» »

TEŽKA izbira grafične

TEŽKA izbira grafične

Boki_ ::

Kupujem novo zverino in odločil sem se, da za grafo izberem 9800Pro. Ne vem pa katerega. Na voljo imam:
SAPPHIRE ATI RAD9800Pro 128MB DDR TvOutDVI 8X
SAPPHIRE ATI RAD9800Pro 256MB DDR TvOutDVI 8X
GIGABYTE ATI RAD9800Pro 128MBDDR TvOutDVI 8X
GIGABYTE ATI RAD9800Pro 256MBDDR TvOutDVI 8X
ATI RAD9800Pro 256MB DDR2 TvOutDVI 8X
HERCULES 3DProphet ATI9800Pro 128MBDDR TvOutDVI 8X.

Najbolj zaupam HERCULESU ampak v trgovini, kjer kupujem 256MB različice nimajo več. Mi jo lahko kdo zrihta za dobro ceno?
I'm back

Zheegec ::

Lol, najbolje da vzameš 256 verzijo, mogoče kar dva komada...
Ti, zakaj boš pa to rabil? Za doom3 alpha leak mogoče?
Vzemi R9800 OEM za 83K pri mlacomu (al pa kje drugje, saj ni važno), kar ti preostane do R9800PRO 256MB daj pa enemu revežu ke ga srečaš, pa bo veliko bolje naložen $$$.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djgregec ::

Jaz sem si kupil Ati radeon 9800 (non pro) pri mlacomu za 83k, pa je kartica zakon. Če pa hočeš met pro verzijo pa to grafo naviješ na pro, itak gre. Tistih 30k, pa rajši prišparaj.:D

urosv ::

Ce hoce met proja naj ma proja, ce ma dnar pa si le naj kupi najdrazjo karto! Priporocam Gigabyte R9800PRO 128MB (imam jo sam), dela, gre odlicno navit (466 Core, 730 MHz Ram) pa se cenej je od FXov...
:D

urosv ::

aja... grafiko le kupi pri JAEtu... tolko da se zjasnimo :)

Fury ::

gygabite je najbolsi tuki... ekvivalenten herculesu pomoje.

Boki_ ::

Ej, dajte mi link od JAE-ta, da vidim cene.
I'm back

Zheegec ::

www.jae.si :D
težko
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

Kaj pa proc? Nameravam vzeti P4 3GHz 800MHz FSB. Ta stane okrog 500 €, P4 3.2 pa 800 €. Naj vzamem 3 GHz in ga potem navijem do fula ali kaj?
I'm back

Zheegec ::

Vzemi najcenejšega P4 z 800FSB (mislim da je 2.4GHz), pa ga navij, drugače pa lahko vzemeš P4 3.2GHz pa še R9800 256MB, pa še 2 SCSI diska, pa 21" ekran,... I think u get the point:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boom-bar ::

Kup 2,4c, 2x512 DDR 400, Chiftec, 17 LCD, R9800pro, pol pejt pa še na banko po kredit.

Ne resno, kup od Gigabyta 128MB ki jo mam tut sam in dela vse (nekak logično) prek vez jo lahko dobiš tut za 105k
Legalizirajte mehke droge!!!

Boki_ ::

Zakaj bi šel po kredit, če sem si prišparal VELIKOOO denarja prav za računalnik.8-)
I'm back

asPeteR ::

... In sedaj ga lepo razmetavas ... Kake traparije clovek vidi na forumu.

Lej, v vecini zgornjih postov ti folk govori, da kupi kaj bolj optimalnega.(glede grafe) Poslusaj jih! Kaksen radeon 9700 pro, recimo za dobis za okoli 60k, malo navijes in imas super kartico.

Glede procesorja spet isto. Kupi P4 2.4C, ga lepo navijes recimo na 3.2GHz pa se hitrejsi bo kot ce bi kupil 3.2GHz verzijo.(visji PSB procesorja)

Glede plate za racunalnik pobrskaj malo po forumu, ker je o tem kar nekaj napisanega.

Ram priporocam Corsair v Jae.(ce se imajo akcijo)

!!POZOR!!
Vse zgoraj povedano ne velja, ce doma jeste z zlatim priborom. Potem pa je pravilno da nas ne poslusas in kupu kar se ti srce pozeli.
http://blog.stegnar.com

monster-x ::

Točno tako, kot je rekel asPeteR. Ram naj bo Corsair PC3500, lahko tudi PC3700, če ga že kje v slo dobiš od Corsairja. Proc pa naviješ in to je vsa umetnost. Saj ne rabiš vrhunskih komponent, če pa lahko malenkost slabše in posledično tudi cenejše naviješ na še hitrejše.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Boki_ ::

Saj mislim tako ali tako navijati. Zanima me le, ali se skladno s FSB-jem povečuje tudi frekvenca ramu?
I'm back

Zheegec ::

Naj bi se:D
samo lahko nastaviš, ali se spreminja ali se ne spreminja, oziroma nastaviš RAM na določen % FSB (..., 80%, 100%, 120%,..).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

Kaj pa ram? Katerega naj kupim? O tem sem že odprl temo, pa so odgovori skromni. Kupil bom Corsair-ov ram le ne vem ali PC3200,3500 ali 3700. Ali bo PC3200 LowLat. zdržal frekvenco FSB okrog 230 MHz (razmerje FSB frek.:ram 100%? Za hlajenje rama pripravljam posebna tanka rebra(boste vidli ko modam kišto in vse OC-jam). Ne vem ali LowLat. ali C2. Kakšna je razlika?
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Fury ::

tut c2 ti bojo sli na 230...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov pc zmrzuje- help?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81095 (889) Milko#
»

Kateri radeon 9600xt

Oddelek: Kaj kupiti
5886 (775) Iztirjenec
»

Ali RADEON ali NVIDIA ali S3(to najbrz ne?!!) ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6778 (683) Zheegec
»

Nova ˝mašina˝

Oddelek: Kaj kupiti
9791 (617) Grey
»

Nekaj vprašanj za poznavalce

Oddelek: Kaj kupiti
141478 (1258) monster-x

Več podobnih tem