» »

Nakup kvalitetnega 128GB USB ključa

Nakup kvalitetnega 128GB USB ključa

B-king ::

Pozdravljeni,

Naprosam vas za pomoč. Zanima me, na kaj je potrebno paziti pri nakupu kvalitetnega USB ključa. Kaj je potrebno preverit oziroma kj naj bo vodilo pri nakupu. Sprasujem ker sem imel ze kar nekaj USB cheap ključev ki so crknili.
Zanima me katere znamke so kvalitetne, kaj je potrebno paziti, karero hitrost izbrati.... kupujem 128 Gb ključ
Hvala

Karen ::

USB 3.0, vzemi nekaj kar ima ima, kakor Kingston, Sandisk, Transcend ipd.
Noben ključek pa ni 100% zanesljiv, to moraš vedeti, da ne boš kakega doktorata samo gor shranjeval, čez pol leta pa ugotovil, da ni nič gor (že zaradi tega ker mečeš zadevo ven in notri iz vhodov, električni šoki, kak (kripto)virus na računalniku ipd.). Skratka to ni za "backup", ampak delovno orodje za operativne podatke, računati moraš, da se pač lahko pokvari - imej backup drugje (optični medij, ene 2 oblaka ipd.).
Ne kupuj od kitajcev, delajo kopije, ponaredke ipd. (npr. kontroler do 128GB ključka, notri pa 2GB pomnilnik, hehe), cena je pa praktično ista kot pri nas na spletnih trgovinah, le da tu dobiš običajno lifetime (5-letno) garancijo pri večini teh. Upam, da se boš iz tega znašel...

Isotropic ::

alternativa je tudi m.2 disk in poceni ohišje zanj s kratkim usb kablom.
prideš skozi skoraj ceneje kot za boljše ključke in občutno hitreje, če ti ni problem imeti malo večjega "ključka" v žepu.
pasat bi še zmeraj moral, ni tako velika zadeva (~100-110mm dolgo ohišje)

Tomson ::

Praktično vsi ključki "zvenečih" znamk so na podobnem nivoju kar se kvalitete tiče, razlike seveda so, tudi na račun hitrosti, kar pa se zanesljivosti tiče pa med slednjimi večjih razlik ni, so vsi ok:

Kingston, SanDisk, Transcend, Apacer, Corsair, Lexar, Patriot, Samsung, Sony, Verbatim ...

Kot rečeno, pa se je za izogibat no-name poceni znamkam, če potrebuješ zanesljivost ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

SanDisk in Adata imata preverjeno odlične garancijske pogoje.

2f4u ::

Mal pomisli še na prenos podatkov... Razmišljaj o USB-C priklučku. Jaz imam ScanDisk pa mi dela bp; prenos podatkov pa je ubitačan.

Han ::

SanDisk ima ogromno modelov in le peščica je res hitrih. Novejši Extreme 3.1 naj bi bil slabši od 3.0, ki je imel SSD kontroler. Extreme Pro 3.1 je verjetno ok, a ima kar zasoljeno ceno.

Isotropic ::

kombinacija ssd + ohišje bi znala biti cenejša od tega extreme pro.
je pa res škoda, da so dali starega extreme ven iz proizvodnje (oz. da sem dolgo časa odlašal z nakupom) :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509561 (5710) Han
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236164 (11220) LuIK
»

USB ključ ali SD kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314701 (4190) ST-777
»

USB 3.1

Oddelek: Strojna oprema
6741 (610) Han

Več podobnih tem