» »

Biti direkten ali indirekten?

Biti direkten ali indirekten?

«
1
2 3

GummyBear ::

Že dolgo časa se sprašujem, kaj je boljše biti v življenju oz. katera vrsta je bolj uspešna. Bom takole vprašal: Če ti gre nekdo na živce, je boljše biti direkten in mu takoj povedati kaj si misliš o njem, ali je boljše mnenje obdržati zase oz. mu indirektno (s čim manj stiki oz. izogibanjem) "pokazati", da nista na isti frekvenci? Če dobro premislim, kar ima na eni strani prednost, te na drugi strani udari od zadaj. Sam vedno najprej ocenim okoliščine in se temu prilagodim - ne bi se ravno opredelil v katero skupino se uvrščam. Če pa bi mogel izbrati en tip ljudi, kateri so na boljšem v življenju?

St235 ::

To je priblizno tako kot ce bi te vprasal ali je boljse da v kriziscu zavijem levo ali desno. kaj mislis, kaj naj naredim?

D3m ::

GummyBear je izjavil:

Že dolgo časa se sprašujem, kaj je boljše biti v življenju oz. katera vrsta je bolj uspešna. Bom takole vprašal: Če ti gre nekdo na živce, je boljše biti direkten in mu takoj povedati kaj si misliš o njem, ali je boljše mnenje obdržati zase oz. mu indirektno (s čim manj stiki oz. izogibanjem) "pokazati", da nista na isti frekvenci? Če dobro premislim, kar ima na eni strani prednost, te na drugi strani udari od zadaj. Sam vedno najprej ocenim okoliščine in se temu prilagodim - ne bi se ravno opredelil v katero skupino se uvrščam. Če pa bi mogel izbrati en tip ljudi, kateri so na boljšem v življenju?


Bolje direkten. Se bo vsaj zamislil.

Ti pa ne boš obležal zaradi slabih živcev.

Lakotnik29 se heca, ker je glupo vprašanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

nevone ::

Če pa bi mogel izbrati en tip ljudi, kateri so na boljšem v življenju?


Tisti, ki karkoli že naredijo, za tem tudi stojijo in ne cincajo ali so storili prav ali narobe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FTad ::

jaz menim, da moras biti selektiven. Saj je odvisno, kaj zelist s tem doseci.

Npr, imas cimra, ki slabo pospravlja za seboj...ce mu bos direktno povedal, da je svinja bo sel v obrambo in je vprasanje, kaj bos s tem dosegel oz mu dopovedal, da naj hitreje cisti za seboj...

D3m ::

Kaj češ, če je svinja.

Jaz sem tudi tašči rekel, da smrdi do neba in če se rabi tuširati pri meni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Unknown_001 ::

Ja če se ti gre za službo ali kaj pomembnega v življenju menda ne boš proti vetru scal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

perci ::

D3m je izjavil:

Kaj češ, če je svinja.

Jaz sem tudi tašči rekel, da smrdi do neba in če se rabi tuširati pri meni.

Zdej pa upaj, da tole ne ostaja v družini...

Sicer pa je FTaD lepo povedal. Odvisno je od tega, kaj bi rad dosegel. Empatija je super stvar in ti lahko v življenju veliko stvari poenostavi in bistveno poveča tvojo učinkovitost praktično kjerkoli.

Boomerang ::

Unknown_001 je izjavil:

Ja če se ti gre za službo ali kaj pomembnega v življenju menda ne boš proti vetru scal.


Ta mi je všeč. Poglej, čisto odvisno v kakšnem odnosu si s šefom oz. nadrejenim. Mene šef pogosto sprašuje kaj si mislim o tem ali onem in mu povem po resnici - čeprav slabo mnenje včasih leti tudi na njega oz. je tudi on vključen. Ampak kaj čem, sam je hotel resnico - tako vsaj ve, da sem mu povedal po resnici. Ravno tako tudi on meni včasih pove kaj, kar je zame žalitev (ne osebno, ampak zato ker sem vključen noter). Če me bo odpustil zaradi resnice, pa me naj čim prej.

Crossfire ::

Direktnost > indirektnost
Se mi zdi, da je indirektnost bolj domena starejših generacij, ki je pogojena še s starim sistemom (kumunizem, socializem in vse vmes), kjer te je direktnost precej hitro spravila na goli otok. Danes s pravilno uporabo direktnosti prideš dlje, seveda ob predpostavki, da jo uporabiš pametno, ne v smislu, da izpadeš budala zaradi emocianalno pogojene direktnosti, ki prej deluje kot izliv kot pa kaj drugega.

mihec87 ::

Najbolje je uporabljati oboje-kaj uporabiš v danem trenutku je pa tvoja odločitev...

frudi ::

Tule se meša pojme. Biti direkten ne pomeni biti žaljiv in neuvideven, pomeni samo, da jasno in brez ovinkarjenja poveš, kaj te moti. In biti indirekten ne pomeni mnenja obdržati zase, ampak da to mnenje izražaš posredno, recimo preko manipulacij, izmikanja, pasivne agresivnosti, osornosti in podobnih toksičnih prijemov. In nekaj spet tretjega je, če mnenje povsem obdržiš zase, ker naprimer oceniš, da šefu v službi ni pametno (direktno ali indirektno) povedat, da ti gre na živce. In spet nekaj četrtega je, če namesto resnice izraziš neresnico.

Če imaš kaj za izrazit, je direktnost skoraj vedno boljša od indirektnosti. Direktnost pomeni, da se zavedaš svojih meja (kaj ti je sprejemljivo) in si dovolj samozavesten, da to jasno izraziš. Hkrati s tem izkažeš spoštovanje do druge osebe, ker pokažeš, da jih sprejemaš kot stabilne in odgovorne odrasle, ki so sposobni komunicirat in sprejeti tuje mnenje, brez da bi pri tem doživeli živčni izpad.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

matobeli ::

frudi je izjavil:

Tule se meša pojme. Biti direkten ne pomeni biti žaljiv in neuvideven, pomeni samo, da jasno in brez ovinkarjenja poveš, kaj te moti. In biti indirekten ne pomeni mnenja obdržati zase, ampak da to mnenje izražaš posredno, recimo preko manipulacij, izmikanja, pasivne agresivnosti, osornosti in podobnih toksičnih prijemov.


Malo mešaš.

Biti direkten je ravno toliko povezan z žaljivostjo, neotesanostjo in neuvidevnostjo kot je indirektnost z manipulativnostjo izmikanjem in pasivno agresivnostjo.

Indirect speech @ Wikipedia
Direct speech @ Wikipedia

Na obe vrsti sporočanja pa obesimo dodatno zaznamovano prtljago. Odvisno kakšen efekt želimo dosežt.

Meni grejo recimo zelo na živce "direktne" ženske. Izkaže se da je to samo opravičilo za nevzgojenost, pomankanje manir in slab besedni zaklad. Skratka, preprostost in neotesanost.

Po drugi strani pa uživam v britanskem humorju ki se čudovito igra z direktnim in indirektnim slogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Glugy ::

Direktno je hitro nespoštjivo pa grdo sploh če v zakup vzameš da večina ni v prvi vrsti racionalnih ljudi ampak emocionalnih.
Lahko mu pa na lep način poveš da nimaš osebno nič proti tej osebi ampak da ti pa to pa to drgač ni najbolj všeč, mu pa obenem tud poveš kaj ti je všeč pri tej osebi. Da emocionalno ravnotežje vzpostaviš.
Prav pa je da na lep prijazen način poveš da ti ni všeč nekaj. Ne da držiš to zase. Pomemben je tud ton glasu ki ga imaš ko zadevo poveš. Imej rahel prijeten prijateljski, ne preveč močan ton. Tud če ti ogovarja nazaj ostaneš miren pa mu poveš da je to pač tvoje mnenje in da ima tud on pravico do svojega. Na lep način mu poveš. Tako al tako če ima močno mnenje ne boš mogu spremenit mnenja njemu. Je pa tako da če mu še kdo isto izrazi se bo pa mogoče vprašal če pri kakšni stvari ravna narobe.

Indirekten pomen da nisi sposoben odgovorit na ravnanje nekoga drugega. Kar je po svoje ok, včasih je bolje se umakniti konfliktom še posebej če zadeve ne znaš na lep način povedat, ampak če pa znaš na lep način povedat je pa boljše da se ne zaviješ v molk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

gruntfürmich ::

ni vprašanje kaj je biti bolje, vprašanje je če se poznaš zadosti dobro da veš kako boš odreagiral v določeni situaciji. ne moreš ven iz svoje kože.
eni se poznamo (indirekten), drugi se žal ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Uporabi Bioshock filozofijo..."Would you kindly...(vstavi poljubno zahtevo)" :)

Drugače pa taktna direktnost, vedno.

Netrunner ::

Odvisno s kom imaš opravka. Priporočam direkten pristop z pazljivostjo :) Dolgoročno je vsekakor bolje če direkt poveš, vendar pazit moraš da nisi žaljiv oz. na kakšen drugačen način sporočit da nista na isti frekvenci.

holabaluza ::

Netrunner je izjavil:

Odvisno s kom imaš opravka. Priporočam direkten pristop z pazljivostjo :) Dolgoročno je vsekakor bolje če direkt poveš, vendar pazit moraš da nisi žaljiv oz. na kakšen drugačen način sporočit da nista na isti frekvenci.


lahka se kako pazis da ne bos zaljiv, na kocu pa bo vedno nekdo ozaljen.

Jaz bi rekel, da odvisno s kom komuniciras. Ne mores bit direkten z vsemi ljudmi brez da bi reskiru zamere.

Šmorn ::

Direktno vedno. Če kdo zameri pa pač zameri. To ni več moj problem.

mtosev ::

jaz sem skoraj vedno direkten. je boljše tak.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

D3m ::

holabaluza je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Odvisno s kom imaš opravka. Priporočam direkten pristop z pazljivostjo :) Dolgoročno je vsekakor bolje če direkt poveš, vendar pazit moraš da nisi žaljiv oz. na kakšen drugačen način sporočit da nista na isti frekvenci.


lahka se kako pazis da ne bos zaljiv, na kocu pa bo vedno nekdo ozaljen.

Jaz bi rekel, da odvisno s kom komuniciras. Ne mores bit direkten z vsemi ljudmi brez da bi reskiru zamere.


O FFS daj si že glavo iz riti potegni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

donvito ::

Šmorn je izjavil:

Direktno vedno. Če kdo zameri pa pač zameri. To ni več moj problem.

Boš sodelavcu, sodelavki povedal, da ima slab zadah oz mu smrdi iz ust ali da smrdi po švicu. Najbrž ne, kajti lahko tudi tebi/ti in se tega sploh ne zavedaš in če tudi ne, se mi zdi, da ni ravno na mestu?
Pri nekaterih zadevah je boljše, da si tiho in se vzdržiš komentarja ...

D3m ::

So tok popedenani, da niti ne smrdijo ampak odganjajo smrad.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Avenger ::

Z direktnostjo zlahka marsikoga užališ. Bolje je biti takten, s tem da se ne pretvarjaš.

Prijatelju, ki te prosi za posojilo:
a) imam, ampak ti ne posodim, ker nočem tvegat, da mi ne bi vrnil
b) jojjj, ful mi je žov tastr, apak nimam, fak ej, totalno bi ti dal, če bi mel, jao, ej dej Jožkota vpraš, mogoče ma on kej za posodit
c) že dolgo nazaj sem se odločil, da denarja ne bom nikoli posojal, brez zamere, ampak resno nobenemu, niti najboljšim prijateljem

Punca, ki te sprašuje, če bi šla kdaj na drink:
a) ne, ker mi sploh nisi všeč, v bistvu si mi totalno neprivlačna
b) na drink? Am... zdajle mam ful gužvo, služba, pa še študiram neki, pa treningi, tko da, ej, verjem, komaj se naspim in nimam pojma kdaj bom kej frej, a veš... uu kok je ura, že morm it
c) hvala za povabilo, sprejmem kot kompliment, samo moram rečt ne, žal nisi moj tip, sori

A je egoistično, agresivno, jebivetrsko, neempatično, B je izmikajoče, nervozno, prestrašeno, C pa umirjeno,zrelo, empatično in simpatično komuniciranje, kjer v bistvu pojasniš svoje stališče brez nekega čustvenega naboja, brez kakršnegakoli podtona, racionalno, pa vendar empatično.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

donvito> Boš sodelavcu, sodelavki povedal, da ima slab zadah oz mu smrdi iz ust ali da smrdi po švicu.

Definitivno. S tem mu narediš uslugo. Saj se ni treba norca delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

Direktnost ljudje zelo velikokrat zamenjajo za aroganco ali nesramnost. Privzgojeno je da si naj ne bi drznili s prstom kazati na druge ampak ko je treba je pač treba. Je pa tudi res da sem tudi sam bil v hudi dilemi ali povedat ali ne. No poznal sem eno sicer prijetno punco ampak je strašno zaudarjala po starem znoju. Načeloma ob takih trenutkih ostaneš brez besed. Ker danes so tudi ljudje občutljivi za popizdit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Danes je doba prekomernih človekovih pravic.

Kak Auschwitz se zna ponoviti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Netrunner ::

Če dobro pomislim nisem nikoli imel težav v preteklosti z izbiro direkten/indirekten, saj če se z nekom ne ujameš se enostavno ne družiš več in ne pride do moćnosti žalitve ipd. Kar se tiče sodelavcev, pa sem na začetku vedno profersionalen in s časom ko folk spoznaš tudi spoznaš kje so meje. Največji problemi s tem lahko nastanejo v družini, saj jih ne moreš menjat oz. se jim izognit :)

Kaj pa vem :) .. nikoli se nisem s tem obremenjeval in nimam težav v odnosih in sem si z vsemi na jasnem.

matobeli ::

Unknown_001 je izjavil:

Direktnost ljudje zelo velikokrat zamenjajo za aroganco ali nesramnost.


Direktni ljudje morajo skrbno izbirati besede da ne izpadejo arogantni in nesramni.
Ponavadi pa pač je tako da so arogantni in nesramni in se tega samo zavedajo ne.

Ker, če ne želimo bit arogantni in/ali nesramni, je na sporočevalčevi strani naloga da se prejemnik ne bo počutil tako.

Seveda pa lahko v družbi današnjih mehkužcev hitro izpadeš nesramen tudi če si v domačih logih znan kot fant od fare.

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:


Ker, če ne želimo bit arogantni in/ali nesramni, je na sporočevalčevi strani naloga da se prejemnik ne bo počutil tako.

Seveda pa lahko v družbi današnjih mehkužcev hitro izpadeš nesramen tudi če si v domačih logih znan kot fant od fare.


Kaj čem rečt, nekateri so že užaljeni če jih narobe pogledaš. Vem da sem enkrat pomagal mirit neko žensko ki je popizditis fasala na troli in se začela zdirati na vse ki smo ji baje bili v napoto. Sem zgolj pripomnil da se zelo "zrelo" obnaša za svoja leta. Mrzu ko špricar pa direkt gledal v oči. Ona pa vsa zaprepadena, šokirana, kaj si jaz šmrkavc dovolim njej izjavt pol pa ne vem kaj je blonaprej ker sem si vtaknil slušalke v ušesam navil Divlje jagode in si vzel eno žvako.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dexterboy ::

Avenger je izjavil:

Z direktnostjo zlahka marsikoga užališ. Bolje je biti takten, s tem da se ne pretvarjaš.
Prijatelju, ki te prosi za posojilo:
a) imam, ampak ti ne posodim, ker nočem tvegat, da mi ne bi vrnil
b) jojjj, ful mi je žov tastr, apak nimam, fak ej, totalno bi ti dal, če bi mel, jao, ej dej Jožkota vpraš, mogoče ma on kej za posodit
c) že dolgo nazaj sem se odločil, da denarja ne bom nikoli posojal, brez zamere, ampak resno nobenemu, niti najboljšim prijateljem
Punca, ki te sprašuje, če bi šla kdaj na drink:
a) ne, ker mi sploh nisi všeč, v bistvu si mi totalno neprivlačna
b) na drink? Am... zdajle mam ful gužvo, služba, pa še študiram neki, pa treningi, tko da, ej, verjem, komaj se naspim in nimam pojma kdaj bom kej frej, a veš... uu kok je ura, že morm it
c) hvala za povabilo, sprejmem kot kompliment, samo moram rečt ne, žal nisi moj tip, sori
A je egoistično, agresivno, jebivetrsko, neempatično, B je izmikajoče, nervozno, prestrašeno, C pa umirjeno,zrelo, empatično in simpatično komuniciranje, kjer v bistvu pojasniš svoje stališče brez nekega čustvenega naboja, brez kakršnegakoli podtona, racionalno, pa vendar empatično.

+ 1! This!
Danes je res malo preveč direktnosti, sej ni problem, da ima človek problem s tem, da pove, kaj mu ni všeč, problem je, da marsikdo to sprejme na način, ki ga drugi ne pričakujejo. Če si na busu in so sedeži zasedeni, vstopi pa starejša oseba, boste odgovrili kaj, če vas prosi, da ji odstopite sedež? Recimo A B C, kot je v zgornjem tekstu?

D3m :: danes, 15:10:30
Danes je doba prekomernih človekovih pravic.
Kak Auschwitz se zna ponoviti.

Ljudje si zamišlajjo, da so nesmrtni in da se jim ne more nič zgoditi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shadeX ::

Vedno direkten, kar sem povzel po tem forumu od nekaterih. Efekt na dolgi rok, je da ljudje okoli mene bolj spoštujejo moje mnenje, ker vejo, da ne ovinkarim in povem kar si mislim.

Mi pa nekateri tudi pravijo, da bi lahko nekatere stvari povedal na lepši način. Jebat ga, lakotnikovi posti so nalezljivi.

frudi ::

Avenger je izjavil:

Z direktnostjo zlahka marsikoga užališ. Bolje je biti takten, s tem da se ne pretvarjaš.

Prijatelju, ki te prosi za posojilo:
a) imam, ampak ti ne posodim, ker nočem tvegat, da mi ne bi vrnil
b) jojjj, ful mi je žov tastr, apak nimam, fak ej, totalno bi ti dal, če bi mel, jao, ej dej Jožkota vpraš, mogoče ma on kej za posodit
c) že dolgo nazaj sem se odločil, da denarja ne bom nikoli posojal, brez zamere, ampak resno nobenemu, niti najboljšim prijateljem

Punca, ki te sprašuje, če bi šla kdaj na drink:
a) ne, ker mi sploh nisi všeč, v bistvu si mi totalno neprivlačna
b) na drink? Am... zdajle mam ful gužvo, služba, pa še študiram neki, pa treningi, tko da, ej, verjem, komaj se naspim in nimam pojma kdaj bom kej frej, a veš... uu kok je ura, že morm it
c) hvala za povabilo, sprejmem kot kompliment, samo moram rečt ne, žal nisi moj tip, sori

A je egoistično, agresivno, jebivetrsko, neempatično, B je izmikajoče, nervozno, prestrašeno, C pa umirjeno,zrelo, empatično in simpatično komuniciranje, kjer v bistvu pojasniš svoje stališče brez nekega čustvenega naboja, brez kakršnegakoli podtona, racionalno, pa vendar empatično.

A in C so oboje primeri direktnih odgovorov. Kot rečeno, direktnost ne implicira žaljivega tona ali nesramnosti, temveč zgolj to, da jasno in čimbolj nedvoumno izraziš svoje stališče. Jasno pa, da umirjen in obziren odgovor zelo izboljša komunikacijo in doseže boljšo reakcijo, kot pa nepremišljeni ali arogantni odgovori.
B so pa primeri indirektnih odgovorov, tipični za ljudi, ki zaradi pomanjkanja zaupanja vase ne znajo ali ne upajo reči ne. Že zato je dobro vaditi direktne odgovore, ker se na ta način krepi samozavest.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

vostok_1 ::

OP, ravno si vprašal po unetnosti medsebojnih odnosev ljudi.

98% ljudi ima takšne ali drugačne motnje in ni pravega recepta. To je tisto...ravno ko poštekaš te opice je napočil čas za smrt.
Še Von Neuman, Oppenheimer in podobni, ki bi rekel, da so pametni in racionalni, so imeli neke čudaške vzgibe.

Če si v poziciji moči boš vrjetno bolj direkten. Če ne, pa vrjetno bolj indirekten.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

joze67 ::

Načelno je najbolje prilagoditi se situaciji.

perci ::

Noben od vas, ki tule pametujete, da ste vedno direktni, v resnici ni vedno direkten.

Na pogrebu zagotovo ne greste do žalujočega in mu rečete, da je dolgčas in zamorjena scena pa če lahko mal pohitijo. Čeprav si to morda mislite.

Direktni so avtisti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mtosev ::

D3m je izjavil:

Danes je doba prekomernih človekovih pravic.

Kak Auschwitz se zna ponoviti.
lol kaj tebi vse hodi po glavi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Boš mami prispeval kakšnega stotaka euro za likanje in pranje tvojih cot?

Aja sem pozabil, še sedaj žaluješ in sanjaš fotra.

Sem pozabil, da imaš olajševalne okoliščine.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Boš mami prispeval kakšnega stotaka euro za likanje in pranje tvojih cot?

Aja sem pozabil, še sedaj žaluješ in sanjaš fotra.

Sem pozabil, da imaš olajševalne okoliščine.


Ti si se pa danes s ketne strgal ajga
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Kaj?

Samo direkten sem bil.

Saj to je naslov teme? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Kaj?

Samo direkten sem bil.

Saj to je naslov teme? :)


Je naslov teme je, you sick fuck :)) evo direktnost 8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Thank you. 8-)

Komplimenti so mi všeč.

Samo čakam na Tošetov odgovor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Thank you. 8-)

Komplimenti so mi všeč.


U r velkom maj frand !

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Maš pir v dobrem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Maš pir v dobrem.


Just say when and where. I am in :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

LJ?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

LJ?


Komot.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Poslan ZS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

leiito ::

Potem to ni stvar direktnosti, ampak iskrenosti. Nekateri trdijo, da je laganje glavni stresor sodobnega človeka in da brutalna iskrenost, tudi glede občutljivih ali celo tabu tem, privede do srečnosti in kakovostnih odnosov, ker se nihče ne pretvarja ali laže. Doma bi to morda še nekako šlo, če gre za stabilne osebe, vprašanje pa kako bi radikalno iskrenost sprejeli npr. nadrejeni v službi.

http://radicalhonesty.com

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi investirali v piramidno shemo?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
163310 (2506) shintaro
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
499868 (7210) RC37

Težave v odnosih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547618 (5842) Mavrik
»

Video CV

Oddelek: Loža
141876 (1429) hmm23
»

Smisel debatiranja oz. komentiranja spletnih objav ter kultura govora na spletu

Oddelek: Loža
273677 (2842) L1nK

Več podobnih tem