» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
172 / 976
»»

Bitman ::

prosim za pomoč,
pri zadnjem forku BTCja sem le te imel shranjene na walletu (ledger nano s). BTCje sem danes prenesel na Bitstamp, ker me zanima ali sem dobil pripadajoče BCDje ob forku, pa jih seveda ni.
Ali moram BTCje prenesti na borzo, ki trejda Z BCDji, da se mi bodo pojavili na accountu?

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Bitman je izjavil:

prosim za pomoč,
pri zadnjem forku BTCja sem le te imel shranjene na walletu (ledger nano s). BTCje sem danes prenesel na Bitstamp, ker me zanima ali sem dobil pripadajoče BCDje ob forku, pa jih seveda ni.
Ali moram BTCje prenesti na borzo, ki trejda Z BCDji, da se mi bodo pojavili na accountu?

Če si jih med forkom imel v denarnici, potem si namesti BCH denarnico in importaj wallet.dat bitcoina. Morali se bi pojaviti, ko se bo vse syncalo. Ko boš to naredil, boš lahko prenesel na borzo, ki kovance podpira.

Bitman ::

ok, razumem. tnx

Tarzan ::

@Bitman, sem šele potem opazil, da imaš v mislih Bitcoin Diamond. Ta je kr-neki in kolikor vem niti nima nekega delujočega walleta, samo neko on-line zadevo, pa še za to nekateri pravijo, da je scam. Naj bi prišel tudi wallet, ampak trenutno mislim da ni nič. Boš pa potem, ko bo, kar brez panike. ;)

Qcube ::

chavlji je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Deli z nami izkušnjo, da se morda kdaj izognemo

Bil je lep decemberski ponedeljek, ko se je BTC bliskovito bližal 10k $. Opremljen z izkušnjami iz zadnjega pullbacka pri 5k, sem se odločil za short pri 9600$. Upal sem na padec do 8k in ker sem trmast, sem vstrajal vse do 11k in tako za vsak btc preskočil 1500$. Na koncu sem si nejevoljno spet prisegel, da btcja nikoli več ne shortam. Vendar že sedaj vem, da bom tudi ob letu osorej ravnal enako


@hamez66 Ok, pol ne razumem čist dobro kaj je shortanje. Govorim o tem ja. Prodal in kupil nazaj po višji ceni.


In kaj boš naredil npr. gre do 12500 in pade nazaj na 9000?

Bitman ::

Tarzan je izjavil:

@Bitman, sem šele potem opazil, da imaš v mislih Bitcoin Diamond. Ta je kr-neki in kolikor vem niti nima nekega delujočega walleta, samo neko on-line zadevo, pa še za to nekateri pravijo, da je scam. Naj bi prišel tudi wallet, ampak trenutno mislim da ni nič. Boš pa potem, ko bo, kar brez panike. ;)


ja sej se mi je zdel

K0l1br1 ::

Qcube je izjavil:

In kaj boš naredil npr. gre do 12500 in pade nazaj na 9000?
Počakaš, da pride na 14000, prodaš, počakaš, da pride na 11000 kupiš....

chavlji ::

Qcube je izjavil:

In kaj boš naredil npr. gre do 12500 in pade nazaj na 9000?

Ja moral bom holdat z izgubo. Mogoče pa več ne pride na 9k? A sugeriraš, da je nespametno kupovat zdaj nazaj? Saj sem v dilemi, samo izbrat moram manjše zlo... kaj točno bo čez en mesec ne morem vedet, v prihodnosti pa upam na višje cifre od današnjih.

Vazelin ::

K0l1br1 je izjavil:

Qcube je izjavil:

In kaj boš naredil npr. gre do 12500 in pade nazaj na 9000?
Počakaš, da pride na 14000, prodaš, počakaš, da pride na 11000 kupiš....

Ponavadi je tako da potem po hudi rasti kupiš za 11k, gledaš po grafih, pade za 10% in prodaš. In potem kupiš nazaj za 12k:D in tako dalje

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

chavlji je izjavil:

Čak, to si ne predstavljam. Ko shortaš, ti prodaš in upaš, da bo še naprej raslo?

* Malo sem nataknjen danes, ker sem (again!) spušil na celi črti s tem shortanjem, sori.


Tudi če shortaš in prodaš in raste naprej in kupiš nazaj še vedno delaš dobiček, kar je cilj vsega...

Primer: LTCje sem prodal pri 64EUR... potem je zrastlo na 70EUR+ sem kupil nazaj in zdaj je zrastlo čez 80EUR... sem "shortal" imam manj kovancev ampak več vrednosti vseeno.

Zato pravi želimo rast... v rasti nisi nikoli v minusu, lahko pa imaš manj kovancev, ampak to ni bistveno, bistven je profit :)



Če si shortal, potem si naredil 6$ izgube. Če si pa "shortal", kot ti praviš, si pa v resnici samo prodal, zato ni smisla, da temu govoriš short, ker to ni short.

Short je, ko si coine sposodiš in jih avtomatika zate takoj proda. Potem moraš pa nekega dne te coine vrnit, in če so takrat dražji, ko jih vračaš, zanje plačaš več, kot si za sposojene iztržil, od tod pa prihaja ta izguba.


Seveda ne, ker sem napisal "short" in zato ker vem kaj je Perci imel v mislih :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

mato a si v fiatu?

K0l1br1 ::

chavlji je izjavil:

Mogoče pa več ne pride na 9k?
Seveda pride. Če čez en mesec ne pride, potem počakaš še en mesec.

Edit: fajn je, da imaš enih deset valut nastavljenih tako, da se prodajal in kupuje s približno 5-10% razliko. Čez dan bo vsaj eden tak, ostali čakajo. Tako te nestrpnost ne preganja toliko, da moraš po vsej sili nekaj narediti, zgolj zato, da nekaj narediš. FOMO je malo manjši na ta način, lahko traja dlje, but are we going somewhere?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

chavlji ::

Zakaj misliš, da pride? Na 3k recimo v kratkem naj ne bi več prišel. Kako se to gleda? Če to veš, potem je najboljše, da tudi sam prodaš?

K0l1br1 ::

chavlji je izjavil:

Zakaj misliš, da pride?
Sem doktoriral iz XRP-ja. BTC me je opekel večkrat in se ga izogibam, razen za holdat. Dvakrat me je panika pri XRP in sem kupoval visoko, prodajal nizko. Sedaj semm že toliko utrjen, da zgolj počakam. Prej ali slej se zgodi. Neki cikli so na trgu ;) Če me muči panika, pa delam trade znotraj procenta rasti/padca z majšimi zneski (50, 100 XRP), ostalo je na hodl. Tako neke škode ne morem narediti in če rata 1XRP dobiti, je to pač 1 XRP. In če jih je čez dan 10 XRP, je ravno tako v redu. Paniki je zadoščeno. Imam pa na drugi borzi razne čudne koine, tam pa enostavno pogledam graf. Nastavim visoko ali nizko, glede na to, če kupujem ali prodajam. Če se zgodi ok, če se ne po daljšem času, popravim. Ne znam slediti borzi na način, kot slotechar in ostali in priložnosti ne lovim, niti nimam toliko prostih sredstev, da bi lahko kar na katerikoli borzi nekaj kupil. Če bi, bi itak malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

mato a si v fiatu?


Ne... jaz mam zdaj LONG LONG pozicije :P

Dejansko držim za skoraj 3.500€ (trenutnu v minusu ene 500€) Kucoin Shares (KCS) na Kucoin borzi, z vizijo, da dobivam veliko različnih coinov v ok količinah v naslednjih 6-12 mesecih in bom iz tega vidika imel več denarja (čeprav je dokaj bogo overall zaenkrat)

Tu predvsem stavim na večanje market capa in posledično bo nekaj/dosti/večina od teh coinov imelo gaine 100%+ v naslednjih 6-12 mesecih in bom tako pridobil.

Drugo je v NEBLIO (5.000€) kjer imam tudi rahlo izgubo, ampak tu so letne 10% obresti od stakanja... torej držim vsaj 6-12 mesecev in potem delam obračun (pa še marketing se začne q2 2018 in dapps q1 2018) torej upam na rast 2-3x trenutne vrednosti (konzervativno) ali celo do 5x, in torej če dobim cca. 18 coinov na mesec in če bodo vredni konec leta 2018 cca. 7-10€ potem je to cca. 130-180€ mesečnega gaina za 0 dela.

Ostalo (cca. 5.000€) je večinoma v ethereum(80%) in BTC(tuhtam da kupim pri naslednjem vlkem vzponu NEO nazaj, za 1.000€+) ter nekaj malega še v LTC(8 komadov)...

Pa 500€ fiata no, da kupim še nekaj ko mi bo, ali pa bom to raje nakazal na TRR pa je :)

Skratka, moja napoved je, da v kolikor ne bodo posegle masovno države v Crypto, bo v naslednjem letu vsaj 100-200% rast market capa, zaradi teh novic o BTC čez 10k... kar pomeni da bi znalo drugo leto bit vse kar je danes v top 10 coinih x3 dosti shitcoinov pa x1,5(nekateri pa v pozabo)

In ker nimam časa day tradat naslednje 2-3 mesece sme izbral te pozicije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chavlji ::

Danes je tule kup preverjetnih in koristih informacij! Hvala vsem. Za razliko par strani nazaj, ko ste se prepucavali glede Atrixa :)

Mato, se ti ne zdi bolj smiselno držat BTC, če nimaš časa trgovat? Ves nov folk, ki dere v crypto, najprej kupi BTC, torej bo ta najprej še naprej rasel, če bodo novice pozitivne. Če ne bodo, bodo alti strmoglavili še bolj.

Sam imam cca 5% v tveganih altih, ki jih holdam, ostalo skoraj vse v BTC.

Jaso ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

mato a si v fiatu?


Ne... jaz mam zdaj LONG LONG pozicije :P

Dejansko držim za skoraj 3.500€ (trenutnu v minusu ene 500€) Kucoin Shares (KCS) na Kucoin borzi, z vizijo, da dobivam veliko različnih coinov v ok količinah v naslednjih 6-12 mesecih in bom iz tega vidika imel več denarja (čeprav je dokaj bogo overall zaenkrat)

Tu predvsem stavim na večanje market capa in posledično bo nekaj/dosti/večina od teh coinov imelo gaine 100%+ v naslednjih 6-12 mesecih in bom tako pridobil.

Drugo je v NEBLIO (5.000€) kjer imam tudi rahlo izgubo, ampak tu so letne 10% obresti od stakanja... torej držim vsaj 6-12 mesecev in potem delam obračun (pa še marketing se začne q2 2018 in dapps q1 2018) torej upam na rast 2-3x trenutne vrednosti (konzervativno) ali celo do 5x, in torej če dobim cca. 18 coinov na mesec in če bodo vredni konec leta 2018 cca. 7-10€ potem je to cca. 130-180€ mesečnega gaina za 0 dela.

Ostalo (cca. 5.000€) je večinoma v ethereum(80%) in BTC(tuhtam da kupim pri naslednjem vlkem vzponu NEO nazaj, za 1.000€+) ter nekaj malega še v LTC(8 komadov)...

Pa 500€ fiata no, da kupim še nekaj ko mi bo, ali pa bom to raje nakazal na TRR pa je :)

Skratka, moja napoved je, da v kolikor ne bodo posegle masovno države v Crypto, bo v naslednjem letu vsaj 100-200% rast market capa, zaradi teh novic o BTC čez 10k... kar pomeni da bi znalo drugo leto bit vse kar je danes v top 10 coinih x3 dosti shitcoinov pa x1,5(nekateri pa v pozabo)

In ker nimam časa day tradat naslednje 2-3 mesece sme izbral te pozicije...


Sem dokaj nov v kripto svetu, tako da mogoče se vam bodo zdela malo neumna vprašanja...
Mato ali na vseh menjalnicah dobivaš obresti za neblio? Kak je postopek za obračun...?
Razmišljam da dam nekaj fiata v neblio pa pol nevem kako je s temi obrestmi...
Pri NEOtu, ki ga mam na binancah vsakega drugega dodajo neo = 0.6gasa... samo še nisem ugotovil ali je pomembno da imaš kovance neo cel mesec ali jih lahko malo okrog prineseš in jih kupiš samo kak dan preden se delijo GASi.
Aja pa še to...sem že enkrat spraševal pa nisem dobil odgovora...ali obstaja stran, ki napoveduje prihod kovancev na x borzo???
Mislim da bo neblio fajn poskoču, ko pride še na kakšno borzo(trenutno je samo na treh...)
Hvala za pomoč

matico1 ::

u jebote to pa je volume :D https://coinmarketcap.com/currencies/ul...

MacLeod ::

Zato pa je taka rast :))

Tale short ko ga omenjate je pa v 98% tak kot ga opisuje @Vazelin.
Ko kupijo gre dol in še dol, potem da bi zmanjšal izgubo prodajo, seveda gre cena navzgor.... etc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MacLeod ()

D3m0r4l1z3d ::

Ravno zaradi teh stvari, ki so v zadnjih nekaj posti tukaj izpostavljene, bi rad fork te teme in sicer za Holderje aka Klub Holderjev (prejšnji poizkus nove teme mi je moderator zbrisal, saj imamo že temo o altih). V njem bi se razpravljalo katere coine, tokene kupiti in ico-te podpred z namenom holdanja. V tej temi zdaj je preveč vse shortanje, licky guesses in osebna hvaljenja, ki prej nanese plus ali minus, v novi temi pa bi šli na slow motion, za nas, ki imamo službe, socialno življenje in otroke. Bi šlo, posterji in moderatorji?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Vazelin ::

a v tisto drugo temo o altcoinih pa ne moreš tlačiti slow motion hodler debate?

meanwhile... je na marketu zmanjkalo fuel-a? novi vlagatelji bodo razočarani ko se nič ne premakne:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

D3m0r4l1z3d ::

Rad bi ločil, ker si ne želim 10 odgovorov na uro, ampak le nekaj na dan, pa da je koristnih, če seveda kdo ima svojo izkušnjo za deliti in ima namen izključno holdanja.

Gre se za potrpežljivost in mogoče nekomu lažje postane holdanje, kot če skoz samo o shortanju bere in hitrem zaslužku ali zgubi.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

plus500 ima samo 10 coinov, obstaja kaka platfoema kjer lahko shortas vse coine?

Rok Woot ::

Pa ta plus500 ma še nek overnight premium. Torej če shortam, mi kr neki računajo, če dolgo držim pozicijo. Mislim to je tak nateg. Obstaja kaka normalna platforma za shortanje? Ne da mi vzame 5% ali več pri vsakem dolgoročnem nakupu ...

Mato989 ::

chavlji je izjavil:

Danes je tule kup preverjetnih in koristih informacij! Hvala vsem. Za razliko par strani nazaj, ko ste se prepucavali glede Atrixa :)

Mato, se ti ne zdi bolj smiselno držat BTC, če nimaš časa trgovat? Ves nov folk, ki dere v crypto, najprej kupi BTC, torej bo ta najprej še naprej rasel, če bodo novice pozitivne. Če ne bodo, bodo alti strmoglavili še bolj.

Sam imam cca 5% v tveganih altih, ki jih holdam, ostalo skoraj vse v BTC.


Saj mam tudi nekaj BTCja... Alti strmoglavijo večinokrat, ampak alti ki bodo imeli case use, bodo pa na dolgi rok napram BTCju lahko zelo lepo zrastli, v tej skupini jaz vidim Neblio :)

BTC ima dejansko samo 1 resno srečo, in to da je prvi, sam BTC use je zelo zelo zelo slab, napram marsikateremu altu... celo Ethereumu :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

karafeka ::

Ali kdo uporablja bittrex in mu je uspelo na kak način osnovna (basic) verificakcija računa?

Račun imam sicer že skoraj eno leto, pa je bil takrat postavljen nek limit, če računa nisi imel verificaranega. Nažalost so vmes limit spremenili na 0, tako da brez verifikacije niti ne morem več kovancev prenakazat kam drugam. Ko pa vnesem podatke za basic verifikacijo, pa takoj napiše, da te niso našli v javnih podatkih in zahteva napredno (enhanced) verifikacijo, kjer jim moraš pošiljat skene svojih dokumentov.

Je kdo našel način za samo osnovno verifikacijo ?

Mato989 ::

karafeka je izjavil:

Ali kdo uporablja bittrex in mu je uspelo na kak način osnovna (basic) verificakcija računa?

Račun imam sicer že skoraj eno leto, pa je bil takrat postavljen nek limit, če računa nisi imel verificaranega. Nažalost so vmes limit spremenili na 0, tako da brez verifikacije niti ne morem več kovancev prenakazat kam drugam. Ko pa vnesem podatke za basic verifikacijo, pa takoj napiše, da te niso našli v javnih podatkih in zahteva napredno (enhanced) verifikacijo, kjer jim moraš pošiljat skene svojih dokumentov.

Je kdo našel način za samo osnovno verifikacijo ?


To je samo za USA :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tarzan ::

Nič kaj bullish ne zgleda več. :D

hamez66 ::

karafeka je izjavil:

Ali kdo uporablja bittrex in mu je uspelo na kak način osnovna (basic) verificakcija računa?

Račun imam sicer že skoraj eno leto, pa je bil takrat postavljen nek limit, če računa nisi imel verificaranega. Nažalost so vmes limit spremenili na 0, tako da brez verifikacije niti ne morem več kovancev prenakazat kam drugam. Ko pa vnesem podatke za basic verifikacijo, pa takoj napiše, da te niso našli v javnih podatkih in zahteva napredno (enhanced) verifikacijo, kjer jim moraš pošiljat skene svojih dokumentov.

Je kdo našel način za samo osnovno verifikacijo ?


Uspelo v 10 minutah. Najprej vneseš osnovne podatke v basic verification, potem pa narediš še enhanced verification, ki poteka preko aplikacije, ki te fotografira, obenem fotografira tudi tvoj potni list, in če potem vse štima, si verificiran. Limit 100 btc.

Rok Woot je izjavil:

Pa ta plus500 ma še nek overnight premium. Torej če shortam, mi kr neki računajo, če dolgo držim pozicijo. Mislim to je tak nateg. Obstaja kaka normalna platforma za shortanje? Ne da mi vzame 5% ali več pri vsakem dolgoročnem nakupu ...



Za glavne coine je Bitfinex, imaš pa tudi možnost shortanja terminskih pogodb na Okex in Bitmex. Povsod je ceneje, kot na plus500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

CoreySteel ::

Zdaj sem zvedel, da ko v tej temi govorite da shortate, sploh ne shortate, ampak samo prodate :D
Twitter: @CoreySteel_

jype ::

CoreySteel je izjavil:

Zdaj sem zvedel, da ko v tej temi govorite da shortate, sploh ne shortate, ampak samo prodate :D
Haha :)

Pomoje večina res ne ve, kaj ti izrazi pomenijo, ampak saj zato je pa crypto trg tak lunapark.

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

Zdaj sem zvedel, da ko v tej temi govorite da shortate, sploh ne shortate, ampak samo prodate :D


Seveda, zato pa skoz pišem "short" ker vem da 90% folka tu ne ve kaj je pravi short, niti ne ve kje shortat...mislim da smo se to že kregali dosti časa nazaj glede tega.. 99% ko napiše short misli ravno to da proda in čaka da kupi pri nižji ceni :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MacLeod ::

Kateri exchangi ponujajo short in v katerih coinih? Kar sem uporabljal več ne obstaja.

karafeka ::

hamez66 je izjavil:


Uspelo v 10 minutah. Najprej vneseš osnovne podatke v basic verification, potem pa narediš še enhanced verification, ki poteka preko aplikacije, ki te fotografira, obenem fotografira tudi tvoj potni list, in če potem vse štima, si verificiran. Limit 100 btc.


Hvala za info.
Verjamem da si ti potreboval tako visok limit, v mojem primeru pa bi bila basic verifikacija več kot dovolj.
Pa tudi nočem pošiljat mojih osebnih podakov nekim neznancem, če to res ni nujno potrebno.

Smurf ::

hamez66 je izjavil:


Uspelo v 10 minutah. Najprej vneseš osnovne podatke v basic verification, potem pa narediš še enhanced verification, ki poteka preko aplikacije, ki te fotografira, obenem fotografira tudi tvoj potni list, in če potem vse štima, si verificiran. Limit 100 btc.


Edino pozor prejsni teden me je neprijetno presenetilo, da lahko premaknes zgolj do 1 bitcoin vrednosti dnevno, ce nimas 2 factor avtentikacije.

hamez66 ::

Hehe, tudi jaz ne rabim 100 btc limita.. :) Po vnosu basic podatkov sem imel limit 0.025 btc, ampak to je bilo pa premalo.

karafeka ::

Trenutno je limit 0.4:
Basic Accounts: Basic accounts can currently withdrawal .4 (or equivalent) BTC per day. This number is configured to be approximately $3000 per day and will periodically change to further align with that target.

Pa mimogrede: kdaj si opravil verifikacijo? Pred nekaj dnevi ali pred parimi meseci? Ker so vmes limite in postopek verifikacij spreminjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

hamez66 ::

Prej sem mel legacy account z 1337 limitom, potem sem imel 0 limita, potem 0.025 in zdaj imam 100. Vem pa, da imajo ljudje različne limite, npr. kolega ima samo z basic verifikacijo 3 btc, ti zdaj omenjaš 0.4 btc in tako naprej.. :)

Verifikacijo sem pa opravil pred približno 14 dnevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

D3m0r4l1z3d ::

sploh mu basic ni šel skozi
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hamez66 ::

Meni je šel, pa je kljub temu pisalo, da zame ne obstaja "public record". Ne vem, zakaj njemu ni/ne bi šlo.

MacLeod ::

Zgleda da so za nove kaj omejili.

kiFni ::

Tole si mal poglejte. Pač dobil mal info da naj bi blo BIG. Ja je tud referal, da ne bo spet kdo pameten.
Info zdaj delim s slotekovci, pa če pade kak procent od koga ki vidi priložnost, ne bom imel nič proti.

NAGA

Mato989 ::

kiFni je izjavil:

Tole si mal poglejte. Pač dobil mal info da naj bi blo BIG. Ja je tud referal, da ne bo spet kdo pameten.
Info zdaj delim s slotekovci, pa če pade kak procent od koga ki vidi priložnost, ne bom imel nič proti.

NAGA


Old info :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kiFni ::

In zakaj nisi povedu prej :)

amacar ::

Je ze blo napisano v tej temi.

kiFni ::

sem spregledal. in? kakšna so mnenja?

MacLeod ::

Na 144 strani je bilo omenjeno, mnenje samo eno da je veliko tokenov po 1$

perci ::

chavlji je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Deli z nami izkušnjo, da se morda kdaj izognemo

Bil je lep decemberski ponedeljek, ko se je BTC bliskovito bližal 10k $. Opremljen z izkušnjami iz zadnjega pullbacka pri 5k, sem se odločil za short pri 9600$. Upal sem na padec do 8k in ker sem trmast, sem vstrajal vse do 11k in tako za vsak btc preskočil 1500$. Na koncu sem si nejevoljno spet prisegel, da btcja nikoli več ne shortam. Vendar že sedaj vem, da bom tudi ob letu osorej ravnal enako


@hamez66 Ok, pol ne razumem čist dobro kaj je shortanje. Govorim o tem ja. Prodal in kupil nazaj po višji ceni.

Pomojem si naredil napako. BTC se že nekaj dni muči in mu ob vseh dobrih novicah ne rata prebit. IMO bo šlo v parih dneh dol. Ali pa ne :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

chavlji ::

Nisem še šel 100% nazaj in spremljam kaj se dogaja. Takega runapa kot je bil iz 9300 na 1600 več ne bi rad zamudil.
Vidim, da tistega pravega zagona več ni, tako da sem 50:50 kam bo obrnil. Ko euforija pojenja, bi znalo res it nižje.

Po drugi strani se pa spet nekako dela gužva okrog 11k in če prebije, gre lahko precej višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chavlji ()

Tarzan ::

perci, jaz razmišljam podobno. Po zadnjem boomu, ko je šlo v bitcoin kup noobov, se je dogajalo podobno. Nekaj časa je valovalo in dobil si občutek, da je to to, vsak čas bo eksplodiralo in cena bo šla v nebo. Potem je šla pa v drugo smer in noobi so reševali svojo investicijo, jo komaj pobrali ven in cena je šla v nebo.

Tole je po mojem vaba, v kratkem pa pričakujem precejšen padec, ker se bo ropalo novince. Kdor je pretvoril v fiat tokrat pri delitvi dobičkov ne bo udeležen, kvečjemu še malo bo prispeval. Zadeva se ponavlja ciklično in dvomim, da bo tokrat drugače. Zadeva je podobna fiatu in bankam, denar dela denar, če ga imaš dovolj, ne rabiš plačevati ne davkov in ne obresti.

Je pa tokrat bila medijska pokritost precej višja in tudi govori se o previdnosti in o hakeljcih trgovanja, tako da mogoče dip le ne bo globok. Lahko pa se tudi lastniki velikih vsot ne morejo zmenit in se drkajo med seboj, kdo bi vedel. Videli bomo v kratkem.

Aja, pa še to: imam filing da je do pred kratkim tandenca brez velikih vsot trgovanja šle navzgor in pri padcih je bilo zaznati spike. Zdaj se obrača in je že obratno, zdaj je ob majhnem trgovanju vrednost v padanju, vskokrat ko pa malo bolj strmo narašča pa se vidi da je potrebnega že kar nekaj kupovanja. Mislim, da gre zdaj tandenca definitivno navzdol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()
««
172 / 976
»»