» »

Jaz iz Androida na IOS (Iphone SE)

Jaz iz Androida na IOS (Iphone SE)

TheBlueOne ::

Glede na pogostost teme IOS vs Android bi rad delil svojo izkusnjo z vsemi, ki se spogledujejo z menjavo OSa na mobilni napravi in morebiti zelijo kupiti Iphone SE.

Ko je Sony ugasnil svojo Z linijo je padel prakticno zadnji uporaben kompakten Android telefon. In ravno pravi trenutek se je pojavil Iphone SE, ki je zadel ravno niso kompaktnih naprav. Ker ni neke izbire smo mnogi morali sprejeti kompromis in zapustiti Android.

Naj zacnem s plusi Iphona SE. Za telefon se najde vec dodatkov kakor za vse telefone, ki sem jih imel prej. Torej najti zascito, ki ne kvari estetike ni bil problem. Selitev podatkov iz Androida se naredi preko aplikacije in pravtako ne predstavlja problema. In tukaj se konca kar je na IOSu enostavnega. Sedaj je cas, da ustvarite Icloud, istalirate Itunes in se osebno spoznate z Apple nacinom uporabe telefona. V mojem primeru je po instalacije telefon dobil update, ki se ni razumel z Icloudom in je konstantno preverjal mojo identiteto. Po dveh dneh poskusov trikov v zelo omejenem obsegu, ki ga Apple dovoli, sem telefon popolnoma ponastavil, in ponovno preselil podatke, kar je resilo problem. Z rigidno politiko Appla v povezavi z dostopom iz PCja se je kar tezko navaditi, se posebej, ker se omejitve zdijo popolnoma nesmiselne.

Sam uporabniski vmesnik, deluje kakor hitrejsi Android izpred desetih let na lepsem zaslonu. Morda bi lahko rekli, da je glavni meni vredu, nastavitve in podobno pa gotovo niso. In kar mnogi Apple fani pozabijo povedati je, da slovenscina ni podprt jezik in tu ne govorim o prepoznavanju govora ampak o menijih. Ce pogledamo, kako izgleda App Store in standardna aplikacija za glasbo smo ponovno nekje pri zacetku tretjega tisocletja.

Hitrost delovanja menijev, je perfektna, kar niti ni cudno glede na to, kako stilisticno enostaven je. Je pa presenetljiva hitrost aplikacij ter njihova stabilnost, ki pa prav tako ni popolna, ampak deluje za odtenek boljsa kot na Androidu. Kar je ironija glede aplikacij je, da je dalec najboljsa aplikacija za Emaile Microsoftov Outlook, brskalnik pa Googlov Chrome. Applova aplikacija je vsaj pri meni pokurila lep zalogaj baterije.

Od Applovih uporabnikov sem slisal, da je povezljivot telefona z avti ipd dalec najboljsa, kar se nikakor ne strinjam ko govorimo o novih avtih. Zame je funkcija mirorlink alfa in omega povezljivosti v avtu in tu ima IOS velik problem. Na kratko, Googlemaps na IOS ne deluje skozi mirrorlink in tako sem bil primoran uporabiti Applovo navigacijo, ki mi je prvo pot podaljsala iz ure in pol na dve uri in ter dodala 5€ cestnine. Za mirorlink bom uporabljal moj predprejsni Android telefon Z1 Compact. 

Fotoaparat je super. Samo tiste cudne video fotografije je treba izkljucit.

Na kratko Iphone SE in sigurno ostali Iphoni so super telefoni in za mnoge zanic smartphoni. Sahiranje pri dostopu do podatkov iz racunalnika ter uporabe Applovih produktov pri Mirrorlinku zal naredijo IOS neprivlacen.

Tako je zame iz Androida na IOS. Sem deloma zadovoljen uporabnik, ki bi telefon kupil ponovno, ce na izbiro ne bi bilo kompaktnega Android telefona in ce cena ne bi bistveno presegala 300€. Ce Sony naredi cenovno ugodnega Z Compacta bom z veseljem migriral nazaj in prodal Iphone, ker na neko cudo navlkjub vsem kompromisom rabljen Iphone ohrani lep del nakupne cene. Cisto iskreno se veselim dneva ko bom ponovno imel Android telefon. Zares bi naslov moral biti „Jaz iz Androida na IOS in upam da tudi nazaj“

shadeX ::

Ne razumem pointa te teme. Vsak uporablja tisto kar ustreza njegovim potrebam (in toliko tudi plača). V tej vojni ga ni in ga nikoli ne bo zmagovalca. Če bi bil, potem bi vsi vozili Renaulte ali pa Kie.

Vsak ima svoje potrebe in to prilagaja glede na svoje zmožnosti. Period.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ghost7 ::

Vse kar si opisal je res, in tudi sma sem šel iz 4" telefona spet na 4" in najboljša varjante je bil SE.

Slike preko BT - nogo.
Izberi vse slike - nogo.
Izberi vse slike v iCloudu - nogo.
Samoumnevne aplikacije na androidu, so nekatere samo na androidu zastonj (superbackup recimo).

Mi lahko kdo pove, kako izberem vse slike, katere sme že pobekapiral in jih ne želim v icloudu oziroma na telefonu? Brisanje vsake posebej? Halo!
Uglavnem nekaj mi je ratalo, da je ok, ampak je pa noro.
Ravno sem rekel, kul, slike se mi sproti bekapirajo na še eno mesto, če crkne telefon. Ko pa bo polno, bo ravno primeren čas (ker jih bo že za 5GB), da malo spucam zadevo in bom spet imel 5GB na voljo.
Tako sem izklopil bekapiranje slik - upam, da mi ne bo žal in bom lahko slike dobil. Težava je če iphone crkne! Namreč, kako boš dobil ven fotke? Namig: Ni SD kartice!

Kako nastaviš wide fotografiranje? Sepravi 16:9?

Brez kabla za iphone si ob prazni bateriji mrzel.


Plusi:
Ravno to, enostaven izgled uporabniškega vmesnika
Komunikacija z avtoradijem odlična. Deluje vse in samo enkrat se ni povezal sam od sebe pa še to je bil kriv avtoradio (izklop/vklop je rešil problem).
Tekoče, zanesljivo delovanje!
Aplikacije so optimizirane za 10 naprav in razvijalci točno vedo kakšen HW lahko pričakujejo, in ne za 10000 kot na Androidu. Za nameček pa delujejo na dvojedrniku neprimerno hitreje kot na androidnem 4jedrniku (halo!).
OS se redno posodablja.
Lep je :)

SumaSumarom: Za tako ceno ga kupim spet, in upam, da bo tudi SE2 ... Če ne - android again.

shadeX ::

Težava je če iphone crkne! Namreč, kako boš dobil ven fotke?


Delaš backup na računalnik (bodisi preko iTunes ali pa preko klasičnega copy/paste načina) ?


Brez kabla za iphone si ob prazni bateriji mrzel.


Kako pa android polniš?

Kako nastaviš wide fotografiranje? Sepravi 16:9?


Telefon obrneš vodoravno in v kameri nastaviš na "photo" način (in ne square) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ghost7 ::

shadeX je izjavil:

Težava je če iphone crkne! Namreč, kako boš dobil ven fotke?


Delaš backup na računalnik (bodisi preko iTunes ali pa preko klasičnega copy/paste načina) ?




Brez kabla za iphone si ob prazni bateriji mrzel.


Kako pa android polniš?


Kako nastaviš wide fotografiranje? Sepravi 16:9?


Telefon obrneš vodoravno in v kameri nastaviš na "photo" način (in ne square) ?


a: Eno po eno, "select all" v Icloudu?
Če imaš vklopljeno opcijo avtomatskega bekapiranja ti v explorerju ne dovoli izbrisa s telefona, samo kopiranje.

b: Vsak mulec ima v torbi microUSB kabel, v vsakem avtu najdeš avtopolnilec, v vsaki firmi se valja polno microusb kablov po ženskih torbicah, vsaka kelnarca ima polnilec i.t.d USB vtičnico za nujnih 10 procentov pa najdeš že skoraj na vsakih 100metrov. :D

c: ne deluje, daj video in če imaš nastavljeno HD, boš videl sliko tudi pod tipko za slikanje/snemanje.
Ali pa skopiraj sliko na računalnik in jo poglej brez črnih robov levo in desno.

b4d ::

Glede slik in iClouda, ja kar smesno je da ne mores vseh oznacit. Sam dajem 1 eur na mesec za 50GB in ne brisem nic :D

Lightning kabli so vse bolj pogosti, ce se samo spomnem kaksen problem je bil s starimi 30-pinskimi. Jaz imam s seboj en tak mini konverter iz microUSB na LT ce zagusti.

Glede 16:9 fotografiranja je tukaj cela znanost https://www.online-tech-tips.com/smartp...
b4d.sablun.org

blue ::

jst sem si ga kupil, ker sem nujno rabil zacasni telefon za par mesecev.

Bil bi popoln manjsi telefon ce bi imel najnovejsi Android in boljse razmerje med velikostjo ekrana in velikostjo ohisja.

RC37 ::

Prednost SEja je predvsem kompakten dizajn in nizka cena (zaradi manjsega zaslona), cisto osnoven model lahko dobis ze za cca. 350 €. Je pa tudi to, da imas lifetime posodobitve in se ne sekiras ali bo tvoj proizvajalec naredil verzijo za tvoj telefon. Pri androidu pa gres npr. iz 4.0 na 4.4 ne pa na 5 dokler se proizvajalec tako ne odloci kar je pa ce nimas glih zadnjega modela malo verjetno.

Je pa na koncu odvisno od tebe kaj si zelis in kaj ti bolj pase. Ali ti je bolj vsec 99% stabilen in samo do neke mere prilagodljiv sistem ali pa reset telefona vsak mesec in 99% prilagodljiv sistem.

d4vid ::

Tisto o mesecnem rebootu... Meni na Iphone 7 enkrat mesecno crkne touch id. Po rebootu dela brez tezav... Verzija 10.3.3. Sem updejtal na 11 ta teden, bom videl ce je kaj boljse.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Cervantes ::

Good pri androidu je to, da imaš kup xda verzij za naložit.
So pa res proizvajalci mrhe (jaz sem recimo LG fan) in ne updatajo nobene naprave.
Čese ti da ukvarjat s tem.
Ker od 4.4. ni praktično nobene razlike pri uporabnosti.
IMHO.

RC37 ::

Glede androida govorim iz lastnih izkušenj, imam par let staro tablico, ki si misli da je android 4.4 najnovejša verzija tako da je pač odvisno od proizvajalca in ni nujno da dobiš takoj update. Pa glede reseta tudi. Vsak meni, ki ga hočem odpret se zaradi animacij tako upočasni da bi je lažje it na računalnik in pogledat stvari. Sicer pa nisem nič čudnega počel z njo, nisem eden od tistih, ki sprobajo vsak drek ki je na novo naložen na google play. Je pa res da popolnega telefona ni.

next3steps ::

RC37 je izjavil:

Prednost SEja je predvsem kompakten dizajn in nizka cena (zaradi manjsega zaslona), cisto osnoven model lahko dobis ze za cca. 350 €. Je pa tudi to, da imas lifetime posodobitve in se ne sekiras ali bo tvoj proizvajalec naredil verzijo za tvoj telefon. Pri androidu pa gres npr. iz 4.0 na 4.4 ne pa na 5 dokler se proizvajalec tako ne odloci kar je pa ce nimas glih zadnjega modela malo verjetno.

Je pa na koncu odvisno od tebe kaj si zelis in kaj ti bolj pase. Ali ti je bolj vsec 99% stabilen in samo do neke mere prilagodljiv sistem ali pa reset telefona vsak mesec in 99% prilagodljiv sistem.

Support:
Garancija 1 leto
Stvarna napaka 2 leti
Posodobitve 3 leta.
Pri zadnjih posodobitvah telefon že kar malo jamraj.

facepalm ::

Jaz sem imel z zadnjimi androidi pozitivne izkusnje, kar se tice updateov. Na zenfone2 je bil Asus dovolj uvideven, da je izdajal nove update zaradi novih security patchev. Kljub temu da je ostal na 6.0 in 5.0 androidu (izdaja update za obe verziji). Uporabnik se sam odloci ce bo uporabljal LP ali MM. Telefon, star 2 leti in pol, je se vedno fully functional ne glede na staro verzijo OS-a.

Glede iphonov pa imam zadrzke zaradi razlogov, ki jih je navedel OP. Verjamem, da je telefon vrhunski, ampak bi se tezko navadil na nesmiselne omejitve. Na androidu mi trenutno nic ne manjka, zato ga bom uporabljal naprej.

tomaz- ::

Moja izkušnja : imel WIN 10 in androida.. prešaltal pred nekaj leti na IOS : zadeve SO drugačne, potrebno je bilo navajanje.. Še največ navajanja je bilo, ko sem šel iz win10 na MAC OS ... FAK, vse drugač, ni takšne "drevesne" strukture, kam so šle slike, kje je vse ostalo, kje so mape s slikami???? Problem je, ker je operacijski sistem nastavljen DRUGAČE ! Pri Mac OS imaš Photos.. Tam uvoziš slike, jih razporedi po datumih, po vsem mogočem. Ampak jaz - navajen win10, jih IŠČEM po mapah.. TEGA NI... nobenega ne "briga", kje točno te slike so, slike se pojavijo v Photos in tam lahko spreminjaš metadato po mili volji... Enako z IOS na telefonu ..
Dokler tisti, ki prehaja z androida ali WIN okolja, obupno išče skupne točke, jih ne bo našel... MAC je nastavljen popolnoma drugače!! Ko enkrat SPREMENIŠ miselnost in se dojameš, da je sistem drugačen in drugače obravnava tvoje fajle, ti je sistem bodisi všeč, ali pa ga ne prebaviš nikakor... Meni je postal vrhunsko VŠEČ, vse deluje OK in po začetnih nočnih morah imam vse pod kontrolo :-) .. In , zaenkrat, ne grem več nazaj..

Torej: NE iskat podobnosti in enakosti med sistemi, ker so različni, iščite tisto, kar VAM ustreza.. Če pa greste na navajenost, pa ostanite tam, kjer ste !!!

Pa še moje mnenje o kvaliteti ali stabilnosti: Oboje je isti ŠIT, nianse so tiste, ki so ti ali všeč, ali ne.. Glupo pa je preferirat enega ali drugega.. Pač , kar komu paše.. WIN-Android je postal hudo DOBER sistem, ravno tako IOS.... Kot v lajfu: tipčki se obremenjujejo, ali ima 14 ali 19 CM dolgega.. Frčafela pa je vsa vesela če faše, takega ali drugačnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

mojsterleo ::

Jaz sem uporabljal androida najprej na htc desire in potem na galaxy s4. Pred letom in pol sem nabavil iphone 6s ki ga uporabljam še danes. Navdušuje predvsem bliskovito hiter in odziven uporabniški vmesnik kot tudi precej bolj strikten nadzor nad aplikacijami. Pri androidu me je motilo to, da se je telefon preko google store in play services konstantno logiral v splet zaradi streamanja updejtov, kar je pokurilo hitro tja 200 mb. Tudi aplikacijam nisi mogel povsem prepovedati da ne delajo neumnosti. Tukaj jim s par kliki dodajaš in odvzemaš pravice npr. Dostop do spleta, zemljevidov, kontaktov ipd.
Telefon je veselje uporabljati, saj je kljub starosti še vedno hiter in odziven kot nov. Touch id je natančen. Igre delajo odlično.
Standardne aplikacije kot so mail, sporočila, zemljevidi in podobno so na voljo, kot tudi googlove ustreznice za tiste, ki brez googla ne morete. App store je za moje pojme boljši in manj je clutterja.
In pa najboljše je seveda to, da so updejti zagotovljeni za ios še nekaj let. Tudi sam način updejtanja je tekoč, saj ne prihaja do izgube podatkov ali aplikacij.
Stvar ki me pri androidih tudi moti je ta, da s časom izgubljajo na prostoru in postajajo vedno bolj 'sluggish'. Res je, da imajo androidni telefoni interni pomnilnik in še možnost razširitve, vendar pa iz mojih izkušenj se interni pomnilnik vedno bolj zapolnjuje in ga ni možno sprazniti, na sd kartice se pa ne da inštalirati vsega.
Ps1: battery life je povsem zadovoljiv. Običajna uporaba gre čez dan, igre pa baterijo spraznijo v nekaj urah.
Ps2: priključek lightning je res manj pogost, se pa da nabaviti microusb-> lightning kabel z dongle (konverter) in tako imaš oba priključka hkrati.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Ghost7 je izjavil:

Mi lahko kdo pove, kako izberem vse slike, katere sme že pobekapiral in jih ne želim v icloudu oziroma na telefonu? Brisanje vsake posebej? Halo!

Obstaja možnost kako zbrišeš vse slike iz telefona hitreje, kot da izbiraš eno po eno.

Ko si v načinu "Moments" in imaš na ekranu vse slike, pritisneš "Select" nato s prstom izbereš npr. zadnjo narejeno fotografijo in prst še kar držiš na ekranu (ves čas izbire ga moraš) in z njim podrsaš najprej levo ali desno (NE gor ali dol), ter na ta način z drsenjem izbereš več slik hkrati (potem lahko drsaš tudi gor in dol). Potem s prstom podrsaš navzgor na starejše slike in držiš na vrhu ekrana toliko časa, dokler ne izbereš vse slike (scrollaš vse do vrha).
Jaz sem na primer za test na tak način izbral 940 predmetov v eni minuti. Potem samo pritisneš na ikono koša. (Nisem pa tega naredil, tako da ne vem, če dovoli izbris vseh slik naenkrat, ampak mislim, da tu ne bi smelo bit nekih omejitev.)

S tem, da se slike ne zbrišejo takoj, ampak jih spravi v mapo "recently deleted", podobno kot pri Windows OS, ko datoteko 'zbriše' v koš. V tej mapi pa lahko z enim klikom zbrišeš vse slike.

Drugače pa je v starejših različicah iOS-a obstajala možnost za izbris vseh slik naenkrat z enim samim klikom, ampak te možnosti ni več.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

shadeX ::

Telefon je veselje uporabljati, saj je kljub starosti še vedno hiter in odziven kot nov.


6S JE nov telefon. Lahko ga kupiš kadarkoli v trgovini. Letel bo še leta. Med 7 in 6S razlike v hitrosti ne opazim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20527436 (17168) buttcrack

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024439 (21254) Mavrik
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437370 (29867) klinker
»

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13236084 (31412) klinker

Več podobnih tem