» »

Vtičnica skočila iz stene

Vtičnica skočila iz stene

Motika ::

Ne ravno ... ampak zjutraj sem videla, da je tista napeljava oz. so žičke cca 7 cm zunaj (v vtičnici imam razdelilec, ki sem ga včeraj očitno grdo "posnela" oz. butnila z jogijem) ... prav zoprn prizor. Vtičnico sem stlačila nazaj noter, ampak ne do konca, še vedno je cca 2cm zunaj. Ali lahko s silo kaj uničim? Ali naj pustim? Ali naj še malo tlačim? Na živce mi gre. Dela pa zaenkrat vse (napajanje).

shmandi ::

Vtičnica ima ponavadi na sredini en vijak, s katerim sprostiš kaveljčke na strani, potisneš vtičnico do konca v luknjo in zaviješ vijak, da kaveljčki zopet primejo.

Motika ::

Ampak najprej moram izklopiti elektriko ... varovalke pa to? ... je večstanovanjska hiša ...

shmandi ::

Vijak mora biti viden od zunaj. Drugače pa raje kakega štromarja na kavo povabi.

errhec ::

Varovalke ima vsako stanovanje svoje.
Pokliči kakšnega ki se razume v elektriko. Bo rešil v 5ih minutah.
dd

dxx ::

Širite neznanje pobi!
Vijak ki je viden od zunaj, služi pritrditvi pokrovčka vtičnice. Odviješ tega, nato pa snameš pokrov vtičnice. Pod pokrovom sta pa dva vijaka(ki nista vidna od zunaj), ki jih najprej odviješ (v levo) ene tri zavoje, nato pa stisneš vtičnico ob steno in ta dva vijaka, z občutkom, nazaj priviješ. Namestiš pokrovček nazaj(sredinski vijak, viden od zunaj) in to je to. Seveda pa prej izklopi varovalko za omenjeno vtičnico, ne rabiš celega stanovanja izklapljat.
Preizkuševalec napetosti ("faznprifer") bo seveda v veliko pomoč.

Motika ::

... varovalke so meni vse "iste" oz. bom počakala tekom dneva na ljudi, ki jim bo to vzelo nič časa. Mislim, niso označene in jaz res ne vem. Šraufala bom pa sama, sem našla prej https://zmaga.com/content.php?id=2216 in imam zdaj (@dxx...) dvoja identična navodila. :)

dxx ::

V tem primeru bi ti priporočal, da ti te "ljudje" :) tudi pomagajo nekoč v bližnji prihodnosti označiti varovalke- katera izklaplja kaj. Postopek je lahko zelo preprost, izvedeš ga lahko sam. Priključi npr. fen, v to vtičnico in izklapljaj varovalke eno po eno, dokler fen ne crkne. Potem boš vedela katera varovalka je katera- ostalo velja tudi za luči, štedilnik, itd.

dxx ::

dxx je izjavil:

V tem primeru bi ti priporočal, da ti te "ljudje" :) tudi pomagajo nekoč v bližnji prihodnosti označiti varovalke- katera izklaplja kaj. Postopek je lahko zelo preprost, izvedeš ga lahko sam. Priključi npr. fen, v to vtičnico in izklapljaj varovalke eno po eno, dokler fen ne crkne. Potem boš vedela katera varovalka je katera- ostalo velja tudi za luči, štedilnik, itd.


PS
Še to; vtičnice v isti sobi (do 3kom) so ponavadi na isti varovalki(B16), luči v isti sobi so ponavadi na B10, torej na drugi varovalki.

Motika ::

Eh ... sem našla v prvem poskusu (s fenom). Popravila oz. izboljšala sem potem še eno vtičnico (našla sem jo v drugem poskusu). Glede označevanja pa-ain't nobody got time for that. :)

St235 ::

dxx je izjavil:

Širite neznanje pobi!
Vijak ki je viden od zunaj, služi pritrditvi pokrovčka vtičnice. Odviješ tega, nato pa snameš pokrov vtičnice. Pod pokrovom sta pa dva vijaka(ki nista vidna od zunaj), ki jih najprej odviješ (v levo) ene tri zavoje, nato pa stisneš vtičnico ob steno in ta dva vijaka, z občutkom, nazaj priviješ. Namestiš pokrovček nazaj(sredinski vijak, viden od zunaj) in to je to. Seveda pa prej izklopi varovalko za omenjeno vtičnico, ne rabiš celega stanovanja izklapljat.
Preizkuševalec napetosti ("faznprifer") bo seveda v veliko pomoč.


In ti druge optozujes da sirijo neznanje? Jaz nimam ene vticnice, ki bi ustrezala tvojem opisu. Kaj sedaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812489 (9817) perci
»

Faza in nula iz ločenih kablov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
409102 (7507) BorutK-73
»

Kabli pri stikalu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102094 (1983) RejZoR
»

Menjava vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211025 (10149) francek1
»

Prenosnik in varovalka

Oddelek: Strojna oprema
191650 (1470) opeter

Več podobnih tem