» »

Tekaška ura za merjenje srčnega utripa

Tekaška ura za merjenje srčnega utripa

i33a ::

Spoštovani, zadnje čase se v prostem času ukvarjam tudi s tekom. Za bolj optimalen trening (srčni utrip v določenih mejah) bi potreboval športno uro (in pas za okoli prsnega koša) za merjenje srčnega utripa. Nisem nek profesionalec in ne potrebujem nekih dragih ur, zato me zanima, če poznate kakšno cenovno ugodno uro?
Ure sem si ogledoval tudi na Aliexpress-u in me zanima, če je kdo že imel/ima kakšno uro iz tam za cca. 20$?

Lep dan in hvala za odgovore.

DamijanD ::

Mogoče za lowbudget skoraj bolje samo HRM pas (ant+ / BTLE) in potem aplikacijo na telefonu

nitro2 ::

Za tak denar kaj iz hofer/lidl.

PARTyZAN ::

Ne samo za low budget, tudi meritve bodo precej natančnejše. Poceni ure s HRMjem na zapestju imajo precej slabe senzorje, bolj se ti splača kupit armband za telefon in en chest strap.

BigWhale ::

i33a je izjavil:

Nisem nek profesionalec in ne potrebujem nekih dragih ur


Potem je skoda denarja za kakrsnokoli zadevo. Ce te zanima srcni utrip, potem si ga po teku lahko sam zmeris s pomocjo ure iz pralnega praska in stetja do petnajst. Bos najceneje skozi prisel.

Poceni ure s senzorji so zanic. Drage ure s senzorji so malo manj zanic. Pasovi so pa storasti in nerodni.

#000000 ::

Jest imam Miband pulse al kako se že reče, natančna nekje 10 +- utripov, potem imam oximeter (tist klinček za na prst, ki je natančen nekje do 3+- utripe, pas za na prsa mi je šel na živce ker če nisi švical ni meril al pa si se mogu polit z vodo, drugač ni odčital nič.

Najboljš je iz nekam to probat, preden nabaviš, aja pa za 20 eur je samo miband in kaj podobnega ki meri z svetlobo, z elektrodo pa je zadeva dražja in bolj točna.

bsslo ::

Za amatersko uporabo mi ure iz Lidl/Hofer ali pa tudi Decathlon delujejo kar ok.

Disclaimer: Ne lastim si nobene od ur.

mgermo ::

Glede na to, da je samo HR pas nekje 40€, boš s tem budgetom težko prišel skozi.

i33a ::

Na Decathlonu, Hervisu sem opazil tele cenejše ure. Mogoče ve kdo kako dobro se obnesejo?
LINK
LINK
LINK

Tilen ::

Jaz imam Polar Bluetooth H7 in je the best.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PARTyZAN ::

i33a: vse se obnesejo mnogo bolje kot poceni ure/gadgeti ala miband s senzorjem na zapestju :). Če rabiš za sprotno preverjanje utripa je čisto v redu. Če pa tečeš s telefonom pa pomisli o čem podobnem tistemu, kar je nalinkal Tilen. Torej nek BT pas, s tem boš lahko svoj utrip analiziral tudi po teku.

next3steps ::

Xiaomi Mi Band 2 bojda ni tako slab.

Han ::

Na bolha.com sta dva nova Polarja H7 za 45 oziroma 50 eur.

nitro2 ::

Bistvo tekaške ure je, da utrip kontroliraš med aktivnostjo. Če imaš bt pas povezan z telefonom utrip težko spremljaš med aktivnostjo tekom. Pomisli na to.

i33a ::

Se strinjam z nitro, da je bistveno, da spremljam utrip med tekom (kar je na telefonu težko).
Ima kdo kakšne izkušnje z tole uro mogoče? Ali priporočate kaj drugega v tem cenovnem razredu?
Na mimovrste.com ima zelo pozitivne review-e.

Alamar ::

Raje poglej na bolhi za odlično ohranjen vstopen model Polarja ali Garmina. Polar M400 dobiš od 60 EUR naprej...

DamijanD ::

Saj ni treba utripa gledat. Nastaviš si spodnjo in zgornjo mejo, potem te pa naprava(ura, telefon,...) opozori, če greš izven območja.

Scaramouche ::

i33a je izjavil:

Spoštovani, zadnje čase se v prostem času ukvarjam tudi s tekom. Za bolj optimalen trening (srčni utrip v določenih mejah) bi potreboval športno uro (in pas za okoli prsnega koša) za merjenje srčnega utripa. Nisem nek profesionalec in ne potrebujem nekih dragih ur, zato me zanima, če poznate kakšno cenovno ugodno uro?
Ure sem si ogledoval tudi na Aliexpress-u in me zanima, če je kdo že imel/ima kakšno uro iz tam za cca. 20$?

Lep dan in hvala za odgovore.


http://www.bolha.com/rekreacija-sport/s...

Karen ::

Jaz imam Xiaomi (Huami) amazfit uro, pa je ful ok (dobrih 100 EUR sicer). Prej imel poceni smartband pa lahko rečem samo - pozabi. S to laufam brez telefona s seboj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ura z merilcem porabe kalorij, utripa, GPS

Oddelek: Kaj kupiti
287519 (1987) slitkx
»

Prsni merilec srčnega utripa z blutooth povezavo na telefon

Oddelek: Šport
164381 (3982) Alamar
»

Športna ura...katera?

Oddelek: Šport
176325 (5748) vuki
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410333 (6117) Machete

Več podobnih tem