» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
186 / 193
»»

GupeM ::

FireSnake je izjavil:

GrupeM: to delaš samo, če imaš preveč časa.

Zakaj? Če bi imel preveč časa, bi se ukvarjal z njimi. Tako se pa ne bi oz se mi ne da, tudi če imam čas. Pač pošlješ potrdilo, da je bilo plačano in to je to. Zato pa imamo potrdila.

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Enkrat sred meseca dobiš za mesec nazaj nek pripis.
Gre na karkoli plačaš s kartico ja.


Najlepša hvala za info.
Ko si rekel kar koli: to je kar koli z Visa. Ne pa tudi preko POS terminalov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Tudi POS. Vse razen dvigi gotovine.

BuDi79 ::

GupeM je izjavil:

FireSnake je izjavil:

GrupeM: to delaš samo, če imaš preveč časa.

Zato pa imamo potrdila.
Ene banke pišejo v drobnem tisku, da je potrdilo samo informativne narave in ne velja kot dokazilo o plačilu, ali nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

matobeli ::

Pomoje to piše kar pri vseh bankah.

GupeM ::

BuDi79 je izjavil:

Ene banke pišejo v drobnem tisku, da je potrdilo samo informativne narave in ne velja kot dokazilo o plačilu, ali nekaj takega.

Super. Tudi na opominih piše, da če smo račun medtem že poravnali, naj opomin štejemo kot brezpredmetnega.

DePalmo ::

Kolikor vem pri N26 ne dobiš potrdila o nakazilu, dobiš potrdilo o prošnji za nakazilo, kar je druga zadeva. Če hočeš potrdilo o nakazilu, moraš kontaktirat podporo.

Medtem ko (vsaj Sparkasse, predpostavljam da tudi druge "naše" banke) ti izdajo potrdilo o plačilu.

Tako da če se že mislite it nekaj po sodiščih, sklepam da prvi dokument ne bo vzdržal, medtem ko drugi bo. A boste za vsako plačilo preko N26 kontaktirali podporo za uradno potrdilo?

Utk ::

Potrdilo, eno ali drugo, je dovolj, da prejemnik najde tvoje nakazilo, ker gor piše iz kod je prišlo, referenca, namen, karkoli, kdaj približno naj ga bi dobili itd.
Za na sodišče ti pa niti eno niti drugo nič ne pomaga, ampak rabiš pravo "poizvedbo". Tam se pa itak vidi, kje se je zataknilo, če se je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GupeM ::

^ this

Ni se jim dalo iskat, ane. Tako kot našemu CSD-ju ne. Neko vlogo so z enega CSD-ja poslali na drugega, na drugem je pa kao ne najdejo. Ko sem po 3 mesich poklical in jih napizdil, da če lahko najdejo vse moje prihodke, moje prihranke, moj avto in moje premoženje, in da naj že končno nehajo lagat in obdelajo mojo vlogo, so jo pa v istem trenutku lahko našli "v drugi bazi." Dokler je pa partnerka s prijaznim tonom klicala, se pa ni našla.

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Tudi POS. Vse razen dvigi gotovine.


Super, najlepša hvala. Bom spremljal malo tole zadevo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tidule ::

DePalmo je izjavil:

Kolikor vem pri N26 ne dobiš potrdila o nakazilu, dobiš potrdilo o prošnji za nakazilo, kar je druga zadeva. Če hočeš potrdilo o nakazilu, moraš kontaktirat podporo.

Medtem ko (vsaj Sparkasse, predpostavljam da tudi druge "naše" banke) ti izdajo potrdilo o plačilu.

Tako da če se že mislite it nekaj po sodiščih, sklepam da prvi dokument ne bo vzdržal, medtem ko drugi bo. A boste za vsako plačilo preko N26 kontaktirali podporo za uradno potrdilo?

Povsem enako je pri nasih banka. Dejansko potrdilo je treba narocit in placat.

Glede sodisca ni popolnoma nobene razlike. Za na sodiscu bi se v vsakem primeru preverilo direktno na banki kaj se je dogajalo z tranzakcijo.

DePalmo ::

No, pa sem se naučil nekaj novega. Sem vedno bil prepričan da je razlika med tema dvema potrdiloma.

No, razlika je da pri N26 dobiš to potrdilo brezplačno ko zanj zaprosiš na podpori.

darkolord ::

Je razlika.

Po defaultu (to, kar si sam izvoziš) dobiš na N26 potrdilo, da so prejeli naročilo prenosa; pri naših bankah pa potrdilo, da je transakcija izvršena, in vsebuje številko transakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

gansta ::

A kdo ve koliko promilov % N26 daje mesečno obresti na sredstva na računu (zgolj in samo na računu)?

matobeli ::

0

k4vz0024 ::

Pay Pal račun sem povezal s kartico N26. Mislil sem, da je s tem povezan tudi s banko N26, pa ni. Pay Pal je pri poskusu povezave PayPal računa z banko N26 nakazal dva zneska, ki sem ju spregledal. Sedaj ne morem PayPal računa povezati z banko N26. Kako iz zagate?

kixs ::

Je ze kdo reklamiral placilo preko SEPA nakazila kot fraud/scam? Kaksne so moznosti?

velikBrokoli ::

Ni bil fraud, ampak bankrot firme. Odprl sem live chat, izpolnil en obrazec in cez 1 dan dobil nazaj denar. Priporocam, da se obrnes na support.

Tidule ::

SEPA nakazilo ali plačilo s kartico? Ker sepa nakazilo, ki je bilo sprovedeno ni šans da enostransko prekličejo.

velikBrokoli ::

Ah, moja napaka, sem plačal s kartico, ni bilo SEPA nakazilo..

Tidule ::

kixs je izjavil:

Je ze kdo reklamiral placilo preko SEPA nakazila kot fraud/scam? Kaksne so moznosti?


Slabše kot da zadaneš na lotu.

kixs ::

Vem... sem ze kontaktiral N26 in dobil odgovor, da izpolnim en obrazec. Zacetek postopka stane 15€ in ne obljubljajo nicesar. Kar je logicno.

Obrnil sem se tudi na banko prejemnika, kjer so enostavno odgovorili, da moram zahtevek vklozit na svoji banki.

Gre pa za eno spletno trgovino na Nizozemskem, kjer sem opravil v 3-4 letih nekaj nakupov in vedno BP. Zdaj pa kar nekaj. In danes vidim, da tudi spletne strani ni vec.

Sej sem se ze pred mesecem skoraj prijaznil, da denarja ali robe ne vidim, ampak bi vseeno rad kaj naredil...

PS:
Pa tudi Jackpot sem danes vplacal ob 17:59... mi je ratalo, da nisem pozabil :lol:

Tidule ::

Obrazec o katerem govoriš je zahtevek za vračilo sredstev, ki zahteva soglasje na drugi strani. Pa si poskusil kontaktirat prodajalca? Če se ti ne odziva na emaile, potem je malo verjetno da bo soglašal z vračilom denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kixs ::

Sej to me zanima. Kaksen je postopek? Ce rabi soglasje, potem je itak brezveze.

Prodajalec je neodziven ze predolgo. Glede na to, da je trgovino skenslal, potem je jasno, da je bil nateg v igri ze od zacetka.

Se lahko obrnem na kateri drugi organ?

Tidule ::

Evropski potrošniški center oziroma tržni inšpektorat na Nizozemskem, če govorimo o tem da je prodajalec pravna oseba. In seveda policijo če gre za goljufijo, sploh če gre za fizično osebo. Samo verjetnost da bo kaj iz tega je zelo zelo majhna. SEPA nakazila so takoj za Wester Union kar se varnosti tiče.

Izvršenih SEPA plačil praktično ni mogoče preklicat enostransko. Izjema so direktne bremenitve, ampak dvomim, da to pride tukaj v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Tidule je izjavil:

Izvršenih SEPA plačil praktično ni mogoče preklicat enostransko. Izjema so direktne bremenitve, ampak dvomim, da to pride tukaj v poštev.


Razen, če gre za pomoto banke. Potem pa nimajo nobenih problemov s preklicem.

Tidule ::

Kar nima popolnoma ničesar s temo.

delavec44 ::

Kot tvoje direktne bremenitve ne.

Matej65 ::

Pozdravljeni,

gledam cenik N26 za poslovni in so transakcije v EEA brezplačne, je pa potem provizija za prilive v omrežju SWIFT(MT103) 12,5e+0,1% in za nakaza SEPA 0,99€ na transakcijo. V katerem primeru ti zaračunajo te provizije?

LP

metalc ::

Tudi N26 je začel deliti obresti in sicer 2,8% p.a. (oz. 4% za najdražji paket), izplačljivo vsak prvi dan v mesecu. Kolikor vidim, bo treba narediti nek "fleksi" varčevalni podračun in želen znezek nakazati tja. Tudi velja jamstvo do 100.000€. Nenemcem ne bodo odtegovali davkov in je torej vse obdavčljivo po naši domači zakonodaji, glede na sedaj videno sklepam, da velja obdavčitev depozitov v EU bankah, kjer ni davka do kumulativno 1000€ na leto.

Več, če se je kdo utegnil bolj poglobiti v stvar, me naj popravi.

velikBrokoli ::

Nekdo bo moral probat zadevo, da ni potem podoben nateg kot pri revolutu, kjer ni depozit, ampak dejansko investas v fidelity fund..

pingme ::

Glede na to, da je obrestna mera fiksna in je zavarovanje do 100k€ iz naslova "German Deposit Guarantee Scheme" je to očitno klasični depozit oz. varčevalni račun.
Revolut ima spremenljivo obrestno mero (glede na fidelity fund, teoretično bi lahko šlo tudi v minus) in zavarovanje do 22k€ (torej znesek iz naslova naložb).

dev ::

Sem prebral in odprl, zgleda klasičen varčevalni račun. Dobiš pa nov IBAN za ta račun, tako da sklepam, da ga je potrebno prijaviti na FURS?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Master_Yoda ::

Kolikor vem varcevalnih racunov ni potrebno prijavljati. Tako tudi imajo v tem dokumentu napisano (vprasanje 8).
Dovie'andi se tovya sagain.

dev ::

Master_Yoda je izjavil:

Kolikor vem varcevalnih racunov ni potrebno prijavljati. Tako tudi imajo v tem dokumentu napisano (vprasanje 8).

Super, hvala za info.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

PgSurfer ::

Hja, tu je zopet sivo polje. Račun je res varčevalni, ampak omogoča tudi neposredno prejemanje denarja in plačevanje, kar ga (lahko?) postavlja med plačilne račune, ki jih je potrebno prijaviti.

GupeM ::

Ja, če lahko direkt s tistega računa plačaš položnico, potem je to plačilni račun. Ampak v tem primeru pa tudi 1000 EUR obresti meja za obdavčitev ne velja, ker gre za avista račun. Na avista računih pa so vse obresti neobdavčene. Tudi, če jih je za milijon eurov. Ker gre za obresti na pozitivno stanje na računu in ne za obresti od depozita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bastadu ::

PgSurfer je izjavil:

Hja, tu je zopet sivo polje. Račun je res varčevalni, ampak omogoča tudi neposredno prejemanje denarja in plačevanje, kar ga (lahko?) postavlja med plačilne račune, ki jih je potrebno prijaviti.

Pa si siguren da ti lahko neka x oseba na ta račun nakaže denar?

pingme ::

Can I transfer money directly from my Instant Savings account?
No, you'll need to move money from your N26 Instant Savings account to your main account first.

Torej ne gre za plačilni račun.

PgSurfer ::

Mani piše takole:
With an IBAN, you can pay bills and receive money directly from your selected Space.

PgSurfer ::

Sem si testno nakazal 1 EUR iz Revolut na Savings iban in je prispel.

Ishiwatta ::

kontra probaj...

bojsi ::

Torej na free računu dobiš 2,8% in na Metal računu 4%. Metal račun stane 17 EUR/mes, torej je točka preloma 17.000 EUR. Torej, če imaš več kot 17k, se ti splača vzet Metal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

bastadu ::

PgSurfer je izjavil:

Sem si testno nakazal 1 EUR iz Revolut na Savings iban in je prispel.

Naj ti kolega poskusi nakazati 1€ ... Tudi v Sloveniji med različnimi bankami si lahko nakazuješ na varčevalni račun, ne more pa nakazovati tretja oseba ...

dev ::

Če pri plačilu poskusiš izbrati Savings, je onemogočen, tako da ni možno plačati položnice direktno iz njega.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

111111111111 ::

A se da savings odpreti na obstoječ račun?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

buttcrack ::

imaš opcijo pod spaces

Thomxy ::

Saj nič ne stane prijaviti računa...
Tudi jaz menim, da najbrž ni treba... ampak sem vseeno prijavil in imam mir.

velikBrokoli ::

Izracunaj APY pri 2.8% in pri 4% ter zraven se vkljuci stroske metal racuna pri 4%. Najbrz sele pri 17k metal racun outperforma normalen racun z 2.8%.

libreus ::

exactly! zato sem par sekund po objavi, tudi pobrisal post :P
««
186 / 193
»»