» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
574 / 976
»»

borci99 ::

Evo pa so našli način za pristaviti lonček, določijo, da je dejavnost in je stvar rešena....., če zaslužim na tem špekulativnem trgu z mojim denarjem (reskiram) me obdavčijo,
če pa denar izgubim sem sam kriv kam vlagam (spet ena slovenska pogruntavščina)! Ima kdo kakšen predlog?
https://www.zurnal24.si/slovenija/finan...

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

A tistih trikotnikov za nadaljni padec zdaj ni več? A niste bili po 85% prepričani, da gremo še dol? A se lahko zmenimo, da vsi pijemo enako kavo, ker to, da ima vsak drugačno napoved je že brezveze. No, pa enako skodelico, da se lepo usedlina nariše.
zdaj so popularni pravokotniki. sj bi jih vam pripopal, pa vem da je vse zaman...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

saule ::

Mato989 je izjavil:

saule je izjavil:

Mato989 je izjavil:

All 50 apartments listed in Bitcoin, sold out in Dubai


Nam daš lahko citate kje najdeš te članke?


Na slotechu pričakujem da folk zna uporabljat google search, če prekopiraš moj citat v google dobiš tole

http://cryptocoin123.com/all-50-apartme...


Ja ampak ko jih prilepiš 5,6 je zame bistveno bolj enostavno če lahko samo na link kliknem :D

Dtrader ::

borci99 je izjavil:

Evo pa so našli način za pristaviti lonček, določijo, da je dejavnost in je stvar rešena....., če zaslužim na tem špekulativnem trgu z mojim denarjem (reskiram) me obdavčijo,
če pa denar izgubim sem sam kriv kam vlagam (spet ena slovenska pogruntavščina)! Ima kdo kakšen predlog?
https://www.zurnal24.si/slovenija/finan...


Ja, me pa prav zanima, kako bodo odkrili, da redno trguješ na eni od menjalnic, oz. ugotovili, da redno trguješ vsak dan po 10 transakcij, kar naj bi se po njihovo štelo kot dejavnost...
Mislim, da ni mogoče nadzirat količine transakcij.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

4knative ::

Ja ejga, najboljše je da dajo kar dejavnost če nekaj kupiš in hodlaš manj kot leto. Ko u Njemački, kajne?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

saule ::

Dtrader je izjavil:

borci99 je izjavil:

Evo pa so našli način za pristaviti lonček, določijo, da je dejavnost in je stvar rešena....., če zaslužim na tem špekulativnem trgu z mojim denarjem (reskiram) me obdavčijo,
če pa denar izgubim sem sam kriv kam vlagam (spet ena slovenska pogruntavščina)! Ima kdo kakšen predlog?
https://www.zurnal24.si/slovenija/finan...


Ja, me pa prav zanima, kako bodo odkrili, da redno trguješ na eni od menjalnic, oz. ugotovili, da redno trguješ vsak dan po 10 transakcij, kar naj bi se po njihovo štelo kot dejavnost...
Mislim, da ni mogoče nadzirat količine transakcij.


To bo njihov default pogled. Če dokažeš drugače si safe, če ne pa pač ne. Si predstavljam.

RedDrake ::

Dtrader je izjavil:


Ja, me pa prav zanima, kako bodo odkrili, da redno trguješ na eni od menjalnic, oz. ugotovili, da redno trguješ vsak dan po 10 transakcij, kar naj bi se po njihovo štelo kot dejavnost...
Mislim, da ni mogoče nadzirat količine transakcij.

Izjemno preprosto.
Ko boš stvar prenesel na banko, bodo videli, da imaš kar naenkrat zelo veliko denarja, ki tvojim dohodkom ne ustreza.
Temu sledi izredni davčni nadzor, ki ugotovi, da imaš veliko neprijavljenih dohodkov.
Potem te bodo verjetno pozvali, da razjasniš od kod denar. Nakazilo na menjalnico in iz nje ni dovolj. Zahtevali bodo izpiske trgovanja iz menjalnice.
Če tega ne boš dal, te obdavčijo pavšal 70% na vse. Ker nisi retard, boš jasno dostavil izpiske, in iz njih bodo videli, da si vsak mesec naredil vsaj 30 transakcij (izmišljena cifra, kriterija dejansko ni in verjetno je odvisen od okoliščin) in bodo to imenovali dejavnost.
Potem boš plačal davek od dobička (ki je mnogo mnogo mnogo manj kot tistih 70%).
Amapk pohlep nima meja, a ne, zakaj bi plačal 20% od ustvarjenih potencialnih miljonov, če pa lahko imaš vse, am I right? Panama, Dom. Republika, Ciper in podobne vukojebine vas že pričakujejo. Mi vas pa ne rabimo, hvala!

saule ::

RedDrake je izjavil:


Amapk pohlep nima meja, a ne, zakaj bi plačal 20% od ustvarjenih potencialnih miljonov, če pa lahko imaš vse, am I right? Panama, Dom. Republika, Ciper in podobne vukojebine vas že pričakujejo. Mi vas pa ne rabimo, hvala!


Dokler se to omogoča vsem - why not? Naj lepo naredijo tako da tega ne more nihčte počet pa je rešeno. Ou, vrjetno je problem interesov 1%

dronyx ::

borci99 je izjavil:

Evo pa so našli način za pristaviti lonček, določijo, da je dejavnost in je stvar rešena....., če zaslužim na tem špekulativnem trgu z mojim denarjem (reskiram) me obdavčijo,
če pa denar izgubim sem sam kriv kam vlagam (spet ena slovenska pogruntavščina)! Ima kdo kakšen predlog?
https://www.zurnal24.si/slovenija/finan...

Saj tako je tudi pri obdavčitvi trgovanja z delnicami in še kje. Če služiš hoče procente država, če izgubljaš je pa tvoj problem. Je pa upam logično, da FURS ne bo kar mirno gledal kako se mu mimo sedeža vozijo lamboti z registrskimi LJ-HODL, KP-CRYPTO MADE ME RICH, MB-BTC TO THE MOON in podobni, ki so po davčnih napovedih sodeč revni študentje brez prebite pare. To bodo vse stisnili, samo si vzamejo čas. Lahko bo kdo ugotovil, da vrednost rabljenega lamba ne zadošča niti za plačilo davka, ki ga je dolžan FURS-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

saule ::

dronyx je izjavil:

borci99 je izjavil:

Evo pa so našli način za pristaviti lonček, določijo, da je dejavnost in je stvar rešena....., če zaslužim na tem špekulativnem trgu z mojim denarjem (reskiram) me obdavčijo,
če pa denar izgubim sem sam kriv kam vlagam (spet ena slovenska pogruntavščina)! Ima kdo kakšen predlog?
https://www.zurnal24.si/slovenija/finan...

Saj tako je tudi pri obdavčitvi trgovanja z delnicami in še kje. Če služiš hoče procente država, če izgubljaš je pa tvoj problem. Je pa upam logično, da FURS ne bo kar mirno gledal kako se mu mimo sedeža vozijo lamboti z registrskimi LJ-HODL, KP-CRYPTO MADE ME RICH, MB-BTC TO THE MOON in podobni, ki so po davčnih napovedih sodeč revni študentje brez prebite pare. To bodo vse stisnili, samo si vzamejo čas. Lahko bo kdo ugotovil, da vrednost rabljenega lamba ne zadošča niti za plačilo davka, ki ga je dolžan FURS-u.


Za delnice omogoča infrastrukturo za crypto nas samo jebe v glavo. Core difference zakaj jaz ne vidim razloga da se tu pobira davek na isti način.

dronyx ::

RedDrake je izjavil:

Amapk pohlep nima meja, a ne, zakaj bi plačal 20% od ustvarjenih potencialnih miljonov, če pa lahko imaš vse, am I right? Panama, Dom. Republika, Ciper in podobne vukojebine vas že pričakujejo. Mi vas pa ne rabimo, hvala!

Ja, in potem ko jih bo FURS privil bodo spet skočili pokonci, češ da gre za spopad generacij, kako "milenijcem" starčki v kravatah ropajo težko zaslužen denar, sami so pa dobili skoraj zastonj stanovanja po jazbinšku, Drnovškove free delnice, balkanske sklade (ne, to ne)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Dtrader ::

"LJ-HODL, KP-CRYPTO MADE ME RICH, MB-BTC TO THE MOON " :) :) :)
Dobra!
Torej gremo v vukojebine... Ostali pa veselo odvajajte davke in "prispevke", financirajte naš državni aparat...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

mojanina ::

Je kdo seznanjen da prihaja novi BlockChain4.0

dronyx ::

Dtrader je izjavil:

Torej gremo v vukojebine... Ostali pa veselo odvajajte davke in "prispevke", financirajte naš državni aparat...

Ja, recimo Belorusija je ena taka opcija (registrska BY - HODL je tam že zasedena na žalost).

saule ::

Dtrader je izjavil:

"LJ-HODL, KP-CRYPTO MADE ME RICH, MB-BTC TO THE MOON " :) :) :)
Dobra!
Torej gremo v vukojebine... Ostali pa veselo odvajajte davke in "prispevke", financirajte naš državni aparat...


Itaq. Preden mi boš pobiral davek mi boš zagotovil pogoje da lahko kaj ustvarjam na tem področju. Če mi samo groziš da bom šel sedet ker ti ni jasno sploh kaj govoriš mi pa pač ne moreš potem rečt dej mi x% profita ki si ga naredil brez kakršne koli pomoči države. Pa ne mi zdej da brez države ne bi blo interneta - za tistega že plačujem davek.

mojanina je izjavil:

Je kdo seznanjen da prihaja novi BlockChain4.0


18.0. Vrjetno so ti to grafikoničarji rekl?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

dronyx ::

saule je izjavil:

Itaq. Preden mi boš pobiral davek mi boš zagotovil pogoje da lahko kaj ustvarjam na tem področju. Če mi samo groziš da bom šel sedet ker ti ni jasno sploh kaj govoriš mi pa pač ne moreš potem rečt dej mi x% profita ki si ga naredil brez kakršne koli pomoči države. Pa ne mi zdej da brez države ne bi blo interneta - za tistega že plačujem davek.

Brez države ne bi imel izobrazbe (predvidevam, da si se šolal "brezplačno"), ki ti je omogočila, da si funkcionalno pismen, znaš tuj jezik..., država skrbi za to, da ohranja red in varnost, tako da te ne more kar kdorkoli lopnit po glavi in ti odpeljat lamba, zasluženega s kriptom in parkiranega na mestu za invalide itd. Vi bi radi, da bi vse to financirale samo snažilke in hišniki v vrtcih, ki so na minimalni plači? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

4knative ::

dronyx, država želi državljana zaščititi pred zaslužkom.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

saule ::

dronyx je izjavil:

saule je izjavil:

Itaq. Preden mi boš pobiral davek mi boš zagotovil pogoje da lahko kaj ustvarjam na tem področju. Če mi samo groziš da bom šel sedet ker ti ni jasno sploh kaj govoriš mi pa pač ne moreš potem rečt dej mi x% profita ki si ga naredil brez kakršne koli pomoči države. Pa ne mi zdej da brez države ne bi blo interneta - za tistega že plačujem davek.

Brez države ne bi imel izobrazbe (predvidevam, da si se šolal "brezplačno"), ki ti je omogočila, da si funkcionalno pismen, znaš tuj jezik..., država skrbi za to, da ohranja red in varnost, tako da te ne more kar kdorkoli lopnit po glavi in ti odpeljat lama, parkiranega na mestu za invalide itd.


Ja in? Saj mi že pobira davek od plače za vse omenjeno. Kolikorat bi pa nastavil ti za isto stvar? 70% vsega kar ustvariš ti še ni dovolj da se daje v skupno dobro?

4knative je izjavil:

dronyx, država želi državljana zaščititi pred zaslužkom.


Predvsem tole ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

mojanina ::

Ajojoj nobeden ne ve za BlockChain4.0

wechta ::

RedDrake je izjavil:

Dtrader je izjavil:


Ja, me pa prav zanima, kako bodo odkrili, da redno trguješ na eni od menjalnic, oz. ugotovili, da redno trguješ vsak dan po 10 transakcij, kar naj bi se po njihovo štelo kot dejavnost...
Mislim, da ni mogoče nadzirat količine transakcij.

Izjemno preprosto.
Ko boš stvar prenesel na banko, bodo videli, da imaš kar naenkrat zelo veliko denarja, ki tvojim dohodkom ne ustreza.
Temu sledi izredni davčni nadzor, ki ugotovi, da imaš veliko neprijavljenih dohodkov.
Potem te bodo verjetno pozvali, da razjasniš od kod denar. Nakazilo na menjalnico in iz nje ni dovolj. Zahtevali bodo izpiske trgovanja iz menjalnice.
Če tega ne boš dal, te obdavčijo pavšal 70% na vse. Ker nisi retard, boš jasno dostavil izpiske, in iz njih bodo videli, da si vsak mesec naredil vsaj 30 transakcij (izmišljena cifra, kriterija dejansko ni in verjetno je odvisen od okoliščin) in bodo to imenovali dejavnost.
Potem boš plačal davek od dobička (ki je mnogo mnogo mnogo manj kot tistih 70%).
Amapk pohlep nima meja, a ne, zakaj bi plačal 20% od ustvarjenih potencialnih miljonov, če pa lahko imaš vse, am I right? Panama, Dom. Republika, Ciper in podobne vukojebine vas že pričakujejo. Mi vas pa ne rabimo, hvala!



Se podpišem pod tole, treba mal sherat.

Edino kar mislim, da je zelo težko davčni dokazat, da si izvajal dejavnost, če si vmes hodil v službo itd.. Ni spet tok simpl kar poštempljat to je dejavnost in pika.

saule ::

mojanina je izjavil:

Ajojoj nobeden ne ve za BlockChain4.0


To ti o seele govoriš? Tisto je bolj marketing ampak če ti rata pridt zravn se pomojm splača. Se mi pa zdi da bo Ethereum precej hitrej pršel do kake rešitve kot seele

Pa presale je 400 eth, v ICO imaš pa verjetno 1% šans da prideš skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

Blazz ::



suppoman in Seele , kar zanimivo ju tale tip zdissa

saule ::

Blazz je izjavil:



suppoman in Seele , kar zanimivo ju tale tip zdissa


Itaq da dissa že tko ne bo zravn pršou, najboljš da jih še promovira. Pol ko kupi bo dal nov explainer video zakaj si je premislu :)) Men osebno je sicer kr nekej ampak za na brzino nardit x2-x5 bo pa super

RedDrake ::

saule je izjavil:



Itaq. Preden mi boš pobiral davek mi boš zagotovil pogoje da lahko kaj ustvarjam na tem področju. Če mi samo groziš da bom šel sedet ker ti ni jasno sploh kaj govoriš mi pa pač ne moreš potem rečt dej mi x% profita ki si ga naredil brez kakršne koli pomoči države. Pa ne mi zdej da brez države ne bi blo interneta - za tistega že plačujem davek.

Mhm.
Kako izgleda brez države si lahko ogledaš v Afriki. Tam v mnogo državah de-facto državne službe ne obstajajo (aka ne opravljajo nič).
Če meniš, da je tvoje odraščanje ustrezalo odraščanju tvojega sovrsnika v Ugandi, potem kaj naj ti rečem ...
Razumem, da bi vsak plačal čim manj davka, a hkrati se moraš zavedati, da samo davki od ljudi z nižjimi dohodki niti pod razno ne pokrijejo njihov potreb po zdravstvu, sociali in še čim.
To, da bi ti raje plačal 7% davka v Panami, kot pa da bi ga plačal 17% tu, pa mi pove, da si egoističen maniak.
Pa preden vsi začnete sanjati o davčnih oazah, davčno rezidentsvto tam se kar dobro plača. Če ne boste na 7 mestnih cifrah v FIAT valuti, lahko nehate o tem razmišljat že zdaj, ker ne bo računice.
Pa še to.
Kakšne infrastrukture za kripto trgovanje pa država ne zagotavlja?
Borze so (tudi LJ borza ni državna, ampak čisto lepo privat firma).
Agencija za trgovanje z vrednostnimi papirji in podobne inštitucije opozarjajo na morebitne natege.
Kaj še rabiš, od države?
Davek od dobička je eden najnižjih davkov v naši državi. Delo, dobrine, ipd ... vse je obdavčeno VEČ!

saule ::

RedDrake je izjavil:

saule je izjavil:



Itaq. Preden mi boš pobiral davek mi boš zagotovil pogoje da lahko kaj ustvarjam na tem področju. Če mi samo groziš da bom šel sedet ker ti ni jasno sploh kaj govoriš mi pa pač ne moreš potem rečt dej mi x% profita ki si ga naredil brez kakršne koli pomoči države. Pa ne mi zdej da brez države ne bi blo interneta - za tistega že plačujem davek.

Mhm.
Kako izgleda brez države si lahko ogledaš v Afriki. Tam v mnogo državah de-facto državne službe ne obstajajo (aka ne opravljajo nič).
Če meniš, da je tvoje odraščanje ustrezalo odraščanju tvojega sovrsnika v Ugandi, potem kaj naj ti rečem ...
Razumem, da bi vsak plačal čim manj davka, a hkrati se moraš zavedati, da samo davki od ljudi z nižjimi dohodki niti pod razno ne pokrijejo njihov potreb po zdravstvu, sociali in še čim.
To, da bi ti raje plačal 7% davka v Panami, kot pa da bi ga plačal 17% tu, pa mi pove, da si egoističen maniak.
Pa preden vsi začnete sanjati o davčnih oazah, davčno rezidentsvto tam se kar dobro plača. Če ne boste na 7 mestnih cifrah v FIAT valuti, lahko nehate o tem razmišljat že zdaj, ker ne bo računice.
Pa še to.
Kakšne infrastrukture za kripto trgovanje pa država ne zagotavlja?
Borze so (tudi LJ borza ni državna, ampak čisto lepo privat firma).
Agencija za trgovanje z vrednostnimi papirji in podobne inštitucije opozarjajo na morebitne natege.
Kaj še rabiš, od države?
Davek od dobička je eden najnižjih davkov v naši državi. Delo, dobrine, ipd ... vse je obdavčeno VEČ!


Za tole kar pišeš že plačujem 50%+ od plače in ~20% vsakič ko nekaj kupim. Bo kar dovolj veš.

Če mi hočeš še od crypto kaj pobirat mi zato kaj daj. Infrastrukturo, pogoje, ne pa zabolde in buzieriranje na vseh možnih inštitucijah.

hamez66 ::

RedDrake je izjavil:

saule je izjavil:



Itaq. Preden mi boš pobiral davek mi boš zagotovil pogoje da lahko kaj ustvarjam na tem področju. Če mi samo groziš da bom šel sedet ker ti ni jasno sploh kaj govoriš mi pa pač ne moreš potem rečt dej mi x% profita ki si ga naredil brez kakršne koli pomoči države. Pa ne mi zdej da brez države ne bi blo interneta - za tistega že plačujem davek.

Mhm.
Kako izgleda brez države si lahko ogledaš v Afriki. Tam v mnogo državah de-facto državne službe ne obstajajo (aka ne opravljajo nič).
Če meniš, da je tvoje odraščanje ustrezalo odraščanju tvojega sovrsnika v Ugandi, potem kaj naj ti rečem ...
Razumem, da bi vsak plačal čim manj davka, a hkrati se moraš zavedati, da samo davki od ljudi z nižjimi dohodki niti pod razno ne pokrijejo njihov potreb po zdravstvu, sociali in še čim.
To, da bi ti raje plačal 7% davka v Panami, kot pa da bi ga plačal 17% tu, pa mi pove, da si egoističen maniak.
Pa preden vsi začnete sanjati o davčnih oazah, davčno rezidentsvto tam se kar dobro plača. Če ne boste na 7 mestnih cifrah v FIAT valuti, lahko nehate o tem razmišljat že zdaj, ker ne bo računice.
Pa še to.
Kakšne infrastrukture za kripto trgovanje pa država ne zagotavlja?
Borze so (tudi LJ borza ni državna, ampak čisto lepo privat firma).
Agencija za trgovanje z vrednostnimi papirji in podobne inštitucije opozarjajo na morebitne natege.
Kaj še rabiš, od države?
Davek od dobička je eden najnižjih davkov v naši državi. Delo, dobrine, ipd ... vse je obdavčeno VEČ!


Od kje tebi cifre 17% in 7% in ne vem kaj še vse?

Dohodninska lestvica pozna davčne stopnje 16, 27, 34, 39 in 50%. Tisti, ki se selijo v Panamo in Belorusijo, imajo 50% davčno stopnjo oz. preko d.o.o. nekoliko nižjo. Sicer pa tole spada v temo med davke, tako da če se moderatorju da, je najbolje da naše komentarje prestavi v temu namenjeno temo.

RedDrake ::

saule je izjavil:


Za tole kar pišeš že plačujem 50%+ od plače in ~20% vsakič ko nekaj kupim. Bo kar dovolj veš.

Če mi hočeš še od crypto kaj pobirat mi zato kaj daj. Infrastrukturo, pogoje, ne pa zabolde in buzieriranje na vseh možnih inštitucijah.

Kakšno infrastrukturo se ti zdi da rabiš? Ne veš? Not an argument!
Buzeriranje na inštitucijah?
A si ti resen?
To, da ti dajo možnost, da te obdavčijo kot, da si opravljal dejavnost (aka dobiček), brez vprašanj se ti zdi buzeriranje?
Človek, nisi imel še veliko opravka z državnimi agencijami, se mi zdi.
Ko te pustijo čakat za dovoljenje za izvedbo X stvari več kot pol leta, potem ti pa en aparatčik pred tabo na licu mesta stisne štempelj in podpis, brez da bi sploh prebral prošnjo, to je fakin' buzeriranje (been there many times, nisem na pravem političnem polu, pa me hebejo kjer me lahko).
Pa še to lahko pogledava.
Ok, tvoj dohodek za 2016, je (če praviš, da daš 50% dacarjem si v max razred) torej vsaj neto tam 40k EUR (aka 3-3,5k mesečno).
Torej, sedaj boš kar naenkrat imel v 2017 namesto 80k EUR bruto 800k bruto, plačal boš pa še vedno 40k davka. Se ti to zdi fer?
Jaz mislim, da ne, ker če bi imel plačo 35k na mesec, bi plačal davek in bi bilo fer.
Tako si pa vsak dan stisnil par gumbkov in dinarčki so tu.
Btw, kdor ni ravno nepismen (jih je videt' kar veliko v tej temi drugače), je videl, da dolgoročna investicija ni obdavčena.
Se pravi jurček, ki je pred leti shranil svoje BTC-je ne bo obdavčen, kak Mato, ki pa je day-trayder pa seveda bo.
In prav je tako, če se ti z nečim aktivno ukvarjaš, in to prinaša $$$, je to dejavnost. Če moram jaz, ki popoldan programiram za tuje firme plačat davk od tega, daj še ti, ki klikaš po kriptoborzah. Kakšna je razlika, med tem kar delam jaz, in tem kar delaš ti? Razen, da je tvoja urna postavka odvisna od sreče in je lahko ali -1000 EUR/h ali pa +50000EUR/h, moja je pa bolj ali manj fiksna.
Pa bom zaključil, če kdo želi še ekstra nadaljevat, odprite ločeno temo.

Vazelin ::

Saj imaš že ločeno temo za točno te stvari.:)

RedDrake ::

Vazelin je izjavil:

Saj imaš že ločeno temo za točno te stvari.:)

Ne gledam podforuma.
Naj mod prosim prestavi :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Blazz ::

saule je izjavil:

Blazz je izjavil:



suppoman in Seele , kar zanimivo ju tale tip zdissa


Itaq da dissa že tko ne bo zravn pršou, najboljš da jih še promovira. Pol ko kupi bo dal nov explainer video zakaj si je premislu :)) Men osebno je sicer kr nekej ampak za na brzino nardit x2-x5 bo pa super


no ja, tle z malo merico razumnosti se oba lahko strinjava da ne dissa zarad tega ker ne bo zraven pršu... drgač večina ICO reviewev odsvetuje Seele in opozarja pred scamom. Sploh zaradi tega, ker sta 2 admina Seeleja ukradla 2 mio dolarjev, da ne omenjam tega, da je whitepaper zanič, cela "rešitev" je samo na papirju, da ni dobro razloženo kako bo to dejansko funkcioniralo itd. Pa še team je baje majhen, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Drevesce ::

Naj potem točno določijo, koliko transakcij lahko opraviš na mesec/četrtletje/leto, da to ne bo štelo pod opravljanje dejavnosti. Po kakšni logiki ima nekdo lahko takšno moč, da o tem presoja v zaprti pisarni?

Najbolj žalostno bo na koncu to, da se v "lambotih" ne bodo peljali tisti, ki so riskirali svoja sredstva ampak par kravatarjev, ki je dobilo službo preko vez in niti ne zna razložiti, kaj pomeni kriptovanec oziroma blockchain.

To pa zato, ker se v tej državi vse dela nekaj na hitro in nepremišljeno.
Vse skupaj se normalnemu državljanu lahko samo gnusi.

Vazelin ::

dobičke se bo pač vnovčevalo v belorusiji.

VaeVictis ::

Drevesce je izjavil:

Naj potem točno določijo, koliko transakcij lahko opraviš na mesec/četrtletje/leto, da to ne bo štelo pod opravljanje dejavnosti. Po kakšni logiki ima nekdo lahko takšno moč, da o tem presoja v zaprti pisarni?


Največja žalost je, da potem določeni še zagovarjajo tako državo in take državne uradnike...

Mato989 ::

RedDrake je izjavil:

saule je izjavil:


Za tole kar pišeš že plačujem 50%+ od plače in ~20% vsakič ko nekaj kupim. Bo kar dovolj veš.

Če mi hočeš še od crypto kaj pobirat mi zato kaj daj. Infrastrukturo, pogoje, ne pa zabolde in buzieriranje na vseh možnih inštitucijah.

Kakšno infrastrukturo se ti zdi da rabiš? Ne veš? Not an argument!
Buzeriranje na inštitucijah?
A si ti resen?
To, da ti dajo možnost, da te obdavčijo kot, da si opravljal dejavnost (aka dobiček), brez vprašanj se ti zdi buzeriranje?
Človek, nisi imel še veliko opravka z državnimi agencijami, se mi zdi.
Ko te pustijo čakat za dovoljenje za izvedbo X stvari več kot pol leta, potem ti pa en aparatčik pred tabo na licu mesta stisne štempelj in podpis, brez da bi sploh prebral prošnjo, to je fakin' buzeriranje (been there many times, nisem na pravem političnem polu, pa me hebejo kjer me lahko).
Pa še to lahko pogledava.
Ok, tvoj dohodek za 2016, je (če praviš, da daš 50% dacarjem si v max razred) torej vsaj neto tam 40k EUR (aka 3-3,5k mesečno).
Torej, sedaj boš kar naenkrat imel v 2017 namesto 80k EUR bruto 800k bruto, plačal boš pa še vedno 40k davka. Se ti to zdi fer?
Jaz mislim, da ne, ker če bi imel plačo 35k na mesec, bi plačal davek in bi bilo fer.
Tako si pa vsak dan stisnil par gumbkov in dinarčki so tu.
Btw, kdor ni ravno nepismen (jih je videt' kar veliko v tej temi drugače), je videl, da dolgoročna investicija ni obdavčena.
Se pravi jurček, ki je pred leti shranil svoje BTC-je ne bo obdavčen, kak Mato, ki pa je day-trayder pa seveda bo.
In prav je tako, če se ti z nečim aktivno ukvarjaš, in to prinaša $$$, je to dejavnost. Če moram jaz, ki popoldan programiram za tuje firme plačat davk od tega, daj še ti, ki klikaš po kriptoborzah. Kakšna je razlika, med tem kar delam jaz, in tem kar delaš ti? Razen, da je tvoja urna postavka odvisna od sreče in je lahko ali -1000 EUR/h ali pa +50000EUR/h, moja je pa bolj ali manj fiksna.
Pa bom zaključil, če kdo želi še ekstra nadaljevat, odprite ločeno temo.



Daj ne seri... Borze so legalne, crypto scena pa samo ni ilegalna... veliak razlika, torej država bi rada pobirala denar od mene čeprav delam brez državnih okvirjev ker jih ni sposobna zagotovit v parlemntu!!!

Tu je največja razlika.

Drugo si pa povedal kar sam

In prav je tako, če se ti z nečim aktivno ukvarjaš, in to prinaša $$$, je to dejavnost. Če moram jaz, ki popoldan programiram za tuje firme plačat davk od tega, daj še ti, ki klikaš po kriptoborzah. Kakšna je razlika, med tem kar delam jaz, in tem kar delaš ti? Razen, da je tvoja urna postavka odvisna od sreče in je lahko ali -1000 EUR/h ali pa +50000EUR/h, moja je pa bolj ali manj fiksna.


Ko mi bo država dala možnost da zbijam davčno osnovo na vsak negativen trade ki ga nardim je ok...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

A pozna kdo dobre, placljive svetovalce za trejdanje. Tiste, ki dobr napovedujejo dnevne trejde? Ce pozna kdo dobre pa kolk so cene?

Vazelin ::

Aquafriend je izjavil:

A pozna kdo dobre, placljive svetovalce za trejdanje. Tiste, ki dobr napovedujejo dnevne trejde? Ce pozna kdo dobre pa kolk so cene?

Ti prav vabiš, da te kontaktira Smiljan Mori kaj?:D

Mato989 ::

FURS ni sposoben izdat enega simple prispevka kjer bi bilo vse jasno, kar samo dokazuje da bivši nesposobni cariniki ki so zmogli samo pregled osebnih izkaznic bodo zdaj meni nabijali.

Kot pravim, Slovaška firma, Panama, Belorusija itd... Plačali davka zagotovo ne bomo =) Ali pa Bosna... bomo šli k Snežiču!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Ne. Samo tiste, ki imajo najmanj 70-80% uspesnih napovedi. A pozna kdo. Ziher je kdo izmed vas ze sprobal kaksne storitve. Tukaj se vrti ogromno denarja. Kaj je nekomu problem placat nekaj malega v zameno za milijone. Ziher so kaksni dobri profi trejdarji.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Drugače pa dečki FURS pravi da 1 trade ni obdavčen, simpl moj kolega programer je spisal DEX, na njem se bom registriral in bo on meni prodal v 1 transakciji 50 BTCjev za 1EUR jaz pa jih potem prodam za pravi denar... 2 transakciji in case closed... sem mel SREČO =)

FURS naj raje preiskuje poslovanje Jankoviča in Janše!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

VaeVictis ::

Aquafriend je izjavil:

Ne. Samo tiste, ki imajo najmanj 70-80% uspesnih napovedi. A pozna kdo. Ziher je kdo izmed vas ze sprobal kaksne storitve. Tukaj se vrti ogromno denarja. Kaj je nekomu problem placat nekaj malega v zameno za milijone. Ziher so kaksni dobri profi trejdarji.


Meni ni bilo nikoli jasno, zakaj bi nekdo, ki služi redno milijone, svetoval drugim...

V večini primerov so svetovalci večinoma nakladači, ki bi radi s tujim denarjem zaslužili svoje provizije.

Pa tole velja za borzne svetovalce, kripto svetovalce ali kakšne druge svetovalce.

Če znaš, delaš!

Če ne znaš, svetuješ!

Če pa si mislil kake P&D grupe pa good luck...

Drevesce ::

Mato, FURSU se ne splača preiskovati omenjene dvojice. Bi še kdo našel kakšne papirje, ki dokazujejo, da so vpleteni tudi sami.

Kot kaže bomo šli na ulice, podobno kot v Južni Koreji, ko je v javnost prišla novica o regulaciji ter prepovedi kriptovalut. Glede na google trendse, kjer smo v samem vrhu, bi se nas nabralo kar nekaj 8-).
Kdo bo naš glavni sindikalist?

Dtrader ::

Mato :)
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Aquafriend ::

Kdo pa pravi, da svetovalci sluzijo milijone? Ziher se najde kdo, ki je studiral grafe in vse mozne kazalce. Zna predvidevat razlicne verjetnosti. Ni pa bogat, da bi vlozil recimo 10k in zacel obracat. Dost se jih prezivlja z storitvami.

Dtrader ::

Aquafriend je izjavil:

Kdo pa pravi, da svetovalci sluzijo milijone? Ziher se najde kdo, ki je studiral grafe in vse mozne kazalce. Zna predvidevat razlicne verjetnosti. Ni pa bogat, da bi vlozil recimo 10k in zacel obracat. Dost se jih prezivlja z storitvami.

A lahko daš kakšen primer katerega, posameznik, doo?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

VaeVictis ::

En primer, če imaš 70-80% uspešnost in vsakič podvojiš denar, koliko transakcij moraš naredit, da prideš iz 2x 500 EUR na 1 mio EUR?

gruntfürmich ::

davek od kripto za točno kaj?

prepogoltno in parazitsko državo? da podpiram propalice preko socialne?

eni ste res na glavo padli... reset slovenske idiotske in parazitske države in s tem pogoj da gremo na pravo pot je edini ta, da bo izgubila dostop do denarja, to pa je NE plačevanje davkov!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

davek od kripto za točno kaj?

prepogoltno in parazitsko državo? da podpiram propalice preko socialne?

eni ste res na glavo padli... reset slovenske idiotske in parazitske države in s tem pogoj da gremo na pravo pot je edini ta, da bo izgubila dostop do denarja, to pa je NE plačevanje davkov!


Grunt, saj ne da imam kaj proti tebi ampak WTF, kak RESET... na tech forumu pričakujem da vsi vemo kaj pomeni reset in kaj format... reset zažene ponovno stanje... mi rabimo FORMAT in na novo spisat kodo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dtrader ::

gruntfürmich je izjavil:

davek od kripto za točno kaj?

prepogoltno in parazitsko državo? da podpiram propalice preko socialne?

eni ste res na glavo padli... reset slovenske idiotske in parazitske države in s tem pogoj da gremo na pravo pot je edini ta, da bo izgubila dostop do denarja, to pa je NE plačevanje davkov!

Žal je res tako. Dokler bo stanje tako kot je zdaj, lahko pozabite na davčno disciplino. Ko pa bo stanje enako kot pri zrelih EU državah, se bo zavedanje dolžnosti plačevanja davkov vrnila. Do takrat pa... če se bo le dalo, ne bom plačal nič.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

perci ::

Potem se pa tudi ni treba cisto nic vozit po nasih cestah in ni treba cisto nic uporabljat nasega solstva, zdravstva, policije in drugih drzavnih storitev.

Vi ste paraziti, ne drzava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Dtrader ::

perci je izjavil:

Potem se pa tudi ni treba cisto nic vozit po nasih cestah in ni treba cisto nic uporabljat nasega solstva, zdravstva, policije in drugih drzavnih storitev.

Vi ste paraziti, ne drzava.

Hvala, vendar vse to še plačujem, zato bom tudi uporabljal...
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)
««
574 / 976
»»