» »

Ko te nekdo zaparkira

Ko te nekdo zaparkira

«
1
2 3

Avenger ::

Zjutraj me je na parkingu čakalo presenečenje, nekdo me je zaparkiral, sicer sem prišel ven, ampak s pomočjo še nekoga, pa rabil sem 10 minut manevriranja in je šlo na milimetre. Nisem se imel časa ukvarjat z delikventom, sem pa potem poguglal kaj za vraga lahko storiš, če dejansko ne moreš ven. Izkaže se, da če si na privatnem parkirišču - pred bloki itd., potem praktično nič. Redarstvo ni pristojno, policija (če že pride) lahko edino prek tablic ugotovi kdo je lastnik in lahko potem iščeš telefonsko in potem nobene sankcije. Če slučajno pride lastnik, pač reče sorči in odpelje in je to to. To da si zgubljal čas in živce, pač ni v računici.

Evo, zdej me pa zanima neki, a je kaznivo, če nekomu spustiš zrak iz gum(e)? Kot pri zaparkiranju, škode dejansko ni nobene, ane?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mesar ::

Pokličeš pajka
Your turn to burn!

s1m0n ::

Smo bili že večkrat v takšni situaciji na privatnem zemljišču!
Ne ostane ti nič drugo kot čakanje ali, da po sreči najdeš lastnika, da avto umakne.

Pajek bo samo strošek... Ne vem, če je vreden živcev in časa.

Egidij88 ::

Če nekoga zaparkiraš, to narediš zato, ker je vse polno in imaš samo minutko nekaj za skočiti ponj. Drugače si gnoj. Če si zaparkiran, pač take it easy, greš na kavo... bv se sekirati, nič ne moreš pa svet se ne bo podrl.

...:TOMI:... ::

Gasilci imajo napihljive vreče, ki jih dajo pod avto, dvignejo avto in nato podstavijo pod kolesa vozičke. Nato lahko avto porineš kamor želiš.

Če nihče drug ne ukrepa, so gasilci vedno na voljo.
Tomi

Mesar ::

...:TOMI:... je izjavil:

Gasilci imajo napihljive vreče, ki jih dajo pod avto, dvignejo avto in nato podstavijo pod kolesa vozičke. Nato lahko avto porineš kamor želiš.

Če nihče drug ne ukrepa, so gasilci vedno na voljo.


Na smetišče? Še boljše na tvoj plac in potem ti njega zaparkiraš.
Your turn to burn!

Mehmed ::

Avenger je izjavil:

Izkaže se, da če si na privatnem parkirišču - pred bloki itd., potem praktično nič. Redarstvo ni pristojno


Videl sem dve identicni situaciji na istem privat zemljiscu kjer so enkrat redarji rekli, da ne morejo nic, drugic pa poklicali pajka pa je bilo vse reseno v petih minutah. En redar je pac zavzel stalisce jih boli kurac kaj se dogaja na privat zemljiscu, drugi pa da je onemogocit drugim vkljucevanje v promet prepovedano ne glede kje to naredis.
Nimam pojma kateri ima prav, drugic poklici pa upaj da ti posljejo slednjega.

šernk ::

na privat zemljišču pride pajek in odpelje vozilo na zahtevo in stroške lastnika zemljišča. Lastnik pa potem lahko toži tistega, ki je lastnik avta da dobi te stroške nazaj. če je parkirišče od bloka pa ne vem.

tudi gasilce je mimogrede treba plačat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

xmetallic ::

Spustiš vsaj dve gumi, da bo imel stroške z avtovleko. Ena ni dovolj ker si jo lahko zamenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Ales ::

Egidij88 je izjavil:

Če nekoga zaparkiraš, to narediš zato, ker je vse polno in imaš samo minutko nekaj za skočiti ponj. Drugače si gnoj. Če si zaparkiran, pač take it easy, greš na kavo... bv se sekirati, nič ne moreš pa svet se ne bo podrl.

Bi si človek mislil, da je vedno za minutko! Se mi je zgodilo, da me je dopoldan pred blokom zaparkirala zblojena ženska, ki je mirno šla v službo. In to ne slučajno zaparkirala, enostavno je postavila avto vzdolžno pred pravilno parkirana vozila. Nikjer ni pustila telefonske za steklom ali kaj podobnega.

V tistem trenutku se mi je zgodilo, da sem imel v družini nujen zdravniški primer, pridem na parking... in kaj zdaj? Pokličem policijo, pravijo da pridejo a da bo trajalo. Dozdevalo se mi je, da mora biti ali zaposlen ali stranka od ene od firm, ki so pod bloki in sem lepo šel po vrsti. V tretjem poskusu mi je nekdo znal povedati čigav je avto in sem šel do njih.

Najprej sem stopil naravnost v pisarno direktorice in jo lepo nadrl, potem sem več ali manj vdrl v pisarno tiste zblojene lastnice avta in ji prekinil sestanek. Ko sem ji rekel da sem že poklical policijo in da naj se zmiga ter odstrani avto, ji je kapnilo da bi bilo morda le dobro. Pred tem me je prosila, če lahko zaključi sestanek prej. Wtf?

Njen odziv je bil, da je mislila da so tisti avtomobili vedno tam parkirani in da ne bo nikogar motila. Zakaj ni pustila vsaj telefonske pa ni znala povedati.

Policijo sem potem poklical, da jim ni treba hoditi, ker tako ali tako ne bi mogli nič več narediti, kar nisem že sam. So se mi lepo zahvalili in to je bilo to.

Vse živo doživiš na parkingih. No, pa tile geniji so v službi doživeli, da jim je en pošteno jezen možak malo popestril dan. :))

facepalm ::

Ce se ti nujno mudi, mu razbijes steklo in sam premaknes avto. Za brisalec mu nataknes sporocilo "Se opravicujem ampak se mi je mudilo. Zraven listka sem vam pustil se 500eur." Denarja seveda ne pustis:)

Mare2 ::

Avenger je izjavil:

Zjutraj me je na parkingu čakalo presenečenje, nekdo me je zaparkiral


Nekateri avto pustijo "v leru" tako lahko premakneš avto naprej - nazaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ales ::

Nekateri mogoče ampak tale ni. Pustila ga je v prvi prestavi.

Unknown_001 ::

Jaz sem problem enkrat rešil z viličarjem. Nek bosanc se je z BMW jem na dovoz od firme parkiral. Sem mu rekel naj umakne naprej na makadam za cesto pa je ignoriral in šel na drugo stran ceste...

No... grem po viličar in avto umaknem z dovoza naprej čez cesto. Kaj je blo pol ne vem. Se pa spomnim, da se je potem z redarjem kregal, ker je dobil kazen za napačno parkiranje. No... v vsakem primeru bi jo fasal ker je bil prej parkiran na pločniku potem smo ga pa na trato preložil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Oberyn ::

Unknown_001 je izjavil:

No... grem po viličar in avto umaknem z dovoza naprej čez cesto. Kaj je blo pol ne vem. Se pa spomnim, da se je potem z redarjem kregal, ker je dobil kazen za napačno parkiranje. No... v vsakem primeru bi jo fasal ker je bil prej parkiran na pločniku potem smo ga pa na trato preložil.

A si ga z vilicami od spodaj dvignil, ali skozi okna pa za streho?

Unknown_001 ::

Oberyn je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

No... grem po viličar in avto umaknem z dovoza naprej čez cesto. Kaj je blo pol ne vem. Se pa spomnim, da se je potem z redarjem kregal, ker je dobil kazen za napačno parkiranje. No... v vsakem primeru bi jo fasal ker je bil prej parkiran na pločniku potem smo ga pa na trato preložil.

A si ga z vilicami od spodaj dvignil, ali skozi okna pa za streho?


Vilice na široko pa pod avto sem dal plus spredi neki kartonov da mu neb kakih risov ali udrtin na vratih naredil tok da ne bi mel pol problemov. Viličar je mel dost nosilnosti tko da ni blo problema.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Gre za spor zasebne narave in jasno, to ni noben prekršek, zato tudi Policija nima podlage kaznovalno ukrepati. Policija bo po reg. tablici poiskala lastnika in ga sama obvestila, nikakor pa ne bo zaparkiranemu posredovala njegovih os. podatkov.

Znanki, ki je zdravnica in se ji je mudilo v službo, pa jo je nekdo zaparkiral, se je Policija zelo potrudila. Lastniku vozila so sporočili na mobilni telefon in "zagrozili," da če je takoj ne odparkira, pridejo ponj. V četrt ure je bil tam in jo odparkiral. Verjamem pa, da vsi nimajo te sreče.

Ostane ti, a le če si lastnik, oz. solastnik tega parkirišča, da naročiš pajka. Seveda na lastne stroške in tudi ko ga lastnik pride iskat, izročiš brez kakršnega koli pogojevanja plačila nastalih stroškov ter sam poravnaš vse zanj. Poravnavo stroškov mu kvečjemu lahko ponudiš v izogib tožbi. Če ne plača, ga potem lahko tožiš za motenje posesti in povračilo vse škode (materialne, kamor npr. sodita odvoz in hramba vozila ter nematerialne, če ti je nastala). Os. podatke lastnika lahko pridobi šele tvoj odvetnik, ti sam pa ne.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Povzročanje škode vsekakor ni na mestu, pa tudi kaznivo je. Kako je s praznjenjem gum, nimam pojma. Če daš obvestilo na voznikovo stran, da so prazne, je po moji oceni higienski minimum. Odvoz s pajkom ali zguba časa za iskanje tlačilke ter polnjenje je (lahko) škoda, ugibam. Naj kakšen pravnik pove, kako je s tem. Videl sem tudi, kako so enemu pred vhodom v neko skladišče, ko je zaparkiral dostavno pot s stretch folijo zavili vozilo. S tisto močno za paletiranje. Človek se je dobre pol ure mučil tisto sneti. Poletje je bilo in na soncu se je dodobra prešvical ter naklel. Ob nekih protestih pa so to uporabili tudi aktivisti, ko so policistom tako ovili avtomobil, da niso mogli hitro zapustiti kraja. Po pameti, mirna kri in nemaščevalnost sta edina, ki iz situacije vodita civilizirano.
Vrnite nam techno!

Mehmed ::

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
14. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča.


Ne vem ce bi temu rekel lih spor zasebne narave.

r3dkv1c4 ::

Izkaže se, da če si na privatnem parkirišču - pred bloki itd.


parkingi pred bloki in razne podobne fore niso privat parkirišče.....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

maco-maco ::

Yugota je lahko posameznik pri kolesu dvignil in zrinil stran. Je imel pa manj kot 800kg. Avto, ne posameznik. Danes sta očitno potrebna dva (potrebna za prestavljanje avta; ne tako na splošno).
Kaj?

Scorpia ::

Mene je 1x tudi en zaparkiral, ker se mi je mudilo, sem imel vsaj sreco, da ni imel v prestavi. Vzel klesca in precvikal zajli za rocno na zadnjih kolesih in ga premaknil. Seveda sem avto "zavaroval" s kamni in pustil sporocilo naj popravi rocno.
////

Netrunner ::

facepalm je izjavil:

Ce se ti nujno mudi, mu razbijes steklo in sam premaknes avto. Za brisalec mu nataknes sporocilo "Se opravicujem ampak se mi je mudilo. Zraven listka sem vam pustil se 500eur." Denarja seveda ne pustis:)


Problem je da novi avtomobili imajo one električne ročne, tako da avtomobila brez ključa ne moreš premaknit.

IL DIAVOLO ::

Odvisno od situacije. Zagotovo pa nimaš pravice spuščati zrak in gum in razbijat stekel lol

Tudi klicanje policije se mi zdi pretirano, so druge alternative. Ali greš po opravkih ali pa koga pokličeš da pride po tebe in se vrneš kasneje ko se sprazni parkirišče.

Dr_M ::

Po pameti, mirna kri in nemaščevalnost sta edina, ki iz situacije vodita civilizirano.


Taki kmetavzarski idioti se tako mirnemu cloveku dvignejo tlak. Kaj folku dogaja v glavi, da gredo zaparkirat drugo vozilo, meni ni jasno.
Ko sem zivel se v lj, mi je sosed 2x zaparkiral avto, da sem se ziher 10 minut zajebaval, da sem spravil svoj avto ven, enkrat sem ga celo rahlo poskodoval.
Seveda sem mu obakrat pustil opomin na avtu, ampak glede na to, da je bil nek jeben hipi, itak ni opazil dodatne udrtine na havbi (poleg 10, ki jih je imel ze prej)...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

s1m0n ::

itak ni opazil dodatne udrtine na havbi (poleg 10, ki jih je imel ze prej)...

Torej nisi bil edini, ki ga je zaparkiral še jih je bilo 10 pred teboj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Dr_M ::

Ja, to je redno pocel in ocitno se ni sekiral.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šernk ::

Tudi klicanje policije se mi zdi pretirano, so druge alternative. Ali greš po opravkih ali pa koga pokličeš da pride po tebe in se vrneš kasneje ko se sprazni parkirišče.


ker slučajno imam čas in nisem zmenjen, da moram biti čez 2 uri na drugem koncu Slovenije na sestanku ane?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s1m0n ::

Ta tvoj sestanek ne pomeni popolnoma nič!
Ne za policijo ne za tistega, ki te je zaparkiral :)

SimplyMiha ::

Počakam lastnika, mu na skrivaj sledim do doma in pogledam, pod katerim uporabniškim imenom se prijavlja na S-T.

matijadmin ::

Mehmed je izjavil:

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
14. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča.


Ne vem ce bi temu rekel lih spor zasebne narave.

Je, ker piše do zasebnega zemljišča, to pa je iz te določbe izvzeto. Poglej sodno prakso.

r3dkv1c4 je izjavil:

Izkaže se, da če si na privatnem parkirišču - pred bloki itd.


parkingi pred bloki in razne podobne fore niso privat parkirišče.....

Zakaj pa ne? Po kakšni logiki tako na pamet to suvereno trdiš. Imo je stvar trivialna, zapisana v ZK.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu


Ne stekam najbolje kaj hoces povedat matijadmin, tale del ti je vazen, ko te zaparkirajo.
Ko ti zaparkirajo dovoz ali pa garazo pa uni naslednji.

r3dkv1c4 ::

matijadmin je izjavil:

Mehmed je izjavil:

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
14. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča.


Ne vem ce bi temu rekel lih spor zasebne narave.

Je, ker piše do zasebnega zemljišča, to pa je iz te določbe izvzeto. Poglej sodno prakso.

r3dkv1c4 je izjavil:

Izkaže se, da če si na privatnem parkirišču - pred bloki itd.


parkingi pred bloki in razne podobne fore niso privat parkirišče.....

Zakaj pa ne? Po kakšni logiki tako na pamet to suvereno trdiš. Imo je stvar trivialna, zapisana v ZK.

Recimo, živim v bloku, kjer je parkirišče last etažnih lastnikov in ko se odpravljam ven, naletim na zaparkiran avto.

Pokličem policijo in mora ukrepat, ker sem pač etažni lastnik.

Po drugi strani, če ne bi bil etažni lastnik, bi se javna površina uporabljala, kot parkirišče, kar pa spet pomeni, da ima policija pooblastila, da sankcionira kršitelja.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

šernk ::

zanimivo, da nekateri tu očitno še branijo človeka, ki nekoga drugega zaparkira. najbrž ker je tisti le žrtev, ki je ostal brez parkplaca, ti si pa potem zloben, ker kličeš policijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Horejšio ::

Neverjetno kakšni so nekateri. Mojega še niso zaparkiral, dobi pa vsak mesec kako novo bojno rano na parkingu.

IL DIAVOLO ::

šernk je izjavil:

Tudi klicanje policije se mi zdi pretirano, so druge alternative. Ali greš po opravkih ali pa koga pokličeš da pride po tebe in se vrneš kasneje ko se sprazni parkirišče.


ker slučajno imam čas in nisem zmenjen, da moram biti čez 2 uri na drugem koncu Slovenije na sestanku ane?


Sam veš, kaj ti je bolj pomembno ;)

Mare2 ::

Tisti, ki nekoga zaparkira. Hmm. Kar precej riskira. Najmanj kako buško. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

Zadnje case velikokrat zaparkiram vsaj en avto. Ampak pustim listek na armaturki. Mislim, da ni problem poklicat in pocakat minutko/dve ;)

Enkrat je en sleper zaparkiral ene 10 avtov. Poklicem na stevilko, ki jo je imel na ceradi in dobim prav njega. Sel je na kavo :lol:

matijadmin ::

r3dkv1c4 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Mehmed je izjavil:

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
...
14. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča.


Ne vem ce bi temu rekel lih spor zasebne narave.

Je, ker piše do zasebnega zemljišča, to pa je iz te določbe izvzeto. Poglej sodno prakso.

r3dkv1c4 je izjavil:

Izkaže se, da če si na privatnem parkirišču - pred bloki itd.


parkingi pred bloki in razne podobne fore niso privat parkirišče.....

Zakaj pa ne? Po kakšni logiki tako na pamet to suvereno trdiš. Imo je stvar trivialna, zapisana v ZK.

Recimo, živim v bloku, kjer je parkirišče last etažnih lastnikov in ko se odpravljam ven, naletim na zaparkiran avto.

Pokličem policijo in mora ukrepat, ker sem pač etažni lastnik.

Po drugi strani, če ne bi bil etažni lastnik, bi se javna površina uporabljala, kot parkirišče, kar pa spet pomeni, da ima policija pooblastila, da sankcionira kršitelja.

Koliko je policija dolžna ukrepati, ne vem. Zagotovo pa vem, da vozila ne more odstraniti niti kaznovati lastnika. "Ukrepa" lahko le tako, da lastnika obvesti in pozove, da vozilo umakne sam. Če bi parkiral na intervencijski poti (tudi na zasebnem zemljišču), je to druga zgodba.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Mehmed je izjavil:

na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu


Ne stekam najbolje kaj hoces povedat matijadmin, tale del ti je vazen, ko te zaparkirajo.
Ko ti zaparkirajo dovoz ali pa garazo pa uni naslednji.


2. točka 3. čl. Zakona o pravilih cestnega prometa pravi:
»cestni promet« je promet vozil, pešcev in drugih udeležencev cestnega prometa na javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet;


Določila tega zakona se nanašajo izključno na cestni promet. Kar je na zasebnem zemljišču, ni nujno javni cestni promet, četudi je tam nekategorizirana cesta. Lahko sicer je, a to ni, če gre samo za kak dovoz, gozdno pot ali npr. parkirišče, kjer je promet sicer urejen, a dovoljen le stanovalcem (ostalim udeležencem pa prepovedan s kakšno oznako recimo). V tem primeru ti ostane samo pajek na lastne stroške in tožba za motenje posesti.
Vrnite nam techno!

Unknown_001 ::

... poraja se mi ideja. Poslovna ideja. Narest zložljiv "rudl" za premikanje avtomobila po dvorišču ali za menjavo pnevmatik. Dobesedno bi šlo za dvigalko na kolescih. Torej potrebujem neko zložljivo konstrukcijo ki bo dvignika vozilo od tal. Stvar nato enostavno premakneš na roke ali si pomagaš s kakim sosedom.

Podobno kot ročni viličar za palete le da je zložljiv.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matijadmin ::

Unknown_001 je izjavil:

... poraja se mi ideja. Poslovna ideja. Narest zložljiv "rudl" za premikanje avtomobila po dvorišču ali za menjavo pnevmatik. Dobesedno bi šlo za dvigalko na kolescih. Torej potrebujem neko zložljivo konstrukcijo ki bo dvignika vozilo od tal. Stvar nato enostavno premakneš na roke ali si pomagaš s kakim sosedom.

Podobno kot ročni viličar za palete le da je zložljiv.


Vendar moraš paziti, da vozila ne poškoduješ. Potem bi šlo. Si pa predstavljam lastnika, ki se vrne in zagleda, kako mu na "kotalkah" premikajo avto ... :))
Vrnite nam techno!

Unknown_001 ::

V vsakem primeru bolj civilizirano kot špikanje pnevmatik in dolgoročno ceneje kot pajek :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

V vsakem primeru bolj civilizirano kot špikanje pnevmatik


Saj jih ne špikaš. To bi bil vandalizem. Samo guma spusti sama od sebe.

MIHAc27 ::

Zaparkiranje je itak problem vseh večjih mest po mojem. Sam imam na službenem vozilu velik list z telefonsko vedno viden. Se je pa že zgodilo, da ga niso opazili.

Z osebnim, če že kdaj zaparkiram je to za res kratek čas. Če rabim dlje časa parkirat potem poiščem drugo mesto.

Vandalizma ne podpiram. Tudi nesramnežem sam ne bi šel puščat gume. Pa če mu gumo spustiš, potem te bo kvečjemu še težje in kasneje odparkiral.

Me pa zanima sledeče: Bi AMZS-jevec (oz. kdorkoli z avtovleko) lahko pomagal? Da prestavi avto oz... kaj če bi se zlagal da je to moj, pa naj ga odpelje :D

Pa še nekaj... Hofer ima na svojih parkingih table: "Napačno parkirana vozila bomo odstranili na lastnikove stroške."
Je tole bolj zastraševanje, ali imajo res kako foro, da strošek prevalijo na voznika? Za 100€ po moje ne bojo šli na sodišča ali imajo tako trden razlog za ta ukrep da zagotovo zmagajo?

matijadmin ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

V vsakem primeru bolj civilizirano kot špikanje pnevmatik


Saj jih ne špikaš. To bi bil vandalizem. Samo guma spusti sama od sebe.


To je takisto vandalizem. In (verjetno) tudi povzročena škoda.

MIHAc27 je izjavil:

Zaparkiranje je itak problem vseh večjih mest po mojem. Sam imam na službenem vozilu velik list z telefonsko vedno viden. Se je pa že zgodilo, da ga niso opazili.

Z osebnim, če že kdaj zaparkiram je to za res kratek čas. Če rabim dlje časa parkirat potem poiščem drugo mesto.

Vandalizma ne podpiram. Tudi nesramnežem sam ne bi šel puščat gume. Pa če mu gumo spustiš, potem te bo kvečjemu še težje in kasneje odparkiral.

Me pa zanima sledeče: Bi AMZS-jevec (oz. kdorkoli z avtovleko) lahko pomagal? Da prestavi avto oz... kaj če bi se zlagal da je to moj, pa naj ga odpelje :D

Pa še nekaj... Hofer ima na svojih parkingih table: "Napačno parkirana vozila bomo odstranili na lastnikove stroške."
Je tole bolj zastraševanje, ali imajo res kako foro, da strošek prevalijo na voznika? Za 100EUR po moje ne bojo šli na sodišča ali imajo tako trden razlog za ta ukrep da zagotovo zmagajo?

Seveda imajo podlago. Motenje posesti in posledično nastala škoda. Je pa res, da te ne morejo terjati, če te prej ne iztožijo za motenje posesti. Je pa pametno poravnati, ker v nasprotnem primeru nosiš še vse stroške sojenja (tudi tožeče strani) in izvršbe.

Hofer je hudič, za tatvino kruha v vrednosti 80 centov vztrajajo pri pregonu.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

matijadmin je izjavil:


Določila tega zakona se nanašajo izključno na cestni promet. Kar je na zasebnem zemljišču, ni nujno javni cestni promet, četudi je tam nekategorizirana cesta. Lahko sicer je, a to ni, če gre samo za kak dovoz, gozdno pot ali npr. parkirišče, kjer je promet sicer urejen, a dovoljen le stanovalcem (ostalim udeležencem pa prepovedan s kakšno oznako recimo). V tem primeru ti ostane samo pajek na lastne stroške in tožba za motenje posesti.


Stekam. Mi je pa zmanjkalo idej zakaj so takrat odpajkali tistega. Sem jih vprasal kako je s tem ampak je bil odgovor bolj splosen; ja je privat zemljisce ampak ne more en kr zaparkirati drugega. Pa ni bil lastnik ta ki bi klical niti so se sploh spuscali v to.
Mal me zalosti ta ideja ampak mozno, da so bili samo pomotoma koristni.

matijadmin ::

Mehmed je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Določila tega zakona se nanašajo izključno na cestni promet. Kar je na zasebnem zemljišču, ni nujno javni cestni promet, četudi je tam nekategorizirana cesta. Lahko sicer je, a to ni, če gre samo za kak dovoz, gozdno pot ali npr. parkirišče, kjer je promet sicer urejen, a dovoljen le stanovalcem (ostalim udeležencem pa prepovedan s kakšno oznako recimo). V tem primeru ti ostane samo pajek na lastne stroške in tožba za motenje posesti.


Stekam. Mi je pa zmanjkalo idej zakaj so takrat odpajkali tistega. Sem jih vprasal kako je s tem ampak je bil odgovor bolj splosen; ja je privat zemljisce ampak ne more en kr zaparkirati drugega. Pa ni bil lastnik ta ki bi klical niti so se sploh spuscali v to.
Mal me zalosti ta ideja ampak mozno, da so bili samo pomotoma koristni.

Redarji ali Policisti?
Vrnite nam techno!

Mehmed ::

Redarji.

krho ::

Jest pred Lidlom, kadar grem tja z malčkom zelo rad zaparkiram gnoje, kateri so se brez avtosedeža parkirali na parkirišče namenjeno tistim, kateri imajo majhne otroke.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za parkiranje na cesti na zasebnem zemljišču

Oddelek: Na cesti
306680 (5451) s1m0n
»

parkiranje na privatnem parkingu

Oddelek: Loža
318687 (7783) fikus_
»

Zaparkiran avtomobil na parkirišču

Oddelek: Na cesti
407925 (5318) SaXsIm
»

Pajek - odvoz vozila

Oddelek: Loža
265732 (4939) bajsibajsi

Več podobnih tem