» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
158 / 976
»»

CoreySteel ::

Ker to kar je bilo zdaj, ni bilo dosti? :P
Twitter: @CoreySteel_

PrihajaNodi ::

Nikoli se ne kupuje pri visoki ceni. Jaz bi čakal, da pade na okoli 650-700 satošijev. Tehnično gledano. Sicer pa tud js ne poznam ozadja, ampak kr boli ko gledaš % na coinmarketcap :)


Se boš pa še načakal, tole kot kaže bo še pump. Nekdo še fino kupuje...

Zgodovina sprememb…

gtr ::

primozcim je izjavil:

gtr je izjavil:

primozcim je izjavil:

hamez66 je izjavil:

No, moje vprašanje je bilo, kaj točno vi počnete, ne kaj je blockchain.


Saj sem napisal. moje delo je delo z bazami podatkov. Protokoli pri prenosu baz.

primož


Pozdravljeni,

Še vedno sem prebral vsak WP preden sem vložil svoj denar v posamezen kovanec. Do sedaj se je v veliki večini primerov končna odločitev o vlaganju v posamezen kovanec pokazala kot dobra odločitev.
Ob prebiranju vašega WP sem zasledil naslednje:
_______________
After the end of the token sale 87% of the funds raised will be reserved in our multi sig XAPO wallet and converted to USD. 80% of the amount represents buyback guarantee, while 7% of the amount represents costs for conversion to and from USD for using services on XAPO.
_______________

Sliši se učeno - dejansko pa to pomeni, da boste zbrane token-e dali v neko denarnico, ki naj bi bila najbolj varna. Glede na to boste dali vsa sredstva v XAPO wallet ponujat garancijo je v današnjem svetu precej tvegano početje. Prosim za opis (ali pa linke) kaj se bo s temi 80% denarja dogajalo. Kje bo denar "ležal"? Bodo to USD-ji na banki?

_____________
The buyback guarantee will be valid for 5 years from the end of the token sale (from 31. 1. 2018 – 31. 1. 2023) and will be commission free for all ATRIX WWW.ATRIX.IO token holders. We believe this is the very essential warranty in favour of early contributors, who are therefore protected in case the promises from the whitepaper do not materialize. Although it is our belief this should essentially become a widely adopted standard in token sales, ATRIX have designed the first ever token with such a feature.
______________

Kaj se bo zgodilo s temi 80% po petih letih?


___________________
Our long-term vision is that traditional banks will recognize the true value behind the ATRIX token and take the ATRIX token as a credit guarantee. We aim to create an environment where your ATRIX token will be considered as a fully useful and secure asset.
___________________

Imate morebiti že kakšno banko, ki je z vami v projektu? Kaj pa če banke projekta ne bodo vzele za "svojega"?

___________________
Buyback in the ordinary course of business means a form of reverse profit sharing. Instead of paying dividends to investors, profit is spent by token issuers for buying tokens on the market. Increased demand for tokens most probably impacts the market price of the token, at least for a short-term. If a token has buyback feature it most probably qualifies as a security, not as a utility token.
___________________

Torej: V primeru da bo vaš kovanec padel pod 1,6 USD ga boste pričeli sami kupovat in sicer s profitom, ki ga boste delali z vašim prduktom. Kaj pa če dobička ne bo? Kaj če bo kovanec na borzi vreden 1 USD - bom lahko od vas zahteval plačilo 1,6 USD zanj?


____________________
Within the framework of the ATRIX BUYBACK GUARANTEE SYSTEM, ATRIX will keep part of the funds on XAPO account, which is the only provider of such services on the market, regulated by FINMA (Swiss regulator for financial markets). In mid-term ATRIX will include reputable banks into the system. The ratio between funds held on XAPO and on various bank accounts will be approx. 30:70.
___________________

Če tole prav razumem bo 30% sredstev v denarnici v kripto valuti - ostalo bo naloženo na raznih bančnih računih. Če valuta, ki je naložena v xapo denarnici strmo pade lastniki token-ov ne bomo mogli uveljaviti. Na sodišče seveda ne bo šel nihče. Imate v planu pritegniti v to zgodbo tudi kakšno zavarovalnico, ki bo garantirala izplačilo v kakšnih nepredvidenih in izjemnih primerih? Garancija je v dandanašnjem svetu zelo močna beseda.

___________________
ATRIX makes no warranties or representation as to the successful development or implementation of the project, or achievement of any activities noted in the whitepaper, and disclaims any warranties implied by law or otherwise.
___________________
Komu se lahko pritožim če izplačilo 80% vložka ne bo mogoče?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!


No to pa so konkretna vprašanja, hvala.
________________________________
Sliši se učeno - dejansko pa to pomeni, da boste zbrane token-e dali v neko denarnico, ki naj bi bila najbolj varna. Glede na to boste dali vsa sredstva v XAPO wallet ponujat garancijo je v današnjem svetu precej tvegano početje. Prosim za opis (ali pa linke) kaj se bo s temi 80% denarja dogajalo. Kje bo denar "ležal"? Bodo to USD-ji na banki?
________________________________
Sredstva gredo v FIAT torej Eure in dolarje, ta trenutek gre vse na banko Xapo, predvsem zato ker lahko opravljajo izplačila tudi med vikendi, kar klasična banka ne počne, kot pa sem omenil se pogovarjamo tudi z pravo banko, ki bo hranila 50% vrednosti v € in $, ko se bodo začela izvajati izplačila v eur. KAr mi ne smemo, banke pa lahko. Ta denar bo namenjen storitvi loana in seveda buyback-a.
______________
Kaj se bo zgodilo s temi 80% po petih letih?
___________________
Po 5 letih, ta denar preide v last podjetja. Tudi to sem že napisal, da vseh 100% ICO-ta gre vedno podjetju, temu je ICO namenjen, samo mi smo se odločili, da bomo 80% dali kot garancijo za naš produkt in kot garancijo za naše izjave smo obljubili 80% buyback v 5 letih za vse, ki pridejo v projekt. če je to tvegano početje??? Tako verjamemo v produkt, da smo pripravljeni to narediti. Z ATX om se bo trgovalo tako kot z vsemi kovanci, lahko jih boste kadarkoli prodali, glede na ceno na borzi. Ampak poanta je v temu, da nikoli ne za njam kot 80% ICO nakupa.
___________________
Imate morebiti že kakšno banko, ki je z vami v projektu? Kaj pa če banke projekta ne bodo vzele za "svojega"?
__________________
Trenutno gre vse na Xapo, to je edina verificirana kripto banka, ki lahko shranjuje tudi € ali $ poleg BTC jev in ETH jev in to iz strani Švicarske vlade. Z pravimi bankami pa se že pripravlja sistem za izplačila kredita v € , vendar ta trenutek še ne smem več povedati.
__________________
Torej: V primeru da bo vaš kovanec padel pod 1,6 USD ga boste pričeli sami kupovat in sicer s profitom, ki ga boste delali z vašim prduktom. Kaj pa če dobička ne bo? Kaj če bo kovanec na borzi vreden 1 USD - bom lahko od vas zahteval plačilo 1,6 USD zanj?
____________________
Naš kovanec ravno zaradi te garancije ne more pasti na borzi pod 1,6 USD, ker ga po tem ceni odkupimo mi, kadarkoli v 5 letih.
Dobička pa se ne sme nikoli pretapljati v kovanec, po pravilih ne smeš garantirati donosa, drugače padeš pod security, vrednost mora biti odvisna izključno od povpraševanja in ponudbe na borzi, vendar smo mi uvedli elemente, da se bo sčasoma ta buyback tudi dvigoval, to pa bo kmalu razloženo tudi na psoebnem videu. In ja, vedno boste lahko zahtevali plačilo od nas po 1.6$, zakaj bi kdo na borzi prodajal po 1$ če mi odkupimo po 1.6$

___________________
Če tole prav razumem bo 30% sredstev v denarnici v kripto valuti - ostalo bo naloženo na raznih bančnih računih. Če valuta, ki je naložena v xapo denarnici strmo pade lastniki token-ov ne bomo mogli uveljaviti. Na sodišče seveda ne bo šel nihče. Imate v planu pritegniti v to zgodbo tudi kakšno zavarovalnico, ki bo garantirala izplačilo v kakšnih nepredvidenih in izjemnih primerih? Garancija je v dandanašnjem svetu zelo močna beseda.
_________________

Zastavili smo 30% vendar že sedaj lahko povem,d a bo na bančnih računih najverjetneje 50 lai več, vse to je še stvar dogovora in procesa sistema. Bo pa tudi na kripto banki v FIATu, zato pa banka vzame 3 procente pretvorbe pri izplačilu iz ali v BTC, kajti mi vam lahko izplačamo samo v BTC-jih, hrani pa se vse v Fiatu. V $ in €, da se izogneš še morebitini inflaciji. To funkcijo naj bi prevzela prevzela banka, saj bo hranila denar, ampak ni slaba ideja z zavarovalnico. Hvala V dobrem imate 50 kovancev pri meni :)
_________________
Komu se lahko pritožim če izplačilo 80% vložka ne bo mogoče?

JA to pa je vprašanje? Komu se lahko jaz pritožim, če mi kovanec pade za 80% njegove vrednosti ko sem ga kupil? Tako je, nobenemu, ker nihče ničesar ne obljublja, pravzaprav vsi obljubljajo donose in smao to je tisto, zakaj ljudje vlagajo v njihove kovance, ko izgubijo, so pač bili seznanjeni z kripto tveganji, mi pa smo prvi, ki nekaj ponujamo za dobo 5 let. In zato smo izbrali banke. če kaj poznate banke in njihovo poslovanje, banke projekta ne bodo podprle, če ne preverijo ozadja.
100% garancije, pa ni nikjer na svetu, še posebej ne v kripto svetu. Zato pa mi temu rečemo kripto investing 2.0, ker želimo,d a bi se takšni modeli morali uveljaviti v vse valute. verjemite, da se o tem velikogovori pri regulativi, ki bo prišla.

Upam, da je bilo razumljivo. So pa mi vprašanja dala misliti, da bo treba WP drugače obrazložiti, če te zadeve niso bile jasne-

hamez66 je izjavil:

No, moje vprašanje je bilo, kaj točno vi počnete, ne kaj je blockchain.


Še tole, nič ne programiram, če ste to mislili, moja vloga je svetovalne narave. Tudi MON-a, nisem jaz fizično postavil, jaz samo zastavim procese, ideje, protokole. Enako je pri ATRIXu, moja vloga je vključiti moje 25 letno znanje in izkušnje iz IT področja, da bo produkt deloval.

primož



Hvala za odgovor. Imam pa še naslednja vprašanja:
1. Kdo točno bo odkupil kovanec? Vi kot fizična oseba ali podjetje? S čigavim denarjem, če dobička ne boste smeli uporabljati? Tudi banke garantirajo izplačilo vlog. Kaj je bilo v Grčiji in na Cipru pred par leti pa vemo...
2. Gkede hitrih plačil: Banke bodo kmalu opravljale tudi plačila med vikendi in to precej hitreje kot to počno danes. Torej prednost, ki ste jo navedli kmalu ne bo več - stroškov v zvezi s tem ne bo več mogoče enostavno upravičiti. Kako se bo to izvajalo pa lahko preberete na https://www.ecb.europa.eu/paym/retpaym/...
Hvala za odgovor!
Dobronameren nasvet: Iz ekipe, ki stoji za tem projektom "poznam" samo CEO (iz rumenih časopisov) in vas iz portala med.over.net, na katerm sem v pretekolosti našel precej koristnih informacij. In tam ste gradili svoj ugled 20 let. Zato vam toplo svetujem, da projekt res pripravite tako kot je potrebno. Precej monovk bo verjetno dalo 1 ETH ali več v ta projekt. Ko in če bo kripto balon počil bodo ljudje žalovali za denarjem, ki so ga dali nekim ICO iz Kitajske, Koreje, Japonske.. in Slovenije. Obstaja pa bistvena razlika. Če ti bo denar odnesel nek kitajec, korejec, japonec - se bo večina s tem sprijaznila. Če pa se projekt morda ponesreči vam pa vas bo na ulici gledelo precej MONovk, ki bi v tem primeru izgubile svoj denar. Ugled si gradiš leta, izgubiš pa ga v trenutku. Vem - (skoraj) vse ima svojo ceno.
3. Če garantirate 80% vložka potem napišite pod kakšnimi pogoji je garantiran in v katerih primerih vložek ni mogoče vrniti.

PS: Za 50 kovancev: 0x8615FfC15000B75Fa729BA9113dbEE2ccFBe9124
:)

perci ::

Pa a se res ne morete s tem Atrixom v eno drugo temo spravit? Ali pa vsaj quote malo zmanjšat, ker me že sredinec boli od vsega scrollanja.

Aston_11 ::

Afriksa ne razumem: poberejo denar, garantirajo 80% nazaj 5 let, nato je denar njihov, kaj pa delajo vmes? Kaj dela ekipa ta čas? Kaj je namen tega ico afriksa, razen izdaje tokena, za katerega poberejo kup dnarja?

Jerry000 ::

BLX ali GEM sklad?

chavlji ::

Mato989 je izjavil:

Ja cena bo Nebliu še malo padla, ampak supply je katastrofalen...

Trenutno Neblio kaže slabe znake (screenshot iz kucoina):


Kje računaš, da bi se ga splačalo nabavit?

Vazelin ::

Btc 10101.10 usd:)

@grun: mas kak tool ki ti iz podatkov dobi coine ki so nizko in so se ustalili ali ročno pregleduješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

oracle ::

Ja no... kaj bomo z BTCjem? Sej vem da ste večinoma alt-fani, ampak BTC potegne za sabo vse. Edino kar me tolaži je to, da so Korejci v polnem FOMO zagonu. Se mi zdi, da smo vsi ostali pa v nizkem štartu za sell.

PrihajaNodi ::

kaj se dogaja z ado? Bo tole močan padec? Naj prodam pri 1k satoshija?

Zgodovina sprememb…

xabre ::

BCH ima še support pri 1500$, če ga izgubi, pade v brezno...

Vazelin ::

Upam da pade na 250usd

xabre ::

Bomo videli, kak vpliv bo imel prihod bch na bitstamp

oracle ::

xabre je izjavil:

Bomo videli, kak vpliv bo imel prihod bch na bitstamp

0

PrihajaNodi ::

kaj zdej to bo ada prilezla na 1k kmalu? 200 usd v parih minutah vstopil na 855 satoshija...

superpika ::

Kolikor vem se je že zgodil pump takrat ko je prišla novica ven.

PrihajaNodi ::

amapak je že dva dni tole...

Horejšio ::

perci je izjavil:

Pa a se res ne morete s tem Atrixom v eno drugo temo spravit? Ali pa vsaj quote malo zmanjšat, ker me že sredinec boli od vsega scrollanja.


Ja sej to. Spremenim mnenje, če Atrix emc2 zdele nabavi :)

PrihajaNodi ::

Upam da ste odnesli kaj od Ade;) meni bo 500 usd fino prišlo:) pa sem vstopil dokaj pozno. 1k shatoshija:)

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da ste odnesli kaj od Ade;) meni bo 500 usd fino prišlo:) pa sem vstopil dokaj pozno

Čestitke sedaj pa teh 500 usd hitro v atrix da jih ne zmanjka:D

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da ste odnesli kaj od Ade;) meni bo 500 usd fino prišlo:) pa sem vstopil dokaj pozno

Čestitke sedaj pa teh 500 usd hitro v atrix da jih ne zmanjka:D

:)):)):))made my day!thank you! mimogrede, še kar stojiš na kraknu?

Vazelin ::

Sem nekaj prenesel na bitrex in livecoin. Fiat caka na kraknu

PrihajaNodi ::

in zakaj nisi vstopil na vlakec ADE?

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

in zakaj nisi vstopil na vlakec ADE?

Na bitrex sem vse vlozil v viberate. Si moram poslat se ene 1000 eur za dodatne pump trejde

PrihajaNodi ::

Viberate:))še en slovenski šitkojn. Ne Kmd, ne lisk, dejmo viberate. Jest pa samo gledam kako se pumpa in preklicujem BID-e ker samo raste...

Zgodovina sprememb…

chavlji ::

PrihajaNodi je izjavil:

Upam da ste odnesli kaj od Ade;) meni bo 500 usd fino prišlo:) pa sem vstopil dokaj pozno. 1k shatoshija:)

Pa si že prodal, al govoriš teoretično, če ostane kjer je?

PrihajaNodi ::

Sem prodal pa kupil nazaj nekaj cenej. Sedaj samo ustavljam bide, ker preveč raste. V urci iz 0.9 na 0.11. Sem pa na preži.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Viberate mam jaz za long term.

Nodi: ti sam pobrr denar ven iz tega pumpa

chavlji ::

Čestitke Nodi! Čak pol si dal kr ene 4k v ta pump? Pogumno :)

PrihajaNodi ::

ja pred tem mi je pa power ledger popal zajeten kupček denarja. Vstopil pri 71. potem pa drop na 65 in 62...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Nor pump ade

PrihajaNodi ::

Super pump, zaenkrat še držim.

Vazelin ::

Sam ne pol jokat cez pol ure:D

PrihajaNodi ::

evo sold. jutri bom jokal ker bo šlo spet gor.

Botom se je sfuslalo:)

Buy back. Spet 300 usd +:) se je splačalo.

Zgodovina sprememb…

veh43ov ::

Verjetno je navedeno sliko oz. napoved že kdo objavil ampak vseeno mi ne da miru, da je 3 leta nazaj dana napoved v 6 dni za doseženo vrednost 10.000$. Kaj pa sledi je pa še toliko bolj zanimivo... :)
 null

null

shintaro ::

perci je izjavil:

Pa a se res ne morete s tem Atrixom v eno drugo temo spravit? Ali pa vsaj quote malo zmanjšat, ker me že sredinec boli od vsega scrollanja.

umek bo cel profit njegovega s.p.ja (in ima precej denarja) zagonil v ta Skem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Curly ::

Jerry000 je izjavil:

BLX ali GEM sklad?

Stavim na BLX ker ima tudi nekaj solidnih altcoinov, medtem ko GEM mi ni nekaj všeč, rezen BTC zaradi katerega raste je nesmiselen, potem rajši kupim BTC.
Glede na trenutno stanje? Ja žal mi je da nisem vložil vsega v BTC pa bi še lepo par forkov dobil zraven... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

Vazelin ::

Evo nodi, zgleda je pump ADA končan:))

CoreySteel ::

Jerry000 je izjavil:

BLX ali GEM sklad?


Ne štekam zakaj bi hotel večjo izpostavljenost BTC/ETH v nekem skladu? Potem jih raje sam nabavi? :)
Twitter: @CoreySteel_

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Evo nodi, zgleda je pump ADA končan:))


Jup. Sem prodal na 1200 shatoshijev in vlozil v mono ko je bil -30% sedaj pa raste. Lep dip je bil tale mono za tiste, ki spremljate:)

Pardon, se spet pumpa hudic.

Zgodovina sprememb…

matico1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

sem že pri 71 pa nisem mislil da bo šel še toliko dol...


če ti bo kej lažje, jst sm na 78 ampak dobr bomo preživel :D

hahahaha ADA je bil moj prvi šitkojn :D vstopu sm pri 315 pa pri 690 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matico1 ()

slovencl ::

Lahko prosim za mal update, kje kaj trgujete in kako zadeve funkcionirajo. Sam sem največ uporabljal Kraken, ampaj je zdej funkcionira obupno. Sploh ne moreš dat orderjev oz. moraš ponavljat nevem kolikokrat da pride skoz - v glavnem skoraj neuporabno.

Sicer sem prijavljen še ne Bitstampu in Bittrexu, ampak nisem prakticiral ker: na bitstampu je malo valut, bittrex pa nima FIATa oz kakega drugega izhoda ko vse leti dol.

Kakšne imate izkušnje zdej, ko je očitno velik naval?

hamez66 ::

Na bittrexu si verjetno spregledal USDT trge. Klikni markets in imaš spodaj spisek. Od večjih trgov imaš na voljo npr. še Bitfinex, kitajski Okex in korejski Bithumb.

CoreySteel ::

Sem prebral Atrixov WP in nekak štekam plan in namen. Z 80% garancijo hočejo privabiti v kripto ljudi, ki se za to drugače ne bi odločili zaradi prevelikega tveganja. Tukaj pa bi vložili, če lahko "80% dobijo nazaj kadarkoli". Jaz sem v kriptu ravno zaradi tega, ker je "high risk high reward", tako da mi taka varovalka nič ne pomeni. Več "navadnih" ljudi kot pa vstopi v kripto sceno, bolje je za vse nas, tako da take projekte je treba podpirati. MON bo odlična ciljna publika :P

Zdaj, ali jim z ostalimi 13% uspe deliverat kar so si zastavili, je pa drugo vprašanje (pa ne da bi bilo premalo denarja, se strinjam da ga je povsem dovolj).
Pa cena bo šla na borzi sigurno pod $1,6, garantiram. Kdaj je bil pa kripto svet še logičen? :D
Twitter: @CoreySteel_

kiFni ::

In zakaj lahko garantirajo 80%:
Ker investiraš s kripto valuto v protivrednosti v $. Danes je eth 500,
Čez 5 let bo recimo 5000. Investiraš 1eth (500$).
Nazaj dobiš 80% od 500$ ne od 1eth. Več imaš po 5. letih če hraniš eth. Z lahkoto bojo odkupval po 1.6$ ob takem profitu.

Jerry000 ::

Ba Bitstamp sem naložil denar, tam sem kupil BTC. Potem sem BTC poslal na Binance. Na bitstamp piše status Finished a na Binance imam še vedno 0BTC. Koliko časa to traja da prenese glede na to da imam status Finished na Bitstampu?

D3m0r4l1z3d ::

za ovce iz med.over.net-a je to, škoda besed na ST-ju, ker nam takoj rdeča lučka zasveti 8-)
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gruntfürmich ::

jerry: lahko se tudi v urah meri prenos. tko da btc-ja ne prenašat od borze do borze, če želiš v doglednem času zaključit s trgovanjem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

No koliko je padla ada? Še zrasla je...

Denc ::

@Jerry000: Js ponavadi uporabim XRP za prenos med borzam (še kr hitro se prnese pa še ok provizije ima) ... ka pa kaj drugi? se kir coin še bolj splača?
««
158 / 976
»»