» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
507 / 976
»»

Machete ::

Čemu? Veš koliko tisočev ali 100 tisočev ljudi ima bitcoine, ki so bili dobesedno zastonj. Saj niso neumni, da si ne skeširajo sem pa tja, plus ogromno keša se steka v ico bulšite.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hodler ::

No.. poleg tega pa FUD iz Koreje in sodni nalogi za Bitfinex in Tether zaradi sumljivega poslovanja

Mat3v7 ::

Jerry000 ::

A je kdo uspel dobiti kakšen CSV izpis iz Kucoin? Se ne javljano nikjer...poslal mail pred 1 mescem in nič >:(

kopriwa ::

Machete je izjavil:

Čemu? Veš koliko tisočev ali 100 tisočev ljudi ima bitcoine, ki so bili dobesedno zastonj. Saj niso neumni, da si ne skeširajo sem pa tja, plus ogromno keša se steka v ico bulšite.

1) Misliš, da so jih ti ljudje držali ("zastonj" bitcoine) ravno do sedaj? Dobički se ves čas izplačujejo, ampak če mene vprašaš so se najbolj izplačevali (s strani izkušenih) v bikovskem novembru in decembru. Pobirajo se tudi sedaj, ko kiti požirajo ta švoh roke.
2) Ti resno misliš, da na ceno bitcoina vplivamo male ribe? Veš koliko novih registracij se je vsulo na borze v novembru in decembru in glej ga zlomka, cena kar pada? Get the hint?

Za ICO bulšite se pa strinjam. Že sama mentaliteta investitorjev nakazuje, da se je tega v večini potrebno izogibat.

gruntfürmich ::

slovenski icoti: https://siol.net/digisvet/novice/bi-obo...
zanimivo...

Somm je izjavil:

Si kontaktiral live support na spectrocoinu so odzivni takoj...

u hvala, live-a še nisem probal
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

kopriwa je izjavil:

Machete je izjavil:

Čemu? Veš koliko tisočev ali 100 tisočev ljudi ima bitcoine, ki so bili dobesedno zastonj. Saj niso neumni, da si ne skeširajo sem pa tja, plus ogromno keša se steka v ico bulšite.

1) Misliš, da so jih ti ljudje držali ("zastonj" bitcoine) ravno do sedaj? Dobički se ves čas izplačujejo, ampak če mene vprašaš so se najbolj izplačevali (s strani izkušenih) v bikovskem novembru in decembru. Pobirajo se tudi sedaj, ko kiti požirajo ta švoh roke.
2) Ti resno misliš, da na ceno bitcoina vplivamo male ribe? Veš koliko novih registracij se je vsulo na borze v novembru in decembru in glej ga zlomka, cena kar pada? Get the hint?

Za ICO bulšite se pa strinjam. Že sama mentaliteta investitorjev nakazuje, da se je tega v večini potrebno izogibat.


Ce bi bilo povprasevanje po Bitcoinu res tako izredno, potem bi cena sla gor, razen, ce bi velike ribe razprodajale svoje zaloge po nizkih cenah. Get the hint?

Kle pa eni istocasno bluzite o groznem navalu na bitcoin, istocasno kiti drzijo ceno dol (kar je mozno le s prodajo bitcoinov), zato, da kupujejo poceni bitcoine. Makes sense right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hodler ::

Mat3v7 je izjavil:

https://siol.net/digisvet/novice/tether...

Bloomberg je širil FUD, ker je v prvotnem članku namigoval, da so bili sodni nalogi izdani včeraj oz pred kratkim... V resnici pa so bili izdani že 6.12.2017 in to ni nobena velika novica. Članek so popravili (dodali datum), ko je bila škoda že narejena.

Vazelin ::

Fantje do kerga zneska btc hodlamo? In kdaj dvignemo belo zastavo? Je to 7 jurjev?

Kripto ::

hodler je izjavil:

Mat3v7 je izjavil:

https://siol.net/digisvet/novice/tether...

Bloomberg je širil FUD, ker je v prvotnem članku namigoval, da so bili sodni nalogi izdani včeraj oz pred kratkim... V resnici pa so bili izdani že 6.12.2017 in to ni nobena velika novica. Članek so popravili (dodali datum), ko je bila škoda že narejena.


Če je cilj povečati gledanost je FUD lahko vedno plan B, da si medij pridobi dodatno pozornost...

sash69 ::

Zakaj prodajate z izgubo? Posebej če je ta več kot 10%? Investira se vedno denar, ki ga v trenutku ko kupiš, pozabiš. Če si trenutno v minusu, pustiš pri miru in greš za en mesec na frišn luft namesto da osvežuješ CMC na vsako minuto in gledaš grafe s 5 minutnimi svečkami... Če po enem mesecu ni nazaj, bo morda po petih, šestih, morda šele po enem letu... Seveda to govorim za 'velike' valute (BTC, ETH, LTC, XRP, ...), alti so pa res lahko druga zgodba (tam se dejansko morda nikoli ne pobere).
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

kript ::

Kakšno belo zastavo? Vazelin, all in, gremo do konca.

nekikr ::

sash69 je izjavil:

Zakaj prodajate z izgubo? Posebej če je ta več kot 10%? Investira se vedno denar, ki ga v trenutku ko kupiš, pozabiš. Če si trenutno v minusu, pustiš pri miru in greš za en mesec na frišn luft namesto da osvežuješ CMC na vsako minuto in gledaš grafe s 5 minutnimi svečkami... Če po enem mesecu ni nazaj, bo morda po petih, šestih, morda šele po enem letu... Seveda to govorim za 'velike' valute (BTC, ETH, LTC, XRP, ...), alti so pa res lahko druga zgodba (tam se dejansko morda nikoli ne pobere).

Ker je včasih bolje izgubiti 10 ali 20% in drugje ujeti 50%, kot pa čakati, da se teh 10% v nekaj letih spravi nazaj na izhodišče. Težko je biti pameten.

chavlji ::

Problem je, če se astronomska cena BTC res izkaže za scam... potem mogoče nikoli več ne bo toliko vreden.

slotechar ::

Koordiniran fud.

sash69 ::

nekikr je izjavil:

sash69 je izjavil:

Zakaj prodajate z izgubo? Posebej če je ta več kot 10%? Investira se vedno denar, ki ga v trenutku ko kupiš, pozabiš. Če si trenutno v minusu, pustiš pri miru in greš za en mesec na frišn luft namesto da osvežuješ CMC na vsako minuto in gledaš grafe s 5 minutnimi svečkami... Če po enem mesecu ni nazaj, bo morda po petih, šestih, morda šele po enem letu... Seveda to govorim za 'velike' valute (BTC, ETH, LTC, XRP, ...), alti so pa res lahko druga zgodba (tam se dejansko morda nikoli ne pobere).

Ker je včasih bolje izgubiti 10 ali 20% in drugje ujeti 50%, kot pa čakati, da se teh 10% v nekaj letih spravi nazaj na izhodišče. Težko je biti pameten.


Ahhh seveda...slavni 'FOMO' potem - najslabše kar lahko počneš. Kaj ti garantira, da potem, ko si že izgubil 20%, da bo zadeva padla še za nadaljnih 20% da boš lahko svojo izgubo pokril? In da boš dejansko vstopil nazaj pravi čas (kar najbrž ne boš, že zaradi straha pred ponovno izgubo)? Ali pa da boš ob pravilnem času investiral v nekaj drugega kjer upaš da boš izgubo pokril? To se nato večkrat konča dosti slabše, posebej za tiste ki nismo dovolj izkušeni da bi (pravilno) predvideli gibanje.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

nekikr ::

Takole ti bom rekel. Poznam ljudi, ki že deseto leto čakajo, da balkan skladi pridejo nazaj na nivoje, kjer so vstopili. Pri trenutnem gibanju bodo za to potrebovali še najmanj 10 let. HODL! Bo pa za vnuke, ane? :)

Kripto ::

sash69 je izjavil:

nekikr je izjavil:

sash69 je izjavil:

Zakaj prodajate z izgubo? Posebej če je ta več kot 10%? Investira se vedno denar, ki ga v trenutku ko kupiš, pozabiš. Če si trenutno v minusu, pustiš pri miru in greš za en mesec na frišn luft namesto da osvežuješ CMC na vsako minuto in gledaš grafe s 5 minutnimi svečkami... Če po enem mesecu ni nazaj, bo morda po petih, šestih, morda šele po enem letu... Seveda to govorim za 'velike' valute (BTC, ETH, LTC, XRP, ...), alti so pa res lahko druga zgodba (tam se dejansko morda nikoli ne pobere).

Ker je včasih bolje izgubiti 10 ali 20% in drugje ujeti 50%, kot pa čakati, da se teh 10% v nekaj letih spravi nazaj na izhodišče. Težko je biti pameten.


Ahhh seveda...slavni 'FOMO' potem - najslabše kar lahko počneš. Kaj ti garantira, da potem, ko si že izgubil 20%, da bo zadeva padla še za nadaljnih 20% da boš lahko svojo izgubo pokril? In da boš dejansko vstopil nazaj pravi čas (kar najbrž ne boš, že zaradi straha pred ponovno izgubo)? Ali pa da boš ob pravilnem času investiral v nekaj drugega kjer upaš da boš izgubo pokril? To se nato večkrat konča dosti slabše, posebej za tiste ki nismo dovolj izkušeni da bi (pravilno) predvideli gibanje.


Se strinjam s tabo. To kar si povedal dostikrat potrjuje stavek "Money goes from unpatient to patient".

hudournik ::

Sam verjamem, da so vse te novice izdane z razlogom in ob pravem trenutku. Amerikanezi so že iz zgodovine znani po manipulaciji trgov preko novic in tukaj jim prav pride kredibilnost njihovih medijev. Delovanje in potencialna nevarnost Tethra je na trgu znana že od samega prihoda le tega. Povezava bitfinexa z njim je konec koncev bolj pozitivna kot kaj drugega.

Zanimivo je tudi kako hitro se širi fud preko zuckerberg novice. Po forumih razlagajo kako mediji v tujini na polno tole označujejo kot hud udarec za celoten trg.

Po eni strani se vsi strinjamo z določeno mero regulacije za preprečitev razne ilegale po drugi strani pa določene institucije pridno zlorabljajo trg iz ozadja.

4knative ::

Po dolgem času se mi je nekaj lepo napumpalo. Yeeeees, Revain. To je ta igra.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

3p ::

če verjamete, da gre za špekulativen gamble, je zanimanje gospodinj zaskrbljujoče:
https://trends.google.com/trends/explor...

saule ::

3p je izjavil:

če verjamete, da gre za špekulativen gamble, je zanimanje gospodinj zaskrbljujoče:
https://trends.google.com/trends/explor...


Gledat moraš blockchain ne Bitcoin in absolutno število in ne kdaj je bilo max zanimanje. Tak isti graf si videl tudi leta 2012. Aka: tistile graf ne govori absolutno nič uporabnega.

Webmojster ::

Problem je, če pade pod 9K USD. Potem bojo še true believerji začeli sell-at ;)

run2 ::

3p je izjavil:

če verjamete, da gre za špekulativen gamble, je zanimanje gospodinj zaskrbljujoče:
https://trends.google.com/trends/explor...


Ravno obratno.

Ko vse gospodinje pozabijo na svoje bitcoine, ne bo noben več paničaril ob padcih (kot včeraj) in korekcija bo končana.

Vazelin ::

Kriza bo, če pade pod novembrski low. to je okoli 6 jurjev.:)

lambda ::

Vazelin je izjavil:

Kriza bo, če pade pod novembrski low. to je okoli 6 jurjev.:)

Panic much? Ne vem zakaj bi bila takrat večja kriza kot sedaj, saj je sedaj več vreden in mining stane več.

_sas_ ::

LOL ... zgleda, da so scamerji začeli spet BCC pumpat. Morajo zalogo vnovčit, ki so jo dobili v bitconnectx.

ideep ::

medicalchain bo na dveh meni čisto nepoznanih menjalnicah.. in baje na dveh velikih (katerih, sam sveti peter ve) ga raje pozabim in grem naprej?

zanima me če je kdo vložil v po.et?

pa še neki me zanima, zakaj ni pretvorbe iz ETH v BTC na Bitstampu? To mi res ni jasn.. pač nastaviš in kupiš ko pride na določeno mejo in prodaš ko hočeš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Neon87 ::

Medicalchain jutri, vložit 0.3ETH ali ne?

Boci ::

Neon87 je izjavil:

Medicalchain jutri, vložit 0.3ETH ali ne?


O katerih menjalnicah je govora?
Jaz grem not z 0.1 ETH

4knative ::

ideep je izjavil:

medicalchain bo na dveh meni čisto nepoznanih menjalnicah.. in baje na dveh velikih (katerih, sam sveti peter ve) ga raje pozabim in grem naprej?

zanima me če je kdo vložil v po.et?

pa še neki me zanima, zakaj ni pretvorbe iz ETH v BTC na Bitstampu? To mi res ni jasn.. pač nastaviš in kupiš ko pride na določeno mejo in prodaš ko hočeš..

Jaz sem vložil v poe na začetku imam ga pa še polovico. Problem je da obstaja že 10 podobnih ICOtov, projekt je obetal veliko tistega časa.

1 POE = 0.0064 USD
Danes je nekoliko višje, po padcu za 300%.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

ideep ::

4knative je izjavil:

ideep je izjavil:

medicalchain bo na dveh meni čisto nepoznanih menjalnicah.. in baje na dveh velikih (katerih, sam sveti peter ve) ga raje pozabim in grem naprej?

zanima me če je kdo vložil v po.et?

pa še neki me zanima, zakaj ni pretvorbe iz ETH v BTC na Bitstampu? To mi res ni jasn.. pač nastaviš in kupiš ko pride na določeno mejo in prodaš ko hočeš..

Jaz sem vložil v poe na začetku imam ga pa še polovico. Problem je da obstaja že 10 podobnih ICOtov, projekt je obetal veliko tistega časa.

1 POE = 0.0064 USD
Danes je nekoliko višje, po padcu za 300%.


ja jaz sem zdaj komi vložila, ker sem veliko icotov zamudila, ker sem komaj začela..

vseeno upam, da zraste

Boci je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Medicalchain jutri, vložit 0.3ETH ali ne?


O katerih menjalnicah je govora?
Jaz grem not z 0.1 ETH


gate.io
qryptos.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

zelenobeli ::

Kdo kaj spremlja DIM?
Jutri naj bi se nekaj dogajalo?
https://www.coinmarketcal.com/?form%5Bd...

greatdrakon ::

lejte bitcoin je šel iz 5k na skoraj 20k... to ni normalno in ni znak zdravega trga. čisto normalno je, da je sedaj korekcija - tam do 7-8k - to je edino jasno merilo, da je trg še normalen.
če ste kupili na 20k ste pač sami krivi. in čakajte naslednji naval (verjetno v maju ali septembra).
sicer pa še glejte SUNCONTRACT. Kmalu se obavijo novice iz Davosa, dobijo nov velik exchange... zadeva bo šla gor kratkoročno zelo možno, dolgoročno pa sigurno... Na tem coinu skoraj ne moreš zaribat.

Shegevara ::

_sas_ je izjavil:

LOL ... zgleda, da so scamerji začeli spet BCC pumpat. Morajo zalogo vnovčit, ki so jo dobili v bitconnectx.


Bitconnect is real! Bitcoinnect prihaja v valovih!
BECONEEEEEEEEEEEEE-

Zeitgeist ::

če sem se kaj naučil iz mojega spremljanja kriptosveta v zadnjih 7 letih je to da nikoli ne prodajam pod ceno nakupa. še vedno je kiknilo gor. še vedno :)

4knative ::

Zeitgeist je izjavil:

če sem se kaj naučil iz mojega spremljanja kriptosveta v zadnjih 7 letih je to da nikoli ne prodajam pod ceno nakupa. še vedno je kiknilo gor. še vedno :)

Potem bo BCC tudi šel gor?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zeitgeist ::

govorim o normalnih "resnih" valutah. ne o scamih za katere se je vedelo že nekaj časa, folk pa še sili in sili not.

res pa je da osebno ne vlagam v vsako sranje, ki prileti okoli in obljublja enormne zaslužke. razen kadar gre za kakšen ico,kjer je hype velik in se da ob exchange listingu duplirat.

bluesands ::

Resnost kriptovalut je dvomljiva. Če bi bile resne, bi bile že na voljo v bankah. Niti nebančni finančni svetovalci jih ne priporočajo, pač pa jih označujejo kot izredno tvegano naložbo

dolenc ::

Ke?

Drevesce ::

bluesands je izjavil:

Resnost kriptovalut je dvomljiva. Če bi bile resne, bi bile že na voljo v bankah. Niti nebančni finančni svetovalci jih ne priporočajo, pač pa jih označujejo kot izredno tvegano naložbo


To je ta argument glede resnosti kriptovalut... ker pač niso na voljo v bankah :))

tomy5 ::

JBG, ko so okradli SKB trezorje so vsem strankam povrnili škodo.
Ko so šli Nicehash "trezorji" je bilo pa kaj ... ?

Zeitgeist ::

vključenost bank v kriptovalute je v nasprotju enega izmed osnovnih načel nastanka kriptovalut. decentralizacije.

think out of the box.

žal velika večina ljudi, ki prihaja v kriptosvet v zadnjem letu ne pozna osnovnih načel. vsi samo vidijo quick cashflow in x10 v dveh dneh. ne zavedajo pa se da so kriptovalute in verige podatkovnih blokov v primerjavi z npr "uvedbo" elektrike ali interneta, komaj v fazi postavljanja drogov za električne napeljave ali uporabe dial up modemov.

perci ::

tomy5 je izjavil:

JBG, ko so okradli SKB trezorje so vsem strankam povrnili škodo.
Ko so šli Nicehash "trezorji" je bilo pa kaj ... ?

Vsem so povrnili škodo? Kako so pa vedeli, kaj je bilo v trezorjih?

araz ::

Ima kdo izkušnje z borzo Idex?

mikhaair ::

perci je izjavil:

tomy5 je izjavil:

JBG, ko so okradli SKB trezorje so vsem strankam povrnili škodo.
Ko so šli Nicehash "trezorji" je bilo pa kaj ... ?

Vsem so povrnili škodo? Kako so pa vedeli, kaj je bilo v trezorjih?


Dokazat si moral, kaj je bilo noter. Fotografija nakita npr.

Zeitgeist ::

tomy5 je izjavil:

JBG, ko so okradli SKB trezorje so vsem strankam povrnili škodo.
Ko so šli Nicehash "trezorji" je bilo pa kaj ... ?


čist frišno

https://www.nicehash.com/news/nicehash-...

slotechar ::

A se futures pogodbe zacnejo danes ob 17.00 po slovenskem casu

Zgodovina sprememb…

Yusef ::

Mato989 je izjavil:

Yusef je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kar naenkrat bodo vsi vsevedni za kripto na borznoposredniških hišah. Čeprav še naslova v mew ne znajo narediti.


Borznikom pač ne smeš verjet... ne razumejo sploh ti ljudjezakaj Crypto uspeva... eden izmed razlogov je tudi tale, da ne rabim posrednika pri "investiranju".

Če bi lahko vsak janezek z osebno izkaznico odprl račun na borzi ter kupil 1 delnico Googla na trgu, brez da mora imet brokerja in račun za borzo itd, ki se plačuje, bi bilo več ljudi na borzah...


A kle ne kupujes na nekaksni borzi in placujes razne takse za storitve?


Samo še 1 leto... potem pridejo DEXi =) Pa tudi če so borze centralizirane... nardiva en poizkus? Ti se probaj prijavit na Ameriško borzo, jaz pa na bitfinex... pa greva računat kdo bo porabil več časa in denarja da mu uspe kupit top 10 delnic/crypto na Svetu...

Btw:

Trinity also tweeted that they have a surprise waiting for the devcon. Not sure what that would be but high hopes from TNC


Sam si res kekec kot je nekdo omenil v tej temi. Jaz sem se registriral na Bitfinex oktobra 2017 in so mi potrdili account 2 dneva pred novim letom.


Končno si se izdal, čas vstopa na tvoj trg =) Vsi ki smo že dalj časa kot 3 mesece na trgu vemo da je bil vstop na trg nekaj ur =) tam v začetku 2017 itd... ti ki si pa v največjem navalu FOMOal to pa res, pravi kekec =)


A da se registriraš na Bitfinex je pogoj za vstop na kripto? Registriral sem se tja samo zaradi dobre arbitraže med Omisego na Bitfinexu in Bittrexu. Pa še Metaverse ETP je poskočil iz 1 na 6 takrat. Če pa nisi verificiran pa nemoreš trgovat.

Vidim pa da te je sama hvala.

Dam en predlog. Dobimo se nekje na pivu pa naj vsak pokaže nor iz Hardware walletov svoj portfelj in zaslužke.

K si tako pameten že. Meni ni panike

4knative ::

Zeitgeist je izjavil:

tomy5 je izjavil:

JBG, ko so okradli SKB trezorje so vsem strankam povrnili škodo.
Ko so šli Nicehash "trezorji" je bilo pa kaj ... ?


čist frišno

https://www.nicehash.com/news/nicehash-...

Počakajo da pade na 6k, kradli so pa pri 18k. Je to komu sumljivo? Ni ravno fer, morali bi izplačat v protivrednosti fiat na dan kraje.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()
««
507 / 976
»»