» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
571 / 976
»»

krneki0001 ::

7. točka je bolj tako tako. Če droge pustimo ob strani, je luksuzno potovanje za 1000€ za koliko časa? Ena nočitev? Že to težko.

Neko normalno potovanje, recimo 3 tedne Cookovih otokov brez preseravanja in dodatnih nakupov, pride za 3 osebe (2 odrasla, en otrok) 8500 evrov. 3x povratna karta do avstralije je 4500€ skupaj z letališkimi stroški, letalo, da te zapelje potem do "tvojega" otoka še 600€ in 3400€ all inclusive na otočku.

Smurf ::

gruntfürmich je izjavil:

oh joj, se že prepirate kam z vsem denarjem ko ga boste imeli...
to mi resnično daje mislit, da iz tega ne bo nič; reveži ne bodo obogateli, frizerke ne bodo odpirale salonov... če pa bi že obogateli, pa bi itq vse takoj zapičkali, ker reveži so revni z razlogom...
skratka žal mi je ko to berem, ampak zdaj sem resnično prepričan da je all-out pravilna poteza. pravljice so samo v knjigah in samo za peščico najsrečnejših (čeprav si srce želi drugače; toda glava pač tako misli)...

All-out ni racionalna izbira, razen, ce noces vec razmislati o kriptovaluti, ali pa si ze dovolj zasluzil (IN noces vec razmisljati o kriptovaluti). Kaksen kos ven vzeti, je pa cisto smiselno.

krneki0001 ::

Vložiš 5k€. Narediš prvikrat X2 in pobereš vložek ven. Delaš pa potem samo s tistim, kar lahko izgubiš. To je smiselno.

Problem je če daš 5k€ notri, pa vse skupaj naslednji dan pade in imaš samo še 2k€. Tam rabiš narest potem 5x toliko.

MakZ77 ::

Moj cilj v kriptu niso neizpoljenje sanje loto miljonarja.
Zadovoljen bom z mesečno rentico morda 200 - 300 EUR nekaj časa.
Po začetnem minusu, sem zdaj malo v plusu. Torej najprej izplačilo vložka nato pa rentica. ;)

4knative ::

krneki0001 je izjavil:

7. točka je bolj tako tako. Če droge pustimo ob strani, je luksuzno potovanje za 1000EUR za koliko časa? Ena nočitev? Že to težko.

Neko normalno potovanje, recimo 3 tedne Cookovih otokov brez preseravanja in dodatnih nakupov, pride za 3 osebe (2 odrasla, en otrok) 8500 evrov. 3x povratna karta do avstralije je 4500EUR skupaj z letališkimi stroški, letalo, da te zapelje potem do "tvojega" otoka še 600EUR in 3400EUR all inclusive na otočku.

Jebeš Bucket list in drisko ter stres hitrih potovanj. Rešitev je Travel Channel UHD. V enem letu odklukaš Bucket listo brez problema. Praktično, kajne? Tukaj pri ETH ne vem kaj je mišljeno 911 Turbo, 911 Carrera 4S ali 911 GT2 RS? Mislim da slednji...
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: wechta ()

Vazelin ::

Nebivedu: koliko je meja da si bajno bogat? 100mio?

velikan ::

Vazelin je izjavil:

Nebivedu: koliko je meja da si bajno bogat? 100mio?

Bogat ni tisti, ki ima neomejeno. Bogst je tisti, ki ne zeli vec kot ims.
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

jype ::

Kul, pol loh to odklukam.

krneki0001 ::

Vazelin je izjavil:

Nebivedu: koliko je meja da si bajno bogat? 100mio?

Ne vem. Nimam pojma. Nikoli nisem imel toliko, da bi o tem razmišljal.


Verjetno pa je 100 milijonov malo.

jype je izjavil:

Kul, pol loh to odklukam.


:))

Tudi nekateri z minimalci lahko to že skoraj odkljukajo. Ker jim je že 1500€ na mesec več kot dovolj za lagodno življenje.

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Nevem koliko je dovolj, ampak če si star ti en kurc pomaga neomejeno keša. Zato naj se čimprej dvigne ta market cap na 2 trilijona in je to to. Da ne bomo čakali še 10 let na kaj takega...
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

velikan ::

jype je izjavil:

Kul, pol loh to odklukam.

to je tist ko je pogled na soncni zahod vec k lambo. count me
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

Drevesce ::

A ni korenje ob zadnjem dipu pisal, naj raje vse prodamo?

Horejšio ::

Proti 13k centrirana raketa :)

lolek123 ::

Danes je zadnji dan za Havven airdrop: https://airdrop.havven.io?kid=M4SYF

Jacksmav ::

Bogat si , ko imaš svoje cilje izpolnjene...pr sebi v tvojem jazu...ne v denarju...denar je samo poker face...ko ga imaš...sam pravim sledi svojim sanjam in sanje živi...ne samo sanjat.. :)

4knative ::

Prvič se srečujemo s tem fenomenom kripto milijonarjev. Ne ve se še kdo so te vrste milijonarji. Poznamo milijonarje iz biznisa, iz glasbenega sveta, iz filmov in serij, potomce bogatih staršev, neftne in plinske milijonarje, loto milijonarje itd. Kam sodijo kripto milijonarji? Njeh, verjetno pod loto. :D
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Jacksmav ::

ok ajd no..jahta parkirana v sredozemskem morju...vse k poznam povabim.. da vas s zrakomlatom pridejo po vas da vas dostavjo na barko....tak nekak....to je zame edin preserancija, ki bi si jo dovolil...s tem da bi podaril kr nekaj keša frendom, ki so mi stali ob strani in pomagali že preje, da sem uspel....:)

sam se držim načela, ki me ga je naučil moj bivši delodajalec...plačaj bogato svoje ljudi...tako...boš tudi ti bogat...ne samo z denarjem ampak tudi osebno :)...in tega se držim.... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jacksmav ()

velikan ::

4knative je izjavil:

Prvič se srečujemo s tem fenomenom kripto milijonarjev. Ne ve se še kdo so te vrste milijonarji. Poznamo milijonarje iz biznisa, iz glasbenega sveta, iz filmov in serij, potomce bogatih staršev, neftne in plinske milijonarje, loto milijonarje itd. Kam sodijo kripto milijonarji? Njeh, verjetno pod loto. :D

žal so vsi novopečeni bogataši ponavadi katastrofa od žalosti. se morjo še naučit da denar se ne kažer ampak denar se vidi... zato pa taki pol umirajo od želje da bi jih starobogati sprejeli medse. žal se to prišteva k raritetam...
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

1pioneer ::

4knative je izjavil:

Prvič se srečujemo s tem fenomenom kripto milijonarjev. Ne ve se še kdo so te vrste milijonarji. Poznamo milijonarje iz biznisa, iz glasbenega sveta, iz filmov in serij, potomce bogatih staršev, neftne in plinske milijonarje, loto milijonarje itd. Kam sodijo kripto milijonarji? Njeh, verjetno pod loto. :D

Med tiste, ki so obogateli s trgovanjem na forexu. Nekaj znanja moraš imeti, ni glih vse sreča. Večina "smrtnikov" ne zna niti računa na exchange odpreti :) Razlika je v tem da na forexu rabiš vsaj ene 10 let da dobiš tak ROI kot ga v 1 letu dobiš od kripto... Tako, da bi rekel da so ti instant kripto miljonarji neizkušeni in se mi zdi da bo čez par let pisalo, kako so bankrotirali podobno kot športniki miljonarji. Če se ne naučiš denar dobit od svojega dela in vsega kar sodi zraven potem ne ceniš njegovo vrednost in se ga porabi za nepotrebne stvari ala avte, nakit, prevelike vile itd...

jl ::

Dajte odpret novo temo pa tam sanjarite o miljonih, lambotih, mesečnih rentah itd., tukaj pa se držite tematike, ker trenutno je že par strani čisto off-topic...

4knative ::

1pioneer, pozabil sem športnike milijonarje. Nekje sem bral da so posebej problematični NBA igralci, bojda jih 80% bankrotira v desetih letih od konca kariera. Kam dajo vse te milijone? Ni mi jasno, wtf? :(
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: jl ()

Vazelin ::

4knative je izjavil:

1pioneer, pozabil sem športnike milijonarje. Nekje sem bral da so posebej problematični NBA igralci, bojda jih 80% bankrotira v desetih letih od konca kariera. Kam dajo vse te milijone? Ni mi jasno, wtf? :(

Kam misliš? Predstavljaj si da pride en v NBA iz nekega predmestja Los Angelesa. To potem preživlja pol soseske. Dodaj še drage avte in podobno (nebivedu način potovanj). Valda zmanjka v par letih:)) Ampak v NBA imajo dobre penzije (penzija kot penzija, ne "penzija" v kripto smislu) tudi 100 jurjev in več letno. AMpak moraš nekako pregurat do takrat. Saj a ni še Pippen broke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gruntfürmich ::

4knative je izjavil:

1pioneer, pozabil sem športnike milijonarje. Nekje sem bral da so posebej problematični NBA igralci, bojda jih 80% bankrotira v desetih letih od konca kariera. Kam dajo vse te milijone? Ni mi jasno, wtf? :(
čisto ljudsko je da bodo bedaki in neumneži ostali reveži. tega so vajeni, drugače ne znajo. če ne bi bili neumni, bi bili bogati ali vsaj preskrbljeni. tako pa so reveži ker so neumni. in čeprav zaslužijo miljone, jih vse zafučkajo in postanejo revni; ker so neumni.
tko pač to je...

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zdaj sem resnično prepričan da je all-out pravilna poteza.
Zapisano, da se bomo lažje norčevali iz tebe ob naslednjem ATH.

zopet ne dojameš pointa.
ampak tega smo že vajeni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kakob ::

4knative je izjavil:

1pioneer, pozabil sem športnike milijonarje. Nekje sem bral da so posebej problematični NBA igralci, bojda jih 80% bankrotira v desetih letih od konca kariera. Kam dajo vse te milijone? Ni mi jasno, wtf? :(


perci ::

Problem tega, da greš all out, je v tem (kot je Smurf že zapisal), da tebe zadeva zanima. In ko boš zadeve gledal, sam pa ne boš imel nič notri, boš jezen sam nase. Jst sem to že parkrat sprobal :).

Drugo bi bilo, če bi šel tudi z mislimi all out.

Vazelin ::

da se ne bo izkazalo da je bila meja 260mlrd cap-a sweet spot letos za vstop v kripto:) takrat ko smo bili vsi presrani

kakob ::

Market cap je brezvezeno merilo. Get over it already.

Vazelin ::

kakob je izjavil:

Market cap je brezvezeno merilo. Get over it already.

ne niti približno ni brezvezno merilo. takrat je bila večina valut najnižije. praktično v vse kar si fuknil takrat je šlo gor. nekatere so skoraj duplirale (LTC recmo).

gruntfürmich ::

ko so neki kakeckojni pristali na top 100 strani samo zato ker jih je nekdo sproduciral in umetno napihnil ceno je dokaj brezveze gledat marketkap...
98% trga se ravna po btc in to je po mojem edino za gledat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kakob ::

Vazelin je izjavil:

kakob je izjavil:

Market cap je brezvezeno merilo. Get over it already.

ne niti približno ni brezvezno merilo. takrat je bila večina valut najnižije. praktično v vse kar si fuknil takrat je šlo gor. nekatere so skoraj duplirale (LTC recmo).


Brezvezeno je. Dodati 1 bn k številki je trivialno in stane morda par 100 funbuxov.

Mato989 ::

Vazelin market cap je res brezvezen... se strinjam da je načeloma market cap nek indikator, overall, ampak naj se ne pozabi da market cap pomeni supply of coin X last price paid!!! Hipotetično bi lahko nabil market cap za nekaj milijonov če bi naredil coin ga dal na CMC imel ti 99,999999% v lasti in kupo še zadnjega za 100.000€ tako bi tak coin bil vreden 100.000€ ti bi imel v lasti vse,market cap tvojega coina bi bil pa 100 jurijov x tvoj supply...

Skratka overall brezveze...Dejansko bi morali market cap merit le na kovancih z supplyem nižjim od 200mil in ki imajo vsaj 5$/coin... potem bi bil to nek indikator...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

ja ja ja ... ko močno pada je vseeno ali gledaš celoten market cap ali pa samo od BTCja ali kaj tretjega. itak gre v istem ritmu

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

ja ja ja ... ko močno pada je vseeno ali gledaš celoten market cap ali pa samo od BTCja ali kaj tretjega. itak gre v istem ritmu


fora je v tem da če dodamo 500 coinov po 50mil market capa bomo meli 250 mil market capa in ISTE vrednosti btcja... zato je bv!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

4knative ::

Danes testiramo 10-tisočaka? 8-)
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Vazelin ::

upam da ne, ker tole prehitro pleza.

Matejjjjj ::

XRP TRAIN HAS LEFT THE STATION. :D

K0l1br1 ::

Matejjjjj je izjavil:

XRP TRAIN HAS LEFT THE STATION. :D

XPR train ima od vedno svoje značilnosti kot star maček, ki je prevzgojil svojega gospodarja.

perci ::

XRP je IMO igranje z denarjem.

Vazelin ::

Če bo XRP veliko narastel bi se splačalo spremljat še Stellar:)

K0l1br1 ::

perci je izjavil:

XRP je IMO igranje z denarjem.
Meni se zdi kripto svet kot celota igranje z denarjem, da bi bil xrp kaj posebnega glede tega, po mojem ni.

Matejjjjj ::

perci je izjavil:

XRP je IMO igranje z denarjem.


V čem je slabši od 98% vse ostale ponudbe na npr binance, kucoin itd

Mato989 ::

Matejjjjj je izjavil:

perci je izjavil:

XRP je IMO igranje z denarjem.


V čem je slabši od 98% vse ostale ponudbe na npr binance, kucoin itd


Ker je centraliziran... ni pa XRP slabši od ostale ponudbe... je dejansko boljši kovanec od vsaj 90% drugih ekstra shit coinov (torej vsi ki nimajo lastnega blockchaina, ali kakšne koristne funkcije) je pa pač 100x slabši od kovancov tipa Monero, NEO, Ether, BTC, LTC, ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

v čem je ripple sploh toliko boljši od tega in veliko revolucionarnejši, da jaz hostam na enmu cloudu navadno bazo in potem naredim en VazelinCoin, ki bo skoraj zastonj omogočal šibanje transakcij?

4knative ::

Če gre XRP na 100 usd bomo imeli od tega vsi lepe profite, tudi tisti ki niso notri. Na BDPju se bo to poznalo še najmanj 5 let. Plače pa v nebo.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Ker je centraliziran...
Kaj pa vem. Sedaj se je pojavil program, da lahko ima vsaj svoj strežnik, ki služi ripple mreži. Ne zaslužiš pa nič...

Matejjjjj ::

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ker je centraliziran...
Kaj pa vem. Sedaj se je pojavil program, da lahko ima vsaj svoj strežnik, ki služi ripple mreži. Ne zaslužiš pa nič...


Ni samo to centralizacija, poglej količino kovancev ki jo drži "Ripple" podjetje oz. lastniki, developerji itd... to je tisti drugi del centralizacije ki je problematičen... tisti kao escrowi itd... Če nek no name širši publiki (napram Bill Gatesu) premaga z crypto XRPji ki si jih lasti vrednost Billa Gatesa in postane najbogatejši zemljan v teoriji je to težava za celotni XRP...

In ni pozitivna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

4knative ::

Če en ta njihov developer dvigne svoje Riple bo Ripelj takoj 0.002 usd. To je ta težava. :)
Večina slovencljev pa je kupovala za okoli 0,2 usd so pa tudi taki ki so po 2 usd kupovali.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Ni samo to centralizacija, poglej količino kovancev ki jo drži "Ripple" podjetje oz. lastniki, developerji itd... to je tisti drugi del centralizacije ki je problematičen... tisti kao escrowi itd.
To se je kar dobro izšlo. Prejšnji mesec, če se prav spomnim, so prodali ali naredili kaj vem kaj s 100 milijonov ripplov, ostalo so vrnili v escrow in bo tam nadaljnjih nekaj let. Delujejo resno, folk pa jih kar spremlja in ima na radarju vse njihove transakcije.

Jacksmav ::

to je edini prombem xrp...ker ga drži latnik prevelik delež...sam sem že čez novo leto dobil na loteriji in sedaj parkrat...je pa red hodl....ampak boljš kot pa kater coin na novo...kjer so le špekulacije
««
571 / 976
»»