» »

Prevrat v EKWB

Prevrat v EKWB

«
1
2

D3m0r4l1z3d ::

Kadrovske spremembe:
https://www.techpowerup.com/238828/ek-w...
This is an extremely important personnel change that can affect the landscape of the PC DIY water cooling market given the brand presence that EKWB has. We contacted said group including Mark Tanko, the CEO, Niko Tivadar, the CTO, and Andrej P. Škraba, the Head of Marketing, who confirmed they are all no longer affiliated with EKWB and they provided a statement seen below.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ShowDown ::

Vsekakor zanimiva poteza. Upam da izvemo več.

D3m ::

Nahhhhh. Končna stvar bo nastanek novega podjetja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

MTWB ali NTWB ali AŠWB
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Eh, dokler bo Edo taglavni, se ni za bat za EKWB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fosil ::

Se spomnim, ko sva se z Edvardom še na parkplacu dobila za prevzem robe.
Ne vem, ali sem že tako star, ali pa se je v relativno kratkem času namnožilo cel kup raznih direktorjev in je bilo treba počistiti.
Tako je!

Tilen ::

Je mogoče kdo pomislil na to, da potreba po vodnem hlajenju ni več tako aktualna, kot včasih? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

opeter ::

To je izredno nišna zadeva in kot taka nima dolgoročne prihodnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Na S-Tju ima vedno prihodnost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Amdforce ::

Ha ha, jest sem še v študenta hodil po robo k njemu ko je zraven dajal še potopne pumpe za akvarije. ;((
fun times....zdej pa že dolgo aio furam na cpu in gpu....

zee ::

Ne vem, no. Nekaj ljudi iz managementa je zapustilo firmo in šlo drugam. Business as usual pač.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tribal ::

Sem kupoval od Edija že 15+ let nazaj. Ko smo po odpadih iskali radiatorje in v akvaristiki črpalke. Sedaj se mi zdi predraga zadeva in vse je na klik (ni več nekaj posebnega). Čeprav se ne bi branil vodnega hlajenja vendar za 400€+ si raje omislim kaj drugega.

Mr.B ::

opeter je izjavil:

To je izredno nišna zadeva in kot taka nima dolgoročne prihodnosti.

To ti pravis. Vsak server se da hladit z vodnim, seveda ce immas znanje to implementirat...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tarzan ::

Hja, po moje bi lahko kar precej prodali, če bi se spravili narest recimo nekaj modularnega, easy to assemble za rudarje kriptovalut. Mogoče kake custom water cooled kible za kake ASIC rige, če se bi s kakim povezali. Vseeno, precej nišna zadeva, ampak trenutno zelo in.

zee ::

EKWB dela hlajenje za nas superračunalnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jijetelu ::

če bi nekateri stopili izven omejenosti slovenske bede, bi zelo hitro ugotovili, da je vodno hlajenje bolj popularno kot kadarkoli prej

pegasus ::

In zaradi realnosti fizike se širi v enterprise okolja. Tako enthusiast desktop market izgublja na pomenu in vrednosti. Entuziasti, počasi je čas, da pogruntate "next big thing" in jo spravite do nivoja produkta.

dolenc ::

Tud meni se zdi da še nikol ni blo tko popularno kot je sedaj.

Včasih si se mogu kar potrudit, da si zadevo usposobu. Sedaj se da vse kupit, namenske komponente, obstajajo kiti, ohišja prilagojena za radiatorje, rezervoarje itd...

Veliko je tudi prispeval premik vsebine iz revij in spletnih člankov na youtube, kjer pride vizualni del toliko bolj do izraza.
Če pogledaš 5-6 let nazaj ko je blo eno tako obdobje "hardware PC dark ages", trgovine so se zapirale, PC je bil praktično pokopan, veliko se je migriralo na prenosnike in konzole(kasneje še tablice), je trenutno vse v porastu.

vostok_1 ::

PCji v porastu?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dolenc ::

Jep, že par let PC gaming sam gor šiba tako strojni(kar je ekwbjev trg) in programski del.

vostok_1 ::

Interesting. Sm mislu, da je bolj ali manj mrtev. Sicer roko na srce, po vseh teh letih so mi dopizdle te kište pod mizo in podobno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Ker si dirty console peasant.

TOP ::

Ne dejstvo je ,da se trend spreminja in zame je to bolj žalost,ker sem še vedno zagovornik kište pod mizo.Dobro razumem glede na delo,ki ga človek ima rabi tud prenosnik.Ne razumem pa tega,kaj ni lepše se lepo usest na udoben stol in mal brskat,kot pa po GSM ali Tablici in se zvijat na kavču ali postelji,sam časi so pač takšni.Problem je sistem življenja ,ki poteka samo hitrost,vse nakaj na hitro in gremo naprej.Najbolj enostavno kupiš konzulo in že igraš z PC je pa pač več dela in nobeden nima časa čakat.EKWB poznam še od nastanka te firme,kupil sem vodno ga sestavil in še sedaj ga uporabljam.

next3steps ::

Tarzan je izjavil:

Hja, po moje bi lahko kar precej prodali, če bi se spravili narest recimo nekaj modularnega, easy to assemble za rudarje kriptovalut. Mogoče kake custom water cooled kible za kake ASIC rige, če se bi s kakim povezali. Vseeno, precej nišna zadeva, ampak trenutno zelo in.

Za kriptofarme so dovolj stock venti, ku fudajo vroč zrak ven in par deset meterskih ventov.

pegasus ::

40MW kriptofarma v gruziji je v celoti namočena v 3M Novec, brez enega samega ventilatorja.

next3steps ::

Kar je potrata resorsov, če jih nimaš. V praksi se poberejo tile metrski venti iz odpada ali farm in se ženejo.
Pa še 3M odvaja toploto slabše, kot venti. Tudi slabše je v primeru menjave komponent. Če dobiš đabe, potem ja.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Mešaš profi enterprise rešitve s scrapheap challenge pristopi (venti iz odpada). 3M novec vre nekje pri 50 stopinjah, tako da gre za phase change rešitev, ki zagotovo odvaja toploto bolje kot karkoli na zraku baziranega. Preberi si kaj o tem.

Pričakujem, da ob naslednja "home enthusiast" rešitev osnovana ravno okrog phase-change kapljevin. Za začetek lahko inovatorji začnete kar z domačim šnopcem ;)

Dr_M ::

Interesting. Sm mislu, da je bolj ali manj mrtev.


Svet se ne vrti okoli tebe, ves.
Sicer je zadnjih nekaj let prodaja stacionarcev res malo upadla, pa ne zato, ker bi ta trg umiral, ampak ker so procesorji postali dovolj zmogljivi za srednje zahtevne uporabnike, tko da jim ni bilo vec treba vsaki 2 leti menjat, ampak na 5-6 let. Letos so se pa zadeve spet zacele premikat naprej (ko se je AMD spet zbudil iz dolgoletnega spanja).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

next3steps ::

pegasus je izjavil:

Mešaš profi enterprise rešitve s scrapheap challenge pristopi (venti iz odpada). 3M novec vre nekje pri 50 stopinjah, tako da gre za phase change rešitev, ki zagotovo odvaja toploto bolje kot karkoli na zraku baziranega. Preberi si kaj o tem.

Pričakujem, da ob naslednja "home enthusiast" rešitev osnovana ravno okrog phase-change kapljevin. Za začetek lahko inovatorji začnete kar z domačim šnopcem ;)

Nah, ne mešam, le ni namenjena za kitajske ali ruske kriptofarme. Poba, ki si je lastil nekaj procentno proizvodnjo kriptoproizvodnje na svetu, je uporabljal mojo rešitev. Poceni, dela, ni velikih stroškov in ni veliko dela. Si bom pa vsekakor prebral več o tem.

pegasus ::

Q on topic: na koga se lahko obrnem, če želim custom dual epyc workstation? Izgled me ne zanima, najbolje če je nevpadljiva zaprta črna škatla, obvezno brez ledic in vizualnega sranja, kot kos pohištva v dnevni sobi. Mora pa biti tako tiha, da je v običajnem hrupu stanovanja neslišna, torej verjento vodno hlajena. Ponuja kdo storitev sestave takih škatel ali se moram sam s tem ukvarjat?

jijetelu ::

@pegasus
phase change je že kr lep cajt na preiskušnji, pa ne verjamem da se bo kdaj resno prebil, maš že cca 2 leti dve varianti tvojih preglogov

http://www.calyos-tm.com/calyos-fanless...
https://www.caseking.de/der8auer-aqua-e...

kar se tiče pa custum sistemov, mogoče ti kateri od prodajalev hardvera v slo sestavi tako zadevo, v tujihi boš ziher dobil:
caseking.de https://www.caseking.de/lp/king-mod-gam...
https://www.overclockers.co.uk/pc-syste...

lahko ti jo pa tudi jaz sestavim

vostok_1 ::

Ni zalman nekoč imel neko povsem pasivno ohišje/cooling sistem?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

NikolormousB ::

Tilen je izjavil:

Je mogoče kdo pomislil na to, da potreba po vodnem hlajenju ni več tako aktualna, kot včasih? :)


EKWB d.o.o. raste kot zmešan. 2015 so imeli 10M prihodkov in 1,5M dobička, 2016 skoraj 15M in 1M čistega dobička. V letnem poročilu je plan za 2017 nastavljen na 20M.

Sicer ne spremljam aktivno scene, ampak občasno pogledam kak youtube video pa vidim, da so vodna hlajenja danes bistveno bolj popularna kot v "zlatih časih", ko smo s home made bloki navijali Athlone in Durone.

D3m0r4l1z3d ::

https://www.techpowerup.com/239706/cors...

Both Mark Tanko, ex-CEO, and Niko Tivadar, ex-CTO, confirmed to us that they have officially joined CORSAIR. Mark is now "Vice President & BU General Manager at CORSAIR", whereas Niko is "Director Of Engineering at CORSAIR".
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Carja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tiborrr ::

Od bivših zaposlenih in iz socialnih medijev le-teh sem izvedel, da je EKWB danes iz poslovnih razlogov odpustil 64-70 ljudi (različne informacije), kar znaša slabih 30% vse delovne sile (če gre verjeti PR članku).
Uradna potrditev je verjetno pričakovati v dnevnem časopisju in televizijskih dnevnikih, saj gre za malo socialno bombo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MadMen ::

Zanimivo, kaj se je pa zgodilo? Se je trg ohladil? Poročilo za 2020 pravi 35Me prihodka in skoraj 4Me dobička, kar je glede na prejšna leta zelo dober rezultat.

Cr00k ::

V financah je članek danes..

Malidelničar ::

Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pwn3rrr ::

Zanimivo, kar težko verjamem. Še pred kakšnim tednom sem videl njihovo razpisano delovno mesto za razvojnega inženirja.

tiborrr ::

pwn3rrr je izjavil:

Zanimivo, kar težko verjamem. Še pred kakšnim tednom sem videl njihovo razpisano delovno mesto za razvojnega inženirja.

"Liar liar pants on fire?"
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

D3m ::

Oj tiborrr, kako?

Si še v Corsair?
|HP EliteBook|R5 6650U|

endelin ::

Uf sploh si ne bi mislil da zposlujejo toliko ljudi.

tiborrr ::

D3m je izjavil:

Oj tiborrr, kako?

Si še v Corsair?

Živel!
Sem, ja!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Alexius Heristalski ::

endelin je izjavil:

Uf sploh si ne bi mislil da zposlujejo toliko ljudi.

Poglej si oddajo Podjetno naprej iz februarja letos:

https://365.rtvslo.si/arhiv/podjetno-na...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

borisk ::

kak mesec nazaj sem se pogovarjal s predstavnico ene večje kitajske firme, ki je ravno novačila vodilnega EKWB firme na kitajskem, za odprtje firme na zahodnem balkanu....

tiborrr ::

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

pegasus ::

Čak, wataže cpujev letijo v nebo, water cooling sales so pa nižji? Iz tega sledi, da se top end cpuji prodajajo samo muzejem?

D3m ::

A v ponudbi imajo kak pameten AIO?

Tiborrr?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

Se spomnim njegovih začetkov, ko nam je prodajal vodne bloke za doma izdelana vodna hlajenja, ko smo še iskali radiatorje od yuga na internetu. Kdaj je bilo to, 20 let nazaj? Lepi spomini ...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32949364 (8074) ZandorV2
»

Intelovi procesorji Ice Lake pridejo za božič

Oddelek: Novice / Procesorji
479944 (7340) FireSnake
»

Intel predstavil nove Xeone

Oddelek: Novice / Procesorji
237626 (4448) Jst
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010710 (5880) Pennywis3
»

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61910 (1731) worteleven

Več podobnih tem