» »

Izbira tračne žage

Izbira tračne žage

cordoba ::

Kupujem tračno žago, za kakšne majnše projekte, mogoče tudi kaj malo večjega. Ali si kdo lasti tole žago?
https://www.mimovrste.com/tracne-zage/e...
Predvsem me zanima, če je ta moč ok? Kako ste zadovoljni?

Ali pa če ima kdo kaj podobnega, malo močnejšega, pa do cca 200 eur.

Lp

traxxas ::

Živjo!
Mal dnarja mal muske. To je kvečjemu za kakšne modelarje,za kakšen ploh prežagat gre mal z rezervo. Mogoče boljš kupit kaj starejšega rabljenega z malo večjimi kolesi. Jest mam namreč eno Metabo bolj za hobi, ampak je gvišn boljša kot ta na mimo vrste.
Na Bolhi maš eno na stojalu za 450. Ponudiš ene 300 pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traxxas ()

Unknown_001 ::

Einhella ti NE priporočam. Njihive poceni žage so slabe in hitro odpovedo.

Metabo so za domačo delavnico kul.

Sicer pa raje kakšna rabljena stara. Poglej na bolho kot je oredlagal predhodnik.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fikus_ ::

Odvisno, kaj misliš delat. Vse žage v tem cenovnem razredu so praktično enake, vseeno kaj piše gor.

Imam eno podobno že nekaj let in se da rezati mehek les (smreka, javor, . . . ) do debeline 50 mm, s tem da mora biti list nov oz. oster, sicer začne vibrirati in pušča grob vzorec na površini reza. Trd les (bukev, hrast, . . . ) pa precej težko takšna debelina oz. si moraš vzeti čas. Je motor malo preslab in tudi žagin list je pogojno kvaliteten za kaj takšnega.
Če boš imel za hobi, je čisto primerna zadeva, na začetku se potrudi in dobro nastavi kolesa ter vodila lista. Fajn je, da ti nekdo to pokaže in pove, kako mora biti nastavljeno. Če boš rezal na silo, se rado zgodi, da poči list, ker je zelo ozek. Tako da pri novi kupi kakšen dodaten list za les.
Npr.:
https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki...

cordoba ::

Hvala za odgovore. Se pravi, bi bilo tole precej boljše?
https://www.mimovrste.com/tracne-zage/e...

fikus_ ::

Predvsem je večja in bolj zmogljiva, ima večja kolesa, močnejši motor, . . . .
Preveri še cene žaginih listov.

negotiator ::

@traxxas in raptor

Ne, da bi nasprotoval predlogu ampak on bi rad nekaj do 200eur, metabo je pa praktično najdražja znamka orodja...

Za tračno žago sicer ne vem, si pa lastim dva vrtalna stroja od einhella in do sedaj nisem imel težav. Lahko, da je z žago drugače, ne vem.
All easy problems have already been solved.

NikolormousB ::

cordoba, internet je poln ljudi, ki niso zadovoljni niti s profesionalnim orodjem. Veliko je takih, ki več časa preživijo na netu ob branju specifikacij in testov kot v delavnici.

S točno to žago nimam izkušenj, kot je nekdo že napisal, vse te low end zadeve so zelo podobne. Kvaliteta ni najboljša, ampak za domače projekte bo zadeva služila svojemu namenu.

Na Youtube poglej, nekateri delajo čuda skoraj brez orodja. Jaz sem si naredil jig oz. mizo, ki vbodno žago spremeni v "tračno", pa se da narediti marsikaj že s tistim.

Unknown_001 ::

Od einhella sta mi že 2 krožni žagi šli po gobe. Klinc pa taka žaga za les.

Saj sem rekel. Poceni šit je pač šit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Kaj pa delaš, da ti tako crkuje orodje? Ne rečem, da ni možno, ampak treba je razumet razliko med nekom, ki orodje uporablja profesionalno oz. vsaj zelo zares in med nekom, ki občasno naredi kak projekt.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Kaj pa delaš, da ti tako crkuje orodje? Ne rečem, da ni možno, ampak treba je razumet razliko med nekom, ki orodje uporablja profesionalno oz. vsaj zelo zares in med nekom, ki občasno naredi kak projekt.


Kaj sem delal? Žagal sem plastiko in les. To sem delal. Crknilo po enem mesecu redne rabe. Pa da ne bo kdo mislil da sem ne vem kake ogromne kose žagal, le velik je blo za razžagat. Pač daljše letvice na dolžino, profili...

Pač mislil sem da bom profitiral z žago za nekaj več kot sto evrov na koncu je bila sam za stran vržt. Zgleda da se je pregrela al kaj... ta švoh jajca so primerna za nekoga ki občasno parkrat na mesec nekaj odreže.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

negotiator je izjavil:


Ne, da bi nasprotoval predlogu ampak on bi rad nekaj do 200eur, metabo je pa praktično najdražja znamka orodja...


Ah, pretiravat pa spet ni treba...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

NikolormousB ::

Piše, da ima 2 leti garancije. Če ti po 1 mesecu crkne, pošlješ nazaj.

In ja, take stvari so narejene za tiste, ki parkrat na mesec nakaj odrežemo. To je načeloma hobi uporaba.

Unknown_001 ::

Se mi ne da vsak mesec s tem ukvarjat. Poleg tega pa zaradi pomanjkanja moči dela prepočasi za moje potrebe. Pač... hobi raba glih ni, profi pa tudi ne. Le velik je za obdelat. Ruknem stran kupim močnejšo rabljeno. Dela in sem srečen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

kupiš v Bauhausu in imaš 5 let garancije :)

Jaz imam Einhellovo BM 240. Kupil sem jo privat - rabljeno v Avstriji od enga dedka za 45 Eur. Zaenkrat so mi šle obloge na kolesih - pač guma, ki je bila stara. Namesto nje sem okoli navil duct tape in glih tako dela.
Ima 300W motor, ki pa se ga da z npr. akacijo primerne debeline z agresivnim rezanjem ustavit. Ampak, za to, kar jaz potrebujem je dovolj.
Eh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435936 (780) Hudobec82
»

Scroll saw žaga?

Oddelek: Loža
103316 (3013) knesz
»

CNC rezkar

Oddelek: Loža
284582 (3645) Janac
»

Rezanje laminata

Oddelek: Loža
145308 (4968) noraguta
»

Rezkalnik za les

Oddelek: Loža
204810 (4106) fikus_

Več podobnih tem