» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
521 / 976
»»

bluesands ::

saule je izjavil:

Ne morem vrjet da še vedno obstatjajo optimisti s svijmi grafi in "tehničnimi analizami". Pa kaj vam ni jasno? VSE gre gor +50% ali dol -50%. Vi res mislite da imate s svojim drobižki 500-50.000€ kakršnen koli pomen v tem emergin marketu? Naivneži... vse kar lahko naredite je, da kupite in uptate da bo to zdržalo naslednjih par let.

Mislim, da je situacija še slabla in da ni 50% :50% možnosti za gor dol ampak so precej večje možnosti za dol, ker je bila v zadnjih mesecih previsoka kapitalizacija. Če malo poznate ekonomijo vam bo nekako jasno koliko je denarja v obtoku za naložbe, ob tako veliki kapitalizaciji niti ni prostora za še dodatno, ker enostavno banke ne bodo posojale, dokler ne bodo vrnili. V kripto naložbe se večinoma zatekajo optimisti, ki verjamejo v 10x ali večkratno povečanje v par mesecih. Vendar se to ne more zgoditi, ker bi morala biti tudi kapitalizacija 10x višja. Ker ti vlagatelji nato ne dobijo pričakovanega donosa oz še nekoliko izgubljajo je jasno, da želijo dvigniti kar je od vloženega še ostalo.
Ko vrednost pade pod 1000 se lahko spet začne srečolov ampak dvomim, da se bo po tem še pobralo, ker bodo mediji zagnali paniko in bo BTC splošno zreklamiran kot slaba naložba

saule ::

bluesands je izjavil:

saule je izjavil:

Ne morem vrjet da še vedno obstatjajo optimisti s svijmi grafi in "tehničnimi analizami". Pa kaj vam ni jasno? VSE gre gor +50% ali dol -50%. Vi res mislite da imate s svojim drobižki 500-50.000EUR kakršnen koli pomen v tem emergin marketu? Naivneži... vse kar lahko naredite je, da kupite in uptate da bo to zdržalo naslednjih par let.

Mislim, da je situacija še slabla in da ni 50% :50% možnosti za gor dol ampak so precej večje možnosti za dol, ker je bila v zadnjih mesecih previsoka kapitalizacija. Če malo poznate ekonomijo vam bo nekako jasno koliko je denarja v obtoku za naložbe, ob tako veliki kapitalizaciji niti ni prostora za še dodatno, ker enostavno banke ne bodo posojale, dokler ne bodo vrnili. V kripto naložbe se večinoma zatekajo optimisti, ki verjamejo v 10x ali večkratno povečanje v par mesecih. Vendar se to ne more zgoditi, ker bi morala biti tudi kapitalizacija 10x višja. Ker ti vlagatelji nato ne dobijo pričakovanega donosa oz še nekoliko izgubljajo je jasno, da želijo dvigniti kar je od vloženega še ostalo.
Ko vrednost pade pod 1000 se lahko spet začne srečolov ampak dvomim, da se bo po tem še pobralo, ker bodo mediji zagnali paniko in bo BTC splošno zreklamiran kot slaba naložba


Ti nimaš blage veze kaj je Bitcoin, kaj šele kaj je blockchain.

http://europa.eu/rapid/press-release_IP...

wtf vam ni jasno? Blockchain == optimizacija zastarelih procesov === money

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

bluesands ::

Če ti po resnici povem, se mi ta tehnologija sploh ne zdi primerna za valute. Podatki o prejšnjih transakcijah za vsak blok so nepotrebni in samo upočasnjujejo transakcije in zahtevajo večjo računsko moč. Dejsto, da za obstoj potrebuješ ljudi, ki v svojih kleteh kurijo grafične kartice je povsem neprivlačno. Ne vem kako bi gledali na to, če bi banka rekla, da morate polovico svoje kleti nameniti za računalnike, ki jim omogočajo poslovanje. To dejstvo je za uporabnika tako neprivlačno, da se tak način valute gotovo ne bo prijel.

saule ::

bluesands je izjavil:

Če ti po resnici povem, se mi ta tehnologija sploh ne zdi primerna za valute. Podatki o prejšnjih transakcijah za vsak blok so nepotrebni in samo upočasnjujejo transakcije in zahtevajo večjo računsko moč. Dejsto, da za obstoj potrebuješ ljudi, ki v svojih kleteh kurijo grafične kartice je povsem neprivlačno. Ne vem kako bi gledali na to, če bi banka rekla, da morate polovico svoje kleti nameniti za računalnike, ki jim omogočajo poslovanje. To dejstvo je za uporabnika tako neprivlačno, da se tak način valute gotovo ne bo prijel.


Ampak vi kar gas s svojim fax mašinami, emaili in telefoni! May the force be with you

saj to ti govorim da nimaš pojma sploh kaj gledaš. kakšne valute? OPTIMIZACIJA PROCESOV == blockahain === money

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

bluesands ::

lahko za kakšno drugo dejavnost za valute pa se mi ne zdi primerna

saule ::

bluesands je izjavil:

lahko za kakšno drugo dejavnost za valute pa se mi ne zdi primerna


Ne zdi se ti primerna ker.. si ravnokar spil kozarec preveč tople vode ali zakaj že?

run2 ::

saule je izjavil:

Ne morem vrjet da še vedno obstatjajo optimisti s svijmi grafi in "tehničnimi analizami". Pa kaj vam ni jasno? VSE gre gor +50% ali dol -50%. Vi res mislite da imate s svojim drobižki 500-50.000€ kakršnen koli pomen v tem emergin marketu? Naivneži... vse kar lahko naredite je, da kupite in uptate da bo to zdržalo naslednjih par let.


???

Kaj ima analiza grafov karkoli veze s tem, koliko ima kdo vložka??

saule ::

run2 je izjavil:

saule je izjavil:

Ne morem vrjet da še vedno obstatjajo optimisti s svijmi grafi in "tehničnimi analizami". Pa kaj vam ni jasno? VSE gre gor +50% ali dol -50%. Vi res mislite da imate s svojim drobižki 500-50.000€ kakršnen koli pomen v tem emergin marketu? Naivneži... vse kar lahko naredite je, da kupite in uptate da bo to zdržalo naslednjih par let.


???

Kaj ima analiza grafov karkoli veze s tem, koliko ima kdo vložka??


Folk se obnaša kot nakokiran ker ima 500€ vloženih v cripto in misli da vse ve ker je pogledal neke "tehnične" črte, ki mi jih je generično izrisal nek webpage. Dej no:)))

run2 ::

bluesands je izjavil:

Slabih naložb, ki padajo res nima smisla držati. Npr. če je nekdo imel 1btc, ki je bil vreden 10.000eur pred sedanjim padcem, bi bilo smiselno, da ga proda, tukaj ste pa priporočali hodl hodl dodl modl. Tudi, če verjamete v uspeh btc, bi bilo bolje takrat prodati, še vedno ga lahko potem kupite po nižji ceni in v primeru, da zraste še dodatno zaslužite


Ja ne boš prodajal, potem ko je en mesec prej padalo. Prodajalo se je kvečjemu, ko so se dan za dnem podirali ATH.

bluesands ::

ja če misliš da bo še naprej padalo je smiselno prodati. Tudi če nameraveš vlagati v kripto, lahko potem še vedno kupiš po še nižji ceni

saule ::

bluesands je izjavil:

ja če misliš da bo še naprej padalo je smiselno prodati. Tudi če nameraveš vlagati v kripto, lahko potem še vedno kupiš po še nižji ceni


Kam dol? zakaj naj bi šlo dol?

Mato989 ::

bluesands je izjavil:

ja če misliš da bo še naprej padalo je smiselno prodati. Tudi če nameraveš vlagati v kripto, lahko potem še vedno kupiš po še nižji ceni


In če tako misliš in se zgodi obratno? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janig ::

bluesands je izjavil:

Če ti po resnici povem, se mi ta tehnologija sploh ne zdi primerna za valute. Podatki o prejšnjih transakcijah za vsak blok so nepotrebni in samo upočasnjujejo transakcije in zahtevajo večjo računsko moč. Dejsto, da za obstoj potrebuješ ljudi, ki v svojih kleteh kurijo grafične kartice je povsem neprivlačno. Ne vem kako bi gledali na to, če bi banka rekla, da morate polovico svoje kleti nameniti za računalnike, ki jim omogočajo poslovanje. To dejstvo je za uporabnika tako neprivlačno, da se tak način valute gotovo ne bo prijel.

:)) A si ne bi prvo raje pogledal kako blockchain deluje?

bluesands ::

sem prebral na wikipediji in tehnologija ni čisto nič posebnega, je pa res dobro spropagirana, uporabljajo se privlačni izrazi, ki so v bistu za lase privlečeni, če razumeš za kaj se v resnici gre. Bolj kot tehnologija, ki ni nič novega je fascinantna propaganda, ki so jo naredili okrog tega

run2 ::

bluesands je izjavil:

ja če misliš da bo še naprej padalo je smiselno prodati. Tudi če nameraveš vlagati v kripto, lahko potem še vedno kupiš po še nižji ceni


Ko se igraš s tako malimi razlikami, prej ali slej zajebeš. To so pol že tiste day trade variante, ki na dolgi rok ne uspejo.

saule ::

bluesands je izjavil:

sem prebral na wikipediji in tehnologija ni čisto nič posebnega, je pa res dobro spropagirana, uporabljajo se privlačni izrazi, ki so v bistu za lase privlečeni, če razumeš za kaj se v resnici gre. Bolj kot tehnologija, ki ni nič novega je fascinantna propaganda, ki so jo naredili okrog tega


super si. dam ti 100.000€ če tole argumentiraš.

bluesands ::

daj mi jih, ti dam link od wikipedije, pa ti še kaj interpretiram, če ti ni jasno

saule ::

bluesands je izjavil:

daj mi jih, ti dam link od wikipedije, pa ti še kaj interpretiram, če ti ni jasno


se mi je zdelo ja:)

bluesands ::

kaj se ti ne ljubi prebrat za kaj v resnici gre? :)

saule ::

bluesands je izjavil:

kaj se ti ne ljubi prebrat za kaj v resnici gre? :)


tebi ni jasno kaj je argument kaj šele da bi bil sposoben kaj pametnega povedat:)

bluesands ::

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi

run2 ::

saule je izjavil:

run2 je izjavil:

saule je izjavil:

Ne morem vrjet da še vedno obstatjajo optimisti s svijmi grafi in "tehničnimi analizami". Pa kaj vam ni jasno? VSE gre gor +50% ali dol -50%. Vi res mislite da imate s svojim drobižki 500-50.000€ kakršnen koli pomen v tem emergin marketu? Naivneži... vse kar lahko naredite je, da kupite in uptate da bo to zdržalo naslednjih par let.


???

Kaj ima analiza grafov karkoli veze s tem, koliko ima kdo vložka??


Folk se obnaša kot nakokiran ker ima 500€ vloženih v cripto in misli da vse ve ker je pogledal neke "tehnične" črte, ki mi jih je generično izrisal nek webpage. Dej no:)))


Ne vem, kdo je kaj pogledal, ampak prve teorije znotraj analize grafov so se pojavili že skoraj 100 let nazaj. Obstajajo razni vzorci, ki se pojavljajo na delniških trgih in na crypto trgih. Zaradi visoke volatilnosti so ti vzorci v crypto še bolj izraziti. To so dejstva.

Seveda pa to ne pomeni, da so grafi biblija. Bolj smernica, da nisi res kot tista opica, ki slepo meče v tarčo.

saule ::

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi


hahah in tu se vidi zakaj gre meni na moški sploni organ da z osnovno šolo financiram razne nesposobneže ki živijo (tudi) na moj račun do svojega 30 leta

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi

Argumentacije niste imeli. FDV?

bluesands ::

Ti vzorci so bili prepoznani za delniške trge. Borze imajo stroge urnike in vzorci so preučeni če gledaš dnevne tečaje. Tukaj so neuporabni ker kriptoborze sploh niso strogo regulirane, trguje se non-stop, poleg tega namesto v dnevnih vzorcih ugotavljate trende nekateri tudi v urnih, minutnih. Tako, da ste vse pomešali

K0l1br1 je izjavil:

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi

Argumentacije niste imeli. FDV?

Verjemi, da znam marsikaj argumentirati, vendar po mojem to sploh ni bistveno. To mogoče šteje v kakšni volivni kampaniji oz odnosti z javnostjo. Bistveno je znanje, ki je zadaj, kritično mišljenje in analiza. Če si tega sposoben lahko marsikaj razumeš in prav ravnaš, če si sposoben argumentacije pa alhko še kakšnega drugega prepričaš

Zgodovina sprememb…

janig ::

No glede tistega o delniskih trgih ne vem nic, lahko da imas prav. Vem pa, da o blockchainu nimas pojma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

saule ::

bluesands je izjavil:

Ti vzorci so bili prepoznani za delniške trge. Borze imajo stroge urnike in vzorci so preučeni če gledaš dnevne tečaje. Tukaj so neuporabni ker kriptoborze sploh niso strogo regulirane, trguje se non-stop, poleg tega namesto v dnevnih vzorcih ugotavljate trende nekateri tudi v urnih, minutnih. Tako, da ste vse pomešali

K0l1br1 je izjavil:

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi

Argumentacije niste imeli. FDV?

Verjemi, da znam marsikaj argumentirati, vendar po mojem to sploh ni bistveno. To mogoče šteje v kakšni volivni kampaniji oz odnosti z javnostjo. Bistveno je znanje, ki je zadaj, kritično mišljenje in analiza. Če si tega sposoben lahko marsikaj razumeš in prav ravnaš, če si sposoben argumentacije pa alhko še kakšnega drugega prepričaš


kritično razmišlanje == argumentiranje

Tega do sedaj nisi pokazal. Si pa pokazal da je škoda mojih cca. 3000€ mesečno ki jih dajem v davkih v državno blagajno da se ti "šolaš"

4knative ::

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi

Če imaš ti faks, potem je vse res, kar se govori med delodajalci o bologneze diplomantih, bologneze magistrih in bologneze doktorjih.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

bluesands ::

saule je izjavil:

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi


hahah in tu se vidi zakaj gre meni na moški sploni organ da z osnovno šolo financiram razne nesposobneže ki živijo (tudi) na moj račun do svojega 30 leta


kolikor vem sem šel na fakulteto z 19leti, financirala jo je država - hvalabogu, da je v sloveniji še tako, končal sem redno pri 23, nato sem delal še podoplomnskega do 25leta, 2 meseca po študiju sem se zaposlil, in mesečno prispevam v proračun slovenije mnogo več kot marsikateri osnovnošolaš, pa se nad tem ne pritožujem ker se mi zdi pravično, da imamo vsi zastonj šolo, zdravsvo, milico in podobno

saule ::

bluesands je izjavil:

saule je izjavil:

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi


hahah in tu se vidi zakaj gre meni na moški sploni organ da z osnovno šolo financiram razne nesposobneže ki živijo (tudi) na moj račun do svojega 30 leta


kolikor vem sem šel na fakulteto z 19leti, financirala jo je država - hvalabogu, da je v sloveniji še tako, končal sem redno pri 23, nato sem delal še podoplomnskega do 25leta, 2 meseca po študiju sem se zaposlil, in mesečno prispevam v proračun slovenije mnogo več kot marsikateri osnovnošolaš, pa se nad tem ne pritožujem ker se mi zdi pravično, da imamo vsi zastonj šolo, zdravsvo, milico in podobno


In od kje misliš da je prišel denar za tvoje brezplačno šolanje? unicorns? :))

bluesands ::

Od davkov - ampak ta denar ni tvoj, kot ti misliš - to je denar države v kateri živiš in če želiš v njej živeti se moraš strinjati s temi pogoji.

Drevesce ::

Sam predlagam, da se trolle kot so bluesands, valvoline in podobni, ki več kot očitno samo trollajo in ne skritizirajo določenih stvarmi z argumenti enostavno ignorira, ker zdaj ste spet nabili dve strani, da odgovarjate enemu osebku, ki vas več kot očitno samo zajebava in vam je živce, ker pač pacient rabi pozornost.

Ko jih enkrat nihče več ne bo replcirial, bodo sami odnehali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

saule ::

Drevesce je izjavil:

Sam predlagam, da se trolle kot so bluesands, valvoline in podobni, ki več kot očitno samo trollajo in ne skritizirajo določenih stvarmi z argumenti enostavno ignorira, ker zdaj ste spet nabili dve strani, da odgovarjate enemu osebku, ki vas več kot očitno samo zajebava in vam je živce, ker pač pacient rabi pozornost.


true, ampak why not :))

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

Od davkov - ampak ta denar ni tvoj, kot ti misliš - to je denar države v kateri živiš in če želiš v njej živeti se moraš strinjati s temi pogoji.


I am taxpayer, bi rekli američani, in s tem utemeljili ves bulšit, kako so v družbi, v kateri plačujejo davke, nepomembni.

saule ::

bluesands je izjavil:

saule je izjavil:

bluesands je izjavil:

Ja očitno sem vsaj bil sposoben kaj pametnega povedati, končal sem fakulteto in podiplomski študij, kar verjetno za marsikoga izmed vas ne bi mogli trditi


hahah in tu se vidi zakaj gre meni na moški sploni organ da z osnovno šolo financiram razne nesposobneže ki živijo (tudi) na moj račun do svojega 30 leta


kolikor vem sem šel na fakulteto z 19leti, financirala jo je država - hvalabogu, da je v sloveniji še tako, končal sem redno pri 23, nato sem delal še podoplomnskega do 25leta, 2 meseca po študiju sem se zaposlil, in mesečno prispevam v proračun slovenije mnogo več kot marsikateri osnovnošolaš, pa se nad tem ne pritožujem ker se mi zdi pravično, da imamo vsi zastonj šolo, zdravsvo, milico in podobno


Jup, glede na to kaj si pokazal mi temu v mojem kraju rečemo "da si drkal kurac". Škoda mojega denarja.

K0l1br1 ::

Drevesce je izjavil:

bodo sami odnehali.
Ne bodo, ker nimajo družbe. Pa svojo fud temo so dobili, peskovnik, kjer bi se lahko igrali. Tako pa morajo trolati tu.

bluesands ::

saule je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Sam predlagam, da se trolle kot so bluesands, valvoline in podobni, ki več kot očitno samo trollajo in ne skritizirajo določenih stvarmi z argumenti enostavno ignorira, ker zdaj ste spet nabili dve strani, da odgovarjate enemu osebku, ki vas več kot očitno samo zajebava in vam je živce, ker pač pacient rabi pozornost.


true, ampak why not :))

Izgleda, da tukaj sploh ne dovolite nobenega mnenja proti kriptovalutam. Če je tako se poslavljam in vam prepuščam , da v tej temi religiozno častite kripto. Naj živi vaša religija

K0l1br1 ::

bluesands je izjavil:

tej temi religiozno častite kripto. Naj živi vaša religija
Amen.

saule ::

bluesands je izjavil:

saule je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Sam predlagam, da se trolle kot so bluesands, valvoline in podobni, ki več kot očitno samo trollajo in ne skritizirajo določenih stvarmi z argumenti enostavno ignorira, ker zdaj ste spet nabili dve strani, da odgovarjate enemu osebku, ki vas več kot očitno samo zajebava in vam je živce, ker pač pacient rabi pozornost.


true, ampak why not :))

Izgleda, da tukaj sploh ne dovolite nobenega mnenja proti kriptovalutam. Če je tako se poslavljam in vam prepuščam , da v tej temi religiozno častite kripto. Naj živi vaša religija


Ti se kar šolaj. Super ti gre :D

bluesands je izjavil:

Od davkov - ampak ta denar ni tvoj, kot ti misliš - to je denar države v kateri živiš in če želiš v njej živeti se moraš strinjati s temi pogoji.


To je bil moj doprinos družbi. In od mojega doprinosa sem moral dati debele procente zato da se lahko taki kot si ti brezplčano šolate do 30 leta in ne ustvarjate ničesar koristnega za družbo. Boli kot "prasica" ampak to je hard core fact.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

4knative ::

On je končal fakulteto za elektrotehniko, potem je šel na fakulteto za strojništvo in tudi tam raztural, zdaj pa z ekipo pleskajo filofaks. :))
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

slotechar ::

Novi weiss ratingi. Steem prvi z b+. Nato cardano b. Storitev je placljiva. Ali ima kdo listo? Morda zdaj vemo zakaj ni bilo nobenega z oceno A. Ob teh padcih je razumljivo. Morda imajo vec informacij kaj se bo zgodilo

Zgodovina sprememb…

saule ::

slotechar je izjavil:

Novi weiss ratingi. Steem prvi z b+. Nato cardano b. Storitev je olacljiva. Ali ima kdo listo?


in zakaj misliš da ima Steem b+ cardano pa b?

slotechar ::

Ne vem. Zakaj?

saule ::

slotechar je izjavil:

Ne vem. Zakaj?


ker je weiss kupil Steem preden je dal ven listo? In bo jutri budalam prodajal Steem za +100%? Potem to dumpnil, naredil novo listo in novim budalam prodajal jajca za možgane?

slotechar ::

Zakaj ravno steem? Lahko bi kupil kaksnega cenejsega, ce bi se rad sel to

saule ::

slotechar je izjavil:

Zakaj ravno steem? Lahko bi kupil kaksnega cenejsega, ce bi se rad sel to


Ne bodi naiven.

slotechar ::

?

saule ::

slotechar je izjavil:

?


Bodi naiven :D

Mato989 ::

slotechar je izjavil:

Zakaj ravno steem? Lahko bi kupil kaksnega cenejsega, ce bi se rad sel to


Zato ker mora bit vseeno semi kredibilno =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

slotechar ::

Ce se izkaze to res bo weiss rating hitro zgubil kredibilnost. Ce radi tvegajo po tvoje. Tako kot mkava twitter

Zgodovina sprememb…

««
521 / 976
»»