» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
272 / 976
»»

kiFni ::

Tale tip mi je carski..not. Pregleda coin market kaj je najbolj padlo ali zrastlo. Vzame fibonacci tool, izmeri potencialni rast/padec kjer je lahko dober nakup/prodaja ČE pride tja. Potem potegne trend linijo in pove, kar se vidi že iz aviona brez neki fancy risanja puščic, da izpade mojster. Če bi komu plačal kak tečaj trejdanja je edino da me ornk nauči uporabljati vsa orodja v tradingview in opazit detalje ki jih večina ne. Sploh pa je traba to delat z občutkom po zdravi kmečki logiki in psihologiji. Razmišlat kot večina in narediti kontra. Sploh se je pa spet hodl pokazala kot najboljša taktika.

Lenivec D ::

Aja, ne smemo pa pozabit na FIAT coine. Pri kakšnih hudih padcih so seveda najvarnejša izbira. Ampak pozor, kot sem že parkrat pisal v tej temi, lahko pa tudi pride do izjeme sedaj, pa določeni altcoini sploh ne bodo doživeli takšnih padcev.

Ampak dvomim, da so altcoini že dovolj zreli za to.

krenpac ::

Kakšna je vaša napoved za Ripple? Jaz pravim, da bo tko strmoglavil, da se bo marsikomu kriptomanija zamerila do konca haha:)) Še ocena: v roku 1 meseca pod 0.5$

Pero_SLO ::

Ve kdo o čem je fora NXT padca? Sem pred časom gledu za nakup, pa sem se pravilno odloču, da ga nisem :) . Sedaj mi je ponovno interesanten :P .

LP

Sc0ut ::

Spremlja kdo strat? Upam da jutri izdajo njihovo ico platformo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

slotechar ::

Ripple. Dolgo casa ni bil vreden zaupanja, ker so ceno reguliral. Verjetno zato da pridobijo kaksne posle z bankami ali drugimi partnerji. Zgleda da so uspeli pridobit posle in da jim ni treba vec regulirat ceno kot prej. Vsaj trenutno tko zgleda. Druga stvar je da bi ze zdavnaj mogu zrast ampak zaradi regulacije cen ni. Je zelo funkcionalen. Se posebi glede na bitcoin. Zelo hiter in pocen za transakcije. Tezko je napovedat karkol za kratek rok. Edin to da na dolgi rok bo ziher zrastlo razen ce spet ne bo regulacij ali novih kojnov v obtoku.

Zgodovina sprememb…

GodOfThunder ::

Včeraj sem ga nabavil po precej visoki ceni, danes zjutraj sem se še smejal, zdaj mi je pa počasi že šlo na jok...upam, da se popravi situacija glede rippla in to hitro, napovedi za prihodnost (bližnjo) naj bi bile zelo dobre..

K0l1br1 ::

GodOfThunder je izjavil:

Včeraj sem ga nabavil po precej visoki ceni, danes zjutraj sem se še smejal, zdaj mi je pa počasi že šlo na jok...upam, da se popravi situacija glede rippla in to hitro, napovedi za prihodnost (bližnjo) naj bi bile zelo dobre..

Če trguješ dnevno ali poldnevno, je to pač tako. Jaz ga držim od janurja, pa sem vse te vzpone in padce dal skozi že tolikokrat, da me ne ganejo toliko. Za moje pojme zaostaja za ostalimi kriptovalutami in to precej. Presenetil me je že, ko je vsekal preko 0.3, ko je še letos usekal preko 1.0, me je ultrapresenetil, da je dosegel dva, kar so nekateri napovedovali pa sploh. Drugo leto bi morda lahko dosegel celo 3.00 tja enkrat do junija, čeprav dogajanja te dni pravijo, da bi to lahko bilo danes ali pa jutri. Vendar govorimo o ripplu, kar pomeni, da je lahko danes jutri tudi spet na 0.20 brez večjega problema.

Ravnokar se je dotaknil išimokujevega oblaka na 5 minute candle. Preboj ali odboj, he he.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

slotechar ::

Jype a to ti pumpas zdej xrp

K0l1br1 ::

krenpac je izjavil:

Kakšna je vaša napoved za Ripple? Jaz pravim, da bo tko strmoglavil,
Meni se je zameril, ko je počil do 0.4 maja, nato pa se ni pobral do decembra in se je trmasto držal okrog 0.2

GodOfThunder ::

Zdaj spet hodi k sebi počasi....mogoče prodam ,ko pride na 3..in se tolčem po glavi čez dva dni, ko bo 5..

Vazelin ::

cmon bitcoin gremo na 20k, da pokupim alte potem:D

bolje da bi šel včer spat ob 12ih ha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

slotechar ::

Vidm dost novih tukaj. Vas bodo klicali altcoin boom generacija :)

Kripto ::

slotechar je izjavil:

Ripple. Dolgo casa ni bil vreden zaupanja, ker so ceno reguliral. Verjetno zato da pridobijo kaksne posle z bankami ali drugimi partnerji. Zgleda da so uspeli pridobit posle in da jim ni treba vec regulirat ceno kot prej. Vsaj trenutno tko zgleda. Druga stvar je da bi ze zdavnaj mogu zrast ampak zaradi regulacije cen ni. Je zelo funkcionalen. Se posebi glede na bitcoin. Zelo hiter in pocen za transakcije. Tezko je napovedat karkol. Edin to da na dolgi rok bo ziher zrastlo razen ce spet ne bo regulacij ali novih kojnov v obtoku.


S čem naj bi ceno regulirali? Cena se sama regulira glede na povpraševanje/ponudba na trgu. Na vse to pa vplivajo novice, objave rezultatov itd. špekulacije. Mislim, da je postal zapostavljen predvsem od padca (maj 2017) in vsakič, ko se je poskusil pobrati za 2, 5 centov itd. je padel kot opeka, večinoma tudi zaradi vpliva BTC. Poleti 2017 je bilo pa sploh noro precej roller coaster obnašanja. Potem je stagniral na neki vrednosti in kot tak je postal popolnoma nezanimiv večini za hitre zaslužke. Poleg vsega tega je bil prisoten močan FUD raznih "orto" kriptovaluta zaprisežencev, ki jih nikoli ni motil monopol nekaj rudarjev kar mi je izredno zanimiv fenomen.

K0l1br1 ::

Strategije za xrp nimam. Sploh ne vem, kako se ga lotiti in se torej držim hold načela, ker me daje precej ali fomo ali fud, v preteklosti pa še enkrat nisem prodal tako, da bi ceneje kupil, sem pa enih dvakrat uspel prodati, ko je padalo in kupiti, ko je raslo, razlika je bila seveda meni v škodo.

slotechar ::

Ce mas ogromno procentov vseh xrp lahk manipuliras

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Kripto je izjavil:

Cena se sama regulira glede na povpraševanje/ponudba na trgu.
In potem ti nekdo strelja cel dan buye ali pa selle okrog določene točke, in to po vseh borzah, vse vzpone pa zaduši v parih minutah. Ne verjamem jaz v tako ponudbo in povpraševanje.

sharing ::

Pero_SLO je izjavil:

Ve kdo o čem je fora NXT padca? Sem pred časom gledu za nakup, pa sem se pravilno odloču, da ga nisem :) . Sedaj mi je ponovno interesanten :P .

LP



28.12. so mel snapshot za airdrop IGNIS-a... za vsak NXT, ki si ga imel v času snapshota boš dobil 0.5 IGNIS-a

https://nxtplatform.org/ignis-airdrop-i...

Kripto ::

slotechar je izjavil:

Ce mas ogromno procentov vseh xrp lahk manipuliras


OK dajmo najprej razjasniti kdo naj bi reguliral oz. manipuliral, da bomo vsaj vedeli o čem govorimo?

slotechar ::

Bi zasli z teme. Jaz upam da btc pade pod suport in zacne padat. V tem primeru bi dal enih 20% v xrp in cakal da se btc stabilizira. Nato spet kupil btc. Idealno bi bilo da bi btc padel in xrp se malo zrastel med tem casom. Bom opazoval btc ce pade pod mejo

nekikr ::

Strici iz Murgel!

Jaki-1 ::

Kripto je izjavil:

krenpac je izjavil:

Drugače pa kaj je zdaj takšna evforija s tem ripplom? Jaz mislim, da se gre le za FOMO in nič drugega ter da bo zadeva slej ali prej strmoglavila. Kojnov je v obtoku malo morje, ustanovitelji jih imajo ogromno, baje lahko štancajo tudi nove?, zadeva je centralizirana, v igri so banke itd. Ne vem no, men je tole vse skupi kr neki. Pač zadeva raste in folk bi bil rad del tega ampak ko bo tole začel padat, se za mnoge ne bo dobro končalo. Vsaj po moje. Se motim? Kakšno je vaše mnenje? Seveda mi je žal da sem pred meseci ves ripple prodal ampak nekega strašnega potenciala pa v njem ne vidim.


Vedno je tudi evforija, FOMO itd. tako kot pri vsaki zadevi. Baje lahko štancajo nove? Kdo to pravi? Centralizirana? XRP bo najverjetneje bolj decentraliziran kot BTC. Obrazložitev sem že napisal v enem od komentarjev.
V igri so banke? To je zelo ozkogledo. A kdo pričakuje, da bodo banke kar izginile? V ekosistem prihajajo tudi velike firme za katere smo že slišali in take o katerih nikoli nismo slišali. Prihajajo tudi firme, ki bodo prevzele del bančnih storitev. Sliši se nemogoče ali noro, ampak če spremljate spremembe potem veste za kaj gre. Seveda vmes bodo tudi padci.
Gre za ogromno zadevo. Tu gor beremo vsak dan o tem kako se nekaj coinov pumpa, pa kako bodo neke ekipe, ki sploh še ne obstajajo nekaj naredile itd. Nekdo vidi potencial, nekdo razume strategijo in vizijo v tem. Nekdo pač ne in potem je na voljo vsaj še 20 zanimivih opcij. Osebno sem mnenja, da je treba gledat temelje in strategijo. Odločitev je na posamezniku.

I totally agree with this.

Vazelin ::

Po odličnem trade dayu včeraj so nas azijci malce prizemljili kaj:D

fortycc ::

Katere orderje je najbolje uporabljate na Bitstampu? ali limit order ali stop order z funkcijo trailing stop ali samo stop order?
Kakšne so razlike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fortycc ()

K0l1br1 ::

Limit order. Stop orderji so nevarni, če ni nikogar, ki bi ti pri podani ceni kupil. Taktrat ti prodajo zaključi pri prvi nižji ceni, ki je, ko se plaz sproži, lahko zelo nizka. Najbrž niso namenjeni deily tradanju.

Lenivec D ::

slotechar je izjavil:

Bi zasli z teme. Jaz upam da btc pade pod suport in zacne padat. V tem primeru bi dal enih 20% v xrp in cakal da se btc stabilizira. Nato spet kupil btc. Idealno bi bilo da bi btc padel in xrp se malo zrastel med tem casom. Bom opazoval btc ce pade pod mejo

Zdajle je res obupen čas za to, da BTC pade. BTC bi/bo s tem zelo verjetnim (grafi čedalje bolj kažejo na to) padcem namreč uničil mega alt-season, ki bi v nasprotnem primeru sedaj prišel. Vedno se prvo močno napumpajo nekateri top coini, sledijo pa vsi manjši. Sedaj bo pa Bitcoin to prekinil ravno preden na sceno pridejo manjši.

Rasti teh večjih coinov se ne morejo primerjat s potencialno rastjo manjših.

Vazelin ::

Malce me skrbi BTC. Velik drop v primerjavi z nekaterimi top alti. Običajno je bilo obratno.

slotechar ::

Normalen pojav za konc decembra in zacetek januarja. Poglej 4 leta nazaj za vsako leto. Isto. Tko da dejte hitr svetovat ce pade pod nivo suporta kaj kupit. Xrp, tether? Kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

sharing ::

+ to da ma sam še 37.9% dominance

slotechar ::

Ce je vedno vec kojnov. Povsem razumljivo. Bo se padel dominance

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Ni nujno. Ob vzponu btc je lahko hitro nazaj na 60 dominance. poglej decembra:D

Ajnstajn` ::

No jaz sem pa prodal 20% mojega stejka XRPja pri malo več kot 2€. Nevem zakaj bi čakal, za 2 leti lahko grem v penzijo, v tem času pa bom zgruntal, kako naprej. Nevem, zakaj bi čakal na večjo ceno in reskiral več. S tem sem zadovoljen in imam vsaj nekaj, čeprav osebno mislim da ripple ni končal še svojega rallya. Ampak zdaj ko je vrabec v žepu, bom pa čakal še na unga goloba na strehi.
//

Vazelin ::

uživaj v penziji

Horejšio ::

BTC gre zgleda upm

krenpac ::

Horejšio je izjavil:

BTC gre zgleda upm

Glede na to, kako upm ma porihtane feeje in transakcije, ter da ga skoraj ni shitcoina, ki bi ime slednje slabše, me to sploh ne preseneča. Vseeno jaz še vedno verjamem vanj. Prihaja LN, pa segwit2x... ča ga zopet naredijo "konkurenčnega", potem ne vidim blazne potrebe po nekih shitcoinih, do takrat pa bodo imeli ti res verjetno večjo perspektivo oz. vsaj nekateri izmed njih. Se pa BTCju verjetno žal res čas počasi izteka, če ne bo nekih sprememb :( Dati par 10$ za en jeben fee in potem še čakati 30min+, da se zadeva potrdi je en velik joke.

Store of val, primerjava z zlatom je pa tudi ne bullshit. Če folk več vanj ne bo verjel, bo cena pač šla dol in ga bo prehitel kak drug kojn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

kiFni ::

xrp is back baby... zdaj gremo na 3+

Bolivar ::

 d

d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolivar ()

Žiiiga ::

Ne skrbite fantje, 25k is confirmed.

PrihajaNodi ::

upam da niste prodali NXT ja in imeli hitrih prstov:) jebeni kiti se igrajo malo.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

nxt gre nazaj na 1k sat. kako gre z burstom?

chavlji ::

Go NXT!

PrihajaNodi ::

Baja je izjavil:

nxt gre nazaj na 1k sat. kako gre z burstom?



Yeah up to 5 dollar at least within one or 2 month i guess fucking whale play game very well for example byteball fork will be going to happen after 56 days but they whales byteball pump 280 dollar to 850 dollar in just a hour and in nxt everything went over my head i mean price was falling start 2 days back and in fork time price went upto 1.20 dollar to 0.45 cent that is just ridiculous but i think project is gud specially what they have doing with ardor with new technique they will transfer not only crypto but also fiat euro Austraila dollar with their new project so think this is very new and they are creating also new platform of nxt so yeah this project will also increase besides every lunatic coin this year increase like ripple is he really worth 100 billion dollar if he cross 5 dollar he will be no.1 in coin market cap.


Burst ma še cajt...sej tud zcl je rabil cca 4 tedne po moji objavi preden je šel v nebo.

Zgodovina sprememb…

Horejšio ::

BTC bo zvlekel vse dol. Lep čas za nabavo bo :)

PrihajaNodi ::

Pizd....skoda ker ga nisem kupil na .50:(upam da še pade

Zgodovina sprememb…

Kripto ::

kiFni je izjavil:

xrp is back baby... zdaj gremo na 3+


Se počasi približuje vrelišču...lahko, da bo zavrelo in prekipelo čez 3 USD.

eo1234 ::

tudi jaz sem kupil nxt pri 0.68. ampak bomo pocakal na + :) večina vložka za 2018 bo pa šla v BURST.

Žiiiga ::

Ripple is v1.1 of money - building on top of existing central banks, and fiat money. Their current marketing efforts are set to overtake and destroy BTC, with their centralized system.

PrihajaNodi ::

Baja je izjavil:

nxt gre nazaj na 1k sat. kako gre z burstom?



https://bittrex.com/Market/Index?Market...

ja, res je.

eo1234 je izjavil:

tudi jaz sem kupil nxt pri 0.68. ampak bomo pocakal na + :) večina vložka za 2018 bo pa šla v BURST.



Ne daj večina v burst si nor:)

Zgodovina sprememb…

sholi boli ::

Problem altcoinov bo zdej to, da bo vrednost v BTC narasla, a dejanska vrednost v USD bo padla. Sem študiral, da bi dal neki v fiat, a sem se vseeno odloču, da vse držim.

Če rabi kdo kakšen nasvet glede altcoinov, naj pogleda spodnje. Ne pa kar nekaj na pamet kupit, poglejte mal kaj se dogaja z njimi.
- NEO: baje se bo v Q1 2018 velik ICO-jev lansiralo na podlagi NEO
- ARK: razne TA kažejo na veliko rast, glih zdej so zagnal tud mobilno aplikacijo
- OMG: do Q2 naj še ne bi bistveno zrastel (fokus za zdej baje v NEO), naj bi bil zelo podcenjen glede na funkcionalnost
- VOISE: eden izmed malih coinov, baje kar velik potencial
- ELLA: je že šel cca. 2x od od mojega vstopa, a ima še velik prostora za rast
- XCPO: še en malček
- STORM: moj penzija material :) pred kratkim prišel na borzo, če še pride na kako, bo bum

Vazelin ::

da ne boste presenečeni, ko se boste zjutraj zbudili in bo btc tam 16-17k. alti pa v primerjavi z njim za 30% doli:D
««
272 / 976
»»