lahko privoscijo nov avto, ki je lahko tudi samo Hyundai, pa je kljub temu dovolj da znervira nekoga, ki si tega kot kaze ne more privosciti ;)

maticb492 ::

sunshine403 je izjavil:

Predvsem je kot kaze problem NOV... tudi ce je Hyundai ;) Jebiga... nekateri si lahko privoscijo nov avto, ki je lahko tudi samo Hyundai, pa je kljub temu dovolj da znervira nekoga, ki si tega kot kaze ne more privosciti ;)



Popravek:

Nekateri si izračunajo da si lahko privoščijo leasing obrok, preden pride do nenadnih stroškov pa morajo začet filat kreditne kartice.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

sunshine403 ::

Popravek ni potreben... ja verjamem nekateri potrebujejo leasing (imel opravka s taksnim modelov v nedeljo) in potem je njihov avto center sveta. Vseeno pa si nov avto lahko brez problema kupis tudi brez leasinga. Jaz se v zivljenju nisem kupil avta na leasing ali posojilo, pa v zivljenju se nisem kupil rabljenega avta. Tako da popravki niso potrebni, kar pa verjetno zgolj se poveca Raptorjev gnev :))

Raptor F16 ::

LOL
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

maticb492 ::

sunshine403 je izjavil:

Popravek ni potreben... ja verjamem nekateri potrebujejo leasing (imel opravka s taksnim modelov v nedeljo) in potem je njihov avto center sveta. Vseeno pa si nov avto lahko brez problema kupis tudi brez leasinga. Jaz se v zivljenju nisem kupil avta na leasing ali posojilo, pa v zivljenju se nisem kupil rabljenega avta. Tako da popravki niso potrebni, kar pa verjetno zgolj se poveca Raptorjev gnev :))


No, ne sledim temi ravno pozorno, tako da ne vem kake fore imate z Raptorjem :D

Drugače pa po mojem googlanju je njamanj 60% novih avtov kupljenih preko takšnega ali drugačnega financiranja.

Zanimivo bi blo videt še razpon cenovnih rangov avtov, npr. koliko ljudi skešira novega BMWja, koliko pa cliota, ima kdo kake vire?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

fikus_ ::

Raptor je nabavil novega Golfa 8.

Še ena za malo zbost Raptorja: prva praska na avtu najbolj boli, vsaka naslednja manj >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Raptor F16 ::

fikus_ je izjavil:

Raptor je nabavil novega Golfa 8.


Še dobro, da se nisem za CLA skeširal :O

fikus_ je izjavil:

Še ena za malo zbost Raptorja: prva praska na avtu najbolj boli, vsaka naslednja manj >:D


No, na koncu se tudi tista praksa da zrihtat :)
Sem inženir, ne jamram, iščem rešitve.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

fikus_ ::

Srečno vožnjo, naj ti dobro služi.

MisterM ::

Sicer je tema o talentih na slovenskih cestah, a dovolite, da kot novopečeni ekonomski migrant podam izkušnjo o talentih na ciprških cestah, konkretno v Nikoziji.

Pločnik = parkirišče. Že tako je pešcem precej neprijazno mesto, se mi je pa v parih dneh že 2x zgodilo, da me je talent dobesedno pritisnil ob zid, ko je samozavestno zapeljal na pločnik parkirat. Eden se je opravičil, drugi me je ob tem še grdo gledal. Res pa je, da so večino pločnikov v Nikoziji uvedli šele v 90ih letih prejšnjega stoletja.

Rdeča luč je zgolj priporočilo za ustavljanje. Četudi imam že skoraj štiri križe na hrbtu in sem poleg na sončni strani Alp živel tudi v Franciji in ZDA, sem prvič doživel, da me je ob prečkanju ceste na semaforiziranem križišču nekdo tako nonšalantno spregledal in prevozil rdečo luč. No, lokalci so me vnaprej opozorili naj precej pazim pri prečkanjih, vseeno pa me je to pošteno presunilo.

Kot motorist sem se najprej veselil selitve v kraj, kjer je zaradi toplega podnebja dolga moto sezona. Za fijakanje po mestu je težek motor sicer neprimeren, imajo pa ogromno čudovitih lokacij, primernih za moto izlete. Konjiča si še nisem prepeljal sem, ko sem bil pa v nedeljo priča nesreči, kjer sta se dva moto talenta orenk kresnila pri uvozu na hitro cesto, ostali udeleženci pa so hladno peljali mimo, me je za trenutek ali dva celo obšla želja, da se s tem hobijem tukaj ne bom ukvarjal.

Aja, pa tukaj vozijo po levi strani.

Raptor F16 ::

fikus_ je izjavil:

Srečno vožnjo, naj ti dobro služi.


Hvala :)

MisterM je izjavil:

Sicer je tema o talentih na slovenskih cestah, a dovolite, da kot novopečeni ekonomski migrant podam izkušnjo o talentih na ciprških cestah, konkretno v Nikoziji.

Pločnik = parkirišče. Že tako je pešcem precej neprijazno mesto, se mi je pa v parih dneh že 2x zgodilo, da me je talent dobesedno pritisnil ob zid, ko je samozavestno zapeljal na pločnik parkirat. Eden se je opravičil, drugi me je ob tem še grdo gledal. Res pa je, da so večino pločnikov v Nikoziji uvedli šele v 90ih letih prejšnjega stoletja.

Rdeča luč je zgolj priporočilo za ustavljanje. Četudi imam že skoraj štiri križe na hrbtu in sem poleg na sončni strani Alp živel tudi v Franciji in ZDA, sem prvič doživel, da me je ob prečkanju ceste na semaforiziranem križišču nekdo tako nonšalantno spregledal in prevozil rdečo luč. No, lokalci so me vnaprej opozorili naj precej pazim pri prečkanjih, vseeno pa me je to pošteno presunilo.

Kot motorist sem se najprej veselil selitve v kraj, kjer je zaradi toplega podnebja dolga moto sezona. Za fijakanje po mestu je težek motor sicer neprimeren, imajo pa ogromno čudovitih lokacij, primernih za moto izlete. Konjiča si še nisem prepeljal sem, ko sem bil pa v nedeljo priča nesreči, kjer sta se dva moto talenta orenk kresnila pri uvozu na hitro cesto, ostali udeleženci pa so hladno peljali mimo, me je za trenutek ali dva celo obšla želja, da se s tem hobijem tukaj ne bom ukvarjal.

Aja, pa tukaj vozijo po levi strani.


Če so kaj podobni grkom, me niti ne preseneča. Tam si vsi red malo po svoje razlagajo :D oz. niso tako kot "germani", kjer se npr. semafor za pešce jemlje smrtno resno kar je nam recimo malo bolj domače kot pa bezljanje po ovčje, malo vamo, malo tamo
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Tudi pri nas je priporočljivo, da se kot pešec, prepričaš, da te voznik vozila, ki se ti bliža, vidi in raje počakaj, da gre mimo, te stane samo nekaj sekund. V nekaterih državah, kjer pešci niso tako "zaščiteni" kot pri nas, so ohranili samoohranitveni nagon. Kaj je že to?

V bistvu je rezultat za pešca isti, če ga povozi, ko ima prednost ali takrat, ko jo nima, pri svetem Petru pa to itak ne šetje.
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

solatko je izjavil:

Tudi pri nas je priporočljivo, da se kot pešec, prepričaš, da te voznik vozila, ki se ti bliža, vidi in raje počakaj, da gre mimo, te stane samo nekaj sekund. V nekaterih državah, kjer pešci niso tako "zaščiteni" kot pri nas, so ohranili samoohranitveni nagon. Kaj je že to?

V bistvu je rezultat za pešca isti, če ga povozi, ko ima prednost ali takrat, ko jo nima, pri svetem Petru pa to itak ne šetje.



:D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

predi ::

Imamo dovolj talentov tudi pri nas. Ne vem ali je bilo v coni trideset, me pa ne bi presenetilo. Mene vsi prehitevajo/te, ko spoštujem omejitev po takšnih ulicah.

Moški na invalidskem vozičku, ki ga je na prehodu za pešce zbil tovornjak, izgubil boj za življenje

Poročali smo o hudi prometni nesreči na Mladinski ulici v Mariboru. Moški je z invalidskim vozičkom prečkal prehod za pešce, ko je vanj trčil 65-letni voznik tovornega vozila. 85-letnik je bil huje telesno poškodovan, a takrat še ni bil v življenjski nevarnosti.

Danes so iz Univerzitetnega kliničnega centra Maribor sporočili, da je včeraj 85-letnik zaradi posledic prometne nesreče umrl.

https://mariborinfo.com/novica/kronika/...

IL_DIAVOLO ::

Danes mora biti pesec tisti, ki spremlja promet in gre cez cesto, ko je 100% da je varno.

Brezglavo lezat cez zebre je pac tvoja krivda, pa cetudi imas prednost. Pravico pa bos tezko uveljavljal, ce te ne bo vec.

Spxy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Danes mora biti pesec tisti, ki spremlja promet in gre cez cesto, ko je 100% da je varno.

Brezglavo lezat cez zebre je pac tvoja krivda, pa cetudi imas prednost. Pravico pa bos tezko uveljavljal, ce te ne bo vec.


Če si dobr zavarovan lahko pa za potomce poskrbiš :)

techfreak :) ::

Ce ti nekdo uleti na cesto je res problematicno, ampak to je bilo na prehodu za pesce, z invalidskim vozickom pa verjetno tudi ni kar tekel cez cesto. Ce nic drugega, moras v naselju vsaj na kaksne otroke racunati, ki se niso tako previdni glede ceste.

predi ::

Najjači na vasi.

shadeX ::

Videl tega talenta, sicer iz druge kamere. Tam se vidi da nekaj metrov pred tem drži volan v desno.

In kaj to sploh dela folk tam? Kaj so to zaeni eventi?


P.s se vidi tud na tem posnetku - 6 sekunda (ko rahlo zavije volan v desno, in zablokira še sprednjo os).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

predi ::

Prilagojene hitrosti.

V Ljubljani so v okviru Evropskega tedna mobilnosti postavili dve novi ohišji za samodejno napravo merjenja hitrosti. Radarja so postavili na Cesti v Mestni log 45 in na Aljaževi ulici 45, kjer je omejitev hitrosti 30 kilometrov na uro. Od petka do ponedeljka so zabeležili več kot 3000 prekoračitev hitrosti, so sporočili iz ljubljanske občine.

...

Od petka do ponedeljka so na Cesti v Mestni log po navedbah Mola zaznali skupno 2202 prekoračitvi hitrosti, na Aljaževi ulici pa 1078. Kljub omejitvi hitrosti 30 kilometrom na uro je bila najvišja izmerjena hitrost na Cesti v Mestni log kar 86 kilometrov na uro, na Aljaževi ulici pa 73 kilometrov na uro.

https://www.vecer.com/kronika/nova-rada...

Se še spomnim, ko so Mariborčane zmerjali, ker so po celotnem sistemu Kanglerjevih radarjev (2013) v par mesecih našteli 70.000 prekoračitev. Da so "posebni", ipd. No, v tem članku je natančneje zapisana številka 68.757 v dveh mesecih, od tega polovica na zgolj eni ulici (Meljska cesta). Če za to ulico izračunaš približek štiri-dnevnega povprečja (petek - ponedeljek), pristaneš ravno nekje pod številko 3000. S tem, da ti dve ulici v Ljubljani nista povsem primerljivi s to v Mariboru - slednja ima višjo najvišjo dovoljeno hitrost (50), verjetno je tudi bolj prometna, ker gre po njej promet iz vzhodne obvoznice proti centru in ker so bile meritve v obeh smereh. Od oka bi sicer rekel, da so ljudje malce bolj pripravljeni prekoračiti v coni 30, kot pri 50, ampak dvomim, da bistveno vpliva. Sklepati, da smo na Balkanu glede tega vsi istih barv, verjetno ne bi bilo tako zelo napačno, pa naj bo to v prestolnici ali drugem največjem mestu.

GupeM ::

donvito ::

Pa si pomislil, da je mogoče 15 minut nazaj nekdo parkiral levo od policije ravno tako in je pred tvojim posnetkom že odpeljal, plavi je pa pravilno parkiral. >:D

GupeM ::

Sem.

MrStein ::

V Europarku imaš vsak dan primer, ko ni možno, da je nekdo prej tako parkiral in je zato trenutni "malo čudno" parkiran.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
143 / 293
»»