» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
5 / 976
»»

jl ::

ETH sem na srečo prodal pred parimi dnevi po 294eur (po občutku, se mi je zdela cena prenapihnjena), cena je od takrat kar konkretno padla. Tisti z več izkušnjami glede kripto valut, kaj je dejansko vzrok temu padcu? Ali dejansko ICO menjajo ETH v fiat za financiranje projektov, posledično pa se je zgodil še panic sell? Gre zgolj za konsoliracijo cene? Tole mi namreč ne deluje, da bi bilo zgolj delo kitov. Glede na bližajoči BTC fork, kakšni so možni scenariji, laično sam vidim tri:
1. flip BTC-ETH, posledično rast cene ETH
2. prodaja BT (fiat)C, posledično padec vseh kripto valut
3. v kolikor ne pride do masovne prodaje BTC, bi se lahko zgodilo podobno kot z LTC ob Segwitu (takrat je cena pred tem nekoliko zrasla)

TRIROG ::

He he ... jaz sem jih prodal ampak sem jih potem spet kupil ... :/
EDIT: me pa preseneča takšen padec vrednosti ETH in BTC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

krneki0001 ::

Evo, sem lepo povedal prejšnji teden, pa so se mi smejali, da bo vse padlo.

krneki0001 je izjavil:

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.


Danes pa že lahko poceni kupujem.

jl ::

krneki0001 je izjavil:

Evo, sem lepo povedal prejšnji teden, pa so se mi smejali, da bo vse padlo.

krneki0001 je izjavil:

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.


Danes pa že lahko poceni kupujem.


Nebivedu, kaj misliš, da je to dno pri Eth, se pravi pod 225eur ne bo šel?

kingsix ::

Če že paničariš pri padcih...

Na grafu zoom out..na tam 3 oz. 6 mesecev..tale padec se kmoaj pozna.

jl ::

kingsix je izjavil:

Če že paničariš pri padcih...

Na grafu zoom out..na tam 3 oz. 6 mesecev..tale padec se kmoaj pozna.


Hehe, saj ne paničarim, nasprotno, ko imaš na exchange eur in gledaš padanje, je ravno tako zabavno, kot ko imaš crypto in zadeva raste...:)

krneki0001 ::

Moje domneve so da bo šel ETH dol do 200 evrov. Imam nastavljen nakup pri 200.

kingsix ::

@nebivedu.. jaz tudi.. 50% pri 201.5€ in 50% pri 186€.

Seveda se pa trenutno dela na polno, da se ETH čimbolj crashne. To ni le "tin-foil hat". Meddrugim so novice so tudi bile, da je Vitalik umrl etc.
Je dal na twitterju proof da je še živ.. https://twitter.com/VitalikButerin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Moje domneve so da bo šel ETH dol do 200 evrov. Imam nastavljen nakup pri 200.


Te menjalnice oziroma "borze" očitno sploh nimajo vgrajenih varovalk, ki bi ustavile trgovanje če vrednost pade za določen procent, na drugi strani pa omogočajo, da se samodejno prožijo nakupno/prodajni posli ob vnaprej nastavljenih zneskih. To v praksi pomeni, da se lahko sproži plaz in gre lahko poljubno navzdol zelo hitro. Ali ni bolje zadevo spremljat in se sproti odločat, kot pa da imaš nastavljen nakup pri nekem znesku?

DeeJay ::

krneki0001 je izjavil:

Evo, sem lepo povedal prejšnji teden, pa so se mi smejali, da bo vse padlo.

krneki0001 je izjavil:

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.


Danes pa že lahko poceni kupujem.


Lepo da si nam povedal.
Če bi blo obratno, bi tud napisal, da si se zmotil? Al bi bil pa pol tiho?

krneki0001 ::

Seveda, meni ni težko priznat napake.

Ampak vsako leto zadnji vikend v juniju cene padejo konkretno. In ta zadnji vikend ni nič drugačen od ostalih. Ljudje gredo na dopust, konec je šole in povlečejo dobičke ven.

tikitoki ::

upam ,da je to znak, da se bo baloncek razpocil

DeeJay ::

Al pa bomo drug teden že na novem ATH. Nikol ne morš vedt.

Ajnstajn` ::

eth ne bo padel na 200, če se ne bo btc zrušil. Ki ima resistance nekje na 2350.Če bo pa prebil ta resistance, pa si niti ne predstavljam, kje bo pristal, ker je pot dokaj prosta do 1500.
//

Mato989 ::

Ajnstajn` je izjavil:

eth ne bo padel na 200, če se ne bo btc zrušil. Ki ima resistance nekje na 2350.Če bo pa prebil ta resistance, pa si niti ne predstavljam, kje bo pristal, ker je pot dokaj prosta do 1500.


Res je, in s tem padcem btcja močno pada tudi xrp in eth... dejansko je kot praviš če btc prebije navzdol 2350 bo veselica :) Ni me blo doma pa spal sem in so se vsi moji buy orderji xrp, ltc in btc trigerali, nisem pričakoval takih padcev...

jl ::

Zgleda sta imela nebivedu in kingsix kar prav glede padca, vprašanje pa kje se bo ustavilo...

gorazdkop ::

in kako veš, kdaj se je ustavilo to obdobje padanja (če predpostavimo, da bo v kratkem naraslo vsaj nekaj)
so kakšni znaki za začetek rasti

aborko ::

Evo jst sem ostal brez fiata - all in cca 60% eth, 20% btc ter 20% drugih. Now we wait, edino študiram da bi še nekaj dodatnega denarja nakazal oz. šel kar na petrol po btc - kolikšna je na koncu provizija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

hamez66 ::

gorazdkop je izjavil:

in kako veš, kdaj se je ustavilo to obdobje padanja (če predpostavimo, da bo v kratkem naraslo vsaj nekaj)
so kakšni znaki za začetek rasti


Poglej si stare grafe. Daljše obdobje, ko cena ne pada več, trgovalni volumen je pa manjši.

Blazz ::

eth na 213 usd, oz . 0.095 btc

krneki0001 ::

ETH pod 200 evri, ICN pod 3 evre,...

Sej pravim, fantje spremljam to zadevo že več let. Vsakega junija se je zadeva sesula. Moral bi dat čisto vse v flat, počakat, da pade in začet kupovat.

Do srede zjutraj spremljam, kako bo s padci (ker mislim da še nismo na dnu) in potem začnem nazaj kupovat. Sem pa konkretno na dobičku, ker lahko sedaj kupim vsaj za polovico več kovancev, kot takrat ko sem jih prodal.

Nategnil sem se edino z ICN-ji, ki jih sedaj še 10000 stoji, vendar so bili kupljeni pod 2 evra, tako da še imam luft, ker je padel na 2,7 evra in imam še okoli 8000 evrov plusa.

p0ki ::

Kaj menite o suncontract? V sredo naj bi dali svoj ico vn
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

DeeJay ::

p0ki je izjavil:

Kaj menite o suncontract? V sredo naj bi dali svoj ico vn

Jest menim, da nimajo prihodnosti

Pa še ena zanimivost... samo 2 kovanca od vseh 787 sta v zelenem danes, vse ostalo rdeče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

p0ki ::

Pump and dump?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

krneki0001 ::

Prej sem se očitno zmotil. Počasi leze gor vse. Tako da upam da ste kaj nakupili.

DeeJay ::

krneki0001 je izjavil:

Prej sem se očitno zmotil. Počasi leze gor vse. Tako da upam da ste kaj nakupili.

bear trap? who knows :)

Sm pa kupu neki 1000 CFI-jev dokej ugodno, ker sm bil neumen in nism vložil v ICO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

deleted ::

.. hazarderji kupijo, preden gredo spat. >:D

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Prej sem se očitno zmotil. Počasi leze gor vse. Tako da upam da ste kaj nakupili.

Do konca meseca pride za črnim ponedeljkom še črni petek.

Ajnstajn` ::

Preveč hitro paničarite. Pa saj se btc sploh pošteno premaknil ni, pa že vsi prodajate. Zgleda je tukaj razmerje med špekulanti in long term holderji kar veliko :))
//

krneki0001 ::

Kakšno paničarjenje? Če veš, da vsak zadnji vikend v juniju padejo vsi kovanci - zakaj nebi prodal pred tem vikendom in potem za enak denar kupil 2x toliko ali več kovancev. Tudi če si holder, se ti to splača.

AgiZ ::

Kje pa kupujete/prodajate te valute? Bi si tudi sam naredil račun.
In kako naložite potem denar tja?

TRIROG ::

krneki0001 je izjavil:

Moje domneve so da bo šel ETH dol do 200 evrov. Imam nastavljen nakup pri 200.


@nebivedu
A lahko kdaj pridem na obisk mal pogledat v tvojo kristalno kroglo ?
:)))

dreta ::

AgiZ je izjavil:

Kje pa kupujete/prodajate te valute? Bi si tudi sam naredil račun.
In kako naložite potem denar tja?


Nekajkrat ze napisano...Bitstam, Kraken, BTC-e, Liqui, Poloniex; tu nekje ali pa povsod :) si naredi racu.
Denar nalozis preko bancnega nakazila.

krneki0001 ::

TRIROG je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Moje domneve so da bo šel ETH dol do 200 evrov. Imam nastavljen nakup pri 200.


@nebivedu
A lahko kdaj pridem na obisk mal pogledat v tvojo kristalno kroglo ?
:)))


195€ je bil najnižje, zdej pa spet raste. Ni krogle, so samo pretekle izkušnje in vsakoletni junijski padci (konec junija vedno vse pade). Sicer junija še ni konec, ampak se mi zdi, da bo sedaj šlo gor. Vsaj pokazatelji so taki - kiti so pustili da je padlo (brez kitov je to bolj ko ne nemogoče), da so lahko tudi "zamudniki" kaj nakupili (da bo več denarja vloženo).


(Vprašanje pa kaj to pomeni - lahko tudi to, da bodo zdele vsi navalili kupovat s svežim kapitalom, kiti bodo pa do konca tedna spet pobrali ta svež kapital k sebi?)

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Vsaj pokazatelji so taki - kiti so pustili da je padlo (brez kitov je to bolj ko ne nemogoče), da so lahko tudi "zamudniki" kaj nakupili (da bo več denarja vloženo).

Glede na to, da tu ni nobenih regulacij in nikomur ni treba nič poročat je verjetno tudi možno, da se večji lastniki organizirajo (dogovorijo) in umetno sprožijo razprodaje ter potem zopet kupujejo ko pade za 10-20%. Pri velikih zneskih se da tudi na ta način dobro služiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TRIROG ::

Yup!

dreta ::

Ne samo lastniki tudi vecje skupine. nebivedu, a si clan kaksne? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

krneki0001 ::

Ne.

brinovcek ::

Zanima me če so ti običajni padci pojavijo še v kakšnem naslednjem poletnem tednu? Za nas nove, ki nismo dolgo v tem so to še neznanke in bi bilo super če bi jih starešine delili z nami...

p0ki ::

Mene samo muči ali naj še nabavim nekaj eth ali naj počakam da pade na 200 ali da pade pod 200 ali to sploh ne bo.... bu!
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

kingsix ::

krneki0001 je izjavil:


195€ je bil najnižje, zdej pa spet raste.


Najnižje na Kraken je bilo 180.25... se mi je sprožil buy na 186.
Ampak mislim, da še znamo videti nižje.
Danes dobil svež FIAT, nastavil na 151 in 131..če bo-bo, če ne pa pač ne.

jl ::

kingsix, ali pričakuješ, da bo cena šla pod $200, ker včeraj je bil tam support? Res pa je, da smo danes začeli že pri nižji vrednosti kot včeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

janez85 ::

Čisto laično se sprašujem, če bo Tezos ICO 1. julija tudi kaj vplival na ceno. Menda naj bi bil razlog padca cen v zadnjih dneh tudi v temu, da so se v zadnjih tednih zaključili glavni ICO-ti. Folk je prodal Bitcoin ali ETH, da je kupil Civic in druge kovance. Tezos vidim da je tudi zelo popularen. In ko bo folk prodal Bitcoin ali ETH za nakup Tezos kovancev, bi znal bit spet rahel padec.

Kaj drugače menite o nakupu Tezos ICO-tu, bi kupili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janez85 ()

krneki0001 ::

brinovcek je izjavil:

Zanima me če so ti običajni padci pojavijo še v kakšnem naslednjem poletnem tednu? Za nas nove, ki nismo dolgo v tem so to še neznanke in bi bilo super če bi jih starešine delili z nami...


Nekako je konec marca en tak padec in potem do junija strmo naraščanje, konec junija spet padec in potem počasi narašča do septembra, tam pa spet hitro do decembra. Med decembrom in marcem je pa zame uganka. Lahko stoji nizko in čaka, lahko malo pada, raste pa takrat ponavadi zelo počasi, če hitro je čisti "pump and dump", tako da je treba biti zelo pazljiv.

gruntfürmich ::

bomo počakali do večera z nakupom?:D

občutek imam da je treba nastaviti preventivne buy orderje zelo nizko, ker se zna zgoditi kakšen plaz...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sumi666 ::

A se zdele splača pretopiti kak btc v ICN ki je rekordno nisko cca 2,8 evra .. ker ko se bo trg pobral bo hitro nazaj na 4 evre plus ....

gruntfürmich ::

rekordno nizko... hitro pobral...:))
uveljavljaš svojo voljo na trgu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sarma832 ::

hmhmhmhhm nevem... vlka vrjetnost da bo vse slo po gobe pomoje :/

p0ki ::

Zakaj?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

sarma832 ::

Ker ljudje prodajajo, panika, in pada kot domine.

Sploh pa split ki bo avgusta, če bo. Zlo slabo.

Če sedaj uspe coinom pobrat in malo zrastejo jaz v tem tednu poizkusim prodat. Pomoje lahko še precej bolj crasha. Če ne uspe, pač hodl...
««
5 / 976
»»