» »

Kateri program za račune za s.p.?

Kateri program za račune za s.p.?

Fukomuko ::

Katero storitev priporočate za izdajanje in vodenje računov za (normirani) s.p.? Kolikor sem iskal, jih obstaja kar precej: enostavni-racuni.eu, cebelca.biz, Balirka.com, saop.si, marg.si, Metakocka.si, afax.si... izbira pa je zame vse prej kot enostavna, saj sem v tem svetu novinec.

fosil ::

Odvisno od števila računov, za par računov na mesec lahko uporabljaš tudi excel.
Tako je!

anketar ::

če ne posluješ z gotovino lahka tud v wordu, drgač more met vso tisto sranje za davčne blagajne (maš kokr hočeš a1 itd., vzem najcenejšga)

MajorM ::

Glas za Čebelca.biz

Gandalfar ::

https://www.cebelca.biz/ je super pa basic verzija je zastonj

Zgodovina sprememb…

fraising ::

Še en glas za cebelco

Apple ::

Cebelca++
LP, Apple

OrkAA ::

Tudi jaz sem na cebelci.

FuriousG ::

Tudi jaz. Super zadeva.

rawlit ::

+1 za Čebelco

GrX ::

Glas za Čebelco.. Super zadovoljen!

Vzdevek ::

Če imaš možnost si umisli kak simple CRM, dobiš na Envatu Market že za 40 eur, sploh če ne potrebuješ davčnega potrjevanja.

Čebelca je ok, do neke mere. Če pa vzameš CRM pa imaš vse pod eno streho, od stroškov, do supporta (če ga rabiš). Sicer pri normirancu ni tako pomebno pa je vseeno dobro voditi vse stroške. Pa še obračuni so sorazmerno lažji.

Fukomuko ::

Da malo obudim temo, tudi jaz sem se naposled odločil za Čebelco, zanima pa me ali moram hraniti račune tudi v pisni obliki in jih ročno podpisati ali je dovolj, da jih izvozim v pdf in prilepim skeniran podpis na vsak posamičen račun?

darkolord ::

Računov ni treba ročno podpisovati.

Miha 333 ::

Vzdevek je izjavil:

Če imaš možnost si umisli kak simple CRM, dobiš na Envatu Market že za 40 eur, sploh če ne potrebuješ davčnega potrjevanja.

Čebelca je ok, do neke mere. Če pa vzameš CRM pa imaš vse pod eno streho, od stroškov, do supporta (če ga rabiš). Sicer pri normirancu ni tako pomebno pa je vseeno dobro voditi vse stroške. Pa še obračuni so sorazmerno lažji.

Ne pozabite, da mora programska oprema ustrezati zahtevam 38. čl. ZDav-P2, v primeru gotovinskega poslovanja pa tudi Pravilnika. Večina teh programov pade že pri npr. spremembi naslova stranke, saj se nikjer ne shrani zapis o prejšnjih naslovih, prav tako se običajno spremeni naslov tudi na starih računih.

Fukomuko je izjavil:

Da malo obudim temo, tudi jaz sem se naposled odločil za Čebelco, zanima pa me ali moram hraniti račune tudi v pisni obliki in jih ročno podpisati ali je dovolj, da jih izvozim v pdf in prilepim skeniran podpis na vsak posamičen račun?

Hraniti jih moraš praviloma v izvirni obliki, sicer pa v taki obliki, da jih ni mogoče spreminjati brez sledi ter da jih je kadarkoli mogoče izpisati na zaslonu. BTW, podpis ni obvezna sestavina računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

OldSkul ::

Cebelca je super, ampak samo za osnovno poslovanje. Tako da če gre za razvijajoče podjetje, potem predlagam, da se vzame nekaj, kar ponuja več.

ElNuncio ::

Pozdravljeni,
kaj mi kdo lahko pojasni, če izdam račun kar iz excela. Napišem obvezne podatke in pošljem račun stranki in to je to...
Ampak ali ni, da moram ta račun nekako poslati na FURS (davčna blagajna)?
Pravi program za račune se povežejo na davčno in direkt pošljejo račun davčni. Kako naj excel račun pošljem davčni?
Na strani edavki sem našel samo opcijo miniBlagajna in Potrjevanje vezne knjige računov. Mogoče rabim še vezno knjigo računov poleg excela računa?

Hvala
Lep pozdrav.

Ales ::

ElNuncio je izjavil:

Pozdravljeni,
kaj mi kdo lahko pojasni, če izdam račun kar iz excela. Napišem obvezne podatke in pošljem račun stranki in to je to...
Ampak ali ni, da moram ta račun nekako poslati na FURS (davčna blagajna)? ...

Posluješ sploh z gotovino?

ElNuncio ::

Ales je izjavil:

ElNuncio je izjavil:

Pozdravljeni,
kaj mi kdo lahko pojasni, če izdam račun kar iz excela. Napišem obvezne podatke in pošljem račun stranki in to je to...
Ampak ali ni, da moram ta račun nekako poslati na FURS (davčna blagajna)? ...

Posluješ sploh z gotovino?


Ja, brez gotovine.

5erson ::

Potem je dovolj, če izdaš račun iz excela, hkrati pa tabelo za izdajanje računov uporabiš za "Evidenco knjigovodskih listin", ki je najbrž edina evidenca, ki jo boš uradno moral voditi.

Markus386 ::

Drugace ma furs "mini blagajno", za vse tiste, ki z gotovino poslujete redko...

Nic se ne da shranit, vse je treba vsakic pisat rocno v racun, izda pa veljaven racun z qr kodo. Je pa procedura malce tecna, ce rabis "takoj", ker je treba najprej zgenerirat cert, pa ga iportat, pa kak del procesa vcasih malce traja :)

https://miniblagajna.fu.gov.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

chrush ::

Markus, lahko tudi shranih racun in ga nato urejas. Pripravis racun in kliknes shrani (ne shrani in izdaj) in ga potem urejas do onemoglosti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Markus386 ::

To ze, ne mores pa shranit artiklov, strank ipd. Torej za nek resen biznis totalno neuporabno, za male s.p.-je, kjer vecino delas prek nakazil, trikrat letno pa rabis gotovinski racun, je pa super.

borut_p ::

Excel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free program za izdajanje računov/ vodenje malega podjetja

Oddelek: Programska oprema
3419561 (1189) Roko0
»

Najoptimalnejši setup za izdajo računov

Oddelek: Loža
61220 (959) noob96
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223348 (7712) Kosek1
»

Teniski tecaj - gotovina

Oddelek: Loža
61566 (1123) anketar
»

Brezplačni računovodski program

Oddelek: Programska oprema
3012113 (7844) Mare2

Več podobnih tem