» »

Ko te nekdo zaparkira

Ko te nekdo zaparkira

1
2
3

r3dkv1c4 ::

Koliko je policija dolžna ukrepati, ne vem.


Ob vsaki prijavi je dolžna ukrepat, odvisno je, če lahko sankcionirajo kršitelja.

Se mi je že zgodilo, ker nisem poznal čigava last je parking na katerem je bil konflikt, da so se prišli samo pogovarjat z menoj, do prihoda lastnika avtomobila, ki me je zaparkiral.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MostWanted ::

meni se je že 2x zgodilo da so me zaparkirali pred blokom v celju v novi vasi. in to zelo grdo, enkrat ko sem šel v jutranjo in enkrat ko sem šel v nočno. obakrat je bilo za vikend, sem samo držal hupo tk dolgo dokler nista prišla lastnika avta.eden se je opravičeval, drugi je pa mel jajca mi rečt šta ti je majketi in podobno?? nič mu nisem odgovoril,sm sam držal hupo dokler ni prestavu avto. ljudje na oknih pa gledali. me nista več zaparkirala nikol več. ali kdorkoli drug. sedaj ko smo se preselili v nove bloke z kletno garažo je pa ljubi mir!

dexterboy ::

Koliko energije, napora in fizične kondicije je potrebno, da z notranje strani stekla pustiš listek z telefonsko številko?
Nisem bral vseh postov, ampak je že kdo omenil zavorno olje?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Dr_M ::


Koliko energije, napora in fizične kondicije je potrebno, da z notranje strani stekla pustiš listek z telefonsko številko?


Ko hocem nekam it, se hocem odpeljat takoj, ne pa da bom se lene, nesposobne idiote lovil okoli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

Se zgodi, da včasih koga zaparkiraš, ko imaš kak nujen opravek.

Zato se spodobi, da butneš svojo telefonsko na armaturo.

Po mojih izkušnjah potem ni nobenega problema. Folku ni problem počakati minutko, dve.

Seveda imaš pa kretene, ki p***o peljejo v šoping in zaparkirajo 20% parkirišča, ker je tip nepismen in ne zna napisati svoje telefonske številke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

kingsix ::

Sicer ni ravno "zaparkiranje"..ampak na k mi gre folk, ki parkira na mestih, ki so namenjene tistim, ki imamo majhne otroke v avtu.
Folk se je končno nekako naučil ne-parkirat ma mesta za invalide, sedaj pa parkirajo na teh mestih.
Potem pridemo mi z otrokom/vozičkom etc in moraš iskat kak prostor kjer ti noben ne bo parkiral takoj zraven avta, da boš spravil ven in potem not voziček/otroško jajčko.
eh...

sandmat ::

kingsix je izjavil:

Sicer ni ravno "zaparkiranje"..ampak na k mi gre folk, ki parkira na mestih, ki so namenjene tistim, ki imamo majhne otroke v avtu.
Folk se je končno nekako naučil ne-parkirat ma mesta za invalide, sedaj pa parkirajo na teh mestih.
Potem pridemo mi z otrokom/vozičkom etc in moraš iskat kak prostor kjer ti noben ne bo parkiral takoj zraven avta, da boš spravil ven in potem not voziček/otroško jajčko.
eh...

[sarcasm]sorry ampak kam naj zapeljejo svojega BMW X5 2.0d, če ne tja? [/ sarcasm]

Folk je pač objesten, nimaš kaj, lahko poveš na informacijah v trgovini.

Invictus ::

Od kdaj imamo parkirišča za tiste z majhnimi otroci?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Invictus je izjavil:

Od kdaj imamo parkirišča za tiste z majhnimi otroci?


Zraven onih za invalide... to vse sodi v isto kategorijo, s posebnimi potrebami ipd.

Naslednjič boš prišel v Hofer pa bodo imeli parkirišča za predebele :))
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Pika na i ::

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.

kingsix ::

Invictus... že kar nekaj časa. :)
..in je veliko lažje, sploh ma večjih parkiriščih. Drugače moram it ven iz parkinga, met avto sred ceste na parkingu in not spravljat vozek/jajčko etc. in potem ti pride en ki trobi ker ne more tisto sekundo mimo.

Mesar ::

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Zaparkiral? Nikoli.

kingsix je izjavil:

Invictus... že kar nekaj časa. :)
..in je veliko lažje, sploh ma večjih parkiriščih. Drugače moram it ven iz parkinga, met avto sred ceste na parkingu in not spravljat vozek/jajčko etc. in potem ti pride en ki trobi ker ne more tisto sekundo mimo.


A imaš oversize load prikolico?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

kingsix ::

Ne, ampak ker nimam v prtljažniku prostora za celoten voziček vozim del vozička (spodnji ali gornji) spredaj v avtu na sovoznikovem sedežu.
Da to dobim ven, moram vrata do konca odpret. To pa ne gre na praktično nobenem parkingu. Torej, da zadevo dobim ven moram avto spravit na parking le delno (havbo , zadka ne, saj potem ne spravim iz prtljažnika drugega dela), it ven, spravit ven del vozička, nazaj v avto in parkirat...ter obratno ko grem z parkirišča.
Enako velja, če imam otroka v jajčki... torej navadno je treba storit oboje...preden parkiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mesar ::

Torej vsakič ko greš v trgovino sredi parkirišča ob avtu najprej sestavljaš voziček? In potem ko greš domov razstavljaš?
Your turn to burn!

Netrunner ::

MostWanted je izjavil:

meni se je že 2x zgodilo da so me zaparkirali pred blokom v celju v novi vasi. in to zelo grdo, enkrat ko sem šel v jutranjo in enkrat ko sem šel v nočno. obakrat je bilo za vikend, sem samo držal hupo tk dolgo dokler nista prišla lastnika avta.eden se je opravičeval, drugi je pa mel jajca mi rečt šta ti je majketi in podobno?? nič mu nisem odgovoril,sm sam držal hupo dokler ni prestavu avto. ljudje na oknih pa gledali. me nista več zaparkirala nikol več. ali kdorkoli drug. sedaj ko smo se preselili v nove bloke z kletno garažo je pa ljubi mir!


Za to lahko dobiš kazen če te kdo prijavi saj ne smeš trobit za tak primer. Žalostno vendar je tako

issak ::

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Jaz sem enkrat, in sem pustil telefonsko, me je nekdo poklical in sem šel umaknit, res ni šlo drugače takrat. Malo je bil nejevoljen, ampak ga nisem pustil čakati več kot pol minute od kar je poklical.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

kingsix ::

Voziček je sestavljen v nekaj sekundah...oz niti ni nek task da bi reko da traja karkoli... daš eno na drugo. Celega vozička prakitčno ni možnosti, da kakorkoli peljem. Kolega, ki ima Passata karavana enako ne spravi not celega sestavljenega vozička. Kaj še nisi videl današnjih vozičkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Krasno. A zdaj je treba dajat potuho ker smo ljudje očitno po "defaultu" brezobrazna drhal?

Da odgovorim na vprašanje. NE nisem. Sem raje parkiral 100 metrov dlje in šel peške nazaj. Izgovor "mudilo se mi je" ni na mestu. Tudi ostali imajo svoje obveznosti. Ni izgovorov, da bi egoistično oviranje ostalih lahko toleriral.

Pa bi drugič šli prej od doma. Isti kurac kot pezdeti ki se jim najbolj mudi v službo in potem trobijo izsiljujejo prednost vozijo tik za ritjo in pizdijo na ostale.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

kingsix je izjavil:

Voziček je sestavljen v nekaj sekundah...oz niti ni nek task da bi reko da traja karkoli... daš eno na drugo. Celega vozička prakitčno ni možnosti, da kakorkoli peljem. Kolega, ki ima Passata karavana enako ne spravi not celega sestavljenega vozička. Kaj še nisi videl današnjih vozičkov?


Ne to moja gleda :8)

Netrunner je izjavil:

MostWanted je izjavil:

meni se je že 2x zgodilo da so me zaparkirali pred blokom v celju v novi vasi. in to zelo grdo, enkrat ko sem šel v jutranjo in enkrat ko sem šel v nočno. obakrat je bilo za vikend, sem samo držal hupo tk dolgo dokler nista prišla lastnika avta.eden se je opravičeval, drugi je pa mel jajca mi rečt šta ti je majketi in podobno?? nič mu nisem odgovoril,sm sam držal hupo dokler ni prestavu avto. ljudje na oknih pa gledali. me nista več zaparkirala nikol več. ali kdorkoli drug. sedaj ko smo se preselili v nove bloke z kletno garažo je pa ljubi mir!


Za to lahko dobiš kazen če te kdo prijavi saj ne smeš trobit za tak primer. Žalostno vendar je tako


Dobiš kazen za kaj? Na privat parkirišču? Dejansko se sliši kot najbolj elegantna rešitev.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

issak ::

Kazen za hupo, motenje javnega miru ali pa kaj takega.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

ginekk ::

Netrunner je izjavil:


Za to lahko dobiš kazen če te kdo prijavi saj ne smeš trobit za tak primer. Žalostno vendar je tako


Jaz bi storil isto. In kaj ko se nekomu alarm vžge in tuli tri ure skupaj dokler drži akumulator? Ne bluzi, me zanima kdo bo prišel kazen za trobljenje napisat ob 6h zjutraj čez vikend.

šernk ::

Mesar je izjavil:

Torej vsakič ko greš v trgovino sredi parkirišča ob avtu najprej sestavljaš voziček? In potem ko greš domov razstavljaš?


Predvidevam, da vozička za otroke še od blizu nisi videl? še v berlingota ne spraviš celega in moraš zadevo razstavit (če si v dveh je to 10sekund dela). Tisti placi, ki so označeni z vozičkom so z razlogom širši in ne zato, da lahko potem vi vaše BMWje tja parkirate...

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.

pravilno zaparkiranje ne obstaja. edino če samo zaustaviš začasno, torej si v avtu in imaš prižgan motor. Vse ostalo je nepravilno. in ne...še nikoli nisem nikogar zaparkiral, da ne bi bil v roku 10ih sekund pri avtu za ga odparkirat. Pa še to se zgodi morda 5x letno na črpalki, kjer stojim potem zraven.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

Mesar je izjavil:


Dobiš kazen za kaj? Na privat parkirišču? Dejansko se sliši kot najbolj elegantna rešitev.


Najbolj elegantna rešitev je odmaknit vozilo s primerno pripravo. Odložiš ga nekam, kjer ne ovira nikogar. Dalje se ne sekiraš kaj se bo dogajalo s tisto kanto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mesar ::

Unknown_001 je izjavil:

Mesar je izjavil:


Dobiš kazen za kaj? Na privat parkirišču? Dejansko se sliši kot najbolj elegantna rešitev.


Najbolj elegantna rešitev je odmaknit vozilo s primerno pripravo. Odložiš ga nekam, kjer ne ovira nikogar. Dalje se ne sekiraš kaj se bo dogajalo s tisto kanto.


Ja, s to razliko, da se vsi ne vozimo okoli z viličarji.
Your turn to burn!

krho ::

šernk je izjavil:

Mesar je izjavil:

Torej vsakič ko greš v trgovino sredi parkirišča ob avtu najprej sestavljaš voziček? In potem ko greš domov razstavljaš?


Predvidevam, da vozička za otroke še od blizu nisi videl? še v berlingota ne spraviš celega in moraš zadevo razstavit (če si v dveh je to 10sekund dela). Tisti placi, ki so označeni z vozičkom so z razlogom širši in ne zato, da lahko potem vi vaše BMWje tja parkirate...


Jaz spravim celoten voziček z nameščenim ležalnim delom v prtljažnik od Astre karavan l. 2005. Je pa res, da potem noter ne gre več nič drugega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

solatko ::

Z napačnim parkiranjem - posledično zaparkiranjem ali vhoda ali drugega vozila ali kolesarske poti,...... je enako, kot z vsemi drugimi nepravilnostmi, ki jih idiotski vozniki, počnejo v nasprotju s predpisi.
Ovce, ki vidijo svojo rit in nič drugega okoli, si ne zaslužijo drugega, kot da jih njihovo početje precej drago stane, pa naj bo to kazen (redko) ali vandalski poseg v njihovo svetinjo, povzročen z njihovo brezbrižnostjo.

Ne vem, kako bi se počutili, ko vam kirurg iz kliničnega centra, za več kot 24 ur, zaparkira garažo na Vodmatu (večkrat doživeto). Doktor pač ni nek neizobražen povprečnež, pa je vseeno, po obnašanju v prometu, samo en velik egoist, ki skrbi izven operacijske dvorane, samo za svojo rit.

Ob opozorilu, se je obnašal, kot zadnji zanikrni čefur in čez dva dni, vozilo pustil na istem mestu. Odvijačenje dveh ventilčkov, ki sta končala v travi, je problem rešilo. Možakar je klical AMZS, policijo in verjetno par advokatov, preden so mu namestili dva ventilčka in s kompresorjem nafilali gume.
Rezultat - na Vodmatu ni bil nikoli več parkiran ta avto.
Delo krepa človeka

Pika na i ::

issak je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Jaz sem enkrat, in sem pustil telefonsko, me je nekdo poklical in sem šel umaknit, res ni šlo drugače takrat. Malo je bil nejevoljen, ampak ga nisem pustil čakati več kot pol minute od kar je poklical.

"Ni šlo drugače, se opravičujem že v naprej , pokličite .....pridem takoj."
Se nikdar še nihče ni jezil.
Pomanjkanje parkirišč, avtomobilov vsak dan več...in se zgodi. Ne velikokrat, se pa.

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

issak je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Jaz sem enkrat, in sem pustil telefonsko, me je nekdo poklical in sem šel umaknit, res ni šlo drugače takrat. Malo je bil nejevoljen, ampak ga nisem pustil čakati več kot pol minute od kar je poklical.

"Ni šlo drugače, se opravičujem že v naprej , pokličite .....pridem takoj."
Se nikdar še nihče ni jezil.
Pomanjkanje parkirišč, avtomobilov vsak dan več...in se zgodi. Ne velikokrat, se pa.


Jaz bi se tudi najraje kar na čopovo z avtom zapeljal in ga pustil tam. Pa se zavedam da ugodne parkirne opcije ni tam okol.

Toda jaz sem pameten. Jaz uporabim trolo ali biciklo mogoče pešhondo
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

issak je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Jaz sem enkrat, in sem pustil telefonsko, me je nekdo poklical in sem šel umaknit, res ni šlo drugače takrat. Malo je bil nejevoljen, ampak ga nisem pustil čakati več kot pol minute od kar je poklical.

"Ni šlo drugače, se opravičujem že v naprej , pokličite .....pridem takoj."
Se nikdar še nihče ni jezil.
Pomanjkanje parkirišč, avtomobilov vsak dan več...in se zgodi. Ne velikokrat, se pa.


Jaz bi se tudi najraje kar na čopovo z avtom zapeljal in ga pustil tam. Pa se zavedam da ugodne parkirne opcije ni tam okol.

Toda jaz sem pameten. Jaz uporabim trolo ali biciklo mogoče pešhondo

Ne pišem o celodnevnem zaparkiranju.
Lahko pa pišem o tem, kako moški kupijo en ogromen avto in mislijo, da potrebujejo zanj dva parkirišča. Ker ne znajo parkirati? Jasno, da ne.

matijadmin ::

Mehmed je izjavil:

Redarji.

Možno, da je bila parcela v lasti občine (prenekaterim blokom se je na zelenice v neposredni okolici in na parkirišča ob postopnem ukinjanju družbene lastnine vpisala v ZK kar občina). Lahko pa ima upravljalec kakšen dogovor z občino. Potem je redarstvi pristojno.

Lahko tudi, da so odpeljali na svoje stroške, kar je sicer manj verjetno in rezervirano bolj za posebne okoliščine. Pri nas, ko potekajo priprave na kakšno prireditev in lastnik ne umakne vozila, kjer ga sicer lahko parkira, to stori občina na svoje stroške, obvesti lastnika in potem ga ta prevzame.
Vrnite nam techno!

issak ::

Unknown_001 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

issak je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Jaz sem enkrat, in sem pustil telefonsko, me je nekdo poklical in sem šel umaknit, res ni šlo drugače takrat. Malo je bil nejevoljen, ampak ga nisem pustil čakati več kot pol minute od kar je poklical.

"Ni šlo drugače, se opravičujem že v naprej , pokličite .....pridem takoj."
Se nikdar še nihče ni jezil.
Pomanjkanje parkirišč, avtomobilov vsak dan več...in se zgodi. Ne velikokrat, se pa.


Jaz bi se tudi najraje kar na čopovo z avtom zapeljal in ga pustil tam. Pa se zavedam da ugodne parkirne opcije ni tam okol.

Toda jaz sem pameten. Jaz uporabim trolo ali biciklo mogoče pešhondo



Ni blo nikjer blizu čopove, ampak za nekim vogalom zraven banke v šiški, avtobus ni bil varjanta takrat, bicikel tudi ne. Kaj naj po tem ko sem že enkrat bil tam, grem nazaj domov zato da grem s trolo tja spet? Lej, rešilo se je v minuti brez kakršnih koli posledic, ne vem kaj si siten. Vsega skupaj sem bil tam 5 minut, oz. ko je gospod poklical sem preparkiral in nisem oviral nikogar več.

Niti približno nebi parkiral na sredi čopove, ne pretiravaj
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

IL DIAVOLO ::

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Zakaj misliš, da sem na strani tistega ki zaparkira :D

Se pa mi je to zgodilo samo 1x in še takrat je baba panična klicala policijo.

Scorpia ::

krho je izjavil:

šernk je izjavil:

Mesar je izjavil:

Torej vsakič ko greš v trgovino sredi parkirišča ob avtu najprej sestavljaš voziček? In potem ko greš domov razstavljaš?


Predvidevam, da vozička za otroke še od blizu nisi videl? še v berlingota ne spraviš celega in moraš zadevo razstavit (če si v dveh je to 10sekund dela). Tisti placi, ki so označeni z vozičkom so z razlogom širši in ne zato, da lahko potem vi vaše BMWje tja parkirate...


Jaz spravim celoten voziček z nameščenim ležalnim delom v prtljažnik od Astre karavan l. 2005. Je pa res, da potem noter ne gre več nič drugega.


Kaksen vozicek imas to, da v berlingota ne spravis? Jaz gt3 ki je med najvecjimi, spravim not celo, da ga niti ne zlozim, ce nimam zgornje police. Ce ga dam na bok, pa dve hladilni torbi spravim in se marsikaj + na zgornjo polico.
////

Mehmed ::

kixs je izjavil:

Zadnje case velikokrat zaparkiram vsaj en avto. Ampak pustim listek na armaturki. Mislim, da ni problem poklicat in pocakat minutko/dve ;)


MIHAc27 je izjavil:

Zaparkiranje je itak problem vseh večjih mest po mojem. Sam imam na službenem vozilu velik list z telefonsko vedno viden. Se je pa že zgodilo, da ga niso opazili.


dexterboy je izjavil:

Koliko energije, napora in fizične kondicije je potrebno, da z notranje strani stekla pustiš listek z telefonsko številko?


Invictus je izjavil:

Se zgodi, da včasih koga zaparkiraš, ko imaš kak nujen opravek.

Zato se spodobi, da butneš svojo telefonsko na armaturo.

Po mojih izkušnjah potem ni nobenega problema. Folku ni problem počakati minutko, dve.


Ok, dej bodmo posteni, minutka dve je casovna enota za starse, ki odlagajo froce v solo preden pogruntajo, da njim trobis nej ne parkirajo na jebeni cesti. Tok cajta ti ze en lift v bloku brez tezav pozre, tudi ce si v nizkem startu ko telefon zazvoni.
Lahko si domisljas, da bo minuta, verjetno se ti tudi zdi minuta, samo res skor nikoli ni.

Pa te listki s telefoni... Ce tistemu ki ga zaparkirate iz katergakoli razloga ne dela telefon ali pa nima denarja gor bo naredil kaj? Sel klicat v govorilnico? Sel v kiosk nafilat telefon?

Sem imel to cast enga debila gledat, ki je vec tednov vsak dan zaparkiru dva avta za vec ur. Je pustu listek in tudi priletu v sedmih minutah, ko je bilo treba. Verjetno je z njegove perspektive mesec izgledal super, samo enkrat je rabu priletet se pravi ni motil nikogar, prihranil pa za tedne parkirnine.
No v realnosti je zaparkiral sluzbene avtomobile in ko je treba na intervencijo ga noben niti klical ne bi ker nima cajta za zgubljat in prevzame naslednji. Nekdo pac izgubi v trenutku desetkrat tok denarja kot ga je debil prihranil za parking.
Ce bi ta debil pisal tle not bi verjetno zvenel kot vsi ostali, iskreno preprican da ni naredil nic narobe.

Mehmed ::

matijadmin je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Redarji.

Možno, da je bila parcela v lasti občine (prenekaterim blokom se je na zelenice v neposredni okolici in na parkirišča ob postopnem ukinjanju družbene lastnine vpisala v ZK kar občina). Lahko pa ima upravljalec kakšen dogovor z občino. Potem je redarstvi pristojno.

Lahko tudi, da so odpeljali na svoje stroške, kar je sicer manj verjetno in rezervirano bolj za posebne okoliščine. Pri nas, ko potekajo priprave na kakšno prireditev in lastnik ne umakne vozila, kjer ga sicer lahko parkira, to stori občina na svoje stroške, obvesti lastnika in potem ga ta prevzame.


Privat zemljisce, sej so tud sami izustli to. Nima veze, verjetno je bil redar svez pa prevec zagnan, drugace bi se se kdaj ponovilo do zdej. Lastnik je pa tudi prilaufal se preden bi pajk speljal tko da tudi ne morem z gotovostjo rect, da bi ga odpeljal, mogoce so ga samo prestavit nameraval.

r3dkv1c4 ::

dexterboy je izjavil:

Koliko energije, napora in fizične kondicije je potrebno, da z notranje strani stekla pustiš listek z telefonsko številko?
Nisem bral vseh postov, ampak je že kdo omenil zavorno olje?

Najlepše je vzet purpen, nafilat auspuh in se odpravit na avtobus.

Potem pride avtovleka po avto....problem solved.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Mehmed ::

A prodajajo kje kake manjse sample size purpene? Drugace verjetno ni prakticno plus tisto na busu nosit...

Matko ::

Unknown_001 je izjavil:

... poraja se mi ideja. Poslovna ideja. Narest zložljiv "rudl" za premikanje avtomobila po dvorišču ali za menjavo pnevmatik. Dobesedno bi šlo za dvigalko na kolescih. Torej potrebujem neko zložljivo konstrukcijo ki bo dvignika vozilo od tal. Stvar nato enostavno premakneš na roke ali si pomagaš s kakim sosedom.

Podobno kot ročni viličar za palete le da je zložljiv.


Toplo vodo so že davno odkrili. :D

voziček za premik avtomobila


Lahko je hidravličen ali, mehanski.

Druga možnost je dvigalka in voziček pod kolo

enostavni voziček



OPOZORILO: Na nagnjenem terenu se lahko naredi veliko škode.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:


Ne pišem o celodnevnem zaparkiranju.
Lahko pa pišem o tem, kako moški kupijo en ogromen avto in mislijo, da potrebujejo zanj dva parkirišča. Ker ne znajo parkirati? Jasno, da ne.


Boli mene khm!
Mislt je treba vnaprej, to ti čem dopovedat. Če veš da ne boš dobil parkinga za avto je treba najt druge opcije prevoza. Če pa res ne gre drugače kot z avtomobilom... plačljivih parkirnih mest je kolikor hočeš.

issak je izjavil:



Ni blo nikjer blizu čopove, ampak za nekim vogalom zraven banke v šiški, avtobus ni bil varjanta takrat, bicikel tudi ne. Kaj naj po tem ko sem že enkrat bil tam, grem nazaj domov zato da grem s trolo tja spet? Lej, rešilo se je v minuti brez kakršnih koli posledic, ne vem kaj si siten. Vsega skupaj sem bil tam 5 minut, oz. ko je gospod poklical sem preparkiral in nisem oviral nikogar več.

Niti približno nebi parkiral na sredi čopove, ne pretiravaj


Sploh ni letelo nate. Šlo je za karikiran primer.

Btw. Če bi mene zaparkiral bi bil konkretno siten. In s tem nimam problemov. Prav je, da se pove da nekdo dela nekaj narobe, ker dvomim da so na svetu tako nujne stvari, da je treba nekoga drugega zaparkirat. Če je pa nujna situacija nastala po tvoji krivdi oer se nisi znal organizirat je pa to tvoj problem in me čisto nič ne briga kako boš ti to speljal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

šernk je izjavil:

Predvidevam, da vozička za otroke še od blizu nisi videl? še v berlingota ne spraviš celega in moraš zadevo razstavit (če si v dveh je to 10sekund dela).

če pa v prtljažnik kamor paše euro paleta ne moreš dat sestavljenega vozička pol pa tut ne vem no...

men gre z lahkoto, prav zato sem tako kanto vzel, ker po lepoti ga 100% nihče ne kupi :)

Netrunner ::

Mesar je izjavil:


Dobiš kazen za kaj? Na privat parkirišču? Dejansko se sliši kot najbolj elegantna rešitev.


Butasto je ja, samo tako je. Maloverjetno je da bo kdo klical policijo vendar ima pravno podlago da se te prijavi. Nevem kako se to dokazuje vendar je kaznivo.

tukaj nekaj malega piše o tem, za več si poguglaj.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.

Če sem, potem je to moralo biti, ko sem bil mlad voznik in ko je bil prometni režim v centru mesta drugačen in je to bilo tako redko, da ni več spomina na ta dogodek. Nimam v spominu, da bi se soočil z nekom, ki bi bil zaparkiran z moje strani. Sem pa kot voznik začetnik parkiral na nedovoljenih mestih, ne da bi kogarkoli zaparkiral, če sem moral kam skočit, pa ni bilo prostora. Je pa to bilo zelo redko.

Zato lahko rečem, da nikoli nisem nikogar zaparkiral.

Moje moto je "ne delaj drugim, kar nočeš, da drugi delajo tudi tebi". Raje bi parkiral napačno (ali pa bolj daleč), kot pa da bi koga zaparkiral.

Če nekoga zaparkiraš, potem je to iz psihološkega vidika znak, da prelagaš odgovornost na druge ljudi; nisi odgovoren. Vsaj jaz to tako vidim.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Pika na i ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Je tu kdo, ki ni NIKOLI nikogar nepravilno zaparkiral?
Pa brez laganja, prosim.


Zakaj misliš, da sem na strani tistega ki zaparkira :D

Se pa mi je to zgodilo samo 1x in še takrat je baba panična klicala policijo.

A? A si?:)

Med samimi popolneži tu, si ljubko nepopoln. In lažeš ne.

- Nikdar nisem in ne bom parkirala na prostoru za invalide in intervencijski poti.
Vsakega, ki dobim na teh prostorih, sqrcam. V upanju, da morda naslednjič ne bo tak idiot.

-"Parkirišča za otroke" pa so po moje narejena zato, da mamice in očki...ne lazijo čez celo parkirišče (z otroki, psom in preštevilnimi punkli) in ne zato, da popolno skomplicirani starši (lubijezus, le kako se je dalo včasih v bolho stlačit voziček danes pa je problem ga dat v en normaln avto ) pizdakajo, da njim (če me spomin ne vara, tam ni nobenih reg. oznak, komu pripada) namenjen prostor, zasedajo avtomobili brez otroškega sedeža. A če v njem ni otroškega sedeža, to že kar pomeni, da v njem tudi otroka ni?

- Predvidevanja te bodo nekega lepega dne ubila, @RaptorF16

Unknown_001 ::

Manu je izjavil:


Če nekoga zaparkiraš, potem je to iz psihološkega vidika znak, da prelagaš odgovornost na druge ljudi; nisi odgovoren. Vsaj jaz to tako vidim.


Zelo lepo napisano.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Netrunner ::

Jaz lahko tudi trdim, da nikoli nisem nikogar zaparkiral. Napačno parkiral ja, zaparkiral pa ne.

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:


- Predvidevanja te bodo nekega lepega dne ubila, @RaptorF16


Blah blah ...

Samo izmotavaj se ti s takimi enovrstičnicami. Kot da si bo kdo gnal k srcu.

Predvidevanje te bo prej rešilo kot spravilo v težave.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mujek ::

krho je izjavil:

Jest pred Lidlom, kadar grem tja z malčkom zelo rad zaparkiram gnoje, kateri so se brez avtosedeža parkirali na parkirišče namenjeno tistim, kateri imajo majhne otroke.

Si mogoče pomislil, da imajo otroka v lupinici? In imajo otroka z lupinico v trgovini?

Ne narobe razumeti mojega sporočila - obsojam leunhe, ki parkirajo na invalidskih/"otroških" parkirnih mestih. Tudi obsojam, tiste ki parkirajo 1m od vhoda v trgovino (kjer ni parkirnega mesta). Ali pa na "mestu za intervencije", ker je pač tisti trenutek v senci.

Obsojam pa tudi trgovce, da sami ne uredijo teh zadev. Parkrat bi samo morali odpeljati napačno parkirana vozila in bi se ljudje navadili.
Pravtako pa policija ne opravlja svojega dela. Oziroma jih je verjetno premalo za to. Nepravilno parkiranih vozil je ogromno. Ljudje parkirajo v krožiščih. To vidim vsaj enkrat na teden.

Mehmed ::

Manu je izjavil:


Če nekoga zaparkiraš, potem je to iz psihološkega vidika znak, da prelagaš odgovornost na druge ljudi; nisi odgovoren. Vsaj jaz to tako vidim.


Ce nekoga zaparkiras mu cist jasno sprocas da je tvoj cas vec vreden od njegovega. Zakaj bi hodil pet minut do svojega avta, raje naj nekdo drug pocaka pet minut pred svojim.
Simple as that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Pika na i je izjavil:


- Predvidevanja te bodo nekega lepega dne ubila, @RaptorF16


Blah blah ...

Samo izmotavaj se ti s takimi enovrstičnicami. Kot da si bo kdo gnal k srcu.

Predvidevanje te bo prej rešilo kot spravilo v težave.

Ja ja...
Nehaj prosim nakladat, da si tako razumevajoč do drugih udeležencev v prometu.Ker nihče ni.

Ja, sploh če je napačno, a ne.
Aja, oprosti, tvoje je vedno pravilno.

solatko ::

Nikoli ni bil problem, če te nekdo zaparkira za nekaj minut, recimo dostava hrane (max 10 minut), problem je s tistimi, ki se vozijo v službo z avtomobili, po navadi niso niti prebivalci mesta, pa se jim hebe, ko vsak dan nekoga zaparkirajo. Največkrat kakšen vhod v blok ali dovoz v garažo. Takim pomaga samo to, da morajo kdaj pa kdaj nafilat gume ali kupit nove, če ne vidijo, da so na tleh.

Osebno v 55-ih letih, nisem še nikogar zaparkiral, niti nisem nikoli parkiral na mestih, ki so označena za invalide, elektro polnjenje, intervencijska pot,.....
Če se mi je kdaj zdelo, da bom morda napoti, seveda za krajši čas, sem vedno pustil listek na armaturi, s telefonsko številko in opravičilom, če pa je bil teren raven pa v 0 in brez zavore, kolesa pa naravnost, da ni bilo problema, moj avto premaknit za kak meter ali dva.
Delo krepa človeka
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za parkiranje na cesti na zasebnem zemljišču

Oddelek: Na cesti
306683 (5454) s1m0n
»

parkiranje na privatnem parkingu

Oddelek: Loža
318690 (7786) fikus_
»

Zaparkiran avtomobil na parkirišču

Oddelek: Na cesti
407927 (5320) SaXsIm
»

Pajek - odvoz vozila

Oddelek: Loža
265733 (4940) bajsibajsi

Več podobnih tem