» »

Revija Joker ne bo izsla avgusta

Revija Joker ne bo izsla avgusta

««
9 / 24
»»

SlimDeluxe ::

Saj ni obvezno, da bi sami nastopali na YT, lahko bi komot skrbeli za produkcijo, za nastopanje pa bi že najeli koga tistih par urc na teden. Tako nekako kot IGN Adria :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

opeter ::

SlimDeluxe je izjavil:

Saj ni obvezno, da bi sami nastopali na YT, lahko bi komot skrbeli za produkcijo, za nastopanje pa bi že najeli koga tistih par urc na teden. Tako nekako kot IGN Adria :)


Mogoče bi se lahko povezali s temi:
https://gaming.si/

Se spomnim, da je lani PugPlug odprl temo tudi tukaj na ST-ju:
Igračarski portal Gaming.si

Kjer je reklamiral stran, prosil za kritike, nasvete ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bambam20 ::

opeter je izjavil:



Mogoče bi se lahko povezali s temi:
https://gaming.si/



Ti so dobri.

Imajo večkrat objavljene teste na Partisu.

c3p0 ::

Ta YT kanal bi naj tudi bil v spakedranščini, ali, če gre za angleško verzijo, v nekem starem shakespearjanskem dialektu?

Vazelin ::

Ma ni vsak za pred kamero. Kakor je npr. Sneti izreden pisec, mi je pred kamero deloval precej medlo v tistem dokumentarcu, kjer je bil, če se ne motim tudi Jonas.

In kaj naj bi Joker dosegel z YT kanalom? V slovenščini je premalo dosega, v angleščini je pa konkurenca z vsega sveta in na tem trgu bosta dva fotra konkurenčna? :))

djabi ::

Če bosta uporabljala vazelin, zakaj pa ne? Vse bo šlo lažje, enostavneje, morda celo neboleče.

Ganon ::

Seljak je izjavil:

Mislim, da si lahko VSAK privošči to revijo, ker tako draga pa spet ni. Bolj vidim problem v tem, da je brez vezna in si zaradi tega ne zasluži tega denarja.


Pravi nadimek imaš.

Seljak ::

Vem ja, to mi marsikdo reče :)) Ampak brez seljaka bi ti kamne jedel ;)

AlphaOne ::

Seljak je izjavil:

Vem ja, to mi marsikdo reče :)) Ampak brez seljaka bi ti kamne jedel ;)

Tvoj nick ti povsem ustreza.

KnightMare ::

Glede na to, da že vsaj 10 let ne poznam nobenega k bi bral Jokerja, mi nekaj pravi, da je ta 5-mestna številka bralcev totalna laž.

nodrim ::

Aha, ker povprečno v življenju vsak človek pozna ravno enih 100 ljudi. :D

Pa ne zagovarjam niti zanikam števila bralcev. ;)

Mato989 ::

KnightMare je izjavil:

Glede na to, da že vsaj 10 let ne poznam nobenega k bi bral Jokerja, mi nekaj pravi, da je ta 5-mestna številka bralcev totalna laž.


Pozdravljen, jaz ga berem :)

KnightMare ::

Ne, je pa neka statistika glede na krog geekov, ki jih poznam. In glede na majhnost te subkulture v Sloveniji se mi zdi cifra potencialnih bralcev leta 2017 bolj nekje do par tisoč - sploh upoštevajoč, da je internet najbolj pokopal ravno magazine o zabavni elektroniki in računalništvu.

Kot je že nekdo v tej temi preračunal, dobiček, ki bi ga tolikšna branost (z mogoče malo nižjo prodajo) prinesla letno, bi bil za državo z 2 mil. prebivalci leta 2017 enormen! Resda ima Joker dost unikaten stil in še marsikaj poleg opisov iger, ampak se ti ne zdi, da ob tolikšnem zanimanju ljudi za te stvari, ne bi vsaka slovenska spletna stran na to temo propadla po letu ali dveh?

opeter ::

KnightMare je izjavil:

... ampak se ti ne zdi, da ob tolikšnem zanimanju ljudi za te stvari, ne bi vsaka slovenska spletna stran na to temo propadla po letu ali dveh?


Seveda bi, če ne bi pobirali naročnino.
Joker stane 7 evrov. Če bi bil brezplačen, bi lahko zaprli štacuno pred davnim časom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

next3steps ::

Šaljivec je imel prednost pred temi randomiziranih stranmi pred leti. Imel je uveljavljen renome.

KnightMare ::

opeter je izjavil:


Seveda bi, če ne bi pobirali naročnino.
Joker stane 7 evrov. Če bi bil brezplačen, bi lahko zaprli štacuno pred davnim časom.

Zato se mi zdi 10k+ bralcev še toliko bolj pod vprašajem. 7 evrov za "zastarele" novice/informacije v času interneta ni malo, ne glede na stil in humor.

Je pa žalostno tole z igrami pri nas, čeprav ne berem Jokerja. Že Mantis, ki je imel tradicijo, je letos zaprl vrata.

Machete ::

Veliko pove to da večina kot alternativo omenja YT kanal. (Jaz ne želim zijat omenjene vsebine v video obliki, zame to ni alternativa ampak popolnoma drug segment).
Nodrim je zgoraj dobro napisal. Problem je v generaciji, ki ni več pripravljena žrtvovati kako minuto več za kakršno koli bolj razčlenjeno informacijo. Vse mora šibat kot iz miraljeza, če ne, pozornost upade. Zato se revije oklepamo starošolniki. Nove generacije skoraj ne vedo več kaj je to branje. Vse info dobesedno dobijo iz hitrih obvestil na telefonu in yt videov, večinoma brez repa in glave. Ne gre jim česar koli očitati, ampak do te točke smo se pač prignali. Potem pa so potencialni bralci še kolikor toliko PC giki, in to je še tista druga stran rezila. Še pri sebi vidim, da koliko večernih ur zabijem za GAMING, surfanje in ytbanje (ali gledanje serij). Ob parih urah prostega časa na dan, dam pred dobro knjigo raje prednost računalniku. Kar me moti, ker obožujem neskončne svetove v knjigah, a raje izberem najlažjo pot, torej ležanje pred zaslonom s popolnoma sklopljeni možgani. Mularija pa tak isto, s tem, da si jaz vsaj za revijo vzamem kako nedeljsko jutro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

@KnightMare
Zastarelost novic ni problem. Bralci glavnino poberemo sproti na netu madona. Pričakujemo malce bolj poglobljen pogled glede 'te novice' ali največkrat kar osebno izkušnjo, in ne sekundne eksluzivnosti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Zato se mi zdi 10k+ bralcev še toliko bolj pod vprašajem.
10k bralcev pomeni mogoče 3000 prodanih izvodov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

KnightMare ::

To so pol totalne špekulacije brez teže. Kot sem napisal, logično mi je, da je število bralcev rahlo višje kot kupcev, ampak v takem primeru lahko vsak, ki proda 100 izvodov reče, da ima več tisoč bralcev, kar je navaden bullshit.

Machete ::

Ma jaz mislim da se čisto OK pokrivajo. Če sta dejansko samo dva plus še ene dva bolj polovično je to ene 7 jurjev bruto za honorarje, če niso preveč lakomni. 3 jurje za birokratski support, računovdstvo, marketing, (prostori??) in 2 jurja za gadgete in špile (česar jim ne rata dobit pro testing). To smo na ca 12 jurčekov na mesec + tisk. Pa zaokrožimo na mastnih 15k/mesec. Za to pokrit rabijo ca 2500 prodanih izvodov po sredinski ceni 6,3EUR, če niti ne bi imeli oglasov. Pa recimo, da jim oglasi vržejo še kakšnega jurja-dva. Torej rabijo ca 2150 prodanih izvodov, da bubrek lepo plava.

Malo za hec sem si izmislil neke cifre. Lahko kdo doda svojo računico :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

bambam20 ::

KnightMare je izjavil:

Glede na to, da že vsaj 10 let ne poznam nobenega k bi bral Jokerja, mi nekaj pravi, da je ta 5-mestna številka bralcev totalna laž.


Če ga ne poznaš ne pomeni, da ga ne beremo.

bambam20 ::

Machete je izjavil:

Ma jaz mislim da se čisto OK pokrivajo. Če sta dejansko samo dva plus še ene dva bolj polovično je to ene 7 jurjev bruto za honorarje, če niso preveč lakomni.


3500€ bruto za pisanje za revijo? Močno dvomim, da jima toliko plačujejo po glavi.

opeter ::

Kaj misliš, kakšni so tiskarki stroški? Lektroriranje ipd.?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

opeter je izjavil:

Kaj misliš, kakšni so tiskarki stroški? Lektroriranje ipd.?


Lektoriranje ima preko Sergej, design in postavitev in izgled pa ima v rokah David.


Tako je že od začetkov.

next3steps ::

Machete je izjavil:

Veliko pove to da večina kot alternativo omenja YT kanal. (Jaz ne želim zijat omenjene vsebine v video obliki, zame to ni alternativa ampak popolnoma drug segment).
Nodrim je zgoraj dobro napisal. Problem je v generaciji, ki ni več pripravljena žrtvovati kako minuto več za kakršno koli bolj razčlenjeno informacijo. Vse mora šibat kot iz miraljeza, če ne, pozornost upade. Zato se revije oklepamo starošolniki. Nove generacije skoraj ne vedo več kaj je to branje. Vse info dobesedno dobijo iz hitrih obvestil na telefonu in yt videov, večinoma brez repa in glave. Ne gre jim česar koli očitati, ampak do te točke smo se pač prignali. Potem pa so potencialni bralci še kolikor toliko PC giki, in to je še tista druga stran rezila. Še pri sebi vidim, da koliko večernih ur zabijem za GAMING, surfanje in ytbanje (ali gledanje serij). Ob parih urah prostega časa na dan, dam pred dobro knjigo raje prednost računalniku. Kar me moti, ker obožujem neskončne svetove v knjigah, a raje izberem najlažjo pot, torej ležanje pred zaslonom s popolnoma sklopljeni možgani. Mularija pa tak isto, s tem, da si jaz vsaj za revijo vzamem kako nedeljsko jutro.

Tebe moti medij in ne problem generacije, ki noče... Z veseljem grem brat tudi po 700 stranske raziskave, si ogledam po uro ali več dolgi posnetek, preberem knjigo. Ne da se mi pa brati šablonskega pisanja.

Vazelin ::

Ce sneti ne dobi vaaj 3500 bruto je smešno. Saj tip napiše 3/4 revije.

bambam20 ::

next3steps je izjavil:

Ne da se mi pa brati šablonskega pisanja.


Uh. verjetno so imeli Megazin, SW power, PC mediji, PC POwer in kaj je še bilo nešablonskega, ker so krepnili.

Vazelin je izjavil:

Ce sneti ne dobi vaaj 3500 bruto je smešno. Saj tip napiše 3/4 revije.



Tega ne bova nikoli vedela, koliko zasluži mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

KnightMare ::

Koliko strani pa ima danes Joker? Za primerjavo ... honorarni pisci pri takih revijah so ponavadi dobivali po 15-20 ojrov na enostranski članek.

bambam20 ::

KnightMare je izjavil:

Koliko strani pa ima danes Joker? Za primerjavo ... honorarni pisci pri takih revijah so ponavadi dobivali po 15-20 ojrov na enostranski članek.


Skupno 90. od tega je nekje 65-66 strani teksta . Vendar ne polnega, ker veliko prostora poberejo tudi sličice. Ostalo zasedejo sponzorji.

opeter ::

90 ne more bit, ker matematično ni izvedljivo v tiskarni. Lahko je 88,92,96 ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

opeter je izjavil:

90 ne more bit, ker matematično ni izvedljivo v tiskarni. Lahko je 88,92,96 ...



92, ker pod strani štejejo tudi poster. Lol.

V zadnji številki je strani s tekstom, če odmislim 2 stranskih stip nekje 64. Precej malo za 6,9€.

KnightMare ::

Pol se mi zdi 3500 bruto kar velika cifra. Verjetno tip itak ni plačan na uro, glede na to, da najbrž zadnje čase dela praktično cele dneve samo da izide revija. Je pa potem res vprašanje koliko iger je dejansko v kompletu preigranih in testov narejenih kot se šika. Problem je, ker je Joker slogovno precej "zaprta" zadeva - kot da bi nek bloger z unikatnim stilom dobil novega sodelavca v pomoč. Dost nehvaležna situacija.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

KnightMare je izjavil:

Pol se mi zdi 3500 bruto kar velika cifra. Verjetno tip itak ni plačan na uro, glede na to, da najbrž zadnje čase dela praktično cele dneve samo da izide revija. .


Seveda ni plačan na uro, pač pa koliko natipka.Sam se je pohvalil, da je mesečno sposoben natipkat nekje 100.000 znakov. Zdaj pa preračunaj koliko je plačan.

Magic1 ::

Tekst ni ravno primerljiv, da lahko rečeš 20-30EUR na stran. Kdo bo šel eno indi igro opisat na eni strani za 30EUR??? Seveda lahko, če vzameš en tuji opis in prevedeš, drugače me pa zanima, kdo bi delal za par EUR na uro... Tukaj je večina enih stručkotov, ki vse znajo in vejo ter lahko za keks eno stran spišejo direkt iz glave.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Že samo tekoči članek NEW GAME + bi negiral večino neutemeljenih hejterjev v tej temi, ampak kaj ko ga žal ne bodo nikoli prebrali. Tega ni sposoben spisati noben študent ali Domen S. z glave v kombinaciji preigranih kilometrov, pa če mu date 9900 neto.

ps: Teksta za ta denar je več kot dovolj. Že sami vedeži so gold.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

BigWhale ::

KnightMare je izjavil:

Ne, je pa neka statistika glede na krog geekov, ki jih poznam.


To mas popolnoma prav. V Sloveniji je deset geekov, pa so od teh sta dva fake.

KnightMare ::

Magic1 je izjavil:

Kdo bo šel eno indi igro opisat na eni strani za 30EUR??? Seveda lahko, če vzameš en tuji opis in prevedeš, drugače me pa zanima, kdo bi delal za par EUR na uro...

30 eur za opis indie špila je kao mal al kako? Ne štekam glih kaj si želel povedat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PugPlug ()

Furbo ::

Seveda je 30€ malo, za kvaliteten opis.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Okapi ::

30 evrov je malo že za prevod pol strani dolgega opisa igre. Če moraš igro sam preizkusit in napisat opis, je pa to beračija.

nodrim ::

30 EUR za napisat eno stran besedila ni nič, pa že samo za pisanje, kaj šele, da moraš pred tem porabit več ur za preizkušanje igre + večletne izkušnje prav tako veljajo v postavki.

Žal, se tukaj vse premalo cenite.

piek ::

Koliko se kaj ceni in koliko se kaj (dejansko) placa, sta dva razlicna pojma. Posebej v slovenskih medijih.

30€ na A4 stran je res malo. 50€ je bolj realna cifra. Zdaj naj pa vsak sam pri sebi izracuna, koliko casa bi porabil za igranje igre in pripravo opisa. Ali pa prispevka na katerokoli drugo temo.

Novinarjem danes ni lahko, vsa cast redkim izjemam za izjemne (in ustrezno honorirane) prispevke.
--- Finish it off if you started it! ---

KnightMare ::

Dejstvo je, da ti tak job more bit obenem hobi in se mi ne zdi fer, da bi se playthrough igre štel v "službeni čas" - sploh ob predpostavki, da skoraj vsi indie developerji šenkujejo svoje igre za opise. In nekdo, ki ima leta izkušenj A4 opis napiše in za sabo prebere v nekaj urah. IGN Adria in podobni folku plačujejo pol toliko za včasih daljše texte, zato se mi zdi 30 eur v bistvu quite a lot.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Zdaj berem pa se čudim kaj omenjate IGN Adrijo, ker več mesecev ni bilo novih novic sem mislil, da je ta stran propadla. Zdaj grem pogledat pa vidim, da so spet sveže novice.
Kdaj pa so spet začeli objavlati sveže novice na IGN Adriji ?

aha vidim, da je v Hrvaščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Magic1 ::

KnightMare je izjavil:

Dejstvo je, da ti tak job more bit obenem hobi in se mi ne zdi fer, da bi se playthrough igre štel v "službeni čas" - sploh ob predpostavki, da skoraj vsi indie developerji šenkujejo svoje igre za opise. In nekdo, ki ima leta izkušenj A4 opis napiše in za sabo prebere v nekaj urah. IGN Adria in podobni folku plačujejo pol toliko za včasih daljše texte, zato se mi zdi 30 eur v bistvu quite a lot.

Sej zato pa ne dobijo novih piscev, ker nadobudi hobi pisalci niso sposobni delat na željenem nivoju. Denarja pa ni za profiče.
Magic

next3steps ::

Včasih je bilo dovolj, če si bil povprečneža in so tvoje sposobnosti bile zgolj povprečne, tu je vseeno šlo lepo. Božanski cvet Jugovine. Tudi če si bil podpovprečna gospoda, ti je šlo zbog Juge lepo.
Danes bi šablonski pisatelji, ki jih rešuje zgolj kilometrina v Šaljivcu, talent vseeno plačala povprečno. Za novinarja je sicer dovolj slabo plačilo, kajti rojeni so širjenje resnice, ne za tupenje svog mnenja - za kar dosti keša pač ni potrebno, toliko da ne postane crknjad.
Za elitne talente bo pa vseeno trebalo poseči malce globje v žep. Če sedaj ni to možno, bo pa ta kekčijada si sama lahko vzgojila pisce, tekom tokom analov
.
Ah, nekaj, kar povprečni ljudje ne bodo razumeli. Bojda ne gre zamenjati družbe za boljšo, to je to.

nodrim ::

Dejstvo, da nekje drugje plačujejo manj za več, ne pomeni nič, razen tega, da so tam avtorji/delavci še bolj podplačani.

Že, če samo na porabljen čas gledamo, ti vzame en enostranski opis recimo 2 uri za pisanje, plus različno število ur za igranje, plus e-poštna komunikacija, plus priprava posnetkov zaslonov itd. itd. Koliko potem na koncu pride urna postavka za takega avtorja/delavca? Da morebitnih plačil davkov niti ne omenjam.

Okapi ::

Opis igre je v povprečju delo za dva dni. En dan jo igraš in ugotavljaš, kakšna je, drugi dan napišeš oceno.
Se pravi, lahko napišeš 10 takih iger na mesec. Se pravi bi moral dobiti recimo 100 evrov neto na igro, da bi se to za silo splačalo početi. In nihče ne bi smel pričakovati, da boš igro več kot kakšnih 10 ur dejansko igral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

KnightMare ::

@nodrim e-poštna komunikacija, priprava posnetkov zaslona? Ker je blazno zamudno poslat en generičen mail devom, če ti šenkajo špil. Da o času, ki ti ga ob današnji tehnologiji vzame, da narediš tri screenshote, sploh ne govorimo ...

Okapi je izjavil:

In nihče ne bi smel pričakovati, da boš igro več kot kakšnih 10 ur dejansko igral.

Kaj to pomeni? Da če je špil dolg več kot 10h, kritiku oprostimo, da napiše polovičen opis (kar Joker glede na pomanjkanje piscev verjetno že dolgo časa dela, sam njihovi članki so itak presežek književnosti, ne klasične kritike, ane?). Torej gre glasbeni kritik lahko po prvem dnevu Metaldays domov, in spiše reportažo festivala? Pa filmski kritik po uri in pol iz dvorane, če je film dolg 3h?

Iz glave se lahko spomnim vsaj ducat špilov, ki po 10-ti uri popolnoma popravijo/pokvarijo okus. Če nimaš cajta, se ne pejt kritika ... simple as that.

SlimDeluxe ::

Da niti ne govorimo, da mora biti neka ustrezajoča podlaga... Ne moreš dati človeku, ki je driving sim fan, da recenzira high fantasy RPG, ali pa recimo da napiše recenzijo 3. dela neke serije, če nima predznanja o predhodnikih (ki bi jih dejansko moral preigrati do konca, če hoče imeti povezano nit).
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS
««
9 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26039853 (11125) Ganon
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5316182 (14013) Phantomeye
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6518482 (12939) Alamar

Več podobnih tem