» »

Samsung TV in HD film

Samsung TV in HD film

_jackson_ ::

Pozdravljeni,

moja težava je sledeča: na novejšem Samsung televizorju (ue43ku6400), ki podpira 4k resolucijo sem želel gledat film v 4k kvaliteti. Film se nahaja na zunanjem disku. Ogled ni možen, ker film nenormalno šteka (menjava slike na par sekund).
Najprej sem sklepal, da je mogoče disk prepočasen. Zaženem še film v ful HD kvaliteti. Težava je enaka - tudi v tem primeru menjava slike na par sekund. Ponovno "okrivim" počasen disk.
Film v ful HD kvaliteti zaženem še na približno 5 let starejšem Samsungovem televizorju. Zadeva dela brez težav, torej disk verjetno ni prepočasen... 4k film na starem tv-ju seveda ne dela.

A ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bil vzrok za to?
Hvala!

Han ::

Imaš naložen zadnji firmware?

_jackson_ ::

Hmmm, posodabljal nisem. Vzel in škatle in vklopil. Bom preveril, če je kak update...

Han ::

Trenutno zadnja verzija je 1201.6 z datumom 3.8.2017.

ziga1990 ::

_jackson_ je izjavil:

Pozdravljeni,

moja težava je sledeča: na novejšem Samsung televizorju (ue43ku6400), ki podpira 4k resolucijo sem želel gledat film v 4k kvaliteti. Film se nahaja na zunanjem disku. Ogled ni možen, ker film nenormalno šteka (menjava slike na par sekund).
Najprej sem sklepal, da je mogoče disk prepočasen. Zaženem še film v ful HD kvaliteti. Težava je enaka - tudi v tem primeru menjava slike na par sekund. Ponovno "okrivim" počasen disk.
Film v ful HD kvaliteti zaženem še na približno 5 let starejšem Samsungovem televizorju. Zadeva dela brez težav, torej disk verjetno ni prepočasen... 4k film na starem tv-ju seveda ne dela.

A ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bil vzrok za to?
Hvala!


daj še malo povej o tvojem zunanjem disku, ker je lahko problem tu

popravek: ne USB ampak zunanji disk
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

modelno1 ::

Uporabiš na obeh tvjih isti usb kabel?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Han ::

Skoraj zagotovo je vzrok hroščat star firmware.

Na UE49K5502 je bilo podobno - na enem vmesnem firmwaru je vse z USB štekalo, z zadnjim deluje vse tekoče.

_jackson_ ::

Firmware se je prek neta poupdejtal na verzijo 1180, kar očitno še ni zadnja verzija, ki jo navaja Han.
Sem šel na Samsungovo stran, da bi ročno prenesel posodobitev, vendar mojega modela TVja ne najde... A lahko izberem kaj drugega? Se pa bojim, da kaj ne zje***...

Kar se pa tiče diska je WD My Passport (je potrebno še kaj več podatkov). Na obeh TVjih sem uporabil isti kabel...

_jackson_ ::

Edit...
Našel sem firmware update na nizozemski Samsungovi strani... :|
Verzija 1201.6. Poskušam danes updejtat pa da vidimo...

Han ::

_jackson_ ::

Firmware posodobljen na 1201.6, vendar težava ostaja... Še kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe??

Han ::

Si preizkusil vse USB priključke na TV? Se predvajanje zatika na vseh (različnih) video formatih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

_jackson_ ::

Zatika se film v .mkv formatu v HD in 4K kvaliteti, medtem ko neka boga kvaliteta v .avi dela.
Poskusil sem vse USB izhode.

_jackson_ ::

Še dodatno: 720p kvaliteta dela, kar je več se zatika...

Han ::

Zatikajoč se MKV prekodiraj v MKVToolNix z vključenima parametroma "--engage no_cue_duration" in "--engage no_cue_relative_position" (Output zavihek, Miscellaneous - Additional options). Če to ne pomaga, uporabi še kakšnega od parametrov s seznama na gumbu desno. Če tudi to ne pomaga, resetiraj TV. Če še vedno ne bo predvajal tekoče, je zrel za garancijsko popravilo.

Testiraj še predvajanje z USB ključa in kakšen preverjeno kveliteten MKV (Sparks).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

_jackson_ ::

Bom probal še z dekodiranjem... Poskusil sem še na enem druge televizorju (ki sicer ne podpira 4k resolucije) in tudi na tem vsi HD filmi delajo brez problemov.
Mislim, da bom zadevo kar nesel na servis, ker se mi ne da vsak film najprej prekodirat :)

_jackson_ ::

Očitno bo potrebno garancijsko popravilo. Ni pomagalo prekodiranje filma, niti factory reset. Sem že kontaktiral Samsung pa da vidimo...
Mogoče kakšna ideja, kaj bi lahko bila težava?

Han ::

Najbolj verjetno defekten čip na plati.

mihag1 ::

Zdravo imam isti problem na Samsung TV 49MU6402
Rad bi gledal filme v dobri kvaliteti. Potegnil sem si dva filma iz partisa in oba mi štekata na polno.
Imam pa na USB nekem kitajskem cca. 128 gb

Probal sem tudi preko app Plex kjer gre preko wifija ali kabla in če dam na najbolšo kakovost spet šteka napolno šele nekje na manjši nekako deluje. To je najbrš problem v hitrosti interneta.

Kaj mi predlagate?
_jackson_ kako si ti rešil zadevo?

Hvala in lp
Miha

Han ::

Najdi "boljši travnik"... :P

_jackson_ ::

Meni so menjali matično ploščo, kljub temu, da to ni bil problem.
Težava je bila v počasnem zunanjem disku. USB ključ oz. streamanje preko wi-fija dela brez težav (ne sme bit pa linija obremenjena s čim drugim).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110858 (3423) acookook
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677980 (5794) Ijus
»

Gledanje 4k filmov na Led Smart Tv Samsung

Oddelek: Zvok in slika
133939 (3444) bbobst
»

TV šteka pri gledanju 4K vsebin

Oddelek: Pomoč in nasveti
286140 (5614) David83

Več podobnih tem