» »

Trdi disk

Trdi disk

Sasha86 ::

Pozdravljeni
Upam,da sprasujem v pravi temi. Prenosnik Acer aspire 5551 mi je crknil...sumim na graficno. Kar naenkrat je bila na laptopu tema...slisi se, da laufa, ampak slike ni. Sem probala prek hdmi kabla ga priklopit na tv pa neuspesno. Vglavnem rada bi si iz diska dobila slike in vse kar mi je pomembno. Kako se naj tega lotim? Slisala sem, da se preko nekega usb adapterja to cist simpl priklopi na drug laptop.
A tale bi bil pravi http://m.enaa.com/izd_16094_te9550011_c...
Hvala vam

jype ::

Ja, ta je pravi. Disk odšraufaš ven in ga priključiš prek takšnega adapterja na drug računalnik.

Sasha86 ::

Hvala... Narocim in sprobam.

Han ::

Ohišje za disk je bolj primerno za nadaljnjo uporabo...

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Sasha86 ::

Han...a to se disk samo vstavi v to ohisje ali kako? Ima to ohisje znotraj kaksem priklop, da se disk priklopi?

mgermo ::

Da in da.

Han ::

Ohišje ima identičen priklop kot "čitalec diskov USB 3.0 SATA adapter U-1450 STLab".

Prednost ohišja je, da lahko disk enostavno prenašaš okrog in priklapljaš na računalnike, televizorje, HiFi sisteme...

Sasha86 ::

Hvala...torej bom raje narocila to ohisje. Nekaj me se zanima...kupili smo nov prenosnik, ki je seveda se v garanciji, in zato ga ne mislim kaj sraufat in poiskusat.... Me pa glih tak zanima, kaj bi se zgodilo, ce bi ta disk iz starega laptopa dala v novega? Bi mi laufal Windows 7,kot na starem? Ker na novem mam Windows 10 in se mi ne dopadejo. Pa ta stari disk je vlki 500gb, v novem rac.pa je 127gb. Prosim za obrazlozitev radovedni zenski :D

Han ::

Novi računalniki delujejo samo z Windows 10, vgrajen 128 GB disk pa je verjetno SSD v obliki M.2 kartice.

Če ima ta prenosnik prosto mesto za 2,5 palčne trde diske (HDD), ga lahko vgradiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252946 (1818) hojnikb
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678096 (6653) ngc2392
»

Ohišje za trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
112619 (1982) seba-beba
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458581 (7697) wolf123
»

pokvarjen računalnik, disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
242998 (2623) fosil

Več podobnih tem