» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
3 / 976
»»

slotechar ::

V denarnicah slotechovcev je ogromno coinov. Mam nekaj coinov v mislih ampak se to itak spreminja iz dneva v dan oziroma iz ure do ure.

Drgač pa vsake tok dobim kak namig od drugih, ki tudi skupinsko nekaj "pumpajo", sicer nezavedno in so večinoma uspešni.
Nezavedno pa pravm zato, ker jih kar nekaj dobi te ionformacije in na podlagi tega potem kupujejo oziroma prodajajo coine.

Zgodovina sprememb…

ivanuscha ::

Jaz sem načeloma za. Sem zasledil eno skupino na slacku/telegramu, pred 2 dnevi so pumpal GEO na bittrexu, lahko pogledate. Cena je sla na vsaj x3. Ne vem pa koliko ljudi je to počelo in za kakšne vsote. Najbrž mora biti kar dosti kapitala da se kaj pozna. Pa zdej so za informacije začel zaračunavat 0,03BTC.
Lahko bi tudi mi nardil temu namenjeno skupino na Telegramu 8-)

Zeitgeist ::

count me in :)

slotechar ::

live, zs

Zgodovina sprememb…

p0ki ::

Tudi jaz naceloma za
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

brinovcek ::

mene tudi

deleted ::

Podpiram idejo o slovenskem pump klubu. :) Nas pa mora bit zadosti tudi takih, ki bomo lahko večje buy walle en čas držali, da bo prava akcija, ne sam kolcanje grafa ...

slotechar ::

Mogoče je boljš če smo na začetku kot neka pridružnica drugi skupini, ki ob namigih nezavedno pumpa coine. Sem že parkrat dal namig in sem opazil pri vseh začeten pump razen tam kjer sem objavu da bo cena padla.
Ko dobim kak dobr namig povem tu.

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Tudi jz se pridružujem :)
1 + 1 = 1

Mato989 ::

slotechar je izjavil:

Mogoče je boljš če smo na začetku kot neka pridružnica drugi skupini, ki ob namigih nezavedno pumpa coine. Sem že parkrat dal namig in sem opazil pri vseh začeten pump razen tam kjer sem objavu da bo cena padla.
Ko dobim kak dobr namig povem tu.

+1 bomo pomagali :) ni dost nekaj pa je.

Buddah ::

Smo zraven.

bl4z2 ::

Mato989 je izjavil:

slotechar je izjavil:

Mogoče je boljš če smo na začetku kot neka pridružnica drugi skupini, ki ob namigih nezavedno pumpa coine. Sem že parkrat dal namig in sem opazil pri vseh začeten pump razen tam kjer sem objavu da bo cena padla.
Ko dobim kak dobr namig povem tu.

+1 bomo pomagali :) ni dost nekaj pa je.

Enako :)

gorazdkop ::

+1

sivistol ::

do zdej sem z vsako investicijo vsaj x3 v plusu tako mi kar gre
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Ajnstajn` ::

superpika je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daleč najbolj, zraven zcasha :) Ima tudi daleč najvišjo volatilnost zraven btcja...

Meni se dopade LBRY.


tudi meni.. ampak na žaslost samo raste in raste... ob kakšnem konkretnem padcu ga bom takoj še dodatno nabavil.
//

K0l1br1 ::

+1

Zasz ::

Tudi jaz sem zraven...

superpika ::

Ajnstajn` je izjavil:

superpika je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daleč najbolj, zraven zcasha :) Ima tudi daleč najvišjo volatilnost zraven btcja...

Meni se dopade LBRY.


tudi meni.. ampak na žaslost samo raste in raste... ob kakšnem konkretnem padcu ga bom takoj še dodatno nabavil.

Ko se eth ne bo več dalo rudarit imam namen it na lbry, trenutno je zelo profitabilno

pulstar ::

Na kateri menjalnici pa ste?

hamez66 ::

Ajnstajn` je izjavil:

superpika je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daleč najbolj, zraven zcasha :) Ima tudi daleč najvišjo volatilnost zraven btcja...

Meni se dopade LBRY.


tudi meni.. ampak na žaslost samo raste in raste... ob kakšnem konkretnem padcu ga bom takoj še dodatno nabavil.



Evo zdaj je malo padel.

Mani ::

+1
Pomagajmo si med samo :)
KUCOIN Exchange: https://www.kucoin.com/#/?r=1bf2f
BINANCE Exchange: https://www.binance.com/?ref=16629068

fraising ::

Kakšne napovedi za ANS? Naenkrat je lepo zrasu..

N0t0ri0us ::

Eno vprašanje glede velikih rib :)..

Po moji logiki je nekako tako, ampak je prelepo, da bi bilo res.
Torej imaš 1 milijon €.. kupiš recimo nek x coin, Kupil si ga po 1€, ker je cena zaradi tvojega nakupa zrasla za za 20%, lahko prodaš takoj za tem za 1.2€ - razlika prodajna/nakupna cena..? takorekoč si sam sebi napumpal coin.. predvidevam pa, da stvari tako ne delujejo, ker potem bi to vsi delali :D

tikitoki ::

Ce nihce ne kupis, lahko ti prodaj do nezavesti.

LeQuack ::

A niso delali en test z delnicami, da so bile opice enako dobre pri izbiri kot stock brokerji? In isto je tudi s temi špekulacijami s kripto valutami. Bolj boš razmišljal kakšna logika je v ozadju trga, več denarja boš zgubil.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Curly ::

Kdaj boste prodali ICN? Še verjamete v rast, predvidevam, da bo dokler se platforma ne odpre uradno še rastlo. Razen če bi balon počil, potem ne bo dobro.

slotechar ::

pulstar je izjavil:

Na kateri menjalnici pa ste?

V glavnem na poloniex

DeeJay ::

Curly je izjavil:

Kdaj boste prodali ICN? Še verjamete v rast, predvidevam, da bo dokler se platforma ne odpre uradno še rastlo. Razen če bi balon počil, potem ne bo dobro.


Zakaj bi spoh prodajal? Na dolgi rok boš mel več od tega, da držiš, kot trenuten pump.

krneki0001 ::

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

superpika ::

krneki0001 je izjavil:

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

Eno vprašanje, kako lahko na Poloniexu svoje coine pretvoriš v "fiat" - sklepam da pretvoriš vse v BTC in potem prodaš v USDT?

sivistol ::

superpika je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

Eno vprašanje, kako lahko na Poloniexu svoje coine pretvoriš v "fiat" - sklepam da pretvoriš vse v BTC in potem prodaš v USDT?


še vedno je tole v kripto usdt je v bistvu tether , morš v btc in pa prenest na kraken oz stamp pa tam v fiat
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

superpika ::

sivistol je izjavil:

superpika je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

Eno vprašanje, kako lahko na Poloniexu svoje coine pretvoriš v "fiat" - sklepam da pretvoriš vse v BTC in potem prodaš v USDT?


še vedno je tole v kripto usdt je v bistvu tether , morš v btc in pa prenest na kraken oz stamp pa tam v fiat

Thnx.

gruntfürmich ::

+1 za pump&dump

pa sj lahko kar tule delimo informacije?

edino je fino da je to na eni borzi??

N0t0ri0us je izjavil:

Eno vprašanje glede velikih rib :)..

Po moji logiki je nekako tako, ampak je prelepo, da bi bilo res.
Torej imaš 1 milijon €.. kupiš recimo nek x coin, Kupil si ga po 1€, ker je cena zaradi tvojega nakupa zrasla za za 20%, lahko prodaš takoj za tem za 1.2€ - razlika prodajna/nakupna cena..? takorekoč si sam sebi napumpal coin.. predvidevam pa, da stvari tako ne delujejo, ker potem bi to vsi delali :D

seveda to ne deluje tako. to je laično predpostavljanje, za izredno male ribe brez vpliva na trg.

v resnici velika riba začne kupovati pri 1 in konča pri 1,2. potem pa prodaja pri recimo 1,2 in konča s prodajo pri 0,8. profit pri tem ne lahko negativen!!! razen če počakaš da se zaradi pumpa nabere dovolj buy orderejv da lahko ti zaklučiš prodajo zadnjega coina pri 1+.
zato pa moraš biti hiter in prodat ko je. če pa si mala riba kot mi pa moraš biti še bolj hiter in ne smeš postati buy člen pri dumpu velikih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

superpika je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

Eno vprašanje, kako lahko na Poloniexu svoje coine pretvoriš v "fiat" - sklepam da pretvoriš vse v BTC in potem prodaš v USDT?


Ne, iz vseh borz si prenesem na kraken, pretvorim v evro in si nakažem preko sepa transferja s fee-jem 9 centov na svoj račun.

nekikr ::

Itak je prevroče za karkoli drugega. Pa se igrajmo igrico pumpanja :)

superpika ::

krneki0001 je izjavil:

superpika je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

Eno vprašanje, kako lahko na Poloniexu svoje coine pretvoriš v "fiat" - sklepam da pretvoriš vse v BTC in potem prodaš v USDT?


Ne, iz vseh borz si prenesem na kraken, pretvorim v evro in si nakažem preko sepa transferja s fee-jem 9 centov na svoj račun.

Jaz si bom verjetno kar na Bitstampu pustila v EUR.

Mato989 ::

Nekaj me zanima če veste mogoče, ko imam na bitstampu balance pač in mam kupljene coine, a tam ko mi piše total balance v EUR in piše pač neka cifra je tam že vračunan fee če prodam vse coine v EURO? Ali je to pre-fee

Se pravi recimo imam 400 XRP in 899€ balance potem pa total mi pa piše 1000,09€ a to pomeni da če prodam vse bitcoine po trenutni ceni imam toliko keša ali se še od transferja dodatno odbije fee?

deleted ::

Če misliš tam pod 'account value' - fee prodaje ni vkalkuliran.

Mato989 ::

deleted je izjavil:

Če misliš tam pod 'account value' - fee prodaje ni vkalkuliran.


Tako tole mislim ja, ok torej še je treba vedno odbit 0,25% transakcije :) Hvala za info!

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Včeraj skoraj vse vrgel v flat. En del bom pustil za nakup valut, ki bodo padle, drug del si bom pa počasi izplačeval, pustil sem še vsakih kovancev po nekaj, ki jih mislim tudi vnaprej držat na dolgi rok.

Trenutno se mi zdi pa preveč tvegano imeti "preveč" denarja v kriptovalutah, ker predvidevam, da smo na vrhu začasnega balončka. Večina pokazateljev kaže na to. Ko se bo balon sesul, pa spet poceni kupim in čakam na vrh balona.

čestitke! 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rok Woot ::

To kar se pogovarjate je manipulacija trga, pomojem je to prepovedano. To o pumpanju, pa ustvarjanju umetnega hipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Mato989 ::

Rok Woot je izjavil:

To kar se pogovarjate je manipulacija trga, pomojem je to prepovedano. To o pumpanju, pa ustvarjanju umetnega hipa.


Prepovedano je marsikaj tudi delo na črno pa marsikdo dela tole :)

Drugače pa Ripple je upwards trend v pon 26 se pričakuje gor... announcement, accumulation faza! Se splača kaj pokupit po 0,25xxx do max 0,26000

krneki0001 ::

Rok Woot je izjavil:

To kar se pogovarjate je manipulacija trga, pomojem je to prepovedano. To o pumpanju, pa ustvarjanju umetnega hipa.


Zelo verjetno.

krneki0001 ::

Evo prvi del nakazan. Včeraj ob 5h popoldne na kraknu dal sepa nalog, danes je že na računu.

gruntfürmich ::

Rok Woot je izjavil:

To kar se pogovarjate je manipulacija trga, pomojem je to prepovedano. To o pumpanju, pa ustvarjanju umetnega hipa.

da. prepovedano je...
katerega trga že? s katerimi predpisi že?

ne preveč obremenjevat vaš birokratsko omejujoči um s takimi zadevami kot je criptomanija...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

deleted ::

Zakonodaja govori o tržni manipulaciji finančnih inštrumentov. Država pa kriptovalut (prišli so do pojma bitcoin) NE obravnava kot finančni inštrument.

No, pa že samo govorjenje o ne-manipuliranju trgovanja pri kriptovalutah je naravnost absurdno. :))

dronyx ::

Rok Woot je izjavil:

To kar se pogovarjate je manipulacija trga, pomojem je to prepovedano. To o pumpanju, pa ustvarjanju umetnega hipa.

Ja, tudi jaz sem hotel to omeniti, čeprav če neko področje ne urejajo predpisi težko rečeš da je kaj prepovedano. Gre bolj za moralo, ki pa pri denarju ni nek faktor. Se je potrebno pa zavedat, da tako kot se mali skupinici tukaj porodi ideja o manipulaciji in pump & dump sistemu se verjetno to porodi še komu, ki ima za ta namen na stotine milijonov USD (pa ne misli nujno samo organiziran kriminal). Tako se ti potem lahko hitro zgodi, da misliš kako ti manipulacija lepo deluje, v naslednjem koraku se pa sam ujameš v natego koga večjega od tebe.

Je pa vsekakor zabavno za opazovat tole hipi crypto sceno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Kot sem napisal malo prej, XRP aka Ripple gre v višave.... do 0,27€ se še splača skočit gor :)

K0l1br1 ::

Zakaj misliš, da se po 0.27Eur ne bi?

Rok Woot ::

374. člen
(tržna manipulacija)
(neuradno prečiščeno besedilo)
(1) Tržna manipulacija je:

1. sklenitev posla ali izdaja naročila za trgovanje:
...

3. ...razširjanje informacije, ki daje ali je verjetno, da lahko daje napačen ali zavajajoč znak glede finančnega instrumenta, vključno z razširjanjem govoric in napačnih ali zavajajočih novic, prek medijev, vključno s svetovnim spletom ali kakor koli drugače, če oseba, ki razširja informacijo ve ali bi morala vedeti, da je informacija napačna ali zavajajoča.

Nevem pa kam to spada, pa če je to edini zakon. Lakotnik help. To sem pač našel v eni minuti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()
««
3 / 976
»»