» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
204 / 976
»»

Jerry000 ::

Fantje spet eno vprašanje glede davka. Med vikendom je bil govor o tem davku. Res je da trgovanje ni obdavčeno, rudarjenje pa je, ampak bojda je potem izplačilo obdavčeno kot davek na dobiček (baje 40%?) - kot če bi na loteriji zadel? Bojda so sedaj naredili zakon, vendar nikjer ne najdem verodostojnih informacij o tem. Če ti za storitev dobiš kriptovaluto v obliki plačila je to tudi davek (bistamp nakazilo se sklepa kakor placilo za izmenjavo kripto?).
Vem da je jype in ostali že odgovarjal, samo preverjam med vami če kdo kaj ve o tem.

jype ::

Jerry000 je izjavil:

rudarjenje pa je, ampak bojda je potem izplačilo obdavčeno kot davek na dobiček (baje 40%?) - kot če bi na loteriji zadel?
Ne. Rudarjenje je dejavnost in je obdavčeno z dohodnino, ta je pa odvisna od vseh tvojih prihodkov v tistem letu.

Jerry000 je izjavil:

Bojda so sedaj naredili zakon, vendar nikjer ne najdem verodostojnih informacij o tem. Če ti za storitev dobiš kriptovaluto v obliki plačila je to tudi davek (bistamp nakazilo se sklepa kakor placilo za izmenjavo kripto?).
Zakon se ni v ničemer spremenil. Plačilo za storitev komot dobiš v kriptovaluti al pa v pokrovčkih za ventilčke, samo smiselno moraš to ovrednotit še v evrih (in potencialno poskrbeti tudi za DDV).

Smurf ::

gruntfürmich je izjavil:

ko pridem domov iz službe bom verjetno investiral v neo. zna še vsaj kakšen 3×nik narediti...

Jp, jaz jih holdam precej ze kaksen teden. NEO bo ven dal (nekaj jih je ze dal) same super ICOte. Racionalno gledano bi moral biti gladko prek Cardano, ampak kripto svet ni zmeraj racionalen (+ NEO ekipa nikoli ni toliko delala na market hypu, razen tistega enega spodrsljaja). Red Pulse, Deep Brain, THEKEY Nex, Ontology so same zanimivi ICOti, z njihovo popularnostjo(uporabo) bo gor sla tudi cena NEOta (nenazadnje bodo lastniki NEOtov zaradi njih dobivali GAS).

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

rudarjenje pa je, ampak bojda je potem izplačilo obdavčeno kot davek na dobiček (baje 40%?) - kot če bi na loteriji zadel?
Ne. Rudarjenje je dejavnost in je obdavčeno z dohodnino, ta je pa odvisna od vseh tvojih prihodkov v tistem letu.

Jerry000 je izjavil:

Bojda so sedaj naredili zakon, vendar nikjer ne najdem verodostojnih informacij o tem. Če ti za storitev dobiš kriptovaluto v obliki plačila je to tudi davek (bistamp nakazilo se sklepa kakor placilo za izmenjavo kripto?).
Zakon se ni v ničemer spremenil. Plačilo za storitev komot dobiš v kriptovaluti al pa v pokrovčkih za ventilčke, samo smiselno moraš to ovrednotit še v evrih (in potencialno poskrbeti tudi za DDV).

Kaj to pomeni? Ovrednotit v evrih in poskrbeti za DDV? To pomeni, če si naredim izplačilo si shranim tudi log borze (kar smo že govorili), kaj pa DDV? Si ti kaj plačal DDV? Si jih sam poklical in "prijavil" izplačilo da si potem plačal DDV? Malo bolj življensko bi prosil kako to poteka.

jype ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj to pomeni? Ovrednotit v evrih in poskrbeti za DDV? To pomeni, če si naredim izplačilo si shranim tudi log borze (kar smo že govorili), kaj pa DDV? Si ti kaj plačal DDV? Si jih sam poklical in "prijavil" izplačilo da si potem plačal DDV? Malo bolj življensko bi prosil kako to poteka.
Takole: Ti izdaš račun v EUR, spodaj pa napišeš "plačilo v ETH na naslov xxxxxxxxxxxxxxxxxx po valuti xxx.xx (srednji tečaj Bitstamp na datum računa). Ker sem zavezanec za DDV, moram, če gre za slovensko stranko, obračunat in plačat (v evrih) še DDV, sicer pa odvisno od zakonodaje (ali je stranka v EU, ali je ali ni zavezanec, ali pa je stranka izven EU, so vse različni scenariji, kar se tiče ZDDV).

Nič jih nisem klical, računovodji sem gnjavil.

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kaj to pomeni? Ovrednotit v evrih in poskrbeti za DDV? To pomeni, če si naredim izplačilo si shranim tudi log borze (kar smo že govorili), kaj pa DDV? Si ti kaj plačal DDV? Si jih sam poklical in "prijavil" izplačilo da si potem plačal DDV? Malo bolj življensko bi prosil kako to poteka.
Takole: Ti izdaš račun v EUR, spodaj pa napišeš "plačilo v ETH na naslov xxxxxxxxxxxxxxxxxx po valuti xxx.xx (srednji tečaj Bitstamp na datum računa). Ker sem zavezanec za DDV, moram, če gre za slovensko stranko, obračunat in plačat (v evrih) še DDV, sicer pa odvisno od zakonodaje (ali je stranka v EU, ali je ali ni zavezanec, ali pa je stranka izven EU, so vse različni scenariji, kar se tiče ZDDV).

Nič jih nisem klical, računovodji sem gnjavil.

Jaz nisem zavezanec za DDV, nimam podjetja (če prav sklepam in razumem, si to vzel na firmo?), je tu kaj drugače? Itak moram pa še na FURS povprašat, sam zato da bom lažje spal :)

jest10 ::

Pri kakšnih vsotah pa ponavadi postaneš sumljiv FURSu?

jype ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz nisem zavezanec za DDV, nimam podjetja (če prav sklepam in razumem, si to vzel na firmo?), je tu kaj drugače? Itak moram pa še na FURS povprašat, sam zato da bom lažje spal :)
Kako pa izdajaš račune? Kot posameznik? Nekako menda moraš imeti registrirano dejavnost?

jest10 je izjavil:

Pri kakšnih vsotah pa ponavadi postaneš sumljiv FURSu?
Odvisno je od precej reči. Če na CSD v novem BMWju hodiš po finančno pomoč, te FURS prej prime za ramo, kot če normalno posluješ že dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lambda ::

Smurf je izjavil:

NEO ekipa nikoli ni toliko delala na arket hypu

:))

gruntfürmich ::

vrunc je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ko pridem domov iz službe bom verjetno investiral v neo. zna še vsaj kakšen 3×nik narediti...


Da ne bom pameten, polovico dej v RPX, boš imel večji profit...že do novega leta https://www.kucoin.com/#/trade/RPX-BTC

visokošpekulativne kojne že imam. hvala vseeno.

jizzer je izjavil:

Te "nasvete" ki si jih izmenjujete, so samo šprekulacije al si dejansko o coinih, oz. na kak način so implementirani, kaj preberete?

whitepaper? lol
sj sploh ne vem čemu služi...

dokler bo dogecoin med top 50 coinov je vsak bel papir odveč...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Kaj pa pravite na MTL (Metal)? Sam ga opazujem že nekaj časa, pa sem vedno zamudil skoke :(.

matico1 ::

matkurba ajga, dobr sm zadel ceno za xvg, sm napisu par postov nazaj da zna pridt na 5-6c in evo ga, no zdej naj me pa še upošteva in skoči do sanjske cene 1$ :D

lep vikend je bil, me ni blo doma pa pridm učeri pogledam stanje pa me skor kap rukne :D

evo delim z vami mojo pot, začel sm 1.10.2017 z 165$, danes imam 950$. Večino sm naredu z xvg, neo in kmd.

Pero_SLO ::

Zanimivo da je coin o Shiba Inu(DOGE) bolj popularen kot mucke coin Kittehcoin(MEOW). Hmm...

LP

gruntfürmich ::

na radiju slišim originalno pesem od ...

slab občutek me preveva...>:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smurf ::

Glede na trenutni naval na borze (ki je prevelik in ljudje cakajo v vrstah, da dajo denar), smo do konca leta se skoraj zagotovo varni.

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz nisem zavezanec za DDV, nimam podjetja (če prav sklepam in razumem, si to vzel na firmo?), je tu kaj drugače? Itak moram pa še na FURS povprašat, sam zato da bom lažje spal :)
Kako pa izdajaš račune? Kot posameznik? Nekako menda moraš imeti registrirano dejavnost?

jest10 je izjavil:

Pri kakšnih vsotah pa ponavadi postaneš sumljiv FURSu?
Odvisno je od precej reči. Če na CSD v novem BMWju hodiš po finančno pomoč, te FURS prej prime za ramo, kot če normalno posluješ že dolgo časa.

Ne vem kako se izdajajo računi, še nisem nikoli imel izkušnje ne dela s tem. Dejavnosti nimam registrirane ker je nimam, moram potem registrirat kakšno dejavnost za izplačilo kriptovalut na TRR?

jype ::

Ne, če prodaš kriptovaluto s tem nisi opravil nobene storitve in ti ni treba nobenga računa izdati. To je načeloma enako, kot če bi na bolhi prodal bicikl - nikamor ti ni treba ničesar prijaviti.

Baja ::

v primeru da si kupil. če si narudaril moraš plačati 25% davka.

jype ::

Baja je izjavil:

v primeru da si kupil. če si narudaril moraš plačati 25% davka.
Na vrednost, ki so jo imeli, ko si jih narudaril.

Smurf ::

Pa ni 25%, ampak pac toliko kolikor pride, ko das zadevo v dohodnino (ali pa prihodke podjetja, ce dela to podjetje).

Dark000 ::

Ali pa zamenjaš v BTC in dvigneš na Čopovi.

Jerry000 ::

Super, to z bolho mi je malo razjasnilo :). Torej jaz sem kupil kolo v trgovini za 200EUR in ga nato prodal na bolhi za 300EUR. Enačim s tem, kupil sem valuto za 200EUR na borzi in potem prodal za 300 in si nakazal. Težava ("težava") in mogoče nerazumevanje je samo v tem, ko jaz bicikelj prodam dobim gotovino, ko jaz kriptovaluto prodam dobim priliv na TRR ki pa je lahko kar visok (10k+). Res pa je da če bi za kolo dobil 10k sem v riti ker nimam računa, pri kriptovalutah imam pa spisek transakcij

shadeX ::

jype je izjavil:

Ne, če prodaš kriptovaluto s tem nisi opravil nobene storitve in ti ni treba nobenga računa izdati. To je načeloma enako, kot če bi na bolhi prodal bicikl - nikamor ti ni treba ničesar prijaviti.


To istočasno pomeni tudi da ni davka ali se motim? Nekako dvomim, da bi si na TRR nakazoval velike vsote denarja, država pa od tega ne bi želela nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

sirotka ::

Do kam pričakujete, da bo verge zrasel? Kupil še zadnji čas, vendar nažalost le za 110€, vendar včeraj imel že 750€. Mislite, da se ga še izplača kupovat zdaj, ko je cena šla malenkost dol?

jype ::

shadeX je izjavil:

To istočasno pomeni tudi da ni davka ali se motim? Nekako dvomim, da bi si na TRR nakazoval velike vsote denarja, država pa od tega ne bi želela nič.
Dve težavi sta: Uradu za preprečevanje pranja denarja moraš dokazati izvor sredstev, FURSu pa, da si kupil in prodal. Če imaš nakazilo s svojega računa na borzo, seznam transakcij z borze in nakazilo na svoj račun, potem načeloma ni davka - razen, če si trgoval toliko, da se to lahko smatra za dejavnost. Koliko je to, ne ve nihče, ampak če samo kupiš bitcoin leta 2013 in ga prodaš leta 2018, potem to ni dejavnost.

shadeX ::

Aha torej je že malo bolj razumljvo.

Eni imajo tudi take ideje. To verjetno ne držI?

OldSkul ::

Fantje, kaj menite glede Covesting platforme? Zdi se zanimivo.

4knative ::

A kar pod igre na srečo so ruknili te piramide? Pa ja tako se vsaj pobere nekaj davka...
Naj povem, da sem jaz vse do zdaj utajil, kaj mi bo kdo? 6 mesecev na odprtem oddelku dobiš za 100mio utaje ali več, torej brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Bitman ::

POWR naredil lep skok čež noč :D

mtp2 ::

Bitman je izjavil:

evo jaz ravnokar nabavil/dokupil za 2k$
XVG XLM ADA ICN IOTA ARK.


Saj vem, da najbrž piše na kaki od 200ih strani, pa vseeno, a toliko različnih kovancev kupujete na (skoraj) za vsak kovanec svoji platformi? 10 kovancev, 10 loginov, 10 verifikacij... ali ...
Thx m

OldSkul ::

Ne, dovolj da si na Binance in Bittrex. In tu lahko kupiš vse zgoraj naštete.

PrihajaNodi ::

Evo sen koin ki ga je nodi omenjal red mesecom in je se vedno perspektiven. Flo!

Bitman ::

mtp2 je izjavil:

Bitman je izjavil:

evo jaz ravnokar nabavil/dokupil za 2k$
XVG XLM ADA ICN IOTA ARK.


Saj vem, da najbrž piše na kaki od 200ih strani, pa vseeno, a toliko različnih kovancev kupujete na (skoraj) za vsak kovanec svoji platformi? 10 kovancev, 10 loginov, 10 verifikacij... ali ...
Thx m


jaz sem na binancah, bitstampu in hitbtc. S tem da bom hitbtc v bližnji prihodnosti dokončno zaprl.

Sem se pa verificiral tudi na cex.io, saj me zelo mika arbitraža.

Jerry000 ::

jype je izjavil:

shadeX je izjavil:

To istočasno pomeni tudi da ni davka ali se motim? Nekako dvomim, da bi si na TRR nakazoval velike vsote denarja, država pa od tega ne bi želela nič.
Dve težavi sta: Uradu za preprečevanje pranja denarja moraš dokazati izvor sredstev, FURSu pa, da si kupil in prodal. Če imaš nakazilo s svojega računa na borzo, seznam transakcij z borze in nakazilo na svoj račun, potem načeloma ni davka - razen, če si trgoval toliko, da se to lahko smatra za dejavnost. Koliko je to, ne ve nihče, ampak če samo kupiš bitcoin leta 2013 in ga prodaš leta 2018, potem to ni dejavnost.

Super, potem moram poiskati ta nakazila in narediti screen, da imam za svaki slučaj (+ log borz)

Smurf ::

shadeX je izjavil:

Aha torej je že malo bolj razumljvo.

Eni imajo tudi take ideje. To verjetno ne držI?


Cista debilnost.

1.) Ce bos delal na firmo, rata obdavcen (za razliko, ce je nate)
2.) Za prirejanje iger na sreco, rabis dovoljenje drzave.

D3m0r4l1z3d ::

Dohodnino pač plačaš, če rudariš. Dohodninske rezrede pa si poglejte.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Red_Mamba ::

Bitman je izjavil:

POWR naredil lep skok čež noč :D


Thai-Government backed renewable energy developer BCPG and Power Ledger, have today announced an agreement to bring peer-to-peer renewable energy trading to Thailand.

OldSkul je izjavil:

Fantje, kaj menite glede Covesting platforme? Zdi se zanimivo.


jaz sem vlozil svoj zadni ETH k sem ga kupil se ko je bil 160EUR :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

2.) Za prirejanje iger na sreco, rabis dovoljenje drzave.


Verjetno je on mislil, da je zadel na igrah na srečo, ne da jih prireja?

Smurf ::

shadeX je izjavil:

2.) Za prirejanje iger na sreco, rabis dovoljenje drzave.


Verjetno je on mislil, da je zadel na igrah na srečo, ne da jih prireja?

A ker prilive na firmo lahko klasificiras kot se ti za zdi :>.

shadeX ::

Sej to mi ni jasno kako to on misli :))

Machete ::

ETN je dobil malo zaleta iz podna. Vedel sem da lahko verjamem vanj. Edino wallet storitev je nenormalno neodzivna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blazz ::

problem ETNja je, da se ga zlahka minea. 300 evrska grafa ti ga zmajna ogromno. že pri prejšnih cenah si dobil cca 7 usd ven na dan. Dvomim da bo cena šla to the moon...

K0l1br1 ::

Blazz je izjavil:

problem ETNja je, da se ga zlahka minea. 300 evrska grafa ti ga zmajna ogromno. že pri prejšnih cenah si dobil cca 7 usd ven na dan. Dvomim da bo cena šla to the moon...
Kako? Jaz s 4 karticami dobim ven komaj za 7 USD....

Machete ::

Odvisno kašnih. Vega da od sebe 1800H/s, 1080 pa 550H/s
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

3x 1060 + 1x 1080. Skupaj dajo cca 1.8+ kH/s

Machete ::

ETN zna at max prilest na .50-.80$, če se ta manija ohrani v naslednje leto.
Trenutno je njegov včerajšnji low ca 0.06/kos tudi nekako cena minanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blazz ::

etn je na cryptonightu zato amd +cpu pa maš z 580 hitr 4-5 usd.

Machete ::

Čisto mimogrede, kar bi rekel da se to meni more zgoditi, se mi je.
Ko sem si iz offline walleta pošiljal ETN na online wallet sem namesto view dal spent key in obratno. Sem vse izgubil ali bo vsaj transakcija zavrnjena? :S
*ok očitno bo ker je 'Pending', prejšnja pa 'Failed'. No vsaj upam da so kovančki ostali :s
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

D3m0r4l1z3d ::

Pa je za zaupat online walletu?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

krefi ::

se ksnaa druga denarnica poleg counbase ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
««
204 / 976
»»