» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
185 / 193
»»

Shadowstorm ::

Takole je: Samostojni podjetniki lahko za opravljanje dejavnosti uporabljajo račun vrste A, ki se odpre fizični osebi. Vendar morajo imetniki transakcijskih računov, skladno s 6. odstavkom 192. člena ZPlaSSIED, ki so fizične osebe, ponudnikom plačilnih storitev, ki vodijo transakcijske račune, za namen javnega in brezplačnega dostopa do podatkov v registru transakcijskih računov v skladu s prvim odstavkom 194. člena enakega zakona zagotoviti podatek, da transakcijske račune uporabljajo za opravljanje dejavnosti. Šele takrat bo podatek postal javen in bo dodan v register transakcijskih računov.
Priporočam ti, da se oglasiš na banki in preveriš, če si zagotovil podatek, da se tvoj račun uporablja za opravljanje dejavnosti. Če uporabljaš Revolut moraš fursu javiti, da je poslovni račun. Ko uredit bo to vidno tudi v ajpesu.

Gre se za wolt. S pop sp, bi rad malo dostavljal čez zimo, pa zahtevajo, da imam TTR, ki je vpisan v javni poslovni register.

Iz AJPES-a:
Glede na navedeno to pomeni, da bodo namesto dveh ločenih transakcijskih računov, lahko samostojni podjetniki in zasebniki, ki opravljajo dejavnost, imeli le en transakcijski račun (lahko tudi osebni), ki ga bodo uporabljali za poslovne in zasebne namene.

Vendar pa tudi če nam stranke (s.p. ali zasebniki, ki opravljajo dejavnost) sporočijo, da želijo javno objavo računa vrste A, ta račun ne more biti javen po obstoječih pravilih. Račun postane javen le takrat, ko spremeni stranka v banki račun vrste A (osebni) v račun vrste T (poslovni).

Zanima me, je kdo to že naredil z N26 ali Revolutom?

delavec44 ::

Ne vem zakaj bi, ker s tem kršiš splošne pogoje banke. Za sp imaš N26 business (moraš zapreti navadnega) ali Revolut Pro ali Revolut business. Priporočam Revolut Pro v istem appu kot navadni.

Tidule ::

A ni tako da je ta smoren z A in T oznakami slovenska posebnost in pri tujih racunih tega ni?

barakus ::

Ker tuji bančni računi teh oznak nimajo in jih ne sporočajo ajpesu, si sam dolžan sporočiti, da imaš poslovni račun v tujini prelo fursa.

Moe_Lester ::

Če koga zanima. Imam N26 Metal že nekaj časa z vsemi njihovimi zavarovanji.

Pred kratkim se mi je zgodilo, da sem zaradi zamude letala zamudil drug del leta čez lužo. Let so mi prestavili na kasnejšega, skupna zamuda 6 ur. Ker ima N26 zavarovanje, sem sprožil postopek, poslal papirje na email zavarovalnice Alianz, ki je naveden v N26 appu in po cca. 3 tednih dobil obvestilo, da mi bodo na TRR nakazali 400€.

Skupna vrednost karte je bila cca. 2700€. Ne vem kako točno so prišli do zneska 400€, ampak zadeva mi pokrije 2 leti Metal membershipa.

Ker so mi nazaj grede razbili kovček sem dal claim tudi za to, ampak še nisem dobil odgovora, je pa postopek podoben in precej enostaven.

delavec44 ::

Zakaj pa razbit kovček ne plača letalska družba?

Steinkauz ::

Od tle verjetno:
https://www.europarl.europa.eu/factshee...

Torej to pol ni glih zavarovanje, to ti pripada brez česarkoli, samo da imaš tle posrednika zrihtanega.
Drugače imaš AirHelp in podobne, ki poberejo 25-30% za uslugo.
Se da pa na svojo roko terjati letalsko družbo.
Sestra je letela za 2 centa (1 cent na smer), so imeli 6 ur zamude, je izterjala 400eur na svojo roko (let v EU)

Glede na razdaljo sicer, bi mogu dobit 600eur, tako da mogoče so ti celo kej pobrali zravn.

Prav tako lahko terjaš za poškodovano prtljago direktno. Moraš pa imeti račune za stvari, ampak je preko N26 verjetno isto.

Tidule ::

Torej n26 placujes za nekaj kar ti tako ali tako pripada? In se ponosen si na to?

Moe_Lester ::

Steinkauz je izjavil:

Od tle verjetno:
https://www.europarl.europa.eu/factshee...

Torej to pol ni glih zavarovanje, to ti pripada brez česarkoli, samo da imaš tle posrednika zrihtanega.
Drugače imaš AirHelp in podobne, ki poberejo 25-30% za uslugo.
Se da pa na svojo roko terjati letalsko družbo.
Sestra je letela za 2 centa (1 cent na smer), so imeli 6 ur zamude, je izterjala 400eur na svojo roko (let v EU)

Glede na razdaljo sicer, bi mogu dobit 600eur, tako da mogoče so ti celo kej pobrali zravn.

Prav tako lahko terjaš za poškodovano prtljago direktno. Moraš pa imeti račune za stvari, ampak je preko N26 verjetno isto.


Hvala za tole, nisem vedel, da tole obstaja. Vem za drugič. Bom povprašal, če je tole velja poleg Alianz zavarovanja.

Razbitega kovčka nisem prijavil pravočasno na letališču, ker nisem opazil do doma, da je počen.

Tidule je izjavil:

Torej n26 placujes za nekaj kar ti tako ali tako pripada? In se ponosen si na to?


S tabo mora biti pa pravi užitek živet, če si tudi v živo tak asshole.

Metal plačujem iz povsem drugih razlogov (zato, da imam fancy kovinsko kartico, če te zanima). Glede na to, da je tema o N26 bi mogoče koga zanimale izkušnje. Saj veš, izmenjava informacij pa to. Se človek nauči kaj novega.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Kaj so v n26 app-u kaj spreminjali ker ne morem najti več kje lahko prenesem denar iz enega "space" na drugega !??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Moe_Lester ::

Spaces so zdaj v zavihku "Finances" v spodnjem meniju.

libreus ::

+ niso več kvadratki, ampak so v vrsti en pod drugim ...

k4vz0024 ::

Je kdo tako prijazen, da mi razloži kako se plačuje UPN položnice na N26?
Hvala.

velikBrokoli ::

Send money -> kliknes na + v appu in kliknes na bank transfer -> vpises TRR in podatke -> pod referenco vpises sklic

predi ::

Na prvi strani appa poišči gumb "Send money", na naslednji strani tapni na gumb z ikono, ki spominja na QR kodo zgoraj desno, poskeniraj QR kodo na UPN-ju, potem pa vse potrdiš in medtem seveda preveriš podatke. QR code scanner zna biti rahlo muhast.

k4vz0024 ::

Obema velik hvala. QR sem mislil, da je nedelujoč. Vsem pa več potrpljenja s QR skenerjem in malo dlje počakajte.

Kako pa naj mi kolega nakaže denar iz Delavske hranilnice? Pošljem IBAN računa N26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

matobeli ::

Tako je. In preden te kolega vpraša, ne, N26 ne podpira Flik plačil.

k4vz0024 ::

Potem on nakaže kot UPN in plača provizjo 0,37 EUR. Ima še kakšne dodatne stroške ker je nemški račun?

estons ::

Ne bi smel imeti, ker sta Nemčija in Slovenija v SEPA in gre čez pod enakimi pogoji kot domače plačilo.

matobeli ::

Zanč mi je en prijavil da ne more nakazat manj kot 10eur ker je nakazilo v tujino... (bil je sicer Revolut in ne N26)

Res mi ni jasno kaj ene banke sploh še počnejo v '23.

k4vz0024 ::

Ali lahko preko bančnega avtomata lahko naložiš denar in ali je provizija?

velikBrokoli ::

Ne.

k4vz0024 ::

Se pravi, da greš na pošto in preko UPN sebi nakažeš denar?

velikBrokoli ::

Ja, ali pa prijatelju rečeš, bo ceneje.

k4vz0024 ::

Je treba pri nakazilo UPN na N26 izbrati državo Nemčijo?

velikBrokoli ::

Ja.

twom ::

velikBrokoli je izjavil:

Ja.
?

matobeli ::

Pri nakazilu iz manj pametnih bank je potrebno izbrat državo prejemnikove banke, N26 je v tem primeru v Nemčiji.

CyberPunk ::

k4vz0024 je izjavil:

Je treba pri nakazilo UPN na N26 izbrati državo Nemčijo?

Jaz sem to naredil par dni nazaj (iz Intese, hočejo vsakič vse podatke od države do naslova) in sem izbral Slovenijo. Po moje me z Nemčijo sploh skozi ne bi spustilo.

delavec44 ::

Eno je država kjer je TRR, drugo je država in naslov prejemnika.

k4vz0024 ::

Kaj je namen spaces? Je to za ustvarjanje ponavljajočih plačil?

Moe_Lester ::

Podračuni v katere lahko popredalčkaš denar. Lahko ročno ali avtomatično, znesek oz. % vsakega nakazila nad določenim zneskom.

Netrunner ::

k4vz0024 je izjavil:

Kaj je namen spaces? Je to za ustvarjanje ponavljajočih plačil?

To so kot dodatni računi pri isti banki, katere nameniš npr. za varčevanje ali bilo kakšno drugo kategorizacijo svojega denarja. Do izraza pridejo če imaš plačljivo različico, saj free uporabniki imajo samo 2 space-2 na voljo + plačuješ laho samo iz glavnega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

k4vz0024 ::

Tole vpr. res ne spada sem. Vendar je dobro imeti alternativo N26. Je še kakšna podobna banka?

Kodrnusa ::

Revolut?

k4vz0024 ::

Ali se pri Revolutu tudi registraš preko videa? Kako je z dvigi na avtomatih? Se da polagati denar na avtomatu na Revolutu?

matobeli ::

Ja, enako, ne.

Kralj5 ::

je že kdo imel problem, da nakazilo ni prispelo na TRR prejemnika?

Preko N26 sem do sedaj plačal več sto položnic, vedno brez težav. Sedaj, pa se mi je zgodilo, da nakazila (položnica za en mesec) prejemnik (Kominala Novo mesto) ni dobil. TRR in referenca sta bili pri nakazilu OK, podjetju sem poslal potrdilo o plačilu, preverili so 2x in nakazila niso našli. Nakazila tudi nisem dobil vrnjenega oziroma zavrnjenega na N26.

Ima kdo podobno izkušnjo?

miko22 ::

Naj komunala še 1x preveri.

bastadu ::

Kralj5 je izjavil:

je že kdo imel problem, da nakazilo ni prispelo na TRR prejemnika?

Preko N26 sem do sedaj plačal več sto položnic, vedno brez težav. Sedaj, pa se mi je zgodilo, da nakazila (položnica za en mesec) prejemnik (Kominala Novo mesto) ni dobil. TRR in referenca sta bili pri nakazilu OK, podjetju sem poslal potrdilo o plačilu, preverili so 2x in nakazila niso našli. Nakazila tudi nisem dobil vrnjenega oziroma zavrnjenega na N26.

Ima kdo podobno izkušnjo?

Na firmi imamo podobno težavo, sicer ne iz N26, ampak iz Addiko smo plačali nek predračun neki firmi na nizozemsko kjer zatrjujejo, da denarja niso dobili na račun. Poslali smo jim potrdilo o plačilu in pravijo, da račun in vse na potrdilu je ok, ampak nakazila vseeno ni. Naša Addiko banka pa pravi, da so tudi preverili in da imajo potrditev, da je nakazilo doseglo ciljni trr. Sedaj se že 2 meseca bockamo sem in tja in ne pridemo nikamor ...

Ales ::

Morda vpletete še banko te firme na Nizozemskem, sploh ker Addiko pravi, da ima potrditev, da je nakazilo prišlo na cilj.

Sicer pa preskok na kazensko ovadbo. Bodo hitro našli, kje vmes ali na koncu se je zataknilo... >:D

delavec44 ::

Nima vsaka banka na ceniku plačljivo uradno poizvedbo (trace)? To ne bi 100% dokazalo kje je denar?

Potrdilo o plačilu navadno ni dovolj.

Tidule ::

Tocno to, zahtevas od banke uradbo poizvedbo kjer bo crno na belem kaj se je dogajalo s tranzakcijo.

matobeli ::

Men se je to že zgodlo na N26, sem dal uradno poizvedbo (okol 10eur al nekaj takega), ampak so ugotovili da je bil očitno pri njih problem in nisem na koncu nič plačal.

Ne pa pričakovat kakšnih pojasnil, so sam uredil in to je to.

Kralj5 ::

Kralj5 je izjavil:

je že kdo imel problem, da nakazilo ni prispelo na TRR prejemnika?

Preko N26 sem do sedaj plačal več sto položnic, vedno brez težav. Sedaj, pa se mi je zgodilo, da nakazila (položnica za en mesec) prejemnik (Kominala Novo mesto) ni dobil. TRR in referenca sta bili pri nakazilu OK, podjetju sem poslal potrdilo o plačilu, preverili so 2x in nakazila niso našli. Nakazila tudi nisem dobil vrnjenega oziroma zavrnjenega na N26.

Ima kdo podobno izkušnjo?


Razpletlo se je tako, da je komunala še 3x preverila svoje prilive in ni našla nakazila. Potem sem izvedel uradno poizvedbo transakcije pri N26, kjer so potrdili, da je denar na TRR-ju komunale. Ko jim to napišem mi odgovorijo, da denarja še vedno ni in naj še enkrat preverim če sem to isto položnico sploh plačal 8-O. Počutim se butasto in jim ponovno odgovorim, da je denar na njihovem TRR-ju. Čez nekaj časa pa potem odgovorijo, da so denar našli...

V vmesnem času sem pa na dom in na mail dobil več opominov zaradi neplačila...

FireSnake ::

To je pa to, ker ste pametni da "sklica se ne rabi".
Videno v tej temi par strani nazaj.

-------

Trajnik je pa druga stvar.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

GupeM ::

Sklica se ne rabi. Če jim kaj ni prav, naj sodno terjajo. Z dokazi očitno ni težav. Celo več, denar se kar nekako pojavi pri njih...

Jaz se ne bi preveč ukvarjal z njimi. Poslal bi jim potrdilo o plačilu, potem naj pa pošiljajo opomine kolikor jih je volja ...

k4vz0024 ::

Točno tako. Komunalo bo streznilo sodišče...

FireSnake ::

GrupeM: to delaš samo, če imaš preveč časa.

--------

Kako deluje tale cashback (konkretno govorim za business varianto)?
Se to takoj obračuna, ali kako je na stvari?

V katerem primeru to dela? Če plačas s kreditno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Utk ::

Enkrat sred meseca dobiš za mesec nazaj nek pripis.
Gre na karkoli plačaš s kartico ja.
««
185 / 193
»»