» »

FTP TO FTP

FTP TO FTP

pino ::

Zanima me, če kateri ftp server omogoča prenos datotek iz enega ftp serverja na drigi ftp.
Ne da moram najprej jaz pobrati na svoj PC faile in jih potem usmerit na druf ftp.
Hvala
LP Pino

AndrejS ::

Da

c3p0 ::

Temu se reče FXP

pino ::

Aha, ja in kako to naredim?
LP Pino

SeMiNeSanja ::

Kaj ni bolj preprosto, če imaš na enemu od serverjev shell account, tam zaženeš "ftp user@server2" in si preneseš tiste datoteke direktno na server1?
Če gre za redno premetavanje datotek, pa načeloma lahko tudi v scheduler vržeš ftp task, ki to periodično izvede. Vprašanje pa je spet, kakšne pravice imaš na serverju. Lepota pri tem je, da rabiš imeti shell dostop le na enemu od serverjev - koneckoncev je vseeno, ali delaš put ali get.

Ne vem, koliko serverjev dejansko podpira FXP in koliko jih ima to vključeno, ker koneckoncev zadeva lahko predstavlja tudi določeno varnostno tveganje (FTP bounce ?). Če pogledaš za FXP na Wikipedijo, boš videl, da obstajajo še druge variante - ampak vse to spet odvisno od serverjev s katerimi delaš. Shell account pa deluje vedno in povsod - samo dodeliti ti ga mora nekdo....

smacker ::

V total commanderju odpreš obe povezavi (eno levo, drugo desno) in kopiraš fajle sem in tja. Datoteke sicer letijo čez tvoj PC, zato je hitrost prenosa še vedno odvisna od tvoje linije, ampak če bi rad le svoj čas/disk plac prihranil je to prava pot.

pino ::

Ja tebi že leti meni pa ne gre v totalcommanderju. To prvo probal pa ne gre
LP Pino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pino ()

smacker ::

Hm.. je že nekaj let kar sem delal, se bolj shella poslužujem >:D možno tud da je moj spomin corruptan :D

pino ::

Saj verjamem da ti je šlo prek Totalcommanderja. Pisec Totalcommanderja pravi da ta FTP to FTP normalno dela, če to dopuščajo (odprejo možnost) upravitelji FTP na obeh straneh.
Pri nas to ne pustijo, tako da bom najprej potegnil na svoj čarunalnik pa pol na naš FTP server.
Čez noč bo že poslalo he he.
LP Pino

SeMiNeSanja ::

Kaj v shell account ali command prompt se ne moreš priključiti na nobenem od serverjev?

pino ::

V command promptu na enega se lahko na drugega pa je ssl pa ne gre. NE ZNAM ;(
LP Pino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pino ()

SeMiNeSanja ::

Saj dovolj, da na enemu dobiš command prompt.
Na temu zaženeš ftp in preneseš datoteke na drugi strežnik oz. jih potegneš z drugega strežnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP programi

Oddelek: Programska oprema
353487 (2427) kmetek
»

FTP problem

Oddelek: Programska oprema
51178 (1120) sash
»

Ftp problem

Oddelek: Omrežja in internet
5940 (867) NecroMan
»

FTP program

Oddelek: Programska oprema
121266 (1126) Poldi112
»

Volja- ali moraš imeti program da uploadaš fajle za spletno stran?

Oddelek: Omrežja in internet
181218 (1009) Spajky

Več podobnih tem