» »

CV, vprašanja in nasveti

CV, vprašanja in nasveti

Rias Gremory ::

Živjo,

prvič pišem CV in bi potreboval nekaj nasvetov oz. odgovorov na vprašanja. Dobil sem več ponudb za službo (IT podjetja) in bi rad, da je prvi CV "kot se šika".

1. Ali napišem vse prejšnje delovne izkušnje, tudi tiste, ki niso iz področja za delovno mesto na katerega se prijavljam?
2. Ali napišem izobraževanje, ki ga nisem dokončal? Torej sem hodil v šolo X, kjer sem končal 1. letnik in se prepisal na šolo Y kjer sem končal šolanje?
Domnevam, da ne.
3. Omenjam "skill level" na X področju, če sem zelo zelen na X področju? Oziroma kako napišem (s čim manj "bullshita"), da sem v nečem še bolj nov vendar sem se pripravljen naučiti?
4. Ali CV napišem v slovenščini za slovensko podjetje ali se (lahko) pošilja v angleščini? Kakšne so prakse?

5. Katera orodja uporabljate za izdelavo CV-ja? Urejevalnik besedil in izvoz v PDF?

Kakršnikoli nasveti so tudi dobrodošli.
Hvala za odgovore.

EDIT: Typo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

konspirator ::

1. Če misliš, da znajo pomagati, potem jih napiši.
2. Ne.
3. Ne omenjaš zelenih področij.Nihče ne zna vsega -> napišeš brez vprašaja na koncu (da sem v nečem še bolj nov vendar sem se pripravljen naučiti).
4. V Slo, razen če ne zahtevajo drugače (kakšne multinacionalke).
5. Word/writer/wordpad, docx, odf, pdf.


Ne kompliciraj preveč...
--

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

Imas stran europass in tam izpolni.

konspirator ::

Europass je passe.

To daj notri po alinejah:
Osebni podatki
Izobrazba
Delovne izkušnje
Druga znanja
Jeziki
Hobiji
--

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kingsix ()

Invictus ::

Pomembni podatki, izobrazba in zadnje izkušnje na PRVI strani. Obvezno...

Ker nadaljnih strani tako ali tako nihče ne bere.

Pa ne piši noter hobijev. To je brez zveze. Nobenega ne zanima, če popoldne treniraš psa.

V Sloveniji je uraden jezik slovenščina. Upam da znaš potegnit kak pameten sklep iz tega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

Bil bi presenečen, kaj vse delodajalce zanima.
--

Invictus ::

Naj jih zanima, sam jaz svojega osebnega življenja ne bo delil z njimi. Kar sem že parkrat povedal na razgovorih. da jih to nič ne briga :D.

naj si gredo kupit Lady, če jih zanima osebno življenje drugih oseb.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

konspirator je izjavil:

Europass je passe.


Uh, too cool for Europass.

Prav to vse kar si ti potem napisal ima Europass. Rofl

konspirator ::

Vem da ima podobno, samo ne napišeš v tej suhoparni generični obliki.
--

kingsix ::

Če nekdo gleda "generično" obliko bo takoj vedel kaj&kje mora iskati. Je kvečemu prednost. Tvoj CV ga pritegne oz. odvrne v par sekundah. :)

Aja pa kak Linkedin račun tudi pride prav. Sam sem prišel do kar nekaj ponudb/razgovor preko tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

konspirator ::

On pravi da že ima nekaj ponudb, tako da ne vem, kaj si predstavlja pod ponudbo.
Dobil sem več ponudb za službo (IT podjetja) in bi rad, da je prvi CV "kot se šika".
--

finpol1 ::

kingsix je izjavil:


Aja pa kak Linkedin račun tudi pride prav. Sam sem prišel do kar nekaj ponudb/razgovor preko tega.


Kateri profil si?

ohnowhy ::

Invictus je izjavil:

Naj jih zanima, sam jaz svojega osebnega življenja ne bo delil z njimi. Kar sem že parkrat povedal na razgovorih. da jih to nič ne briga :D.

No, ampak, kakšnih zračni/vodni hobiji/licence/itd., zagotovo ne škodijo, je prav fancy, vsaj meni.

borut_p ::

konspirator je izjavil:

Vem da ima podobno, samo ne napišeš v tej suhoparni generični obliki.


Vazno je za kaksno delo se prijavlja. Mi smo iskali tehnicnega tipa. Sistematicno delo in najbolj pase sistematicni clovek. Ce dobis esej za cv je to takoj downside.

Ne vem zakaj bi bilo passe sistematika - noben nima vec casa brat motivacijskih pisem

Invictus ::

konspirator je izjavil:

Vem da ima podobno, samo ne napišeš v tej suhoparni generični obliki.

Kadrovska obožuje generične CVje. Ker takoj najde kar rabi.

Sam sem moral za neko službo ovi obliki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

lahko oboje pošlje, europass in seminarski cv.

next3steps ::

konspirator je izjavil:

Europass je passe.

To daj notri po alinejah:
Osebni podatki
Izobrazba
Delovne izkušnje
Druga znanja
Jeziki
Hobiji

Res je, so pa dobra smernica. Najlažje je, če si vzameš par urc časa in si obrazec prilagodiš.

Vsi pomembni osebni podatki, fotografija, dosežena izobrazba, druga znanja, prejšnja dela in izkušnje, tvoji cilji.
To je to.

PS Če si fancy, pa še svoj NFC tag prilimaš gor.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Hvala vsem za predloge in nasvete.

Mimogrede, je v redu pošiljat CV med vikendom oz. med prazniki? Pošljem s tem napačno sporočilo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

borut_p ::

Alien123 je izjavil:

lahko oboje pošlje, europass in seminarski cv.


S tem ze na zacetku pokaze da ne ve kaj hoce.

Bistvo CV je to da pokazes kako si primeren za delovno mesto. Jaz imam vec CV saj niso vsi primerni za vse oz dolocene izkusnje so pomembne le pri dolocenih poslih

Mavrik ::

Rias Gremory je izjavil:

Hvala vsem za predloge in nasvete.

Mimogrede, je v redu pošiljat CV med vikendom oz. med prazniki? Pošljem s tem napačno sporočilo?


Na kakšno vrsto dela se pa prijavljaš? Ker pogosto se dogaja da bi CVji ki jih hočejo corpoti pri nas leteli direkt v koš :)
The truth is rarely pure and never simple.

Rias Gremory ::

V bistvu še nisem 100%. Ti lahko napišem na ZS?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

next3steps ::

Zakaj ne bi potem vsa debata potekala po ZS?

otago ::

Zakaj pa ne bi posiljal cez vikend? Pac pomeni, da delas pri delodajalcu ali delas druge stvari cez delavnik in si vzames cas cez vikend. Kadrovnik pa prebere tvojo prijavo v ponedeljek zjutraj. Enako kot ce bi posiljal v petek po 14h, ko je vecina ze koncala z sihtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Alien123 ::

borut_p je izjavil:

Alien123 je izjavil:

lahko oboje pošlje, europass in seminarski cv.


S tem ze na zacetku pokaze da ne ve kaj hoce.

Bistvo CV je to da pokazes kako si primeren za delovno mesto. Jaz imam vec CV saj niso vsi primerni za vse oz dolocene izkusnje so pomembne le pri dolocenih poslih


Nevem zakaj bi se pokazalo, da ne ve kaj hoče? Nisem imel nobenih problemov glede tega.

Rias Gremory ::

@3much5me
V kolikor bi napisal kakšno podrobnost se lažje ugotovi kdo sem in bi raje morebitne podrobnosti pisal samo preko ZS. Preventiva al neki.

@otago
Sprašujem samo zato, ker sem nekajkrat že slišal, da kakšna podjetja štejejo pošiljanje prošenj ob vikendih in poznih urah kot neresno. Se pa strinjam, da je to "catch-22".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

otago ::

@Rias Gremory
Podjetja iscejo kandidata, ki bo naredil najvec za najmanj denarja.

Lahko posljes Europass z gramatičnimi napakami, datumom, pa bos izbran. Lahko pa posljes v casu delavnika z gaficno personaliziranim cv-jem, pa bo kadrovnik imel slab dan in bo prijavo takoj preusmeril v koš. Ne se obremenjevat s tem. Je tisoč faktorjev, na katere nimas vpliva, kako bo tvoja prijava obravnavana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Hypathia ::

Mene pa zanima, kakšne so vaše izkušnje z delodajalci, ki v razpisu navajajo zahtevo, da se CV-ju obvezno priloži fotografija? Kolikor vidim, večina v slo prostoru tega nima, nekateri pa, ali je to evropski standard ali bi nekateri radi malo diskriminirali ljudi na podlagi videza? Pa da ne boste preveč pametovali, imam lepe fotke, vseeno pa ne bi želela delati v okolju s creepy vodilnimi, ki zaposlujejo na podlagi videza.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

gwtlwesncw ::

Good point; sliko sicer imam, bolj kot mašilo... Spet po drugi strani, pa v tem primeru gre za kratkotrajna sodelovanja (večkratniki po 6 mesecev, posloven ekvivalent ONS z možnostjo ponovitev), ne za dopenzijska. Včasih se pač pokažemo na sestankih, jaz se sicer rad izmuznem na način, da je moja estetskost precej omejena in pokasiram kdaj kakšen sočuten nasmeh starejše generacije. Če pridem osebno na firmo, poiščejo eno žrtev, ki ji najmanj škodujem, da mi razkaže firmo, novi 'sodelavci' se z vidnim odporom rokujejo z menoj ampak zaupajo vodjem, da me bodo za ta biohazard temeljito oželi za moje delo, za denar pa veš kako je, nikdar ga ni dovolj. Tako nekako, v povzetku, če zreduciram tri strani olepševanj.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Europass in zaprtost sistema (samo še online)

Oddelek: Loža
191672 (925) garamond
»

Delodajalci kaj pričakujete od CV?

Oddelek: Loža
416607 (4148) Tear_DR0P
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215249 (13168) SeMiNeSanja
»

CV...in kaj še?

Oddelek: Loža
303622 (2162) vostok_1
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419503 (16540) Invictus

Več podobnih tem