» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
207 / 976
»»

RatedR ::

Hitro vprašanje, v katero kriptovaluto bi investirali s 1000€?

matico1 ::

xvg "holderji" prodat al čakat na wraith?

oracle ::

4knative je izjavil:

Vazelin je izjavil:

jaz prodam ripple pri 0.81


Jaz holdam XRP do bridkega konca.

Tudi jaz. Ravno razlog, da ga trenutno noben pohlepni trejder ne mara, ga lahko na dolgi rok reši, če se pojavi resen kolaps (za katerega verjetnost narašča tako strmo, kot cena BTCja). Pa še banke ga majo čez... lobiji pa to. Kolikor je ideja decentralizirane valute močna, je tudi šibka, če se sistem z vsemi štirimi upre. Tko da XRP je v tem oziru po mojem kar pameten hedge, vsaj par % portfolia.

bonanno ::

wabi - 13 % .. odličen dan za vstop

oracle ::

RatedR je izjavil:

Hitro vprašanje, v katero kriptovaluto bi investirali s 1000€?

V vseh 10, ki so trenutno na vrhu po market cap. 100 € za vsakega.

4knative ::

oracle je izjavil:

4knative je izjavil:

Vazelin je izjavil:

jaz prodam ripple pri 0.81


Jaz holdam XRP do bridkega konca.

Tudi jaz. Ravno razlog, da ga trenutno noben pohlepni trejder ne mara, ga lahko na dolgi rok reši, če se pojavi resen kolaps (za katerega verjetnost narašča tako strmo, kot cena BTCja). Pa še banke ga majo čez... lobiji pa to. Kolikor je ideja decentralizirane valute močna, je tudi šibka, če se sistem z vsemi štirimi upre. Tko da XRP je v tem oziru po mojem kar pameten hedge, vsaj par % portfolia.


Držim minimalno do Lambota, sem se kar odločil trdno.

janig ::

smrko je izjavil:

btc dominanca je v zadnjih desetih dneh padla iz 67 na 52 procentov, tako da je padec pod 50% vprašanje največ nekaj dni

Ja, tudi jaz sem to prebral v horoskopu.

oracle ::

smrko je izjavil:

btc dominanca je v zadnjih desetih dneh padla iz 67 na 52 procentov, tako da je padec pod 50% vprašanje največ nekaj dni

Po kakšni logiki? Leta in leta je bil 90+.

chucki ::

Drugo leto nas pa davek caka :) Ste zasledili?

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

oracle ::

clinton386 je izjavil:

BCH bo pa number 1 ane :-)

Trenutno bi bil izredno navdušen, če se to zgodi :))

Ampak žal, to je le šala...

4knative ::

chucki je izjavil:

Drugo leto nas pa davek caka :) Ste zasledili?

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...


HODL!

smrko ::

xrp je ena sama manipulacija, tako da jaz se ga ne bi preveč trdno oklepal

bonanno ::

a kraken vzeme več provizije pri nakupu btc kot pa recimo coinbase?

oracle ::

4knative je izjavil:

chucki je izjavil:

Drugo leto nas pa davek caka :) Ste zasledili?

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...


HODL!

Kolikor jaz razumem se nič ne spremeni. Dodali so samo to, da če prejemaš dohodek (beri: PLAČO), se ti obravnava dohodnina v ekvivalentu EUR. In pa malo so naredili korak proti ICOtom...
Za nas spletne jožete pa ni sprememb. Ali kdo drug drugače razume?

Evo še citat:
"Skladno znavedenim se od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem virtualnih valut,
ne plača dohodnina."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

bonanno ::

do kam zna OMG potegnit? jaz sem ga na 10 usd kupoval

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

perci ::

jype je izjavil:

perci je izjavil:

se jim sanja, ampak vključuje davek :)
Kateri zakon pa to zajema?

Zakon o dohodnini.

janig ::

perci je izjavil:

jype je izjavil:

perci je izjavil:

se jim sanja, ampak vključuje davek :)
Kateri zakon pa to zajema?

Zakon o dohodnini.

Tisto o rudarjenju?

jype ::

Ne, o forkih. Se pravi če nekdo forka, s tem vsi postanejo obvezani plačat dohodnino, ampak s prijavo lahko počakajo na dan, ko se sredstva znajdejo na SEPA računu? Dokler so na internetu/borzah pa se nihče ne sekira?

perci ::

Dokler so na internetih, FURS tega ne ve. Še.

Niso pa samo SEPA računi relevantni. Pol sveta zagotavlja podatke o računih.

oracle ::

Kaj pa davčne oaze? Odpreš račun na eni od menjalnic in daš švicarski TRR. Iz vseh trejderskih računov si pošiljaš tja dobičke. Davčna utaja ali "iznajdljivost"?

janig ::

In ko denar nakazes na slovenski TRR?
EDIT: ko denar preneses v SLO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

oracle ::

Sej ga ne rabš nakazovat v slo TRR. Dvigneš na banki v kešu al pa si kupš vikend v švici.

JackieBrown ::

bonanno je izjavil:

do kam zna OMG potegnit? jaz sem ga na 10 usd kupoval


Vsaj 50 USD - in to je samo kratkoročno, takoj ko bo denarnica zunaj, okoli novega leta, ampak še sami ne vejo čist točno, kdaj jo bodo lansiral, ker bi po prvotnih planih že morala bit zunaj prejšnji teden.

oracle ::

bonanno je izjavil:

do kam zna OMG potegnit? jaz sem ga na 10 usd kupoval

OMG ima potencial 3x trenutne vrednosti (gledano v BTC). Koliko je/bo to v USD sploh ni pomembno. Je pa zdajle idealen čas za nakup. Sicer od podna je šel že 100 % gor, ampak kot rečeno ima potencial minimalno še + 200% trenutne vrednosti.

perci ::

oracle je izjavil:

Sej ga ne rabš nakazovat v slo TRR. Dvigneš na banki v kešu al pa si kupš vikend v švici.

Oracle, dej preveri, če je na temle seznamu tudi Švica http://www.oecd.org/tax/automatic-excha...

oracle ::

Ne spoznam se na davčne oaze, zato pa sprašujem kako je s tem.

perci ::

praktičvo cel svet izmenjuje podatke o stanjih na racunih

4knative ::

Vse bo to regulirano po hitrem postopku in to ne samo pri nas. Pripravljajo se baje učinkoviti mehanizmi za zaščito naivnega državljana. Jaz se strinjam, da se zaščiti nekatere ranljive skupine, ker nima glih čisto vsak zdrave kmečke pameti, roko na srce.

JackieBrown ::

oracle je izjavil:

bonanno je izjavil:

do kam zna OMG potegnit? jaz sem ga na 10 usd kupoval

OMG ima potencial 3x trenutne vrednosti (gledano v BTC). Koliko je/bo to v USD sploh ni pomembno. Je pa zdajle idealen čas za nakup. Sicer od podna je šel že 100 % gor, ampak kot rečeno ima potencial minimalno še + 200% trenutne vrednosti.


V resnici je ERC 20 tokne treba gledat izključno v etrih, ne USD niti BTC. Ampak če je človek vprašal za dolarje, sem pač na hitro upošteval tudi rast ETH-a, ki se trenutno že dogaja. Trenutno je OMG vreden 0.023 ETH, ob zadnjem hype-u pred tremi meseci, ki je bil res zgolj samo hype, je cena šla preko 0.042 ETH. Tako da bo lansiranju produkta cena šla najmanj do tja, bolj verjetno pa še precej več. Ja, se strinjam, x3 je bolj realna ocena, jz sm podal samo skromen minimum, da je bolj zihr.

Vazelin ::

Skromen minimum ... sounds legit:))

perci: si še v fiatu ali si tvegal?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

slotechar ::

Steem gre prot 3 usd

Vazelin ::

Si predstavljate frizerke, gospodinje, socialne delavce, ki so tik pred zdajci vložili v crypto ob teh stopnjah, da jih doleti 40% korekcija, ki je letos že bila ... večkrat? Ouch. Je pa to sedaj šlo res v mainstream. Greš na pivo, kafe, vsi o tem govorijo, browsajo stanje yada yada.

Saj če pa propade gremo pa lahko pred parlament, kot oni švicarji:D

Smurf ::

Neki rezerve je se, frizerke zdejle cakajo, da jih verificirajo za kaksno borzo. Do januaja smo varni :D.

Vazelin ::

Ste opazili, da se je gemblerka spet pojavila? :D Ponavadi pride par dni pred crashom;)

CoreySteel ::

Tale NiceHash kraja je bla neki najboljšga za Bitcoin v Sloveniji. Na družinskih srečanjih, na vse straneh familije je bilo govora o kriptu. Bratranci, tete, strici, stare tete, svakinja, tašča, tast, ata, ni da ni! :))
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Ste opazili, da se je gemblerka spet pojavila? :D Ponavadi pride par dni pred crashom;)



Ja saj mene bolj skrbiš ti, dokler si govoril o korekciji pa retracementu je blo ok, zdaj pa ko si FOMO pa me je strah postalo :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

clinton386 ::

JackieBrown je izjavil:

oracle je izjavil:

bonanno je izjavil:

do kam zna OMG potegnit? jaz sem ga na 10 usd kupoval

OMG ima potencial 3x trenutne vrednosti (gledano v BTC). Koliko je/bo to v USD sploh ni pomembno. Je pa zdajle idealen čas za nakup. Sicer od podna je šel že 100 % gor, ampak kot rečeno ima potencial minimalno še + 200% trenutne vrednosti.


V resnici je ERC 20 tokne treba gledat izključno v etrih, ne USD niti BTC. Ampak če je človek vprašal za dolarje, sem pač na hitro upošteval tudi rast ETH-a, ki se trenutno že dogaja. Trenutno je OMG vreden 0.023 ETH, ob zadnjem hype-u pred tremi meseci, ki je bil res zgolj samo hype, je cena šla preko 0.042 ETH. Tako da bo lansiranju produkta cena šla najmanj do tja, bolj verjetno pa še precej več. Ja, se strinjam, x3 je bolj realna ocena, jz sm podal samo skromen minimum, da je bolj zihr.


Odločam se med OMG in PAY oba približno enako rasteta in obetata.Pol-pol ali all in v enega (katerega)?

slotechar ::

Morda res govori vecina v lj o bitcoinu (kar dvomim) vendar govorijo o bubble in vecina ne upa kupit. Upam stavt da niti vecina slotechovcev ni nikdar kupila bitcoina. Pa morte vedet da slovenija spada med top drzave z najvec zanimanja v bitcoin. Rezerve je se dost. Slovenija ni cel svet.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

daj na pol, al pa še tretjega poišči.

jaz imam na mojem bitrexu accountu (kjer eksperimentiram s tem, da povečujem delež btc) po 500 usd razporejeno v neo, pivx, ledger in še eno valuto ki se jo trenutno ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Dragi korekcija FUDerji.... potrebno se je zavedat nekaj in sicer da trenutno trada v crypto po optimističnih napovedih okol 20mil ljudi... koliko % svetovnega prebivalstva je to?

Pomislite kaj bo, če/ko bo tradalo 500mil ali celo milijarda ljudi :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oracle ::

slotechar je izjavil:

Morda res govori vecina v lj o bitcoinu (kar dvomim) vendar govorijo o bubble in vecina ne upa kupit. Upam stavt da niti vecina slotechovcev ni nikdar kupila bitcoina. Pa morte vedet da slovenija spada med top drzave z najvec zanimanja v bitcoin. Rezerve je se dost.

Jaz imam drugačno izkušnjo. Vsi bi radi kupili. Jih opozarjam, pa ne vidijo preko FOMO.

janig ::

Pa ja. Tudi leta 2013 je bil medijski boom bitcoina. In vemo kaj se je potem zgodilo. Bomo videli.

Vazelin ::

Mato989 je izjavil:

Dragi korekcija FUDerji.... potrebno se je zavedat nekaj in sicer da trenutno trada v crypto po optimističnih napovedih okol 20mil ljudi... koliko % svetovnega prebivalstva je to?

Pomislite kaj bo, če/ko bo tradalo 500mil ali celo milijarda ljudi :)

zakaj bi to delala milijarda ljudi?

opa prvi error 520 po par dnevih na kraknu>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

slotechar ::

oracle je izjavil:

slotechar je izjavil:

Morda res govori vecina v lj o bitcoinu (kar dvomim) vendar govorijo o bubble in vecina ne upa kupit. Upam stavt da niti vecina slotechovcev ni nikdar kupila bitcoina. Pa morte vedet da slovenija spada med top drzave z najvec zanimanja v bitcoin. Rezerve je se dost.

Jaz imam drugačno izkušnjo. Vsi bi radi kupili. Jih opozarjam, pa ne vidijo preko FOMO.

Te bodo sovrazili ko bo 100k. Rajs rec naj se sami informirajo in sami odlocijo

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

matico1 je izjavil:

xvg "holderji" prodat al čakat na wraith?


Prodat. Sem vam naoisal prej 1 st blood in Flo. Poglejte grafe!

Jerry000 ::

adminuser je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Je kdo kupoval kaj na https://stocks.exchange? Na primer Shield (XSH). Stran je brez nekih security opcij, 2FA je...je varna stran ali se raje izogibat?


Hi, jaz sem kupil ravno XSH, ter jih nato prenesel na moj osebni wallet. Dela brez problemov.

Kateri wallet pa uporabljaš?

PrihajaNodi je izjavil:

matico1 je izjavil:

xvg "holderji" prodat al čakat na wraith?


Prodat. Sem vam naoisal prej 1 st blood in Flo. Poglejte grafe!

Js bom kr holdal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

oracle ::

clinton386 je izjavil:



Odločam se med OMG in PAY oba približno enako rasteta in obetata.Pol-pol ali all in v enega (katerega)?

Vedno je najbolje razpršit, sicer pa v dvomih vedno svetujem: drži se večjih (po market capu).

Jerry000 ::

Viberate holda kdo?

Vazelin ::

fak viberate je v primerjavi z btc pridobovil x2

oracle ::

slotechar je izjavil:

oracle je izjavil:

slotechar je izjavil:

Morda res govori vecina v lj o bitcoinu (kar dvomim) vendar govorijo o bubble in vecina ne upa kupit. Upam stavt da niti vecina slotechovcev ni nikdar kupila bitcoina. Pa morte vedet da slovenija spada med top drzave z najvec zanimanja v bitcoin. Rezerve je se dost.

Jaz imam drugačno izkušnjo. Vsi bi radi kupili. Jih opozarjam, pa ne vidijo preko FOMO.

Te bodo sovrazili ko bo 100k. Rajs rec naj se sami informirajo in sami odlocijo

Itak me ne upoštevajo. Že več let jih prepričujem v BTC, pa me ne upoštevajo. No, zdaj so se počasi zbudili in debelo gledajo, kako sem "vedel".
««
207 / 976
»»