» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
10 / 126
»»

leiito ::

A ni isti kot vsi testi na rtings?

DamjanB52 ::

leiito je izjavil:

A ni isti kot vsi testi na rtings?

Je .. nisem še brskal po njih :)

Gatsu ::

Prospekt ::

"...with Android 7 and will later be updated to Android 8.
...Dolby Vision coming later.

We noticed that the TV still spontaneously wakes up from standby to do... something.
The screen stays off but standby consumption jumps to almost 20W. "

Early Access, beta testing available for 3800$.

lp, lastnik 9005 letnik 2017.

profdoktor ::

Zdaj če primerjaš Sony 9005 in LG C7, hah, ne vem kdo bi bil tako nor in za isto ceno vzel Sony s starim Androidom in obljubo o Dolby Visionu, ki bo prav tako zastarel v novem firmwaru. Zastarel bo pa iz preprostega razloga, ker Sony razvija prepočasi medtem pa Dolby Vision meče ven popravke kot po tekočem traku. Sony + Dolby Vision je čisti fail.

fpbs ::

Sony 9005 in tudi ne 9305 se nikakor ne moreta primerjat z LG C7. Poleg tega, da imata slabše karakteristike slike,vprašljivo podporo Dolby Vision, ne podpirata VP9...

fpbs ::

DamjanB52 ::

Prvi 8K TV/Monitor že v prodaji .. 12K EUR:

cekr ::

Me prav zanima, če bodo šli tudi na 55".
Za slike gledat bo super.

Monitor 32" s takšno ločljivostjo bi bil super.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

Monitor 32" s takšno ločljivostjo bi bil super.

A za na Spectruma ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

kozmy ::

cekr je izjavil:

Me prav zanima, če bodo šli tudi na 55".
Za slike gledat bo super.

Monitor 32" s takšno ločljivostjo bi bil super.


https://geizhals.at/dell-ultrasharp-up3...

cekr ::

kozmy je izjavil:

cekr je izjavil:

Me prav zanima, če bodo šli tudi na 55".
Za slike gledat bo super.

Monitor 32" s takšno ločljivostjo bi bil super.


https://geizhals.at/dell-ultrasharp-up3...


Danke!
Nisem nič prej raziskoval.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kozmy ::

cekr je izjavil:

kozmy je izjavil:

cekr je izjavil:

Me prav zanima, če bodo šli tudi na 55".
Za slike gledat bo super.

Monitor 32" s takšno ločljivostjo bi bil super.


https://geizhals.at/dell-ultrasharp-up3...


Danke!
Nisem nič prej raziskoval.


Res pa je, da je IPS panel.

leiito ::

Tudi za video bo 8K super, letos so na CES že tivije pokazal z upscalingom v 8K in so bili reviewerji navdušeni, ne rabiš nujno 8K vsebin, bojo pa Japonci zimske olimpijske prenašal v 8K HLG HDR.

cekr ::

kozmy je izjavil:

cekr je izjavil:

kozmy je izjavil:

cekr je izjavil:

Me prav zanima, če bodo šli tudi na 55".
Za slike gledat bo super.

Monitor 32" s takšno ločljivostjo bi bil super.


https://geizhals.at/dell-ultrasharp-up3...


Danke!
Nisem nič prej raziskoval.


Res pa je, da je IPS panel.


Normalno.
Za monitor še ni dober OLED, ker ga boš zakuril.

leiito je izjavil:

Tudi za video bo 8K super, letos so na CES že tivije pokazal z upscalingom v 8K in so bili reviewerji navdušeni, ne rabiš nujno 8K vsebin, bojo pa Japonci zimske olimpijske prenašal v 8K HLG HDR.


Tu mene bolj zanima ozadje. Pasovne širine in predvsem sama obdelava slike od kamere pa do ekrana.
Mora biti ubijalska mašinerija. No, tako kot je bilo za 4k. Sedaj je to pokazano. Zanimivo bo, kaj bo naslednje. 16k?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

DamjanB52 ::

Zanimivo bo, kaj bo naslednje. 16k?
Hmm .. parametre za 8K oz. UHD-II (Super Hi-Vision) so že na začetku razvoja (1963) določili tako, da pokrivajo ločljivost oči z običajne TV razdalje (10'/3m), 4K se je pa šele precej kasneje uštulil med HD in 8K (hvala, JVC :) .. Preden se določi naslednja stopnja prostorske rezolucije pa kaže popraviti še barvno in časovno rezolucijo (bitna globina, frekvenca slik) .. 8K pa zna bit še precej časa predvsem standard za prikaz (TV/Monitor), ne pa za produkcijo in distribucijo - razen na Japonskem
 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

DamjanB52 ::

Uups:
Parametre za 8K so že na začetku razvoja (1963) ..
Takrat so Japonci (NHK) začeli razvijati HD (Hi-Vision), ne pa 8K .. tega šele sredi 90.ih

DamjanB52 ::

Pravzaprav:
parametre za 8K so že na začetku razvoja določili tako, da pokrivajo ločljivost oči z običajne TV razdalje (10'/3m) .. Preden se določi naslednja stopnja prostorske rezolucije ..
sem se dokaj blesavo izrazil: 8k je definiran tako, da že doseže ideal tele-vizije, gledanja na daljavo .. sicer v 2D, ampak naslednja stopnja rezolucije se nima kaj določat, to je že to .. 16K bi pa rabil npr. za 8K 3D, vsaj v produkciji

leiito ::

Sem ter tja streamam vsebine z NAS prek wifija na tivi + soundbar in tja nekje do 60GB velikosti gre gladko, pri zelo velikih fajlih pride pa do zatikanja, kako sekundo vsakih par minut. Fajli so preveliki za na Apple TV, torej je alternativa očitno utp kabel, ampak ali bi pomagal tudi hitrejši internet? Ali hitrost interneta sploh vpliva na hitrost znotraj wifi omrežja? Če ne, s čim se lahko ta hitrost poveča? In kakšna mora biti, da se npr. 100GB fajl prenaša gladko, ali prav računam, da če je 100 minut video velik 100GB, mora biti 1GB na minuto in torej 17MB na sekundo? Ampak 17MB na sekundo naj bi že imel, speed tester pokaže 23. Je možno tudi, da disk prepočasi bere ali da je kak drug vzrok za zatikanje? Ker ponavadi se pojavi pop up, nekaj v smislu Your wifi is too slow, try using a cable, česar pa tu ni bilo.

PARTyZAN ::

Hitrost tvoje internetne povezave ne vpliva na hitrost znotraj tvojega omrežja. Wireless je dokaj nezanesljiv, hitrost lahko niha in je bolj občutljiva na nepredvidljive dejavnike. S kablom ti bo verjetno delalo brez težav, poskusi.

leiito ::

Morda, ampak z manjšimi fajli nimam težav, s kablom je pa estetsko tehnični problem, moral bi narediti kanal čez skoraj dve steni in potem še neko nevidno rešitev do samega tivija.

GRT ::

Danes v bigbangu gledal LG oled 55B7V (1729,99€)
Nora slika, najlepša od vseh ostalih, ki so jih imeli raztavljene zraven(bil tudi A7). Sony 9005 ki je zgoraj omenjen kot primerjava (ki pravzaprav sploh ne sodi sem) mu ne seže do kolen. Blizu je bil KD55A1 OLED toda je 2529,99€.
Problem je v tem, da imajo na nekaterih nastavljene posebne programe oziroma vsebino iz diska na drugih spet programe preko programske sheme, ne vem katerega ponudnika (planet 2). Če že, moraš "morit" prodajalca, ki s težavo, čeprav ob 10h dopoldne ni bilo nobenega prometa, da ti nastavi vse na isti program, da sploh vidiš razliko. Zato sovražim nakupovanje v takih trgovinah, kjer kljub višji ceni se prodajalci vidno s odporom ukvarjajo s tabo. Kao ima full dela tam za pultom računalnika, čeprav ne vem kakšnega, poleg tega so bili vsaj trije. Tako da te kar mine, potem ti pa še vsiljujejo neke svoje fore, tako da sem kar kmalu pobasal in šel, ker sem se počitil prav odvečnega. Halo, saj ne kupujem kilo kruha temveč TV za 1000€ +
Najboljš dobit takole preko foruma neke informacije in potem samo prideš tam kjer je že najboljša cena in samo vzameš in greš. Samo kaj, ko je tudi tukaj cel kup šarlatanov, ki teoretično ocenjujejo preko določenih youtube posnetkov in reviewjev v praksi pa nimajo pojma tako, da ne veš komu bi zaupal.

DamjanB52 ::

Kaj si pa opazil, ko si primerjal A7 in B7?
So ti povedali, kdaj dobijo letošnje modele?

GRT ::

A je to trenutno best bay?
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Kaj je v tem rangu primerljivega?

fpbs ::

To ti je odlična ponudba.

GRT ::

Kot gledam tudi zunaj (avstrija) ni kaj ceneje? TV kot tv pa kot berem je ok, čeprav je letnik 2017 mislim da je še vedno v samem vrhu glede na ceno/velikost in rang na splošno?
Malo sem primerjal s SONY KD-55X9005C
https://www.displayspecifications.com/e...
pa ne vem, če je vreden tistih 350 več?

fpbs ::

Če bi bili ti Sonyji 350€ cenejši, bi bili še vedno slabši nakup od tega OLEDa. Skromna HDR podpora, brez VP9,.......

GRT ::

Hvala.

Gatsu ::

GRT je izjavil:

Kot gledam tudi zunaj (avstrija) ni kaj ceneje? TV kot tv pa kot berem je ok, čeprav je letnik 2017 mislim da je še vedno v samem vrhu glede na ceno/velikost in rang na splošno?
Malo sem primerjal s SONY KD-55X9005C
https://www.displayspecifications.com/e...
pa ne vem, če je vreden tistih 350 več?

Sony C serija je letnik 2015.

GRT ::

No sedaj sem malo pomešal SONY KD-55XE9005 (1300€) in KD-55X9005C (1800€)
No za hudiča sem pa sedaj našel še SAMSUNGa QE55Q7F (1440€), ki pa je po nekaterih primerjavah na papirju v določenih segmentih boljši, kako pa je v realnosti je pa spet vprašanje?
Čeprav pravite da Samsungov QLED ni primerljiv z OLEDom?
https://www.displayspecifications.com/e...
No sedaj imam nekaj let starega Samsunga UE50H6400 in sem kar se tiče slike zelo zadovoljen, res pa mi ne paše njegov vmesnik, ki pa še ni Tizen.

Gatsu ::

Iz Nemčije dobiš 65XE9005 za 1650€

DamjanB52 ::

easyrider3 ::

GRT je izjavil:

No sedaj sem malo pomešal SONY KD-55XE9005 (1300€) in KD-55X9005C (1800€)
No za hudiča sem pa sedaj našel še SAMSUNGa QE55Q7F (1440€), ki pa je po nekaterih primerjavah na papirju v določenih segmentih boljši, kako pa je v realnosti je pa spet vprašanje?
Čeprav pravite da Samsungov QLED ni primerljiv z OLEDom?
https://www.displayspecifications.com/e...
No sedaj imam nekaj let starega Samsunga UE50H6400 in sem kar se tiče slike zelo zadovoljen, res pa mi ne paše njegov vmesnik, ki pa še ni Tizen.



Majster koliko let že imaš tega Samsunga ker pri meni je že preden je dopolnil 2 leti zaslon šel u PM in trebalo ga je dati na servis. Ko sem ga dobil iz servisa sem ga šenkal bratu in že poprej nabavil novega Sonya pa ti lahk rečem da je velik boljša slika na Sonyu kakor na Samsungu pa še stal me je manj.

profdoktor ::

Letos bo best buy lanski LG OLED. Dobra cena je med 1200 in 1300 EUR za komad 55 inčera.

GRT ::

easyrider3 je izjavil:

GRT je izjavil:

No sedaj sem malo pomešal SONY KD-55XE9005 (1300€) in KD-55X9005C (1800€)
No za hudiča sem pa sedaj našel še SAMSUNGa QE55Q7F (1440€), ki pa je po nekaterih primerjavah na papirju v določenih segmentih boljši, kako pa je v realnosti je pa spet vprašanje?
Čeprav pravite da Samsungov QLED ni primerljiv z OLEDom?
https://www.displayspecifications.com/e...
No sedaj imam nekaj let starega Samsunga UE50H6400 in sem kar se tiče slike zelo zadovoljen, res pa mi ne paše njegov vmesnik, ki pa še ni Tizen.



Majster koliko let že imaš tega Samsunga ker pri meni je že preden je dopolnil 2 leti zaslon šel u PM in trebalo ga je dati na servis. Ko sem ga dobil iz servisa sem ga šenkal bratu in že poprej nabavil novega Sonya pa ti lahk rečem da je velik boljša slika na Sonyu kakor na Samsungu pa še stal me je manj.

Kaj sva midva krave skup pasla, da me lahko kličeš Majster. To me kličejo samo tisti, ki me zelo, zelo dolgo in dobro poznajo. Midva ne verjamem, da se poznava.
bdw
ta mesec bo star 3 leta.
Ne rečem, da na Sonyu ni lepša slika. Vprašanje spet na katerem. Sem pa prešel iz Philipsa oziroma LGja (LG_42LV5590 tega imam še) tako da je bil za takrat velik preskok. Sedaj pa bo počasi čas za kaj novega. Menjam tam na cca 3 leta. Sigurno pa ne bo Samsung. Čeprav bo ta, če bo delal ostal pr bajti, kot drugi tv.

DamjanB52 ::

LG B8, im dritten quartal:

neverjetni99 ::

Jaz sem prišel iz Sony XE8596 na OLED Philips pos9002, razlika dan in noč. Slika je dosti lepša, dosti bolj jasno in ostro izrisana kot na sonyu, 1080p filmi lepše zgledajo na philipsu kot so prej 4k filmi na sonyu, barve tudi razlika dan in noč, kakšne lepe intenzivne barve ima oled, ter črna je res črna, svetlost se mi dopade, je dosti dosti svetlejša zadeva, kar pride v poštev pri HDR, ki je res nekaj čisto drugega kot je bil prej. Ter gladko premikanje slike in nič tistega zatikanja, kot pri prejšnih TVjih. Najbolj sem pa vesel, da mi brez problema bere vse filme iz USB diska brez problema in štekanja od dvd rip, do 1080p in 2160p remux hevc, ker prejšni Sony ni bil zmožen tega, čeprav sem na obeh uporabljal KODI. Tudi navadni SD programi lepše zgledajo na trenutnem oledu. Sem se pa odločal nekaj časa, med tem philipsom in LG B7, ker je LG 160€ cenejši, vendar sem gledal in primerjal oba TVja skupaj v big bangu in morem rečt, da je imel philips kar konkretno lepšo sliko. Dosti bolj jasno in ostro, ter bolj naravne barve. Oba sta bila standard oz normalen način, kasneje pa na dinamičen in je na LGju skoz vse malo na rdečo vleklo.

fpbs ::

A si Dolby Vision tudi že izprobal?

profdoktor ::

Dolby Vision je res izkušnja epskih razsežnosti. To moraš probat, nujno. Drugače pa primerja se televizor za 1000 EUR in televizor za 1600 EUR. Bi skoraj moralo biti malce razlike, če je 60% dražji.

Zgodovina sprememb…

DamjanB52 ::

profdoktor je izjavil:

Dolby Vision je res izkušnja epskih razsežnosti. To moraš probat, nujno.
Je to pri nas kje v kinu, ob Atmosu in 4K DCP?

profdoktor ::

Mislim da še ni prišlo v kino dvorane, ker je to bolj nova tehnologija. Kdo še hodi v kino? Pa saj so jih večinoma že zaprli...

leiito ::

"epske razsežnosti" je hudo pretirano, tako kot tudi HDR sicer, v enih prizorih je bolj vidno, v drugih manj, v tretjih sploh ne, je korak naprej in vredno ogleda, ni pa to quantum leap, celo nisem prepričan, da bi v slepi študiji navadni ljudje pravilno identificirali HDR vs non HDR, če ne bila tivija side by side, tudi sam včasih nisem prepričan.

GRT ::

profdoktor je izjavil:

Mislim da še ni prišlo v kino dvorane, ker je to bolj nova tehnologija. Kdo še hodi v kino? Pa saj so jih večinoma že zaprli...

Ha ha ha kakšne bedarije pa ti ven mečeš. S katere jame si pa ti prilezel? Kdo v kino hodi? Vedno več jih hodi v kino. Vprašaj se raje kdo doma gleda? Ja tisti zamudniki, ki so prevohrni da bi šli v kino in vlečejo dol torrente.
V Cineplexx je Atmos že nekaj let na voljo, vprašanje le kateri film je posnet s to tehnologijo. Bodo pa sedaj prišli ven filmi, ki bodo deležni Dolby vision in Atmos (Dolby Cinema)tretmaja: Avengers: Infinity War, Solo, Deadpool...Ravno take filme se splača it gledat v kino, ker edino tam je užitek take stvari gledat. Itak pa, da ne boš hodil drame gledat v kino.

profdoktor ::

Ne prenašam dobro ljudi, ki hodijo žret in se pogovarjat v kino in na koncu še ne dobiš optimalne pozicije, ker je že po defaultu zasedena.

Kino? To je najbolj pase. Hvala ne, ne!

Spock83 ::

No malo pretiravaš. Jaz ne hodim v kino takoj, ko film pride. Nekje na polovici in po možnosti sredi tedna. Nikoli ni bilo problemov.

DamjanB52 ::

Vincent: "Če nisi zahteven gamer (4K HDR), je lanski model good enough"

andrej69 ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

profdoktor ::

Reklama za Philips. Admin!!!

fpbs ::

The Philips 65OLED873 uses the same tile as the Philips Oled 55POS9002F . Each pixel is composed of four subpixels (one green, one red, one blue and one white), with white and blue sub-pixels always bigger to improve the maximum brightness of the slab. This model does not use the new slabs seen at CES 2018 , but this is hardly surprising, since it is presented by Philips as the 65-inch version of the 55POS9002.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

staher ::

Kateri televizor naj kupim, da bo kvaliteta in cena dobra velikost 55"
kakšen je ta lg
OLED TV 55" LG 55EG9A7V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()
««
10 / 126
»»