» »

Pretečen potni list

Pretečen potni list

«
1
2

CMpunk ::

Potni list mi je potekel maja lani. Osebne nimam.
Kakšne možnosti imam v trenutnih razmerah da pridem čez mejo na hrvaško?
Hvala

</head> ::

Nimaš.

Kurzweil ::

Greš na matično urad in rečeš, da se ti ektremno mudi, na takšen način, sem jaz dobil v 2 dneh. Nisi pa napisal, kdaj točno bi šel?

jype ::

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.

CMpunk ::

Ali mogoce kdo ve ali se s potrdilom da je osebna izkaznica v izdelavi da priti cez mejo?
Zraven bi jim seveda pokazal pretecen potni list.

mancini ::

NE
rabiš dokument s sliko
in ne zdaj tega razumeti da lahko greš z vozniško, ampak osebna pz potni list

saj ga lahko jutri dobiš če je nujno

CMpunk ::

Ok potem grem jutri po osebno oz. Potni list.

Jirzy ::

Ce gres dokument sam dvignit v celje, ga lahko dobis se isti delovni dan.

CMpunk ::

Nekdo mi je rekel da tudi če dam prednostno bo za potni list trajalo nekje 2-3dni. Je to res? Kako pa je z osebno?

Miha 333 ::

Jutri takoj zjutraj s sliko in starim dokumentom na najbližjo UE, povej da rabiš takoj, taksa bo malo višja. Dvignil boš lahko isti dan med 13. in 15. uro na UE Celje. To so zadnje informacije iz prakse, seveda se o vsem pozanimaj na UE.

bastadu ::

Za osebno, če oddaš vlogo nekje do 10:00 ure, jo lahko še isti dan dvigneš v Cetisu v Celju ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Jirzy ::

Za potni list ne vem, osebno pa dobis v istem dnevu.

Invictus ::

jype je izjavil:

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.

Lažje nazaj, ker se slovenske državljane spušča nazaj tudi s pretečenimi dokumenti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

jype je izjavil:

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.


SI ti ziher, da isti delovni dan?

andromedar ::

Mi smo v sredo zjutraj oddali zahtevek za potni list za hčerko in je bil v petek dopoldan že dostavljen s pošto. Nismo nič doplačali za kak hitrejši postopek, ker se ni mudilo.
Eh?

next3steps ::

tikitoki je izjavil:

jype je izjavil:

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.


SI ti ziher, da isti delovni dan?

Da. Če ne pa pošti naslednji delovni dan.

zee ::

Ce oddas zahtevek za potni list pred deseto uro zjutraj, ga lahko z doplacilom dobis po posti ze naslednji dan.

Tako sem nazadnje naredil sam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kuglvinkl ::

zee je izjavil:

Ce oddas zahtevek za potni list pred deseto uro zjutraj, ga lahko z doplacilom dobis po posti ze naslednji dan.

Tako sem nazadnje naredil sam.


Pred tremi tedni sem se zanimal za identično vpršanje, lahko potrdim. No, osebna se je potem našla.
Your focus determines your reallity

paraboŁa ::

Kako lahko nimaš osebne, naj ne bi bil to obvezen dokument?

darkolord ::

Obvezen je osebni dokument, ne osebna izkaznica.

Master_Yoda ::

A ni tako da vozniska ne steje ? Ker ce nima osebne in mu je potni list pretekel je bil ze zdaj v prekrsku. Dvomim pa da ko je potni list se veljal da ga je vedno s sabo imel.

Miha 333 ::

Za državo šteje tudi vozniško dovoljenje oz. katerikoli dokument s sliko, ki ga je izdal državni organ, tudi izpit za čoln. Za privat sektor (banke, ...) pa ponavadi ne.

trenerkar ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.

Lažje nazaj, ker se slovenske državljane spušča nazaj tudi s pretečenimi dokumenti.

Res je. Preizkušeno :)
Na meji pa velja samo osebni dokument ali potni list. Izpit ne velja.

miraldi ::

trenerkar je izjavil:

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.

Lažje nazaj, ker se slovenske državljane spušča nazaj tudi s pretečenimi dokumenti.

Res je. Preizkušeno :)
Na meji pa velja samo osebni dokument ali potni list. Izpit ne velja.



Tudi jaz potrdim, da vozniški izpit ni veljaven dokument za prečkanje meje.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Scorpia ::

Da ne bo kdo rekel, da se ne da. Ocetu potekla osebna, ker je bilo potrebno nujno na pot v bosno (zdaj ta vikend), sva prisla cez vse kontrolne tocke. Lepe besede vedno pomagajo. Tudi pri punci ko sva na meji z hravsko ugotovili da ji je potekla, smo se zmenili, da izpolnimo papirologijo na sami meji, ker sva ravno sla na dopust. Sicer je bila groznja da bo kazen 150eur pri hrvatih, ampak na koncu ni nic bilo.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Invictus ::

Vozniški izpit je osebni dokument, ki velja povsod v Sloveniji.

Ni pa potovalni dokument. Edino kar mu manjka na njem, je podatek o državljanstvu.

So me podučili na letališču...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

primozzzz ::

CMpunk je izjavil:

Potni list mi je potekel maja lani. Osebne nimam.
Kakšne možnosti imam v trenutnih razmerah da pridem čez mejo na hrvaško?
Hvala


Nerabiš.. Saj so "begunci" tut prišli brez dokumentov..

LAhko imaš srečo na mejnen prehodu.. Bil letos že 5x na Hrvaškem, niti enkrat mi niso pregledali osebne oziroma potnega lista od punce.. Pač, ko vidijo naše tablice nas kar spustijo mimo.. S tujci je drugače.
NI PODPISA

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Na Hrvaško z malo sreče, nazaj s precej več sreče. Ob težavah ti bo žal, da si šel. Nov potni list lahko z doplačilom dobiš še isti delovni dan.

Lažje nazaj, ker se slovenske državljane spušča nazaj tudi s pretečenimi dokumenti.

Kdo jih je spuščal? HR ali SLO policisti? Ali oboji?

Po moje jih niso gledal (samo na daleč oziroma sliko al pa še to ne). Če bi jih dejansko pogledal bi imeli pa ti ljudje velik problem. Je pa veliko večja verjetnost da pogledajo, ko greš iz HR v SLO kot pa če greš iz SLO v HR.

Invictus ::

HR policaje boli K**** kdo gre iz države.

Interes je na vstopni strani, ne izstopni.

Drugače je to tihi dogovor med MZZ in policijo.

HR ni v Šengenu. SLO ima zaradi tega večje obveznosti. Kot npr. preverjanje vsakega potnega lista v računalniku. Čeprav tega ne delajo vedno. Ampak sam vseeno potujem z osebno ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Zato pa pravim, nam vedno samo pomahajo, ko molim osebne skozi okno in to zna bit problem, če s pretečeno osebno na tak način prideš iz države (lahko celo nehote), ker boš imel za nazaj lahko probleme.

Invictus ::

Nihče nima problemov. Mal bluzijo policaji, te opozorijo, malo moralizirajo in ajde naprej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dottor ::

Meni se je zgodilo da sem šel čez mejo in nazaj brez osebnega dokumenta... šele ko sem prišel domov sem na mizi opazil svojo osebno (sem lih neke papirje urejal pa sem pozabu dat v denarnico). Še do danes mi ni jasno kaj sem dal namesto osebne, sem pa imel srečo da so na meji le mahali naprej.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

perci ::

Jst sem se lani novembra s hčerko peljal na Hrvaško, s tem, da je bila osebna veljavna samo še nekaj dni. In je hrvaški policist kar nekaj časa gledal dokument, preden mi ga je vrnil.
Se mi zazdi zadeva sumljiva, pogledam datum veljavnosti in ...presenečenje. Vračali bi se radi po poteku veljavnosti.

Kaj narest? Lahko bi fotra klical, da mi ob vračanju prinese potni list ampak se mi je zdelo brez veze. Smo probali srečo in ni noben pogledal dokumenta.

Sicer pa smo letos s kolegi šli na Krk s kolesi in brez problema prečkali mejo po cesti, ki je namenjena za lokalni promet. Nobenih policistov, nobenih dokumentov...samo gasa.

Tale cesta, konkretno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Invictus ::

perci je izjavil:


Sicer pa smo letos s kolegi šli na Krk s kolesi in brez problema prečkali mejo po cesti, ki je namenjena za lokalni promet. Nobenih policistov, nobenih dokumentov...samo gasa.

Tale cesta, konkretno

Meni se je že zgodilo, ko sem hodil čez maloobmejni prehod, da so policaji dirkali za mano še pred slovensko mejo. In me napodili nazaj...

Prej pa parkrat brez problemov čez...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

boris82 ::

Na katerikoli UE daš vlogo za novega + sliko, plačaš malo višjo takso, pa ga čez par ur pobereš v Celju.

perci ::

Invictus je izjavil:

perci je izjavil:


Sicer pa smo letos s kolegi šli na Krk s kolesi in brez problema prečkali mejo po cesti, ki je namenjena za lokalni promet. Nobenih policistov, nobenih dokumentov...samo gasa.

Tale cesta, konkretno

Meni se je že zgodilo, ko sem hodil čez maloobmejni prehod, da so policaji dirkali za mano še pred slovensko mejo. In me napodili nazaj...

Prej pa parkrat brez problemov čez...

Samo, da to ni malobmejni prehod ampak lokalna makadamska cesta, ki pač prečka mejo in ni nobene mejne kontrole. Na meji je sicer ograja z železnimi vrati, ki pa so odprta. Verjetno jih zaprejo, ko pride Shengenska inšpekcija.

mzakelj ::

Ena kolegica je šla z sliko pasoša na telefonu čez mejo ko smo šli na kuhan vin v Zagreb. Pač pozabla doma pasoš pa je probala. In malo čudno je gledal Hrvat, pa mu je pojasnila da je pač digitalen dokument ... Mal nabluzila in jo je spustu, verjetno da ne bi sam izpadel budalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

dj_uro ::

10eur je doplačilo za hitro izvedbo; ravno prejšnji teden izvedel ta neumni manever

kpl nova osebna: 27,96eur
vw-klub.si

Alien123 ::

Folk gre na morje pa si zadnji dan čekira osebno.. bravo res

perci ::

se zgodi tudi najboljšim

BlaY0 ::

Pa kolk je blo po medijih opozoril 3 mesce nazaj, "Pozor, čez 3 mesece poteče 200.000 osebnih!", al nekaj podobnega. Pa nič ne pomaga. Na E-upravi si lahko nastaviš opomnik. Pa nič ne pomaga ;) Važn, da je baterija od mobitela vsak dan polna pa FB status ažuriran ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[D]emon ::

Alien123 je izjavil:

Folk gre na morje pa si zadnji dan čekira osebno.. bravo res


Verjamem, da je v marsikaterem primeru to posledica tega, da nismo navajeni redno preverjati dokumentov. Konec koncev, koliko casa je veljavna osebna ? Deset let ?

In ja, razen ce ne gres res samo na Hrvasko, marsikdo niti pomisli ne, da bi bilo morda pametno preveriti veljavnost dokumentov. Jebiga, vsi smo samo ljudje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

perci ::

Eni pač radi opozarjajo na napake drugih, ker svojih nimajo. Right?

BlaY0 ::

perci je izjavil:

Eni pač radi opozarjajo na napake drugih, ker svojih nimajo. Right?

Ne, opozarjajo na banalnosti v smislu prioritet. Saj lahko daš na Predlagaj Vladi predlog da naj te direkt prek FB-ja opozarjajo. Pa ni mišljeno osebno...

Miha 333 ::

perci je izjavil:


Sicer pa smo letos s kolegi šli na Krk s kolesi in brez problema prečkali mejo po cesti, ki je namenjena za lokalni promet. Nobenih policistov, nobenih dokumentov...samo gasa.

Tale cesta, konkretno

Tole bi vas lahko drago stalo. Nezakonito ste prečkali državno oz. šengensko mejo, za kar bi si lahko prislužili vsak po najmanj 400 EUR globe. Če bi vas dobili Hrvati, bi vas pa verjetno privedli, kaznovali in izgnali nazaj čez, pa še zazanamek bi dobili v SIS.

Mejni prehod je bil kak km stran. EU državljani lahko mejo prečkajo tudi na maloobmejnih prehodih. Nikakor pa ne izven.

Tista cesta je za lastnike zemljišč, ki imajo posebno dovolilnico in to samo za dostop do svoje njive/gozda.

Tole je bilo zelo neumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

BlaY0 ::

Ahhh, brez veze. Če te dobijo pač ne pokažeš nič, rečeš da si begunec iz Eritreje in da si na poti v Italijo dokuemnte izgubil v razburkanem morju. Pa te bodo vrnili nazaj v SLO :P

Egidij88 ::

Zadosti je, če 1x letno pogledaš v denarnico (ki jo imaš vedno po rokah ali na riti) in vidiš "aha v 2017 mi nič ne poteče" ali pa "ena kartica gre avgusta pa-pa". Imaš noter osebno, bančno, kreditno, tisto free eu zdravstveno itd... seveda se da novo kartico že dosti prej urediti, pač ko čas ostaja greš na izi ali pa sproti ko je pripravno.

Zdaj recimo vem da prva važna kartica poteče 07/19...ni ti treba vedeti katera, datum imam nekje v glavi in kakšen mesec prej bom uredil.

CMpunk je izjavil:

Potni list mi je potekel maja lani. Osebne nimam.


Ti pa že en lep čas nisi šel iz naše preljube Slovenije ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Miha 333 ::

Za OI/PL so ti včasih poslali obvestilo o poteku kakšen mesec pred iztekom veljavnosti. Očitno zdaj tega ne počnejo več.

Rok Woot ::

Jaz jih poznam par, ki so plavali čez piranski zaliv, pa nobenemu nič. Kaj ti pa morejo ...

BlaY0 ::

Miha 333 je izjavil:

Za OI/PL so ti včasih poslali obvestilo o poteku kakšen mesec pred iztekom veljavnosti. Očitno zdaj tega ne počnejo več.

Seveda da ne, kaj boš pošiljal papir, če imajo pa vsi internete, ki jih znajo tako vešče uporabljati. Odsrfaš na eUpravo in si naklikaš reminderje. Full težko za pouprečnega Fejsbukaša ane...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114612 (12753) jero_no1
»

do osebne izkaznice še v istem dnevu?

Oddelek: Loža
2640916 (30963) Sergio4
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523862 (22296) matter
»

Nujno: čez mejo z poteklim potnim listom

Oddelek: Loža
4911736 (10717) bluefish

Več podobnih tem